Holtens Nieuwsblad 5 Tweemaal bij Kinderboerderij Dondertman Hogere geluidswaarde voor Deventerweg Wandeling langs vele midwinterhoornblazers Omleiding en parkeren Dondertman Aangepaste tijden Dondertman Wis en waarachtig Agenda Muziek en zang tijdens kerststal ■ESPELO - Kinderboerde rij Dondertman verzorgt zaterdag 23 en dinsdag 26 december een levende kerststal. Een initiatief van wijlen mevrouw J. Paal man. Nieuw element in de altijd uiterst sfeervolle rondgang door het bos is een fraaie stadspoort bij de ingang, compleet met Ro meinse schildwachten in verband met de door keizer Augustus uitgevaardigde volkstelling. DONATEURS KRIJGEN KORTING Dinsdag 19 december 2006 tda; mi ESPELO - Gedurende de Leven de Kerststal is de kinderboerde rij uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haalmansweg. Alle overige toegangswegen worden afgesloten. Parkeren is mogelijk op het ver lichte parkeerterrein tegenover de hoofdingang. Indien nodig kan worden uitgeweken naar een 200 meter verderop gelegen weiland, op de hoek van de Meester Bosweg en de Rutgers- weg. De route daarheen is even eens verlicht. Uitsluitend min- dervaliden mogen hun auto vlak bij de kinderboerderij plaatsen. Om het parkeren in goede banen te leiden zijn vrij willigers aanwezig. Levende kerststal ESPELO - In verband met de voorbereidingen voor de Leven de Kerststal is Kinderboerderij Dondertman zaterdag 23 de cember overdag gesloten, maar met het oog op de kerststal is de poort uiteraard vanaf 16.30 uur geopend. Zondag 24 december en ook de Eerste Kerstdag 25 december is de kinderboerderij dicht. Dinsdag 26 december opent de poort voor de kerststal om 14.30 uur. Tijdens de kerst vakantie is Dondertman met uitzondering van Nieuwjaars dag alle dagen open tussen 10.00 en 17.00 uur. Maandag 1 januari is de kinderboerderij ge sloten. Meer informatie op www.kb-dondertman.nl. Kinderboerderij Dondertman staat komend weekend in het teken van de geboorte van Jezus Christus, foto: johan bounk Zie wam der dinsdagoamd. Het wam der volle, de hele zaal Irene vol. Zie zatt'n zelfs op't balkon. En zie hadd'n amoal wat te vertell'n oavert Lóökerbrook. De börgemeis- ter begun a met te vertell'n, det de gemeente aided se- kuur te warke gung. Der war'n nog a wat meining'n. Vuur'n n'éen'n maak'n het niks uut, hoe völle industrie of ter naor Hoolt'n kwam. As ter mar e bouwt kon word'n. Oi noe viem'ntwintig of hon derd bunder neurig war'n, det maak'n nem niks uut. Wier nen aandem gaf an, det de Riessner eur plaatse toch a noar de filistijn'n hadd'n e bouwt en det ze ma vèèrder moss'n bouw'n an de weskaante van Riess'n, zödet Hoolt'n mööi greun kon bliem'n. Het öönderzeuk van buro Louter was good inne sloane. Doar bint noe a poli tieke pertiejn diet een tèèg'n- ondetzeuk hebt e vroag'n an Bee en Wee. Een zwoarge- wicht van de SGP sleug zich op de börste, dat Riess'n, noa Hengel en Eènschke, de gröt- tste industriestad was en dat det zöö moss bliem'n. Ie könnt röstig steil'n det der hèèl wat in bewèèging isse zet. De WD en Gemeente belang blieft tèèg'n het Loo ker Brook, de SGP steet löss vuur argumèènt'n in aandre richting'n, de PVDA zweeft allène op de wèèreld en het CDA lött zien wethoolder nog neet vall'n. En'n döön- derdag war'n ze der wier op- 'n vuurlichtingsoamd van de gemeente bie de Poppe. Wa we doar vuur e schöttelt krèèg'n was een machtig mooi plan. De leu hadd'n eur huuswark good e doane. Ma net zo as dinsdag, iederene preakt vuur zien eegit pa rochie. Het plan gung in de vorm van ne schilderieje. Det kan nog wal is nen duur'n Rembrandt word'n. Ma twei schilderieën op't Twèèntse