Stichting bedankt sponsors terman Beltman stopt bij leltman Mannenmode *r Holtens Afvalbrengpunt wellicht naar Vletgaarsmaten Film over Buddy en de elven van de Kerstman (aarsjes bij Canadese Begraafplaats ïvensong ]ampanella Uiterst sfeervolle fakkeloptocht over de Holterberg Cerstzang iet Mozaïek HOLTEN - Nu de Tsjer- nobyikinderen weer te rug zijn in Wit-Rusland, wil de stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Hol ten graag haar sponsors hartelijk bedanken. Zon der hen zou dit project niet mogelijk zijn ge weest. Kort Sill mooiste kraam op kerstmarkt Kleurplatenactie Thuiszorg zoekt huishoudelijke hulp )insdag 12 december 2006 I0LTEN - Leerlingen van alle asisscholen uit Holten plaat- in zondag 24 december om 5.30 uur ongeveer veertien- onderd kaarsen bij de graven p de Canadese Begraafplaats, e klanken van de huilende Dedelzak en de klagende to en van de midwinterhoorns token door de stilte, terwijl de Meren bij elk graf een bran- ende kaars plaatsen, ok later op de avond is een be- jekde moeite waard. Dan zor- de honderden vlammetjes »r een mooie gloed, dereen is welkom bij de her- snking aanwezig te zijn. De kinderen mochten gebruik maken van de Boschkamp en het scoutinghuis. Ze gingen zwem men in de Koerbelt en sporten in Het Mossink. Ze mochten bow len bij Kartplaza, bezochten een voorstelling van Dolf Moed en waren te gast bij Dolle Pret. Ook gingen ze naar kinderboerderij Dondertman, Natuurdiorama Holterberg en valkenier Zand- voort. Bij De Lindenberg moch ten ze midgetgolfen. De Elshof verzorgde een huifkartocht. De afscheidsavond werd aange boden door Lucky Co. Esprit Planontwikkeling bood het reisje naar het Dolfinarium aan. Het vervoer werd verzorgd door Spi- tax en de kinderen mochten eten bij McDonald's Holten. De kledingbeurs, driemaal in Restaurant Vosman, werd voor zien van kleding van Pompiedoe, van de kledingbeurs van Gerda Kwakemaak, van Jojet en van Zeeman en de Kindertuin. De jongens kregen nieuwe schoe nen van Steenbergen en de meis jes van Leijendekker. Ook moch ten ze gymschoentjes halen bij Steunenberg Schoenen. Ligten- berg uit Rijssen gaf ondergoed. Restaurant Vosman leverde ook stamppotten. De kinderen kre gen fietsen te leen van Jan Stam Fietsverhuur. De kapsalons Drent, Suzan's Haarmode en Elegant, aangevuld met twee thuiskapsters, knipten alle kinde ren gratis. Jos Optiek voerde oog metingen uit. Wedda gaf de kin deren een tandenborstel, tand pasta, shampoo en stiften. De Holtense huisartsen en tandart sen behandelden de kinderen gratis bij noodgevallen. De apo theek leverde de medicijnen. Drukkerij Heusinkveld verzorgde het drukwerk. Boekhandel Heus inkveld liet de stichting gratis ko piëren. Foto ten Velde maakte een groepsfoto en Fotoatelier René Block maakte foto's van de kinderen. De Koff Entertainment leende het springjorssen uit voor de sponsorloop en leverde bal lonnen voor het afscheid bij school. Heutink uit Rijssen do neerde schoolspullen. Ook van Stationery Team Europe in Lei derdorp kregen de stichting schoolspullen. Intratuin Lochem OLTEN - Koor Campanella iizorgt zondag 17 december in 19.00 tot 20.00 uur een (ensong in de Dorpskerk. De i egang is gratis. et dagelijks zingen van de iensong behoort tot de vaste ken van elk Engels koor, ver raden aan kerk, kathedraal of lUege. Vele Engelse componis- n hebben zich toegelegd op ;t schrijven van deze muziek. Evensong heeft een vaste deling, gebaseerd op de vorm •als deze in 1662 is vastgesteld. OLTEN - De traditionele tekerstzang wordt woensdag I december om 19.30 uur ge raden in de Kandelaar aan de ationsstraat. uziekvereniging HMV en in- rkerkelijk kinderkoor Mozaïek tienen hun muzikale mede- trking en ds. H. Gijsen geeft irte uitleg met betrekking tot Kt kerstevangelie, met als the- Ina Hoe vinden we geluk. De jinderen in de kerk kunnen een ft) de scholen ingestudeerd lied igen samen met Mozaïek. HOLTEN - Met de kerstman, pony's en sint-bemardhonden voorop, ging afgelopen zaterdag 9 december een lange lint met fakkel dragers van Klafstermansweide naar Woody's op de Holterberg. Over het Beukenlaantje werd het erg donker, maar dat kwam de fakkels alleen maar ten goede. Het weggetje werd bijgelicht door waxinelichtjes op de grond. Het zorgde voor een uiterst sfeervol plaatje. Zeker bij aankomst. Daar werden de meelopers verrast met midwinterhoomgeluiden, gezang van koor Amazing, een kerst markt en een levende kerststal. foto: johan bounk pLTEN - Beltman Mannen- ode bestaat zeventig jaar. Na jaar zet Herman Beltman er a punt achter en gaat genie- van zijn welverdiende pen- >en. trman heeft