fantastische en vooral smakelijke feestdagen! Han en Tine Kraan stoppen SOS Hulpdienst ook tijdens feestdagen Hoofdcollecte zoekt nieuwe collectanten Mariska, Jesse, Bert, Myrthe en Naomi Supermarkt Wansink B.V. Albert Heijn, Gall Gall, Zeeman HOLTEN/ ENTER - Han en Tine Kraan uit Holten stappen 30 de cember uit de DA drogis terij Wedda in Holten. Op de laatste dag in hun zaak kunnen klanten af scheid nemen en kennis maken met de nieuwe ei genaars Erik en Dorothé Pinkert. Dinsdag 19 december 2006 20 NAMENS DE VERSAFDEUNG NAMENS DE HOUDBAAR AFDELING IVarjolein Mythe Monique Noël Wil ma Wïlbert IVlarjoiein Anton Het echtpaar Kraan nam in 1968 drogisterij Wedda in Enter over van mevrouw Wedda, de moeder van Tine. In datzelfde jaar kreeg Han de gelegenheid om het pand van de kruide niersfamilie Johan Müller aan de Dorpsstraat (bij de grote poort) in Holten te huren en na derhand met bovenwoning te kopen. Sneller dan verwacht had het kersverse drogistenpaar twee zaken onder hun hoede. In 1986 verhuisde de DA drogiste rij Holten van het pand Müller naar de huidige locatie aan de Dorpsstraat 10. Naderhand werd ook nog een DA-wirtkel in Nijverda! geopend, maar die is begin dit jaar aan een collega verkocht. De geschiedenis herhaalt zich, want in 1999 stonden dochter Dorothé en haar man al weer klaar om DA Enter voort te zet ten. En ook nu komt de derde vrouwelijke lijn in de Wedda-fa- milie met partner aan het roer van twee zaken. "De nieuwe opvolgers staan klaar, ze zijn enthousiast en am bitieus. Als wij nog een jaar of vijf door zouden gaan hebben ze misschien wel minder trek in overname", zegt Kraan. Han Kraan (65) en zijn vrouw vinden dat drogist een prachtig beroep is. "De contacten met mensen van alle leeftijden, de adviserende taak die je hebt en bovendien is het vak constant vernieuwend. Daar blijf jezelf ook jong bij", lacht Kraan. Toch bekent hij dat er de laatste jaren ook in de drogisterij veel regeltjes bij zijn gekomen waar aan je moet voldoen, zoals aan de wettelijke hygiëne en andere rompslomp. "Daar zitten we niet op te wachten. Dat is mede de oorzaak dat we het welletjes vinden", aldus Kraan. De tijd is er om hobby's te zoeken, te gaan wandelen. "We zien wel wat er op ons pad komt". "De overname betekent voor ons een grote uitdaging en we hebben eT reuze zin in", re ageert Dorothé Pinkert. De klanten in Holten zien mis schien nieuwe gezichten zoals dat van mij of Erik, maar verder verandert er niets. Zoals blijkt, heeft Dorothé de liefde voor het vak niet van vreemden. Als jong kind hielp ze in de winkel en deed ook elders vakkennis op en behaalde de nodige diplo ma's. "Het is een afwisselend vak met een breed assortiment; van geneesmiddelen tot cosme tica. Je hebt contacten met ver schillende mensen en dat is boeiend", aldus Dorothé. Ook echtgenoot Erik Pinkert heeft de diploma's op zak en werkt met veel plezier in de drogisterij. "Het lijkt er al een beetje op dat ook een volgende generatie be langstelling heeft", zegt Do rothé genietend. "We zien het wel". HOLTEN/ RUSSEN - SOS Telefo nische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar tijdens de feest dagen. Het einde van het jaar, de kerstdagen en de jaarwisseling, is voor veel mensen een sfeervolle, gezellige tijd. Gezellig thuis, met familie of vrienden. Er zijn echter ook mensen, waar voor deze tijd juist een heel ver drietige is. Mensen die iemand hebben verloren in het afgelopen jaar, die de kerst of de jaarwisse ling alleen zullen moeten door brengen en daar erg tegenop zien. Ook kan men tegen deze dagen opzien omdat er spannin gen zijn in de familie. In deze tijd van het jaar zijn er veel mensen, die behoefte heb ben aan een gesprek. Een ge sprek met iemand die begrijpt dat het nu juist moeilijk is, met iemand die tijd heeft voor een ge- HOLTEN/ RIJSSEN - De inmid dels tien jaar oude Nationale col lecte Hersenziekten en Psychi sche ziekten heeft een metamor fose ondergaan en heet vanaf nu de Hoofdcollecte van Nederland. Deze collecte, een gezamenlijk initiatief van de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychi sche Gezondheid, is een collecte voor mensen met een aandoe ning in het hoofd. sprek. Dan kan men SOS Telefo nische Hulpdienst bellen. Om bezorgdheid te delen, omdat men ergens mee zit waar men in de eigen omgeving niet over kan of wil praten, of gewoon omdat men zich zo alleen voelt en even met iemand wil praten. Bij de SOS Telefonische Hulpdienst kan men altijd terecht. Ook tij dens de kerstdagen en de jaar wisseling, dag en nacht. De medewerkers van de SOS Te lefonische Hulpdienst hebben alle tijd en aandacht en kunnen zich goed verplaatsen in de pro blemen van andere mensen. Vanzelfsprekend is elk gesprek vertrouwelijk. De SOS Telefoni sche Hulpdienst, dag en nacht, voor iedereen, ook tijdens de kerstdagen en rond de jaarwisse ling. Het telefoonnummer is 0900-0767. Dat kan zowel een hersenletsel zijn, als een psychische ziekte. De eerste Hoofdcollecte wordt gehouden van 4 tot en met 10 fe bruari. Vrijwilligers kunnen zich aan melden bij Joke Overbeek, tele foon 06-55 30 89 88 of via het coördinatiepunt in Utrecht: tele foon 030-2971197. Zie ook www.hoofdcollecte.nl Han en Tine stoppen bij Wedda. Erik en Dorothé nemen de zaak over. foto: sandeb scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 20