Met Niek gaat roer om Tda Holtens Nieuwsblad 5 jestuurslid O jetrokken bij aanrijding Wis en Waarachtig Overvolle containers niet meer geleegd Niet alle honden maken gebruik van hondentoilet Dieven oud ijzer gepakt loltenaar Ander repertoire en nieuwe naam voor Platinum nieuw gezicht en een nieuw repertoire. Daar hoort dus ook een nieu we naam bij. Vorige week werd de band Platinum daarom omgedoopt tot X-Static. DE BANDLEDEN VAN X STATIC linsdag 12 december 2006 IJVERDAL - Op de Joncheere- an in Nijverdal vond donder- ag 7 december om 19.40 uur in aanrijding plaats tussen tee personenauto's, en 22-jarige man uit Holten eed over de Joncheerelaan in e richting van Dennenoord. en onbekend gebleven auto- ïobilist die voor hem reed, imde plotseling, ierdoor moest hij ook abrupt immen. Een 29-jarige auto- lobiliste uit Almelo die achter i Holtenaar reed, had dit te at in de gaten waardoor een inrijding ontstond. De vrouw akte gewond en is met onbe- ;nd letsel overgebracht naar it ziekenhuis. De band van Ron Gerritsen, Peter Vos, Ingmar Fokke, Berjan Morsink en Niek Bosman heet nu X-Static. foto pr HOLTEN/ GOOR - Een Toetsenist Ron Gerritsen, bas De maond dezember is ne machtige maond. Ne duure maond, de maond van Sun- terkloas, van Karsfees en ööld en niej, mar ok de mo- and van de verwerping'n. Ie könnt de neüze neet buut'n de duure stekk'n of der heult der oe wal eene an, um lott'n te kóöp'n vuur de verwer ping. Doar bint der nog a wat. Alle biljartclubs hept ne verwerping, mar ok de car naval heult a joar'n laank keunestetjesoamd. In de buurtschapp'n blieft ze ok neet achter. Moch'n der noe nog leu wèèr, diet nog nooit nen verwerping hept mette- maakt, dan kank oe an roa, goat der is nen kèèr hen. Ai luk hebt goai an't einne van'n nóamd met ne buul vol vleis, kooke, taart'ns, stoet'ns en draank op, op huus an. Ai pech hebt hooi niks met noar huus hèn te slepp'n. Eén dinge hei amoal met mekaa gemeen, ai met doot teminste. De knippe hei leuig, vaste ai der ok nog een biertje bie dri-nkt. Mar het is wa onmeunig gezellig en amoal vuur't goeie doel. En vuurt goeie doel möi all's oaverhemm'n. Negezelligen oamd met biljart'n um nen haaz'n. Met-doo met het rad van avontuur um Dèèmter kooke en doar hai der a zövölle van. Het bliff mööi. Toch is der wal wat veraan- dert an die verwerping'n. Ak terugge dè-nke an de tied dak an de haand van mie va, duum schnèè noar de ver werping hèn kuiem. Toen was het nog ech verwerp'n. In die tied war'n het de bak kers diet de verwerping op teuiw zatt'n. Wak der mie van kan herinnem wast toen gooien met ne krint'nstoet'n op'n raand van'n n'oam'n, Dengennigen dent dem der het vaakst opsmet, had'n stoet'n e wunn'n. As kleine jongs stunne wie altied bie het kooke houvVn. Eén kearl heuld de kooke vaste tuss'n de haanne. N'aandem mog dan houw'n. Ai jem miln duur heuiw'n mog ie de kooke hóól'n. As der dan nog kooke was. Want wie zatt'n óónder tuss'n de piep'n van al die grööte kearls te wachen op de vall'nde kooke en dan was't pik binn'n t'is winter. Zóö wörd'n der hêêl wat kooke met noar huus henne nömm'n. Buss'n gööien was ok hèèl arg in. Hèèl wat halve pöönd'n karskrèènskes gung'n met noar huus hèn. Móóie tied'n, an de haand van va, ma a wa alderbas- send lange e lène. Het was nen hèèl'n aandem tied. Nen tied dat dèn öóld'n van mie, bie't èèrste de beste betje schnèè, kniene ging spuur'n. Mien opa en de ooms deur'n amoal met. Zóó kon- n't gebuur'n dat ai, met de karsdaag'n, in't kleine melk- sist Peter Vos, zanger Ingmar Fokke en drummer Berjan Morsink speelden samen met oud-klasgenoot Eelco tijdens 4 havo op de Waerdenborch in Holten al samen. Met deze bezetting werd een aantal jaren opgetreden