draait Guernsey Smakelijke feestdagen! Holtens Nieuwsblad II Thuiszorg Voel je beter Bejaarden genieten van klederdracht Concert muziekschool Vrijwilliger gezocht De vrijgekomen ruimte zal niet worden gesloopt. Waarschijnlijk wordt het kantoorruimte. Koopavonden BouwwsrlczcicirnhGclcn steunpunt Nationaal Park Holtd"!. Kort Noord West Twente Debat over nieuw industrieterrein Kapvergiumingen Kerstmarkt Diessenplas Extra etage Esprit Projecten Afscheid winkel Aanstoot HOLTEN - 'Komt u nog eens te rug?' staat er met ouderwetse letters op een schildje op de deur. Nu kan het nog, want be gin volgend jaar sluit Aanstoot Elektra aan de Larenseweg in Holten de winkel definitief. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf, alhoewel Aanstoot wel door blijft gaan met het taxi- en koelvervoer. De vader van Truus begon zo'n 72 jaar geleden met de winkel. "Ik weet niet meer precies of hij bij het ouderlijk huis is begon nen of in een gehuurd pand in het centrum", vertelt ze. "Wel dat hij is begonnen met de fiet sen". De installatiewinkel zit sinds 1952 op de huidige locatie en is voor de Holtenaren dan ook een begrip. "De winkel was eerst de helft kleiner, hoor", benadrukt de eigenaresse. "Het andere deel was er wel, maar daar ston den de fietsen. Je moest toen nog buiten omlopen om binnen te komen". Zo'n elf jaar geleden kwamen er appartementen en werd de winkel uitgebreid. De fietsenaf- deling verdween. "Het assortiment is in die jaren zo veranderd. Zoals van gloei- lampen naar halogeen en veel meer verschillende kabels. In het begin kwamen ze hoogstens een snoertje voor het scheerap- paraat halen", geeft Truus aan. "En drogers bijvoorbeeld. Die waren er in het begin ook niet". Achter haar staat een antieke houten wasmachine van Miele, met daarop gemonteerd een wringer. "Die gaat zeker niet weg", vertelt ze. "Echt nostal gie". Truus vindt het erg jam mer dat de winkel stopt. "Ik ben er helemaal mee opgegroeid. Ik heb altijd in de elektra gezeten. Van kinds af aan al. Emotioneel vind ik het dan ook erg moeilijk om de zaak vaarwel te zeggen". Toch hebben Truus en haar man Gerard dit moeilijke be sluit genomen. "Vooral wegens gezondheidsredenen. Wij tweeën willen het wat rustiger aan gaan doen en er is geen op volger". Haar dochter heeft een goede baan en ziet ervan af om de winkel over te nemen. Haar zoon kampt met z'n gezond heid en moet er daarom ook van aizien. "Ook vind ik het erg jammer voor Holten", zegt Tr uus. "Nu verdwijnt er weer een winkel". Daarnaast komt over buurman schoenwinkel Steu nenberg verder los te staan van het winkelcentrum, omdat er tussen nauwelijks winkels meer zijn. Wanneer Truus en Gerard de zaak echt dichtdoen is nog niet bekend. "Maar zeker niet later dan over een halfjaar". HOLTEN - Henk en Minie Paal man waren uitgenodigd tijdens de bijeenkomst van Bejaarden sociëteit Holten. Zij vertelden over vroegere ge bruiken en de kleding die daar bij hoorde. Vanaf het opstaan 's ochtends en de dagelijkse kle ding. Tot het jonge bruidspaar in hun mooie bruidskleding. Ook werd verteld over het zwa re werk op de boerderij, zoals gras- en roggemaaien. De bezoekers van de bejaarden- soos zongen uit volle borst mee met het overbekende lied: Sik kels klinken, sikkels blinken, ruisend valt het graan. HOLTEN - Rond de feestda gen in december heeft de Holtense Handelsvereni ging enkele extra koop avonden vastgesteld. Op dinsdag 5 december zijn de winkels open tot 17.00 uur. Met Kerstmis zijn er koop avonden op donderdag 21 en vrijdag 22 december. De winkels blijven zaterdag 23 december open tot 18.00 Met Oud en Nieuw gaan de winkels zaterdag 30 de cember om 16.00 uur dicht. HOLTEN - Filmhuis Holten in de Boschkamp draait