Sfeervolle optocht van ene kerstmarkt naar andere Holtens Nieuwsblad 7 Vanaf drie punten met fakkels naar Kandelaar Woody's verwacht nu al vijftigduizendste bezoeker Aanvragen om te bouwen 'Ik vind dat je de ene burger niet meer moet betalen dan de andere' Verleende vergunnigen De Schure Nieuw nest voor mannenkoor De Hoolter Korhanen Senioren willen HIP If Y Kort Kerstfair in Amerikaanse sfeer Gemeente wil stuk grond Holterenk Dinsdag 5 december HOLTEN - Bij de gemeente zijn de volgende bouwaanvragen binnengekomen. Aalpolsweg 6, vergroten wo ning; Holterbergweg 11A, ver groten kiosk; Vianenweg 93, bouw schuur; Hoffesstraat 36A en36B. Vergroten woningen; Markol- lenweg 16, vergroten woning en bijgebouw. Bouwaanvraag fase 2 Holten; Markolienweg 3, bouwen wo ning rectificatie; Sloopaan- vraagmelding Holten; Markol ienweg 3, slopen woning; Mar kolienweg 16, gedeeltelijk slo pen pand Wethouder: grond te duur HOLTEN - Holtenaar A. Koop man wil een leuk bedrag zien voor zijn te verkopen grond in Dijkerhoek. En wethouder W. Stegeman wil dat de gemeente aan Koopman niet twee tot drie keer zoveel betaalt dan aan de grondeigenaar, die zijn grond al eerder aan de gemeente ver kocht voor het realiseren van de bouwplannen in Dijkerhoek. Een en ander kwam afgelopen week aan de orde in de com missievergadering Grondge bied, waar het bestemmings plan Dijkerhoek ter sprake kwam. De gemeente kocht grond aan om in Dijkerhoek een aantal huizen neer te kunnen zetten. Met grondeigenaar A. Koop man kwam de gemeente niet tot overeenstemming wat de grondprijs betreft. Voor de grond die wel beschikbaar was, werd een plan ontworpen en dat conceptbestemmingsplan werd goedgekeurd door de commissie Grondgebied. De gemeente benaderde nadien nogmaals Koopman over de verkoop van zijn grond, maar men kwam opnieuw niet tot een akkoord. Koopman stelde dat de gemeente, om hem te dwarsbomen, het bestem mingsplan aanpaste en een door Koopman niet gewenste groenstrook opnam in het plan. Hij ging er verder van uit dat de gemeente de oorspronkelijke bouwkavels verkleind had om deze groenstrook aan te kunnen leggen. Koopman gaf aan zijn grond alsnog best te willen ver kopen: „Voor een faire prijs en dito voorwaarden." Wethouder W. Stegeman wilde Koopman echter niet meer be talen dan de gemeente eerder betaalde aan de buurman van Koopman. Stegeman gaat uit van het principe: gelijke behan deling, gelijke prijzen: „Ik vind dat je in eenzelfde situatie de ene burger niet meer moet be talen dan de andere", stelde hij. „Als de commissie vindt dat de gemeente Koopman die prijs moet betalen, vind ik het eerlijk HOLTEN - De gemeente heeft onderstaande bouwvergunnin gen verleend. Vicarie 15, vergro ten woning; Canadastraat 3, wijzigen gevels; Kolweg 9, bou wen garage; Raalterweg 57, ver bouwen woning; Raalterweg 47, bouwen paardenstal; Essen- steeg 35, bouwen woning; Bur gemeester v/d Borchstraat 41, vergroten woning; Boerendans- steeg 29, slopen woning; Koe- weideweg 1, slopen boerderij; Handelsweg 9, reclame; Molen- belterweg, aanleggen pad. HOLTEN - Senioren hebben be hoefte aan een informatiepunt in Holten (HIP). Dit kwam naar voren uit een enquête van de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten. Voorzitter Lammi Steenhuis, ziet daarom een loket in het Holtense gemeentehuis of str aks het Kulturhus wel zitten. 'Nu moeten senioren vaak naar de gemeentewinkel in Rijssen". Ouderen hebben vaak een ver voersprobleem en zijn aange wezen op trein en bus. HOLTEN - Het mannenkoor De Hoolter Korhanen hebben een nieuw nest gevonden. Na een tijdje te hebben geoefend in de loods van Reinaardus Vis op industrieterrein Vletgaarsmaten, zijn ze weer terug in de Beuseberg. Boerderij Het Paalhuus, beter bekend als De Schure, wordt geheel opgeknapt om er een groot koor in onder te kunnen brengen. De deel is doorgebroken, omdat het an ders wel erg krap zou worden. De Schure, ooit een jongerencafé, kwam enkele jaren terug ter sprake. Ze wilden het jongerenwerk erin onderbrengen. Dit werd afgeketst De jongeren krijgen nu een onderkomen in de Liezenboerderij. foto: johan boijnk HOLTEN - Voor de eerste keer werd vorig jaar een fakkelop tocht gehouden tijdens de kerstmarkt. Dit leverde zoveel positieve reacties op, dat de op tocht zaterdag 9 december om 17.30 uur ook weer op het pro gramma staat. Nu nog mooier van opzet. IVe hebben tweehonderd fak- I, kels ter beschikking", vertelt Hert Wansink. "Iedereen die Yd, "toe wil lopen kan vanaf 17.00 [9.4 uur ter hoogte van het postkan toor een ophalen". Er lopen deze keer nog