Het provinciebestuur van Overijssel wenst u een prettige Kerst en een gelukkig 2007 e^verijssel Welke risico's zijn er in uw buurt? Kort nieuws Vip-behandeling voor varkens Varkens krijgen een heuse vip behandeling in de Sallandse proefstal ComfortClass. Hoe het de varkens vergaat, kunt u lezen in de negentiende editie van Overijssels Buiten, Na de Kerst valt Overijssel Buiten bij alle huishoudens op de mat. Naast de varkens is er ook aandacht voor de rietteelt in Noordwest-Overijssel en het buitengebied rond Zwolle en Kampen. Natuurliefhebbers kunnen hun hart ophalen in Noordoost-Overijssel. In de overige gebieden in Overijssel is de reconstructie in volle gang. Gedeputeerde Piet Jansen legt uw de oorzaak en het belang van de reconstructie uit. Overjjssel doet meer voor verkeer Een aantal parallelwegen langs de provinciale wegen krijgen een maximum snelheid van 60 km per uur. Om botsingen tussen afslaand verkeer en doorgaand (fiets)verkeer tegen te gaan, worden er drempels aangelegd. Drempels voorkomen het te hard rijden van verkeer en verminde ren de overlast van sluipverkeer. Als de parallelweg breed genoeg is, krijgen belangrijke fietsroutes fietsstroken. Meer informatie over het werk aan provinciale wegen' vindt u op www.overijssel.nl/ver- keer_en vervoer. Overijssel Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl De risicokaart - te vinden onder www.risicokaart.overijssel.nl - is nu een aantal jaren in de lucht en uit recent gebruikersonderzoek blijkt dat bezoekers de informatie interessant vinden en dat het leuk is om met de kaart te 'spelen'. Op de risicokaart staan 13 ramptypen, variërend van overstromingen tot kernongevallen. Doel van de Risicokaart Overijssel is het tonen van de risico's die zich in uw eigen woon- en leefomgeving bevinden. De overheid is dat ook verplicht, want de Wet Rampen en Zware Ongevallen schrijft de overheid voor dat ze haar burgers moet informeren over mogelijke rampen in de directe leefomgeving Denk vooruit! Informatie inwinnen over mogelijke risico's is één ding, uzelf vervolgens voorbereiden op een calamiteit is een logische vervolgstap. Via de 'Denk Vooruit'-campagne heeft u hier een handig hulpmiddel voor aangereikt gekregen, te weten: www.crisis.nl. Op deze website vindt u informatie over hoe u zich kunt voorbereiden op mogelijke rampen. Bij een daadwerkelijke ramp of dreiging wordt deze pagina ver vangen door een site met actuele informatie over de ramp. Snel naar uw buurt Start de risicokaart met: www. risicokaart. Overijssel, nl. De Risicokaart Overijssel geeft een plattegrond van de hele provincie. Klik aan de linkerkant naast de kaart op 'Zoek...' en kies uw Kijk voor meer informatie op www. risicokaart. Overijssel, nl, www.crisis.nl of benader uw eigen gemeente. straat, postcode of gemeente. Met de knoppen boven de kaart kunt u de kaart verder aanpassen en informatie opvragen. Aan de rechterzijde van de kaart vindt u de betekenis van de symbolen op de kaart. Wij ontmoeten u graag op 3 maart tijdens de Open Dag in het provinciehuis. En natuurlijk op 7 maart bij de verkiezingen van Provinciale Staten! Staand vlnrGert Jan Kok: fractievoorzitter WD, Symone de Bruin: fractievoorzitter Groeniinks, Johan Oldenburger: fractievoorzitter Christenunie, Jan ter Scheggetfractievoorzitter PvdA Harry Timmerman, provinciesecretaris, Gert Ranter: gedeputeerde Zorg en Participatie, Job Klaasen: gedeputeerde Bereikbaarheid en Bestuur Zittend (vlnr): Dirk van Dijk: fractievoorzitter SGP, Jaap Alberda. griffier, Theo Rietkerk: gedeputeerde Ruimte en Milieu, Pier Antima: fractievoorzitter CDA Marjo de Greef fractievoorzitter D66, Jan Kristen: gedeputeerde Grote steden en Welzijn, Geert Jansen. Commissaris van de Koningin, Carry Abbenhues gedeputeerde Economie en Innovatie, Chris Dijkhuis: fractievoorzitter LPF, Piet Jansen: gedeputeerde Landelijk gebied en Water Niet op de foto: Duzgun Yildirimfractievoorzitter SP provincie De overheid timmert flink aan de weg als het gaat om informatievoorziening rond om het thema veiligheid. Twee initiatieven die in het oog springen zijn de risicokaart - een plattegrond met informatie over risicolocaties - en de landelijke campagne 'Denk Vooruit'. 'Informeer uzelf en bereid u voor' is de boodschap die van deze ini tiatieven uitgaat. Rampen vallen namelijk niet te plannen, voorbereidingen wel.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 40