mm -Ssillilll Bakker Nijkamp wint prijs Holtens Nieuwsblad 23 Zaalvoetbaltoernooi Prullenbakken Terrein Lokerbroek straks sportagenda op Tweede Kerstdag verwijderd als schilderij in een lijst Tweede schaakronde Fischer Straten vuurwerkvrij houden Ziekenhuis verkoopt vuurwerkbril Het eerste team gaat tevreden winterstop in Vereniging Zaagmolen houdt grote verwerping Dieren prepareren Wandeling en stamppot Msg HOLTEN - Met een zoete wraak op Hattem kan Holten tevreden de winterstop in. Na de dra matische nederlaag eer der dit seizoen bij de subtopper, was Holten nu de ploeg die de pun ten mee mag nemen voor onder de kerst boom. ZESDE OP RANGLIJST IN COMPETITIE Wis en waarachtig Dinsdag 19 december 2006 HOLTEN - Op Tweede Kerstdag zal in sporthal 't Mossink het zaalvoetbaltoernooi van W Holten gehouden worden. Teams strijden in twee poules om de eeuwige roem die het winnen van dit traditionele toernooi met zich meebrengt. Vanaf 10.00 uur zullen de eerste wedstrijden beginnen en rond 14.00 uur zal de voetbal worden ingeruild voor bingoballen. Dan is er namelijk een gezellig HOLTEN - De tweede ronde van het Fischertoernooi was evenals de eerste ronde een prooi voor Jim Klinge. Opvallend was echter dat Jim maar liefst twee nederlagen moest incasseren; Henk van Beek en Aloys Meulenbroek wa ren de boosdoeners. Martijn Hage eindigde deze ronde als tweede terwijl Teun Scheurwa ter en Henk van Beek de gedeel de derde plaats bezetten. Er wa ren veertien deelnemers en ie dereen speelde tegen elkaar. RUSSEN - Burgemeester Bort Koelewijn roept alle bewoners op om op Nieuwjaarsdag zo snel mogelijk de straat vuur werkvrij te maken. "Jonge kinderen gaan vaak 's ochtends al op zoek naar vuur werk dat niet is afgegaan. Om dit alsnog aan te steken met alle gevolgen van dien". Jeugdagent Peter Proos benadrukt dat het niet de eerste keer zal zijn, dat kinderen door voetzoekers ge wond raken. HOLTEN - De oogartsen van het Oogcentrum Deventer (OCD) van het Deventer Zie kenhuis gaan in het ziekenhuis en via diverse vuurwerkver kooppunten een veiligheidsbril verkopen tegen kostprijs. Jaarlijks zijn er nog veel vuur werkslachtoffers te betreuren, met name ook toekijkende kin deren. De brillen worden verkocht voor 5 euro. Vanaf woensdag 20 december wordt de hippe vei ligheidsbril verkocht. samenzijn in bar 't Mossink waarbij de traditionele Bingo- letti een grote rol zal spelen. Extra publiekstrekker is dit jaar de muzikale begeleiding van de inmiddels wereldberoemde ge broeders Reijlink. Deze Beegees in wording zullen verzoekjes evenals nummers uit de oude doos ten gehore brengen. Opgeven kan bij Edwin Knapen, telefoon 06-12519343, of L.J. Stam, telefoon 06-53323132. RUSSEN - Ter voorkoming van vandalisme, zal de gemeente onder meer prullenbakken ver wijderen. Niet overal, maar wel op plek ken waar jongeren samenko men. Verder vraagt de gemeente aan bewoners om een oogje in het zeil te houden en vandalisme direct te melden via nummer 06-12890087. Zo wordt voorko men dat er veel wordt vernield. HOLTEN - Een schilderij in een lijst. Zo werd het nieuw te bou wen industrieterrein Loker broek omschreven. Piet Ziel van Royal Hashkoning presenteer de afgelopen donderdag 14 de cember in De Poppe het ont- werp-structuurplan van het bruto 72 hectare grote nieuwe terrein bij Catsmeer. Begrensd door de Doorlopendedijk, La- renseweg, Oude Stationsweg en de Boterbeek. Er wordt rekening gehouden met toeristische routes. Het ter rein zelf ligt als een soort eiland in het landschap. Om de waterhuishouding goed te regelen moet het 60 centime ter worden opgehoogd en komt er een vijver met een bergings capaciteit van 66000 kubieke meter water tussen School- mansdijk en de Boterbeek. Rondom het terrein komt een dikke bomenrij, als hek. Winst W Holten f-f-i W Holten kan tevreden terugkijken op de wedstrijd tegen Hattem. foto: johan bolink Hiermee eindigt Holten de eer ste helft van de competitie als zesde op de ranglijst, maar met* een roodzwarte bril op de neus zou je ook kunnen zeggen dat de ploeg op een gedeelde vierde plek staat. Slechts een punt is Holten nog verwijderd van de top drie in de W Holten eindigt de eerste helft van de competitie als zes de op de ranglijst. Maar met een roodzwarte bril op de neus zou je ook kunnen zeggen dat de ploeg op een gedeelde vierde plek staat. Slechts een punt is Holten na melijk nog verwijderd van de top drie in de vierde klasse H. vierde klasse H, wel zijn er een aantal ploegen die nog een wedstrijd minder hebben ge speeld. Maar wie de wedstrijd van zon dag bekeken heeft, weet ook dat Holten zeker niet haar beste voetbal heeft laten zien afgelo pen weekend. In een harde, haast Britse, wedstrijd kwam Holten op het goede moment Wel is er een aantal ploegen die nog een wedstrijd minder hebben gespeeld. Maar wie half oktober had ge zegd dat Holten in de winter stop op de deur van de top drie aan het kloppen zou zijn, zou compleet voor gek zijn verklaard. op voorsprong en wist