vanaf augustus *>2 samen met moeder Belt- a" en broer Jan, Beltman "menmode gemaakt tot het ranenmodehuis zoals het nu 'diverse verbouwingen is het dhjf gegroeid tot de huidige 'vang. In 1978 was de groot- verbouwing, met een ver deling van het verkoop- ®roppervlak. ik Beltman, eigenaar van lezen Mannenmode in Vars- 'eld, zal het roer overnemen samen met de vertrouwde zichten van Jan, Dick en Irma, 'ltman Mannenmode voort- tten. ft de zoon van Jan Beltman, ("middels de derde generatie f.u-FS ten. Omdat er plannen zijn voor woningbouw in de Kol, zal de werf naar Rijssen gaan. Om in de toekomst toch nog afval te kunnen wegbrengen in Holten, zou dit deel van de werf kunnen verhuizen naar de Montageweg op Vletgaarsmaten. Op dit mo ment is daar nog een lege plek. De bedoeling is om begin 2007 te gaan bouwen. HOLTEN - Burgemeester en Wethouders willen aan de Montageweg in Holten graag een terrein van 3500 vierkante meter reserveren. Hier zou het afvalbrengpunt naartoe kun nen verhuizen. Verder zou het kunnen dienen als steunpunt voor de buitendienst. De gemeentewerf is nu nog te vinden aan de Waagweg in Hol- Erik, Jan en Herman Beltman (vooraan). Met Erik en Jan zullen Irma en Dick (rechts) doorgaan met Beltman Mannenmode. in dit familiebedrijf. Moeder Beltman en de familie zijn blij en trots dat Erik het stokje overneemt en verdergaat met de verkoop van mannen mode in Holten. Wie Herman en zijn vrouw Wrl- lemien de hand wil drukken en kennis wil maken met Erik, is woensdag 20 december van 16.30 tot 19.00 uur welkom in de winkel aan de Dorpsstraat". HOLTEN - Het is bijna kerst en daarom draait dorpshuis de Boschkamp zondag 17 decem ber om 14.00 uur de film Elf. Op die dag wordt de ontmoetings ruimte van het doipshuis volle dig omgetoverd tot bioscoop en kan er met z'n allen mee wor den geleefd met de avonturen van Buddy. Buddy is als baby in de zak met cadeautjes van de Kerstman ge kropen en meegenomen naar de Noordpool. Daar is hij opge voed door papa Elf. Als hij vol wassen wordt, beseft hij dat hij niet tussen de andere elfen past. Vastbesloten reist hij naar New York om zijn echte vader te zoe ken. Daar aangekomen ontdekt hij dat er niet genoeg kerstge voel in de wereld is. Kaartjes kosten 1,50 euro per stuk. stelde 60 boodschappentassen ter beschikking. Albert Heijn le verde pakjes drinken, chips en snoep. Bakkerij Nijkamp zorgde voor honderden broodjes en C1000 gaf broodbeleg. Gerard Huisman van de markt leverde appels en mandarijnen. De Ne derlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerk hebben het project in meerdere opzich ten ondersteund. Van De Mar kies in Rijssen kwam een grote gift. De stichting wil de Regen boog hartelijk bedanken voor het beschikbaar stellen van les ruimte en materialen. Daar naast was ze blij met de kantine van Meermanskamp. HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn mocht afgelopen za terdag met zijn vrouw de mooi ste kraam op de kerstmarkt uit zoeken. Hij koos uiteindelijk voor de kraam van Sill. Deze kreeg van de tweekoppige jury de beste waardering. Harmien Barvelink was blijver rast met de prijs: een mand vol producten die werden aange boden door de leden van de Holtense Handelsvereniging. Harmien heeft zich jarenlang ingezet voor de kerstmarkt, waardoor deze prijs een extra waarde krijgt. Toch gaf ze de mand weg aan haar zussen, omdat zij de kraam helemaal hadden ingericht. HOLTEN - Kinderen konden meedoen aan een kleurplaten- wedstrijd van de Holtense Han delsvereniging. Tijdens de kerstmarkt van afge lopen zaterdag 9 december maakte de kerstman de uitslag bekend. Romy Pattimukay won de eerste prijs en kreeg een di nerbon voor Woody's. Leon Oosterkamp won de tweede prijs en kreeg een kinderpakket van Albert Heijn. Marit Hane- winkel werd derde en ziet haar kleurplaat als taart terug, door bakkerij Nijkamp. like Nekkers kreeg een bal, als vierde prijs. REGIO - Thuiszorg Noord West Twente De Koppel zoekt per direct zestig flexibele huishou delijke hulpen in Noord West Twente. Dit vanwege het feit dat de aanbesteding voor de dienst 'hulp bij het huishouden' bij zonder positief uitpakte voor de zorgorganisatie. Thuiszorg Noord West Twente De Kop pel is door alle 14 Twentse ge meenten geselecteerd als leve rancier. Tot de taken van een huishoudelijke hulp horen on der andere boodschappen doen, afstoffen, stofzuigen, ra men lappen, een broodmaaltijd bereiden en de was doen. De werkzaamheden verschillen per cliënt. Het is van belang dat de huishoudelijke hulp een aantal dagdelen per week beschikbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7