Hoolterbrook, aldus den vuurlichter, det geet vèèr bo- am'n miene pette. Ma Hool- ter, wèèzt der van oaver- tuugt, zie kriegt het wa vol. De bedriem'n met völle vèèrkaante meters uut Ries s'n en diet nog meer neudig hebt, die wilt ze noa Hoolt'n haal'n. Op de gröönd diet vrie kump in Riess'n wilt ze kleine bedrielkes wier loat'n beginn'n. Zo wördt het Löè- kerbrook de perkeerplaatse van Riess'n en wie hebt zelf a parkèèrprobleem'n, want het schient det ok Anton van Pouw noar't Lookerbrook wil. Het lookerbrook, doar zal nog völle oaver e praot word'n. Het wach'n is noe op de MER??? Ma èèrs amoal, in Hoolt'n en Riess'n, gezèèng- deKatsdaag'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Tijdens de rondgang in het bos - die geheel toegankelijk is voor rolstoelgebruikers - worden de bezoekers onder meer gecon fronteerd met een verlicht decor van de velden van Efrata waar destijds de herders de wacht hiel den bij hun kudde schapen. Een maal aangeland bij de kantine is natuurlijk de kerstman van de partij. Voor de kinderen heeft hij een bescheiden lekkernij en wie wil kan in een speciaal daarvoor ingerichte hoek op de veranda met de kerstman op de foto. De levende kerststal is zaterdag 23 december te bezichtigen tus sen 16.30 en 19.30 uur. Vanwege de aanzienlijke belangstelling op Tweede Kerstdag hebben de or ganisatoren besloten de ope ningstijd die dag te verruimen en kan men er terecht tussen 14.30 en 19.30 uur. De officiële entree van de kerststal wijkt af van de gebruikelijke hoofdingang van ESPELO - Op vertoon van hun kaart betalen donateurs van kinderboerderij Dondertman één euro per persoon (op één kaart hebben maximaal 5 per sonen toegang) tijdens de Le vende Kerststal. De entreeprijs voor niet-donateurs bedraagt twee euro. Kinderen tot 6 jaar hebben gratis entree. Wie nu een donateurkaart aan schaft voor het seizoen 2007 heeft direct recht op dezelfde kortingsregeling. Ook op deze kaart is dezelfde voorwaarde van toepassing: maximaal 5 personen per kaart. De geldig heid van de kaart voor het ge bruikelijke kinderboerderijbe- zoek start voorts op 1 april. de kinderboerderij, maar bevindt zich even verderop aan de Mees ter Bosweg. In verband met de door keizer Augustus bevolen volkstelling worden bezoekers dan ook aller eerst verzocht om aan te geven waar zij vandaan komen en ver volgens met hoeveel personen zij de kerststal willen bezoeken. Langs de hooiberg, die voor deze speciale gelegenheid dienst doet als herberg en overeenkomstig het kerstverhaal 'vol' is, lopen de bezoekers via een buitengewoon sfeervol verlichte route naar de kerststal die ingericht is in een tij delijk onderkomen in de herten- HOLTEN - Burgemeester en wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten een ver zoek in te dienen om vaststel ling van een hogere geluids grenswaarde. Het gaat om een hogere grens waarde voor zowel wegver- keerslawaai als railverkeersla- waai voor een agrarische be drijfswoning aan de Deventer weg in Holten. De aanvraag ligt vanaf woens dag 13 december 2006 geduren de vier weken ter inzage. Be langhebbenden kunnen hun schriftelijke reactie sturen naar het college van burgemeester en wethouders, Postbus 244, 7460AERijssen. LAREN - Toeristenbelang Laren houdt dinsdag 26 december voor de negende keer een wan deling langs midwinterhoorn- blazers en de oude waterputten op het landgoed Verwolde bij Laren. De wandelroute begint bij Boer derij Marsman aan de Mars- mansteeg 2, net ten oosten van de dorpskern Laren. Men kan starten tussen 11.00 en 13.30 uur. De route is ongeveer 9 kilo meter lang. Na de wandeling is er bij Boerderij Marsman