deze met hangen wurgen te behouden. Het eerste kwartier was nog voor Holten, waarbij Van der Pluijm weer gevaarlijk was op links en Van der Wal met de buitenkant van de voet de bal net boven de lat mikte. Reijlink richtte niet goed bij een schot vanaf de zestien. Hierna verloor Holten elke grip op de wedstrijd. Hattem kreeg enkele kansen door grove fou ten bij Holten. Een foute terug- spel en laks dekken werden echter niet afgestraft doordat de scherpte bij de spitsen van Hat tem ontbrak of door het goede werk van Koetsier. Vlak voor mst kreeg Holten een aantal hoekschoppen achter el kaar en bij de derde was het raak. Stoevenbelt 'lepelde' de bal voor het doel en Verkuyl, die 's ochtends nog zijn eigen gara ge niet open kon krijgen en daarom te laat was, brak de wedstrijd open met een prachti ge kopbal. Na mst ging Hattem er vol voor en leunde Holten op haar sterke defensie. De beste kans was voor Hulleman, maar hij zag zijn schuiver net naast de paal verdwijnen. Hattem zag paal, lat en Koetsier in de weg staan. DIJKERHOEK - Schietvereni ging de Zaagmolen houdt tus sen kerst en nieuwjaar de grote verwerping. Deze keer wordt die vrijdag 29 december om 20.00 uur gehouden in het Bon te Paard in Dijkerhoek. Er zijn elk jaar diverse activitei ten. Bij het éne heb je wat geluk nodig, bij het andere komt vaar digheid en concentratie goed van pas. Zo is er onder meer boogschieten, doldarten en computer(analyse) schieten en het Rad van Avontuur. Hoofdprijs is het halve varken. Verder wordt een grote vlees- schaal verloot onder de aanwe zigen. Deze extra prijs zal om 21.30 uur getrokken worden. HOLTEN - Echte Bakker Nij kamp uit Holten heeft een uit stekend resultaat behaald bij de landelijke weihnachtsstollen- keuring van het Echte Bakkers- gilde. Er werd met de stollen na melijk vijf sterren binnenge sleept. Goed voor een tweede plaats. Alle Echte Bakkers van Neder land konden de afgelopen we ken hun weihnachtsstollen aan de Gildemeester van het Echte Bakkersgilde voorleggen om te bepalen hoe goed hun stol nu eigenlijk is. Elke stol werd be oordeeld op verschillende on derdelen, zoals kleur, structuur, afwerking, vulling en natuurlijk smaak. Dit jaar was het niveau van de stollen erg hoog. 'Het is een goed stollenjaar.', aldus Gil demeester Chris Scholtens. 'Je kunt zien dat de bakkers er veel aandacht aan hebben besteed.' De stollen van Nijkamp scoor den op alle onderdelen zo goed dat ze de maximale score van vijf sterren kregen. Nijkamp selecteert voor een Kerstspecialiteit als de weih- nachtsstol dan ook alleen de fij nste grondstoffen. VV HOLTEN Zaterdag 23 december Holten Al - Blauw Wit Al 14:30 Blauw Wit C2 - Holten C2 10:30 Holten MB1 - Vict. Boys MB1 13:00 HOLTEN - In de kerstvakantie is er van alles te doen en te bele ven bij Natuurdiorama Holter- berg. In beide vakantieweken kan de jeugd op woensdag, donderdag en vrijdag aan de slag met pa pier, ijzerdraad, hamer, en ma terialen uit de natuur. Onder begeleiding worden daarvan dierenfiguren in elkaar geknut seld. Daarnaast zijn er voor kin deren van alle leeftijden speur tochten Toppreparateur Manny Wegen komt donderdag 28 december demonstreren hoe je dieren op zet. Om zoiets te kunnen moet je zowel vakman, kunstenaar als natuurkenner zijn. Wegen werkt momenteel aan een aantal vossen voor een nieuw diorama. In de filmzaal draait tijdens de kerstvakantie een nieuwe film over wilde katten. In het natuur museum kan men vervolgens op zoek naar de grootste kat van Europa: de lynx. HOLTEN - Winterse ingrediën ten als frisse lucht, vroege sche mering, een stevige wandeling en natuurlijk stamppot zijn aanwezig bij de winterwande- lingen van Natuurdiorama Hol- terberg. Dit speciale arrangement be gint met een bezoek aan het na tuurmuseum waama een na- tuurgids van Natuurdiorama Holterberg u mee neemt naar de meest bijzondere plekjes van de Holterberg tijdens een an derhalf uur durende wandeling. Bij terugkomst wacht bij restau rant Woody"s pancakes en ste aks een uitgebreid stamppot- buffet. Het arrangement kost 14,95 euro per persoon, kinde ren tot 12 betalen de helft. De wandelingen zijn op 27 decem ber en 3 januari en starten om 13.30 uur, Reserveren gewenst. Natuurdiorama Holterberg is gedurende de kerstvakantie da gelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. VERVOLG VAN VORIGE WEEK Zöö konn't gebuur'n dat ai, met de karsdaag'n, in't kleine melk kamertje van opoe kekk'n, dat doar wal vief tut tien kniene hung'n. Iederene krèèg ter ene met, zöödai met de karsdaag'n en niejoar amoal weeld te ett'n hadd'n. Was det noe streup'n? Jao. vuur'n jachopziener. Nee, vuur mien geveul. Het was iets wat oaver gung van va op zön- ne, het heum der bie. As klein kearltje gung ik met. Va wèès mie de spoor'n. Zelf hekket later bienoa nooit e doane, det was de nieje tied, ma mie va en mien opa, det war'n nog echt'n, ma gen uutzundering in die tied. Wis en waarachtig neet.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23