Schiettrofee voor Noordpool Legalisering hoveniersbedrijf Holtens Nieuwsblad 9 Automobilist rijdt tegen vrachtwagen Kwaliteitsplan Vletgaarsmaten Derde in NK Alan Davids rijdt goede tweedaagse enduro Shantykoor treedt op in Bonte Paard Met alcohol op achter stuur Miep en Herjan Sluiter schieten meeste punten bij Zaagmolentrofee Dieven opgepakt na stelen geld Controle parkeren vrachtwagens Discoreünie Dancing De Waag Disco na kerstmarkt Funky music Dinsdag 5december 2006 VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De fracties van CDA en PvdA waren er voor het beeldkwaliteitsplan zoals het er lag ter inzage te leggen voor het publiek; zij achten onder ande re de ondernemersorganisaties best in staat om zelf aan te ge ven wat er aan teveel regels in stond. De PvdA gaf wel aan dat ze tijdens de behandeling van het voorstel in de raad nog met een amendement kon komen. CU, SGP en GB wilden dat het beeldkwaliteitsplan vóór de raadsbehandeling aangepast werd. DIJKERHOEK - IJsclub de Noordpool is winnaar gewor den van de Zaagmolentrofee. Tijdens een feestelijke prijsuit reiking in Bethanië werd de tro fee uitgereikt. Schietvereniging De Zaagmolen in Dijkerhoek houdt jaarlijks een schietwedstrijd voor vereni gingen uit Holten. Deze keer was de wijze van schieten anders. Er mocht na melijk niet meer met vuurwa pens worden geschoten. Nieu we regels werden opgelegd aan schietverenigingen en haar le den. Na raadpleging van haar leden besloot de Zaagmolen geen lid te worden van de KNSA. Dit be sluit hield tevens in dat de ver eniging vanaf 1 augustus niet meer met vuurwapens mag schieten. Hierop werd de baan verbouwd en kunnen alleen nog luchtwapens worden ge bruikt. Bij de Zaagmolen worden drie disciplines verschoten, name lijk luchtgeweer knielend, luchtgeweer staand en luchtpis- tool. Voor de Zaagmolentrofee werd gekozen om te schieten met luchtgeweer knielend en lucht geweer staand. Bij het staande onderdeel mocht men met een elleboog op de tafel steunen. Het aantal inschrijvingen viel dit jaar wat tegen. Nadat de slui tingsdatum was verstreken, bleek er maar een gering aantal zich opgegeven te hebben. Zo rondom de eerste schietavond kwam er kennelijk toch bewe ging in en stroomden de aan meldingen binnen. Van tevoren waren er acht avonden vastgesteld waarop men kon komen schieten. Kort voor de eerste schietavond werd besloten alvast een avond te schrappen. Uiteindelijk heb ben 82 teams aan de Zaagmo len trofee mee gedaan. Dit was te verdelen over 52 heren teams, 16 dames teams en 14 jeugd teams Vorig jaar deden nog 92 teams mee. Een reden voor de terug gang in het aantal teams kan niet gegeven worden. Bij de jeugd was Tim Hakkert van scholengemeenschap De Waerdenborch de beste met 101 punten. Bij de dames was dat Miep Sluiter van de NBvP Dijkerhoek met 107 punten. Bij de heren was Herjan Sluiter van de Ikkinksbuurt de beste met 107 punten. CREEP UIT KASSA UITGAAN IN HOLTEN HOLTEN - Op de Al ter hoogte van afslag 26 onder Rijssen- Holten, vond donderdag 30 no vember omstreeks 11.00 uur een aanrijding met letsel plaats. Een 32-jarige automobilist uit Kamperveen reed in zijn auto over de linker rijstrook van de A 1 in de richting Deventer. Op de rechter rijstrook reden veel vrachtauto's in file. De Kampervener wilde bij de af slag 26, Lochem-Holten afslaan. Hij reed een aantal vrachtauto's voorbij en ging vervolgens tus sen twee trucks door naar rechts. Op dat moment was de man de afslag al voorbij en reed de vluchtstrook op. Daar stond een 35-jarige man uit Almere met zijn vrachtauto stil wegens pech. De automobilist reed er vol ach terop en kwam bekneld te zitten in zijn voertuig. De brandweer moest er bij komen om hem te bevrijden. Zowel de bestuurder als zijn in zittende, een man uit 't Harde werden voor behandeling naar het ziekenhuis in Hengelo over gebracht. De Kampervener is daar opgenomen. DIJKERHOEK - In de buursu- permarkt in Dijkerhoek zagen zaterdag 2 december getuigen dat twee personen een greep in de kassa deden. Een van de twee hield de eigenaresse van de winkel aan de praat en de an dere persoon roofde de kassa leeg. Beide personen stapten in ver schillende auto's en reden met hoge snelheid weg. De politie IJsselland kon op aanwijzing van de getuigen die achter een van de auto's waren aangere den twee personen aanhouden. Later op de dag werden na on derzoek nog drie personen aan gehouden die in de andere auto reden. De vijf verdachten, in de leeftijd van 15 tot 20 jaar afkomstig uit Deventer, werden in verzeke ring gesteld en ingesloten in het cellencomplex te Almelo. HOLTEN - De politie Rijssen- Holten treedt