Volleybal met dierengeluiden Holtens Nieuwsblad 17 syivesterparty Reserveer Regiotaxi tijdig Barbershopkwaftet komt optreden bij NBvP Holten Kinderboerderij Dondertman enkele dagen in kerstsfeer Bakken Dames NBvP maken grote voorraad kniepertjes in Stadskelder Bijeenkomst Passage Holten Winkeltje voor project Rambura Nog geen pakket ontvangen? Molen Hegeman te bezichtigen Met IVN naar de knoppen Dinsdag 12 december 2006 Sfeervolle levende kerststal HOLTEN - De kerstviering van NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt dinsdag 19 december om 19.45 uur in zaal Vosman aan de Oranjestraat gehouden. Het barbershopkwartet Rehear sing for Paradise zal medewer king verlenen. Dit kwartet zingt vierstemmig a capella. De Nieuwjaarsbijeenkomst is donderdag 4 januari om 19.45 uur, eveneens in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Het pro gramma is nog een verrassing. Voor meer inlichtingen, tele foon: 0548-363600. (Vervolg voorpagina) HOLTEN - In plaats van het vo rig jaar verlichte dorpspleintje wordt men dit keer tijdens de rondgang door het bos gecon fronteerd met een prachtig tafe reel van de velden van Efrata, waar volgens overlevering her ders de wacht hielden bij hun kudde schapen. Eenmaal aan geland bij de kantine treft men de kerstman aan met een klei nigheidje voor de kinderen. Op de veranda is bovendien een speciale hoek ingericht waar men desgewenst zijn (klein)kin- deren met de kerstman op de gevoelige plaat kan zetten. Zaterdag wordt het kersttafereel uitgebeeld tussen 16.30 en 19.30 uur en dinsdag Tweede Kerst dag kan men bij de kinderboer derij (Meester Bosweg 5) terecht tussen 14.30 en 19.30 uur. Op vertoon van hun kaart betalen donateurs een entreeprijs van één euro per persoon; niet-do- nateurs twee euro. Kinderen tot zes jaar hebben gratis toegang. Wie nu een donateurkaart aan schaft voor het seizoen 2007 heeft direct recht op dezelfde kortingsregeling bij de levende kerststal; de geldigheid van de kaart voor het gebruikelijke be zoek aan de kinderboerderij start voorts op 1 april. De ingang van de kerststal is even voorbij de hoofdingang, nabij de hooiberg. Vandaar is er een wandeling over het traditie getrouw sfeervol verlichte ter rein naar de stal en komt men onderweg herders tegen die hun schapen hoeden. Bij het bos verkondigt aartsengel Ga briel de geboorte van Jezus. Be halve Jozef en Maria met het kind in de kribbe is er een ver telster die meerdere malen een korte versie van het kerstverhaal voorleest. Tijdens het verhaal verschijnen de wijzen met hun gaven ten tonele en maken ook enkele herders hun opwachting bij de nieuwgeborene. Het kersttafereel wordt gecomple teerd door de os en de ezel zijn en het pasgeboren lam. Zoals gebruikelijk wordt de Le vende Kerststal muzikaal om lijst door koren en midwinter hoornblazers. De inwendige mens kan zich tegoed doen aan glühwein, warme chocolade melk en oliebollen. Gratis par keergelegenheid is aanwezig. HOLTEN - De Stadskelder houdt ook dit jaar een knallen de Syivesterparty om 2007 op spetterende wijze in te luiden. Vanaf een uur na middernacht zijn de deuren geopend. Onder de klanken van enkele gast dj's en The Dance Factory, zal het nieuwe jaar weer met een gi gantisch feest geopend worden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Stadskelder en kosten 7,50 euro. HOLTEN - Tijdens de feestda gen wordt bij Regiotaxi Twente rekening gehouden met meer reizigers dan op andere dagen. Wie tijdens deze dagen reist met de Regiotaxi, moet hier re kening mee houden en met de gewijzigde rijtijden op kerst avond en oudejaarsavond. Om de rit met Regiotaxi Twente tijdens de feestdagen zo opti maal mogelijk uit te voeren wordt geadviseerd de rit(ten) tij dig te reserveren, zodat hier met het inplannen alvast rekening mee kan worden gehouden. Het is mogelijk dat de centralist van de Regiocentrale de aanvra ger bij het reserveren van de rit vraagt om op een eerder of later tijdstip te vertrekken om de rit ten zoveel mogelijk te spreiden. Geef altijd bij de reservering van de rit een telefoonnummer door waar men op het moment van vertrek bereikbaar bent. De Regiotaxi is bereikbaar via nummer: 0900-1814. De gewijzigde tijden: 24 decem ber 2006 (kerstavond) rijdt Regi otaxi Twente van 6.30 tot 20.00 