Tineke Wolters stopt bij VW Kerstrockfestival in Wippert Holtens Nieuwsblad 21 Jongen in winkel betrapt op stelen pakje sigaretten Licht in de duisternis op Canadese Begraafplaats Kerst Canadese Begraafplaats baadt in kaarslicht Anbo over vroeger HOLTEN - Schoolkin deren zullen zondag 24 december om 16.30 uur tijdens de herdenking op de Canadese Begraaf plaats kaarsjes plaatsen bij de oorlogsgraven. Ie dereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. w Kort nieuws Autoroute naar herdenking Kaarsjes niet op het gras neerzetten Niet tussen de graven staan Aanvragen vergunningen Afsluiting zandwegen Wijkposten politie gesloten Dinsdag 19 december 2006 Kinderen plaatsen kaarsjes Stichting Viering Nationale Feestdagen Holten heeft voor zo'n 1450 kaarsjes gezorgd, die helemaal uit Finland komen. "Financieel is het dit jaar rond", zegt Margriet Hane- winkel. "We krijgen een jaar lijkse bijdrage van CV de Fienpreuvers. De rest is aan gevuld door het Rabo Projec tenfonds". De kosten worden echter wel steeds hoger, zodat de stichting voor volgend jaar op zoek is naar een sponsor. Vice-president Céline Garbay van La Fondation Canadienne des Champs de Bataille in Normandië zal ook aanwezig zijn bij de plechtigheid. Mar griet: "Zij wil het kaarsjes plaatsen in Normandië ook graag doen". Verder is een delegatie van de Canadese ambassade aanwe zig. De herdenking werd vorig jaar nog uitgezonden op de Cana dese tv. Ondertussen zijn er in Canada plannen om ook zoiets op te gaan zetten. Alle kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 die meehelpen met het kaarsjes plaatsen krijgen een herinnering. Een vertegen woordiger van de Canadese ambassade zal tijdens de her denking deze gaan uitreiken aan enkele kinderen. De rest krijgt de herinnering op school, na de kerstvakantie. Met de hulp van MAC Holter- berg, gemeente, Welcome Again Veterans, EHBO, ver keersleiders en opzichter De- ijk van de Canadese Begraaf plaats wordt de herdenking in goede banen geleid. Naast het plaatsen van kaars jes, zullen er doedelzakspelers en midwinterhoornblazers aanwezig zijn. Ook is het zeker de moeite waard om later op de avond nogmaals terug te komen om van de speciale sfeer te genie ten. HOLTEN - Basisscholieren steken op kerstavond kaarsjes aan bij de oorlogsgraven op de Canadese Begraafplaats. Iedereen is om 16.30 uur welkom om hierbij aanwezig te zijn. Ook is het zeer de moeite waard later op de avond nogmaals terug te komen, om te genieten van de speciale sfeer die het kaarslicht aan de begraafplaats geeft. foto: johan bolink HOLTEN - Het personeel van de Cl000 supermarkt in Holten betrapte dinsdag 12 december een 14-jarige jongen uit Rijssen op het stelen van een pakje siga retten. De jongen verzette zich hevig bij zijn aanhouding. De politie nam hem daarna over, waarna deze werd overge bracht naar het politiebureau in Rijssen. Hij werd later overgedragen aan zijn ouders. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. HOLTEN - Tineke Wolters stopt na dertig jaar bij de VW in Hol ten. Haar man Johan is sinds 1 december met de vut gegaan. Voor haar reden, om hetzelfde te gaan doen. "Ik zag in 1976 een advertentie staan, dat er iemand bij de VW werd gezocht", vertelt Tineke. Iemand van het bestuur vroeg haar of zij dat geen leuke baan zou vinden. "Maar ik had niet de juiste papieren". Ze kreeg het advies om toch bij burgemees ter Enklaar langs te gaan en Ti neke werd aangenomen. "De VW zat toen nog aan de Gaardenstraat tegenover de Chinees", geeft ze aan. "Het werk was anders. Vooral de tele foon opnemen en veel schrij ven. De boekhouding ging nog helemaal met de hand". Computers waren er nog niet. Die kwamen met de verhuizing HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 21 december om 14.30 uur een gezellige kerstbij eenkomst in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. H. Weenink uit Barchem houdt een presentatie met de titel Ach, lieve tijd. Het gaat om korte verhalen, ge dichten, spreuken, liedjes en spreekwoorden. Tineke Wolters stopt na dertig jaar bij VW Holten. FOTO: SANDFR SCHEPERMAN in 1988 naar de huidige plek aan de Dorpsstraat. Tineke: "Het is nu allemaal veel professioneler. In het begin was het vooral ons kent ons. Ook is het veel druk ker geworden". Mensen gingen volgens haar vroeger ook veel