sedert enkele we ken verbaliserend op tegen het parkeren van vrachtauto's in woonwijken in de gemeente Rijssen-Holten. Dit naar aanlei ding van klachten van buurtbe woners. Volgens de APV van de gemeen te Rijssen-Holten is het verbo den een voertuig dat een lengte heeft van 6 meter of meer, een hoogte van 2,4 meter of meer of een breedte van meer dan 2,4 meter te parkeren op een weg binnen de bebouwde kom. Het verbod geldt niet voor de indus trieterreinen in de gemeente Rijssen-Holten. Het verbod geldt verder niet van maandag tot en met vrijdag, dagelijks van 08.0 uur tot 18.00 uur.. HOLTEN - Eindelijk gaat het dan weer gebeuren: een ouder wetse reünie van de roemruch te Bar dancing de Waag, met muziek uit die mooie oude tijd. De deejay's van toen zijn van de partij, en ook oud personeelsle den zullen weer achter de tap te zien zijn. Een lang gekoesterde wens van Peter Janssen, eigenaar van Grand café het Keuntje gaat dan ook in vervulling. In de jaren ze ventig en tachtig was hij de uit bater van de enige Holtense dancing. Bar dancing de Waag, deze ver vulde vooral op de vrijdagavond en zaterdagavond een regio functie. De deejay's van toen waren plaatselijke beroemdhe den en velen hebben hun huidi ge echtgenoot ontmoet op de sfeervolle dansvloer van de Waag. Legendarische Deejay's als Paul van der Made (Anton Bulsink) en Dinant Veneman zullen be zoekers op vrijdag 8 december weer een ouderwetse jaren ze ventig gevoel geven. HOLTEN - De kerstmarkt wordt zaterdag 9 december vanaf 21.00 uur voortgezet met Dee jay Tox die samen met zijn kornuiten van toen, Marcel Co- lee en Buutje van Hoevelaak, de jaren tachtig weer in het zonne tje zetten. HOLTEN - Nieuw is dit jaar de zondagmiddag in 't Keuntje. Dan worden er 45-toerenplaten gedraaid vanaf 16.00 uur tot middernacht. Meer info op www.swing- night.nl HELLENDOORN - Alan Davids heeft goed gereden tijdens de Tweedaagse enduro in Hellendoom. Deze werd afgelopen vrijdag en zaterdag gehouden. "We hadden het weer mee. Pas na de wedstrijd begon het te regenen", geeft Alan aan. Elke dag moesten er drie ronden van 100 kilometer worden gereden. Beide dagen kwam hij als vijfde over de streep. Hij staat daarmee derde in het Neder lands kampioenschap. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Het voorstel van het college om over te gaan tot lega lisering van het hoveniersbe drijf aan de Oude Stationsweg 8 in Holten riep in de commissie Grondgebied een aantal vragen °P- Het ging om het hoveniers bedrijf van A. Markvoort. Burge meester en wethouders ston den positief tegen legalisering, maar daarvoor moet wel het be stemmingsplan gewijzigd wor den. Twee jaar geleden diende Markvoort ook een verzoek om lalisering in, maar deze pro cedure werd nooit opgestart. »Het was een illegaal bedrijf; waarom wordt dat nu be loond?", vroeg J. Tijhof van de Christenunie zich af. Wethou der W. Stegeman gaf aan dat het te maken had met het feit dat de provincie hiervoor verruimen de mogelijkheden heeft gebo den. WD-er J. Kevelam stuitte het door Tijhof gebruikte woord 'illegaal' tegen de borst: „Je ziet vaak dat er een bedrijf ontstaat; het woord 'illegaal' vind ik te ver gaan." De commissie stond in meerderheid achter het voorstel van het college, zodat de be stemmingsplanwijziging in gang kan worden gezet. EVELAM: "HET WOORD ILLEGAAL VIND IK TE VERGAAN" FOTO: BROEZE DIJKERHOEK - Shantykoor op Koers uit Gorssel verzorgt zon dag 7 januari om 11.00 uur in Het Bonte Paard in Dijkerhoek een koffieconcert. Het shantykoor bestaat ruim zes jaar en heeft al een indruk wekkende serie van meer dan 250 optredens achter zijn naam staan. Als het koor op volle kracht is, staan er tachtig 'zee mannen' op het podium. Een groot aantal liederen wordt meerstemmig gezongen. Voor elk optreden wordt een ge schikt repertoire uitgezocht., waardoor de toehoorders kun nen genieten van zeemanslie deren, die herinneringen op roepen aan het zware zeemans leven in vervlogen tijden en al les wat daarbij hoort aan lief en leed Reservering wordt aanbevolen. Dat kan door rechtstreeks kaar ten te bestellen bij het Bonte Paard in Dijkerhoek, bij J. van Noesel in Bathmen, telefoon: 0570-542330 of via e-mail: se- cretaris@opkoers.org. HOLTEN - De politie kreeg woensdag 29 november een melding dat er een aanrijding was gebeurd op de Keizersweg te Holten. Tijdens het opnemen van de aanrijding, met overigens alleen materiele schade, bleek dat een van de bestuurders alcohol ge nuttigd had. De 66-jarige bestuurder uit Hol ten werd hierop aangehouden. Tegen hem wordt proces-ver- baal opgemaakt.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9