in di verse cafés in de omgeving. Maar ook een aantal keer in een discotheek en zelfs enkele keren in feesttenten. Na een lange tijd van samen werking, besloot Eelco om met de band te gaan stoppen. Na een tijd van zoeken werd uitein delijk toch een nieuwe gitarist gevonden. De Holtense Niek Bosman is de jongste aanwinst van X-Static. "De andere band leden zijn oud-klasgenoten van mij en het klikte meteen weer," vertelt Niek, Met de komst van Niek veranderde ook het reper toire. Voorheen werd er veelal zware rockmuziek gespeeld. "We spelen nu meer jaren '80 rock, disco en soul. Meer al lround. Met dit genre willen we X-Static bestaat uit vijf bandle den. De groep speelt voorna melijk Nederlandstalig en hits uit de jaren tachtig. Door ver andering van repertoir, veran derde ook de naam. De 23-jarige Ingmar Fokke uit Goor neemt het zanggedeelte voor zijn rekening. Ron Gerritsen is eveneens 23 en komt uit Goor. Hij toetsenist. De drummer van de band is de 23-jarige Diepenheimer Berjan Morsink. Bassist Peter Vos is ook 23 jaar een woonachtig in Goor. De 23-jarige Niek Bosman uit Holten completeert de band met zijn gitaarspel. de band naar een hoger niveau tillen," geeft hij aan. Ondanks dat de naam Platinum in de regio al behoorlijk geves tigd is, waagt het vijftal er op om met een nieuw repertoire ver der te gaan onder een nieuwe naam: X-Static.We zijn muzi kaal een andere weg ingeslagen. En we vinden dat daar ook een nieuwe naam bij hoort." X-Static heeft een repertoire van drie keer drie kwartier. Het eer ste deel veelal Nederlandstalig met werk van De Dijk, The Sce ne en Marco Borsato. Het twee de deel bestaat uit een jaren '80 medley, Bon Jovi, Van Halen, BeeGees, Dan Hartman, Doobie Brothers en Bryan Adams. Een optreden van X- Static wordt afgesloten met werk van Robbie Wiliams, Kane en een discomedley. Eigen werk staat nóg niet op het repertoire. "Het afgelopen jaar zijn we druk bezig geweest met het aanpas sen van het repertoire. Maar als één van ons met een leuk idee HOLTEN - Het komt nog regel matig voor dat containers te vol worden aangeboden. Vuilniszakken en ander afval steken buiten de container uit. Dit maakt het voor de vuilnis mannen erg moeilijk de contai ner te legen. Afval valt hierdoor snel op de straat waar het niet hoort. Containers die op deze manier worden aangeboden worden door hen voortaan niet meer Iedereen wordt daarom ver zocht de containers niet te vol langs de weg te zetten. De container moet daarom met het deksel dicht, aan worden geboden. HOLTEN - Steeds vaker worden wandelaars geconfronteerd met uitwerpselen van honden. Door deze vervelende gebeurtenis krijgen steeds meer inwoners van de gemeente minder ple zier aan deze viervoeters. En dat alleen maar omdat een aantal honden het laat vallen zoals het komt. De hond kan het ook niet helpen. De gemeente heeft hiervoor hondentoiletten aangelegd. Wanneer men met de hond een bezoekje aflegt aan het honden toilet, zal men merken dat de sympathie voor deze viervoe ters toeneemt. HOLTEN - Op de Al, ter hoogte van Holten, werd zondag 10 de cember omstreeks 02.25 uur een 41-jarige man uit Nieuw- Buinen aangehouden voor het rijden onder invloed van alco hol in zijn personenauto. De 41 jarige blies aan het poli tiebureau 0.96 promille. Hij vervoerde in een aanhang wagen oud ijzer, dat hij wegge nomen had bij een container in Enschede. Hierop zijn de inzit tenden in zijn auto; een 46-jari- ge vrouw uit Valthermond en een 35-jarige man uit Nijmegen eveneens aangehouden. Zij worden verdacht van diefstal van ijzer bij een bedrijf aan de Westerval te Enschede. Er zal nog nader onderzoek worden verricht of het ijzer gebruikt wordt bij de bouw van