kopen Nederland in Wij wensen u fijne Kerstdagen en een gelukkig Boks-Oolbekkink Win geld met ommetje y m ROELOFS HAASE REGIO - Wie weet er nog paden waar vroeger gewandeld kon worden maar nu niet meer en wil daar graag iets aan doen? Landschap Overijssel schrijft samen met Landschapsbeheer Nederland een prijs vraag uit voor het be denken van omme tjes. .Gehakt -4- Dorpsstraat 63 - 7451 BS Holten - Tel 0548-362551 AANKOMEND CALCULATOR -TEKENAAR/WERKVOORBEREI BV AANNEMINGSBEDRIJF Dinsdag 19 december 2006 3 Ommetjes zijn kleine wan delingen van ongeveer een uur, met een afstand van zo'n drie tot zeven kilome ter. De landelijke hoofd prijs bestaat uit 30.000 euro voor het realiseren van het winnende ommetje samen met de provinciale Land schapsbeheer. Daarnaast worden nog elf provinciale prijzen uitgekeerd van 10.000 euro. Zo is Neder land straks twaalf unieke wandelpaden rijker. Met de prijsvraag wil Land schap Overijssel inspireren tot het bedenken en reali seren van kleine wandelin gen 'dicht bij huis'. Daar naast wil ze haar kermis en ervaring delen over het aanleggen of het herstellen van ommetjes. Waar mo gelijk wordt daarbij de cul tuurhistorische invalshoek gezocht: het herstel van (bijna) verdwenen paden in het boerenland. Maar vaak gaat het ook om 'nieuwe' paden. Door ruil verkaveling, dorps- en stadsuitbreiding en de aanleg van infrastructuur zijn veel historische voet paden, zoals kerkenpaden verdwenen uit het landelijk gebied. De ommetjesprijs vraag biedt de mogelijk heid om straks weer het 'rondje rond het dorp' te maken zodat het buitenge- voel dichtbij huis kan wor den beleefd. Iedereen met een idee voor een ommetje kan meedoen: particulier of be drijf, individu of groep. De prijsvraag is bijzonder inte ressant voor historische verenigingen, dorpsbelan gen, agrarische natuurver- enigingen en wandelver enigingen. Uitgewerkte ommetjesideeën voor Overijssel kunnen tot 1 maart 2007 bij Landschap Overijssel worden inge diend. De provinciale prijs winnaar wordt op 22 maart 2007 bekend gemaakt. Landelijk zal de prijsuitrei king plaatsvinden op april 2007. De deelnamebrochure voor de prijsvraag kan aan gevraagd worden via post@landschapsbeheer.nl Downloaden kan ook op www.landschapsbeheer.nl Op deze site staat ook de inspirerende en nuttige handleiding 'Ommetjes; realiseren van wandelpa den in het buitengebied'. De ommetjesprijsvraag wordt financieel mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. 1' «>"u deomi^ Omdat Nederlanders zo verknocht zijn aan ge hakt komt Verstegen met originele gehaktschotels uit de vier windstreken van ons land. Het is be kend dat er in elk deel van Nederland andere ge haktvariaties worden ge geten. En wat is er leuker voor bijvoorbeeld een Amsterdammer om eens een Twentse gehakto- venschotel te eten of voor Groningers om eens een Limburgse Jachtschotel te proeven. De kruiden mixen hebben de wellui dende namen Regio Noord, Regio Oost, Regio Zuid en Regio West ge kregen. Oud Hollands tafelgebed Een oud Hollands tafel gebed (17e eeuw) maakt veel duidelijk over de re latie tussen Nederlanders en hun voorliefde voor gehakt. Ick doe mijn handjes sa men lek doe mijn ooghjes dicht En bid dat na het amen Mijn gehackbal er nog ligt De bereiding van de re gionale gehaktgerechten is eenvoudig. Op ieder zakje staat een duidelijke receptuur. Om welke ge rechten het nu precies gaat? Welnu, in regio Noord zijn dat de Groninger Pa prika's, in regio Oost de Twentse andijvie gehakt schotel, in regio West Ge- ■haktbrood met Mozza rella en in Regio Zuid de Limburgse Jachtschotel. De Regio Gehaktkruiden van Verstegen zijn ver krijgbaar bij de super markt. Prijs per zakje a 40 gram 0,89 ns Roelofs en Haase Aannemings bedrijf B.V. en Roelofs Haase Projectontwikkeling B.V. zijn beide onderdeel van Roelofs Haase Holding B.V. Gezamenlijk ontwikkelen en (ver)bouwen/ renoveren deze twee bedrijven complete projecten. Roelofs Haase Projectontwik keling B.V. houdt zich bezig met het ontwikkelen van complete woning- en utiliteitsbouwprojec ten en het realiseren van herbe stemmingen van bestaande veelal monumentale panden. Roelofs Haase Aannemings bedrijf B.V. (opgericht in 1921) is een modern, landelijk opererend bouwbedrijf van middelgrote omvang. Naast het uitvoeren van de eigen ontwikkelde werken begeeft zij zich ook in de bouw team- en aanbestedingsmarkt. m; mgmlsr In verband met uitbreiding van onze werkzaamheden zijn wij op zoek naar enthousiaste collega's: Als aankomend calculator bent u werkzaam binnen de afdeling calculatie en voert u het werk uit onder verantwoording van de hoofdcalculator. U beschikt over MBO denk- en kennisniveau bouwmethodieken en materialen, aangevuld met ervaring in een vergelijkbare functie verwant aan het aannemersbedrijf. Als tekenaar/werkvoorbereider bent u verantwoordelijk voor organisatorische en technische ondersteuning van projecten in werkvoorbereidings- en uitvoeringsfase. U beschikt over een MBO/HBO werk- en denkniveau, aangevuld met ervaring in een vergelijkbare functie verwant aan aannemersbedrijf. Tevens beschikt u over voldoende communicatieve vaardigheden en heeft u ervaring met Office en Auto-CAD. Vanzelfsprekend bieden wij u een prima beloning gebaseerd op de CAO voor de Bouwnijverheid. Ook is er sprake van een prima pakket secundaire arbeidsvoorwaarden met onder andere goede opleidingsmogelijkheden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar onze internetsite. Nijverdalseweg 149 Telefoon: (0548) 53 73 73 Postbus 216 E-mail info@roelofs-en-haase.nl 7460 AE Rijssen Internet www.roeiofs-en-haase.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 34