meer sint-bemardhonden en monni ken met de stoet mee van de ene kerstmarkt naar de andere. Voorop rijdt de kerstman per slee en enkele paardrijders met fakkels. ^'anaf het Zwartepad gaat dit wturlint via het Beukenlaantje een stuk door het bos. Om uit eindelijk bij restaurant Woody's uit te komen. HOLTEN - Voor de vierde keer wordt zondag 10 december een fakkeloptocht gehouden. Er zijn drie startpunten en één eind punt, namelijk De Kandelaar. Onder meer lampions, fakkels en stormlantaarns zijn te ge bruiken. Vanaf de Kolweg bij kinderdagverblijf Kakelbont, sporthal 't Mossink aan de Kei- zersweg en de rotonde in de La- renseweg bij de Fietswereld, wordt om 18.15 uur gestart. Aangekomen bij de Kandelaar is er chocolademelk voor de kinderen. Juf Lianne Jongsma van de Regenboog vertelt een mooi verhaal. In de kerkruimte begint vanaf 19.00 uur de sa menzang met kerstliederen. Mocht het weer slecht zijn, dan begint het binnen om 18.30 uur. De fakkeloptocht leverde vorig jaar zeer veel positieve reacties. Deze keer wordt de vuurlint nog langer. foto: iohan bolink Hier zijn elanden te zien en een levende kerststal. Toneelgroep OCH zal hierbij het kerstverhaal uitbeelden, terwijl Amazing het geheel ondersteund met toe passelijke liederen. Daarnaast is er kerstmarkt in Amerikaanse sfeer en midwin- terhoomblazers. Het wordt een sfeervol geheel om zeker niet te vergeten, met hopelijk nog meer deelnemers. HOLTEN - Nog maar zeven maanden is restaurant Woody's aan de Holterbergweg geopend, en nu al wordt de vijftigdui zendste bezoeker verwacht. Frank Smale is erg trots, dat dit nu al is gelukt. "We verwachten deze mijlpaal binnen nu en een maand te hebben gehaald". Ondanks dat er in het begin soms wel eens wat mis ging, blijven de Holtenaren en ande re klanten komen. Frank: "We zijn helemaal vanaf nul begon nen. Dan heb je grote kans dat het in het begin niet altijd soe pel verloopt. Maar de Holtena ren hebben daar best begrip voor en blijven komen". Nu is het personeel goed op el kaar ingespeeld en is grote drukte geen enkel probleem meer. "We hebben ondertussen iets moois opgebouwd". om de buurman, die eerder ver kocht, alsnog dat bedrag ook te geven." Stegeman gaf aan het van het begin af aan de bedoe ling van de gemeente was om een groenstrook om het bouw plan te realiseren. „Er is ook geen sprake geweest van het verkleinen van bouwkavels. De kavels zijn gelegd op de grond die aangekocht is door de ge meente Holten", aldus Stege man. Er komt wel een evaluatie wat de gang van zaken tussen Koopman en gemeente betreft. TWEE KERSTMARKTEN HOLTEN - Een Amerikaans kerstfair wordt er zaterdag 9 de cember gehouden bij restau rant Woody's aan de Holter bergweg in Holten. "Amerikaanse kerstversiering, fakkels, een grote kerstboom en natuurlijk sokken aan de haard", vertelt Frank Smale van Woody's. "Natuurlijk is snert, chocolademelk en glühwein te krijgen. Daarnaast is Woody's ook gewoon open". Er zijn midwinterhoomblazers uit Haarle aanwezig en zo'n tien kraampjes op het terras. "Op de plaats waar we de zand bak hebben, is doorlopend een levende kerststal te zien", geeft Frank aan. "Er zijn gezellige zit jes en een koor die kerstliederen zingt. En we hebben zelfs ren dieren, waarmee je tussen 13.00 en 15.00 uur mee op de foto kunt". De kerstmarkt bij Woody's is natuurlijk met eigen vervoer be reikbaar, maar vanaf het cen trum in Holten pendelt een spe ciale gele Amerikaans school bus tussen de ene kerstmarkt (Smidsbelt) naar de andere. STRATEGISCHE KOOP Holten - 'Een strategische aan koop', noemde het college van burgemeester en wethouders de aan te kopen grond aan de Holte renk. Strategisch, omdat er nog niet met zekerheid valt te zeggen voor welk doel gemeente deze grond gaat gebruiken. Het college wil 0.86.30 hectare grond aankopen van mevrouw Agterkamp-Meijer en de heer Meijer. Burgemeester en wet houders vernachten de grond op termijn te kunnen gebruiken als ruilgrond voor verwerving van grond ten behoeve van de aanleg van het fietspad langs het Groe- newegje, ten noorden van de spoorlijn in Holten, of ten gunste van de recreatieve verbinding tussen station Holten en de Hol- terberg. Alle fracties in de com missie gingen akkoord met het voorstel om een krediet van 35.000 euro beschikbaar te stel len voor de grond en de aan- koopkosten. CDA-er H. Nijkamp had wel een idee wat de gemeen te voorlopig met deze grond kon doen. „De gemeente zou dit ter rein in kunnen zaaien met graan, om zo de maïscultuur te door breken", vond hij.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7