dit be drijf of dat het afval is. Sylvesterparty, Café 't Keuntje, maandag 1 januari 2007, 1:00 Nieuwjaarsreceptie en vrijwilligers- prijzen, Gemeentehuis Holten, dins dag 2 januari 2007, 17:00 - 20:30 NBvP Holten: Nieuwjaarsbijeen komst, Zaal Vosman, donderdag 4 ja nuari 2007 Veldtoertocht WV Holten, Sport hal 't Mossink, zondag 7 januari 2007, 9:00 - 10:30 Shantykoor Op Koers uit Gorssel, Bonte Paard, zondag 7 januari 2007, 11:00-13:00 Nieuwjaarsreceptie buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 9 januari 2007 Filmhuis Holten: Leef, Boschkamp, donderdag 18 januari 2007, 20:15 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jal- ving, Irene, vrijdag 19 januari 2007 Prinsenbal, De Poppe, zaterdag 20 januari 2007, 20:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donderdag 25 januari 2007, 19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergadering, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007, 20:00 NBvP Holten: jaarvergadering, Zaal Vosman, dinsdag 30 januari 2007 FEBRUARI Oad Crossloop, Holten, zaterdag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vosman Hol ten, zaterdag 3 februari 2007, 20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen tegen per soon Jezus Christus aangekeken?, Ire ne, dinsdag 6 februari 2007, 20:00 Passage Holten: creatieve middag, Kandelaar, donderdag 8 februari 2007, 14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijssen, vrij dag 9 februari 2007, 19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donderdag 15 februari 2007, 20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 februari 2007 - dinsdag 20 februari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veen- huizen gesticht uit weldadigheid en hedendaags gevangemiswezen, Kan delaar, donderdag 22 februari 2007, 20:00 MAART jaarvergadering buurtvereniging Schoolkring DijkerhoekBonte Paard- dinsdag 13 maart 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, don derdag 22 maart 2007 Passage Holten: Gerrit Hazewinkel. Tussen carnaval en Pasen, Kandelaar, donderdag 22 maart 2007, 20:00 V T Holten: toneelstuk Een man genaamd Judas, Hervormde kerk, vrij dag 23 maart 2007, 20:00 Jubileumconcert Amazing, SG De Waerdenborch, zaterdag 24 maart 2007, 20:00 Filmhuis Holten: Stiene Eelsingh, Boschkamp, donderdag 29 maart 2007, 20:15 Fietsenbeurs, Boschkamp, zaterdag 31 maart 2007, 13:30 - 15:00 1JSSEN - Het bestuur van de 5 g. lichting Openbare Bibliotheek ijssen-Holten is op zoek naar en nieuw bestuurslid uit Rijs- -j, en. Wegens vertrek van één I an de zeven bestuurslederrvan Ie bibliotheek is er een plek ntstaan voor een bestuurslid iet kennis van financieel stra- •gische bedrijfsvoering. Voor en evenwichtige verdeling van iet aantal bestuursleden uit ijssen en Holten verdient een andidaat uit Rijssen de voor- eur. elangstellenden kunnen cori- act opnemen met K. Penne- taard, directeur van de biblio- ïeek, telefoon 0548-513431. - en profielschets ligt klaar. JANUARI Groene Grensdebat over Loker broek, Irene, dinsdag 12 december 2006, 20:00 - 22:30 - Familiefilm Elf, Boschkamp, zondag 17 december 2006, 14:00 Evensong, Dorpskerk, zondag 17 de cember 2006, 19:00 - 20:00 NBvP Holten: Kerstviering, Vos man, dinsdag 19 december 2006 Bejaardensoos, Kandelaar, dinsdag 19 december 2006, 14:30 Herdenkingsplechtigheid, Cana dese Begraafplaats, zondag 24 decem ber 2006, 16:30 Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, vrijdag 29 december 2006, 20:00 Vuurwerkspektakel Love is in the air, Holten, zondag 31 december 2006 Open Holtens Kampioenschap melkbusschieten, Beusbergerweg, zondag 31 december 2006, 15:00 - 17:00

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5