Smakelijke feestdagen! Speciale hanger voor scholieren Holtens Nieuwsblad 3 Sprookjes onder hoornklank Carbid schieten Oude traditie blijft bestaan na opname in APV Themadag Waerdenborch I HOLTEN - Wie met Oudejaarsdag carbid wil gaan schieten, is ver plicht dit van tevoren te melden bij het college van Burgemeester en Wethouders. Tenminste als er wordt geschoten met een inhoud van meer dan 1 liter. Carbidschieten sinds dit jaar vastgelegd in de Algemene Politie Verordening i Thuiszorg Noord West Twente l/oel je beter Kort Politie denkt aan misdrijf Bouwvergunningen Holten blijft toeristisch Wachten op Plan MER Dinsdag 19 december 2006 Meldplicht carbidschieten Het carbidschieten staat na melijk sinds kort vermeld in de Algemene Politie Veror dening (APV) van de ge meente Rijssen-Holten. Hierin wordt onder meer omschreven waar het schie ten met carbid aan moet voldoen. Om de veiligheid rond het schieten te waar borgen, is hierover een arti kel in het APV opgenomen. "We willen de traditie in ere houden", geeft Gerard Grave van de gemeente aan. "Het is absoluut niet zo dat de ge meente het schieten met carbid wil gaan verbieden. Maar de veiligheid staat voorop". Dat is ook de reden waarom Gert van Evertjes advies heeft gegeven aan de ge meente, wat er in het artikel moet komen te staan. Gert is medeorganisator van het Open Holtens Kampioen schap carbid schieten op Oudejaarsdag aan de Beuse- bergerweg. "Door regels op te stellen, kan er niet meer worden geëxperimenteerd. En daarmee voorkom je on gelukken". Gerard: "De ge meente is met activiteiten altijd erg meegaand en mee denkend. Het is absoluut niet dat zo dat er alleen maar wordt afgewezen". Gert is het daarmee eens. "Er valt heel goed met de ge meente te praten. Maar dan moet je natuurlijk niet op het laatste moment aanko men, want dan blijft er voor de gemeente niets anders over dan het te verbieden. Het aanvragen'van vergun ningen kost tijd". Het is toegestaan om zonder melding of vergunning op Oudejaarsdag tussen 10.00 en 24.00 uur en op Nieuw- HOLTEN - Met de hulp van Gert van Evertjes is het carbid schieten vastgelegd in de Alge mene Politie Verordening. Hiermee wordt de veiligheid verhoogd en zekergesteld dat het carbid schieten blijft be staan. Op Oudejaarsdag wordt dan ook weer het Open Hol tens Kampioenschap carbid schieten gehouden, foto johan 't Is maar één keer per jaar Kerst en Oud Nieuw. Dus geniet er maar lekker van. Onze diëtisten doen daar niet moeilijk over. Maar weet dat we u graag van dienst zijn als het gaat om advies over uw voeding of begeleiding bij het volgen van een dieet. Naast individuele begeleiding organiseren wij ook groepsbijeen komsten over verschillende thema's (bewegend afvallen, cholesterol, diabetes U hoeft daarbij geen lid te zijn van onze organisatie: Meer weten? Bel 0900-0678 (lokaal tarief) of kijk op www.tnwt.nl jaarsdag tussen 0.00 en 2.00 uur carbid te schieten, mits men daarbij gebruik maak van bussen met een maxi male inhoud van 1 liter. Het carbidschieten met melkbussen of buizen met een inhoud van meer dan 1 liter en maximaal 30 liter moet worden gemeld bij het college. Het vrijschootsveld moet minimaal 75 meter zijn en er mogen geen verharde open bare wegen of paden liggen. Wie het APV erop wil nale zen, kan dit doen op de web site www.holten.nl. Even zoeken op artikel 2.6.4. HOLTEN - Boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 is don derdag 28 december vanaf 18.30 uur het domein van mid winterhoornblazers en sprook jesvertellers. Iedereen is welkom om te ge nieten van de klanken van mid winterhoorns. Ook de blazers uit Holten zijn aanwezig en spe len vanaf het grasdakhuis. Naast het vertellen van sprook jes, wordt ook voorgelezen uit het nieuwe boek van Anne van der Meiden. Wie met een grote groep wil ko men, wordt gevraagd even te bellen: telefoon 0573-221102. