Denk vooruit e Overijssel Werk mee aan de provinciale doelen voor 2007 Overijssel kiest! Op 7 maart 2007 -o provincie redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl www.overijsse.nl/historie. O weiKe risico s zijn er uij u in oe Duurz www. risicokaart. Overijssel, nl Risicokaart Overijssel V. provincie Overijssel Ook in 2007 heeft u weer de kans om een bijdrage te leveren aan een goed woon-, leef- en werkklimaat in Overijssel. Dat kan onder andere door een beroep te doen op de subsidiebedragen en -regelingen van de provincie. De provincie gebruikt deze subsi dies - naast haar wettelijke taken als vergunningverlening, handha ving en aanbestedingen - om haar beleidsdoelen op het gebied van bijvoorbeeld zorg, cultuur, onder wijs en werkgelegenheid te kunnen realiseren. Een zeer groot deel van het beleid van het provinciebestuur wordt uitgevoerd door de prestaties van instellingen en organisaties uit Overijssel. Omdat deze pres taties bijdragen aan een goede leef- en werkomgeving en dus de Overijsselse burger ten goede komen, ondersteunt de provincie dit met subsidies. Voorwaarden Het provincie bestuur heeft voor het jaar 2007 de nieuwe sub- sidieplafonds vastgesteld, op basis van artikel 3.40 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 3 lid 1 van de Algemene Subsidieverordening Overijssel 2005. Voor een efficiënt en effec tief gebruik van de financiële mid delen gelden verschillende criteria en randvoorwaarden. De lijst met regelingen, subsidiepla fonds en contactpersonen kunt u inzien via www.0verijssel.1il, evenals de Algemene Subsidie Verordening 2005 en het Uitvoeringsbesluit sub sidies Overijssel 2007. De lijst met subsidieplafonds ligt tot 31 maart 2007 ter inzage in de hal van het provinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. De film van Al Gore al gezien? 'An inconvenient truth' (Een ongemakke lijke waarheid) over broeikaseffect en kli maatverandering Toen ik de film in Enschede zag, was ik onder de indruk. Al zou de helft of nog minder waar zijn van wat Gore beweert, dan nog hebben we een groot probleem. De constateringen van de voormalige vice-president van de VS vragen om actie. Enerzijds om broeikasef fect en klimaatverandering tegen te gaan. Onder meer door fors in te zetten op duurzame energie. Privé, maar vooral ook als bedrijfsleven en overheid. Als pro vincie stimuleren we bio-energie, windenergie, andere vormen van duurzame energie en ook energiebespa ring. Anderzijds moeten we ons voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering. Meer water, meer droogte! Daarom investeren we als provincie veel in waterveiligheid en het voorkomen van wateroverlast en verdroging. Klimaatverandering heeft ook invloed op de natuur. Door met elkaar verbonden natuurge bieden kunnen flora en fauna zich verplaatsen. Ik hoop en verwacht dat klimaatverandering, duur zame energie, water en natuur ook een belangrijke rol spelen in de kabinetsformatie. Deze aarde is te mooi om ons uit de handen te laten glippen! Ook iets om in de kersttijd bij kaarslicht over na te denken? Piet Jansen, gedeputeerde landelijk gebied, water en energie Oplossing zoekplaatje november: Landgoed Herinkhave in Fleringen. Overijssel is een provincie met verras sende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 29 december 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prij zen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Terwijl alle aandacht is gericht op de kabinetsformatie in Den Haag, wordt bij de provincie achter de schermen al hard gewerkt aan de activiteiten voor de Statenverkiezingen op 7 maart 2007. Het is een uitdaging voor de Staten om zoveel mogelijk mensen naar de stembus te krijgen. Er valt tenslotte genoeg te kiezen! Op zaterdag 3 maart staan in heel Nederland alle deuren van de provinciehuizen voor u open. De Open Dag in Overijssel draait om een verkiezingsmarkt met veel debat, cultuur en muziek. Via de Overijsselse stemwijzer kunt u uw politieke voorkeur testen. Ook kunt u de nieuwe Statenzaal bezoe ken. De provinciale medewerkers staan voor u klaar om u alles te vertellen en te laten zien over het werk waar de provincie druk mee is. Speciale aandacht is er voor de jongeren. Zij mogen een 2 minuten durend filmpje maken voor de provinciale verkiezingssite. De filmpjes gaan over onderwerpen in de provincie die jongeren belangrijk vinden. Een jongerenredactie, bestaande uit communicatiestudenten en de Jongerenraad Overijssel, beoordeelt of de filmpjes in aanmerking komen. Daarna mogen de bezoekers van de site hun stem uitbrengen op het beste filmpje. Wilt u meedoen of weet u een goed onderwerp? Meldt u dan aan via riele-bodewes@overijssel.nl of 038 499 87 81. Noteer dus vast in uw nieuwe agenda: Overijssel kiest op 7 maart 2007!

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 41