uur; 31 december 2006 (oude jaarsdag) rijdt Regiotaxi Twente van 6.30 tot 20.00 uur. Op Eerste en Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag rijdt Regio taxi Twente volgens het regulie re schema voor zon- en feestda gen van 06.30 tot 02.00 uur. KERSTAVOND HOLTEN - Passage Holten houdt maandag 18 december haar kerstavond in de Kande laar. De avond begint dm 20.00 uur. Wie komt, wordt gevraagd een rode appel met een kerstwens eraan mee te brengen. OPEN HUIS VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Een gedeelte van de oude boerenschuur is opge knapt en voorzien van enkele zitjes. In deze kleine simpele lunch room kan men genieten van een heerlijke boerenlunch. Maar ook voor een kop koffie of thee of een lekkere kop soep is men hier welkom. Openingstijden: dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Boeren lunch tussen 12.00 en 15.00 uur. Voor groepen vanaf 7 personen of buiten openingstijden graag reserveren. Telefoonnummer: 0548- 363323. Alle opbrengsten zijn bestemd voor de projecten in Rambura. LEVENSMIDDELENPAKKET HOLTEN - Vrijwilligers van de kerken in Rijssen-Holten die meedoen aan de levensmidde- lenpakkettenactie voor minima brengen deze pakketten op 14 december rond. Wie in aanmerking kwam voor zo'n pakket, en op 16 december nog geen- pakket ontvangen heeft, kan voor Rijssen bellen met 0548-519544 en voor Hol ten met 0548-361667. OPEN OP VRIfDAG DIJKERHOEK - Korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek, is ook tijdens de wintermaanden te bezichtigen. Elke vrijdag van 13.00 tot 16.30 uur is molenaar Ulffnan aanwe zig om bezoekers de werking van de molen uit te leggen. Bij goed weer zal de molen in werking zijn. Op windkracht of eventueel via de Deutz-diesel- motor, die in de molen is te vin den. Toegangsprijzen: volwassene 1 euro; kinderen tot 6 jaar gratis; kinderen tot en met 12 jaar 0.50 euro per stuk. Meer informatie of eventueel reservering: Ulfman. Telefoon: 06-21693121. EXCURSIE MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 17 december de laatste van de vier jaargetijdenwande- lingen van dit seizoen onder het motto met IVN Markelo naar de knoppen. In deze tijd van het jaar, als de meeste bomen en struiken hun bladeren hebben laten vallen, vertonen zij kenmerken, zoals bijvoorbeeld knoppen, die in andere seizoenen niet of moei lijk te zien zijn. Deskundige IVN gidsen zullen hierover vertellen en ook laten zien. De start is om 14.00 vanaf infor matieboerderij 'n Witten aan de Borkeldweg in Markelo. De tocht duurt ongeveer 2 uur. Er zijn geen kosten aan verbon den, een vrijwillige bijdrage is welkom. Informatie: G.v.d.Burgt, tele foon 0547-261137. HOLTEN - Veel dames van de NBvP Vrouwen van Nu Holten zijn afgelopen week druk aan het kniepertjes bakken geweest. Zij de den dit in het clubgebouw van IJsclub dé Noordpool. Om met voldoende voorraad op de gezellige Holtense kerstmarkt van zaterdag 9 december aan te komen, moest behoo rlijk worden door gebakken. Er stonden dan ook heel wat kniepertjespannen klaar, om in snel tempo te kunnen bakken. foto: johan bounk HOLTEN - Voor de leden van buurtvereniging Beuseberg werd zaterdag 9 december een volleybaltoernooi gehouden. De opkomst was boven ver wachting en er konden maar liefst acht teams worden ge vormd uit vijftig spelers. Nadat de organisatie iedereen had verwelkomd werd om 19.30 uur met de wedstrijden gestart. Elk team was vernoemd naar dierennamen van de katten en de honden tot aan de ezels toe. Om het voor het publiek nog wat leuker te maken, was er een eigen verzonnen regel toege past: "Als een team scoort, moet het hele team het bij hun horen de dierengeluid maken." Teams die zich niet aan deze regel wis ten te houden, riskeerden pun tenaftrek door de scheidsrech ter. Na een lange poolfase werd het toernooi beslist in een span- Volleybalteams met dierennamen streden afgelopen zaterdag tegen elkaar in sporthal 't Mossink. FOTO: JOHAN BOUNK nende finale tussen de katten en de varkens. Daarbij moesten de katten, geheel in Keunedar- per traditie, uiteindelijk het on derspit delven. De honden wis ten een eervolle derde plaats te bemachtigen. Al met al een zeer geslaagde avond die zeker voor herhaling vatbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17