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Daarvoor komt de pas benoemde ambassadeur van Canada in Nederland Ja mes Wall, op Kerstavond naar Holten om de schoolkinderen deze hanger aan te bieden. De uitreiking zal plaats vinden, voorafgaande aan de ceremo nie, in restaurant De Woody's. Aan vijf leerlingen, van elke Hol- tense basisschool één, zal daar een hanger worden uitgereikt. In ieder geval zullen burge meester Koelewijn, vertegen woordigers van de SVNF-Hol- ten en de Stichting Welcome Again Veterans hierbij aanwezig zijn. Om 16.30 uur, voor het begin van de ceremonie, zullen de overige leerlingen hun hanger krijgen. Afgelopen week is dit initiatief van de school in Melville be kendgemaakt in het Canadese Parlement en is met grote in stemming begroet. HOLTEN - In de jaarlijkse tradi tie van activiteiten binnen De Waerdenborch vindt ook dit jaar een themadag plaats. Deze dag, 21 december, staat binnen de locatie in Holten in het kader van het inzamelen van geld ten behoeve van een tweetal projecten. De gelden komen ten gunste van projec ten in Uganda en de Filippijnen Een korte schets: De Makula foundation is een basisschool in Uganda. De op richters willen graag zoveel mo gelijk kinderen uit de sloppen wijken gratis naar school laten gaan. AUe schoolkinderen krij gen een gratis maaltijd, iets wat de kinderen thuis vaak niet krij gen. Op dit moment kan de stichting slechts enkele kinderen gratis opvangen. Er is geld nodig voor een goed schoolgebouw, nieu we lokalen, een schoolbiblio theek, eten op school, compu ters, speelgoed en muziekins trumenten. Het project in de Filippijnen be treft de financiering van een bakkerijtje in het dorp Boquig. Ten gevolge van de vulkaanuit barsting van de Pinatubo zijn de oorspronkelijke middelen van bestaan weggevaagd. Het bak kerijtje wordt gebouwd, de ovens geïnstalleerd en op deze wijze wordt voorzien in een ma nier om een dorpsgemeen schap van inkomen te voorzien. Diverse sprekers, muzikanten, dansers en presentatoren be steden die dag tijdens de lessen aandacht aan de projecten. In de middag wordt een spon sorloop gehouden en organi seert de school een fancyfair. AUTOBRAND HOLTEN - Bij de politie werd vrijdag 15 december rond 21.30 uur gemeld dat op de parkeer plaats bij het AC restaurant langs de A1 bij Holten een auto in brand stond. De ter plaatse gekomen brandweer kon de- brand vrij snel blussen en sa men met de politiemensen, die er ook al waren, werd in de auto het lichaam van een man aan getroffen. De man was behoorlijk gewond en ambulancepersoneel begon direct met een reanimatie en een traumahelikopter werd ge alarmeerd. Deze kwam, maar het slachtoffer was op dat mo ment al overleden. Zijn identiteit kon nog niet di rect worden vastgesteld. De politie startte een uitgebreid onderzoek omdat direct duide lijk was dat er mogelijk sprake was van een misdrijf. In de loop van de nacht werd bekend dat het om de 52-jarige Zwollenaar ging- Uit de gerechtelijke sectie, die in de loop van zaterdagmorgen 16 december is gehouden, kwam vast te staan dat het slachtoffer door een misdrijf om het leven is gekomen. De politie is druk bezig een beeld te krijgen van het hoe en waarom en er kunnen op dit moment dan ook geen nadere mededelingen worden gedaan. GEMEENTENIEUWS HOLTEN - Verzetstraat 99, plaatsen dakkapel. Rijssenseweg 18a, bouwen wo ning. VOORAL IN CENTRUM HOLTEN - Volgens wethouder Wim Stegeman blijft Holten toeristisch. Daar zal de aanleg van bedrijventerrein Loker broek niets aan af doen. "Holten blijft in mijn ogen toe- -ristisch. Vooral in het centrum" vertélt hij. "Zo zijn we bezig met een plan om Smidsbelt te gaan verbinden met de Holterberg. Ook zijn er verzoeken tot toeris tische verbreding op de flanken van de Holterberg". Het winkelcentrum moet op den duur meer een geheel gaan worden met het natuurgebied, zodat het toeristen uitnodigt om hier gezellig te vertoeven. Nu zetten wandelaars hun auto bij het station neer, gaan de Holterberg op en laten het cen trum verder links liggen. DOORGANG LOKERBROEK HOLTEN - Het wachten is nu vooral op de uitkomst van Plan MER, wat betreft het doorgaan van het industrieterrein Loker broek. Wethouder Wim Stegeman: "Als het MER-advies negatief uitvalt, dan hebben we wel een probleem met dit plan. En kun nen we helemaal opnieuw be ginnen". Het college van B en W heeft ge kozen voor Lokerbroek en dit plan alvast laten uitwerking door Royal Hashkoning. Rond 28 december is het MER- advies na te lezen op de website van de gemeente: www.hol- ten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3