gele genheid om zich te warmen aan lekkere chocolademelk of glüh- wei achter op het terrein. Onder weg worden ze geconfronteerd met aartsengel Gabriël die vanuit de hemel neerdaalt om de blijde boodschap te verkondigen. Naast Jozef, Maria en de kribbe met het kindje Jezus, is er een vertelster die meerdere malen een verkorte versie van het kerst verhaal voorleest. Tijdens het verhaal verschijnen de wijzen met hun gaven ten tonele en maken ook enkele herders htm opwachting bij de nieuwgebo rene. Het kersttafereel wordt ge completeerd door de os en de ezel en onder voorbehoud het pasgeboren lam. HOLTEN - Tijdens de Levende Kerststal bij kinderboerderij Dondertman is er in het bos een herdershut en komt men langs een fraai verlicht decor van de velden van Efrata, waar volgens het kerstverhaal herders hun schapen hoedden. In de halfopen muziektent ter hoogte van Cato's Knuffelhok, zingt op vastgestelde tijden een koor. Zaterdag 23 december is dat het jongerenkoor Rythm of Faith en Tweede Kerstdag twee kinder koren: allereerst Little Lights uit Colmschate en vervolgens RK- koor Regenboog uit Nieuw- Heeten. Tijdens de pauzes van de koren zorgen midwinterhoornblazers met hun sonore klanken voor verdere toepasselijke omlijsting van het evenement. DECEMBER NBvP Holten: Kerstviering, Vos man, dinsdag 19 december 2006 Bejaardensoos, Kandelaar, dinsdag 19 december 2006, 14:30 Themadag SG De Waerden- borch, SG De Waerdenborch, donderdag 21 december 2006 Herdenkingsplechtigheid, Ca nadese Begraafplaats, zondag 24 december 200616:30 Kerstnachtdienst, Kandelaar, zondag 24 december 2006, 21:00 Kerstnachtdienst, Dorpskerk, zondag 24 december 2006, 23:00 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 Holten, don derdag 28 december 2006, 14:00 Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, vrijdag 29 decem ber 2006,20:00 Vuurwerkspektakel Love is in the air, Holten, zondag 31 de cember 2006 Open Holtens Kampioenschap melkbusscJiieten, Beusberger- weg, zondag 31 december 2006, 15:00 -17:00 JANUARI Syivesterparty, Café 't Keun- tje, maandag 1 januari 2007, 1:00 Nieuwjaarsreceptie en vrij- willigersprijzen, Gemeente huis Holten, dinsdag 2 janu ari 2007,17:00 - 20:30 NBvP Holten: Nieuwjaars bijeenkomst, Zaal Vosman, donderdag 4 januari 2007 Veldtoertocht WV Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 7 januari 2007,9:00 - 10:30 Oliebollencross, Meermans kamp, zondag 7 januari 2007,10:00 Shantykoor Op Koers uit Gorssel, Bonte Paard, zon dag 7 januari 2007, 11:00 - 13:00 Nieuwjaarsreceptie buurt vereniging Schoolkring Dij- kerhoek, Bonte Paard, dins' dag 9 januari 2007 Filmhuis Holten: Leef, Boschkamp, donderdag 18 januari 2007,20:15 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jalving, Irene, vrijdag 19 januari 2007 Kindervoorstelling Saaie meneer Grijs wordt stoer en eigenwijs, Kandelaar, zater dag 20 januari 2007,15:00 Prinsenbal, De Poppe, za terdag 20 januari 2007,20:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donder dag 25 januari 2007, 19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarverga dering, Kandelaar, donder dag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergade ring, Zaal Vosman, dinsdag 30 januari 2007 FEBRUARI Oad Crossloop, Holten, za terdag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht. Zaal Vos man Holten, zaterdag 3 fe bruari 2007, 20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 fe bruari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen tegen persoon Jezus Christus aangekeken?, Irene, dinsdag 6 februari 2007,

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5