minder weg. "Misschien een dag per jaar". Maar tegenwoordig worden er veel midweekjes geboekt. "En vaak op het laatste moment". De grootste verandering deed zich vooral de laatste vijf jaar voor. De lokale VW werd opge nomen in een Regio VW. Hier door wordt veel administratie centraal geregeld. "Die dertig jaren zijn voorbijge vlogen", vindt Tineke. "Het scheelt dan ook behoorlijk wan neer je altijd met leuke collega's hebt mogen samenwerken". Ze stopt officieel op 1 januari. Diny Hekman zal dan het team - Marina Dalhuisen en Sabine Bakker - gaan versterken. Tineke krijgt vrijdag 29 decem ber van 16.00 tot 18.00 uur een afscheidsreceptie aangeboden in Zaal Vosman. Iedereen is welkom om haar de hand te ko men schudden. LAREN - In zaal De Wippert aan de oude weg Laren-Holten vindt dinsdag 26 december om 16.00 uur voor de achttiende keer het Kerstrockfestival plaats. Striky Exit zijn vier jongens uit Laren van 13 en 14 jaar oud. De band speelt werk van Greenday, Pennywise en Red Hot Chilli Peppers. Striky Exit treedt van 16.15 tot 17.00 uur op. Van Peelen speelt van 17.30 tot 18.15 uur. De band Van Peelen speelt een zeer breed repertoire met covers van Kane en Queen. Zelf noemen de bandleden van Spartametal uit Espelo, Dijker- hoek en Loo-Bathmen zich een feest-rock n roll-band met een en dezelfde interesse namelijk: rock roll (niet de metal) en het cafémobiel van de 21ste eeuw: de spartamet. De groep treedt van 18.45 tot 19.30 uur op. X-Static treedt van 20.00 tot 20.45 uur op. Hun iaatste aan winst is Niek Bosman. De 5- mansformatie heeft gelijk met hun nieuwe naam X-Static, het repertoire een flinke facelift ge geven. DieZel is een nieuwe coverband uit de Dijkerhoek met ervaren muzikanten en treedt op van 2115 tot 22.00 uur. De pompen de rock samen met de mooie, zuivere zang van Gerjanne Me- ijemian staat als een huis. OMLEIDING HOLTEN - Wie naar de herden king op de Canadese Begraaf plaats gaat, zondag 24 decem ber om 16.30 uur, moet reke ning houden met een omlei ding. De Wullenbergweg wordt een richtingsverkeer. Aan automo bilisten wordt verzocht ter hoogte van restaurant Woody's en de midgetgolfbaan op de Holterberg, rechts af te slaan. Bij de begraafplaats zijn extra par keerplaatsen gemaakt. Na afloop kan het verkeer via de Eekhoornweg de Nijverdalse- weg oprijden. Auto's komen zo via de Fort- haarsweg weer op de Holter- bergweg uit. TIJDENS HERDENKING HOLTEN - Stichting Viering Na tionale Feestdagen Holten vraagt aan de kinderen die kaarsjes gaan plaatsen op de Canadese Begraafplaats, om de kaars op de aarde bij de graf steen neer te zetten. Dus, niet op het gras. De kans bestaat dan dat de kaars omvalt en kaarsvet op het gras terechtkomt. HOLTEN - Ook ouders zijn wel kom tijdens het plaatsen van kaarsen op de Canadese Be graafplaats. Stichting Viering Nationale Feestdagen vraagt echter wel aan de ouders, om op het mid denpad te blijven staan. Dus, niet op het gras tussen de gra ven. Hiermee wordt voorkomen dat er botsingen ontstaan met kinderen die brandende kaar sen willen plaatsen. GEMEENTENIEUWS HOLTEN - Bij de gemeente Rijs- sen-Holten zijn verschillende aanvragen voor vergunningen binnengekomen. Montageweg (ongenummerd), voor het bouwen van opslag ruimte. Kieftenbelt 16, voor het vergro ten van de woning Haarstraat 163, voor het slopen van een berging Kalanderstraat 20B, voor het plaatsen van gevelreclame Postweg 38, voor het kappen van negentien bomen Erve Lukensveld 11, voor het verbreden van een inrit met 1 meter. POLITIE CONTROLEERT HOLTEN - In het gebied rond de Holterberg is recent een aan tal zandwegen afgesloten voor motorvoertuigen. Het betreft onder meer de Sprokkelweg, de Plaggenweg en een deel van de Forthaarsweg. Met deze wegen zijn nagenoeg alle zandwegen op de Holter berg niet meer toegankelijk voor motorvoertuigen. De politie is voornemens om re pressief op te treden tegen be stuurders van motorvoertuigen die het verbodsbord negeren. TIJDENS FEESTDAGEN HOLTEN - De wijkposten van de politie Rijssen-Holten zijn tussen de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag gesloten. Het gaat om de wijkposten Els- enerstraat 20, Veeneslagen 80, H.J. van Opstalstraat 6 en Maat- mansweg 1. Het politiebureau in Rijssen en in Holten wel geopend.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 21