donder dag 7 december om 20.15 uur de film Guernsey. Het verhaal gaat over Anna die met haar gezin in een nieuw bouwwijk woont, net buiten de stad. Ze heeft een goede relatie met haar man Sebastiaan. Ze zijn al jaren samen en hebben weinig woorden nodig. Tijdens een werkbezoek in het buitenland pleegt een vrouwe lijke collega zelfmoord. Hoewel Anna de vrouw niet echt kende maakt haar dood diepe indruk op Anna. Niemand lijkt te weten waarom de vrouw zelfmoord heeft gepleegd. Voor het eerst realiseert Anna zich dat je een onbekende kunt zijn tussen je meeste naasten. Anna vertelt thuis niets over het incident en begint haar man en haar kind te observeren. Maria Kraakman, Fedja van Huêt en Johanna ter Steege spe len een hoofdrol in de film. De entree bedraagt 3,50 euro in clusief een kopje koffie of thee. HOLTEN - Het is een bouwput op dit moment op het parkeerterrein van 't Losse Hoes. Hier wordt begonnen met de bouw van het hoofdsteunpunt Nationaal Park. Er moet een plein komen, dat als startpunt kan gaan dien van wandelingen en fietstochten. FOTO: HARRYBROEZE ACTIE LOKERBROEK 't Is maar één keer per jaar Kerst en Oud Nieuw. Dus geniet er maar lekker van. Onze diëtisten doen daar niet moeilijk over. Maar weet dat we u graag van dienst zijn als het gaat om advies over uw voeding of begeleiding bij het volgen van een dieet. Naast individuele begeleiding organiseren wij ook groepsbijeen komsten over verschillende thema's (bewegend afvallen, cholesterol, diabetes U hoeft daarbij geen lid te zijn van onze organisatie. Meer weten? Bel 0900-0678 (lokaal tarief) of kijk op www.tnwt.nl HOLTEN - Het Muziek Onder wijs Centrum houdt vrijdag 8 december om 19.30 uur een leerlingenconcert in de Dorps kerk. Alle instrumenten komen hier bij aan bod. De beste leerlingen laten zien wat ze kunnen. Er wordt dan ook op het hoogste niveau gespeeld. De entree is gratis. Een pro grammaboekje kost 1 euro. HOLTEN - Stichting Vrienden Holten Bedanda zoekt een vrij williger voor de administratieve organisatie van hun project. De stichting houdt zich bezig met ontwikkelingswerk in Afri ka. Zo wordt in Bedanda ge werkt aan een drinkwaterpro ject. Al enkele malen is een groep Holtenaren ter plaatse geweest om aanwijzingen te geven en mee te helpen bij de bouw van een waterput. Hierbij is het wel met nadruk de bedoeling dat de inwoners daar meehelpen, zodat ze leren hoe het moet. Zo kunnen ze het la ter zonder hulp doen. Wie het wat lijkt om hieraan mee te werken kan contact op- nemen met Paul Akkerman, te lefoon 0548-366558. Hij kan meer informatie geven. HOLTEN - Milieudefensie houdt met de actiegroep 'Houdt het Holterbrook groen, zoals beloofd' een debat. Dit wordt donderdag 12 decem ber om 20.00 uur gehouden in Zaal Irene. Het gaat om een debat tussen gemeenteraadsleden en bur gers over de (on)wenselijkheid van bedrijventerrein Loker broek. De gemeente ziet graag een groot industrieterrein bij de A 1 komen, om zo (grote) bedrijven binnen de eigen gemeentegren zen te houden. Dit gaat echter ten koste van een groot stuk na tuurgebied. De actiegroep is hier dan ook fel tegen gekant. De gemeente zou volgens hen juist meer moeten kijken naar het aantrekkelijker maken van Holten voor toeristen in plaats van er 'rokende' fabrieken neer te zetten. Daarnaast zou er voor de industrie ruimte genoeg zijn op bestaande plekken, en is een nieuw industrieterrein hele maal niet nodig. Iedereen is van harte welkom om bij het debat aanwezig te zijn en mee te praten. AANVRAGEN HOLTEN - Bij de gemeente zijn de volgende kapaanvragen bin nengekomen. Holterbergyveg 14, kappen kap pen twee bomen. Korhoenderweg 17, kappen van acht bomen. Postweg 89, kappen van zes bo men. MID WINTERHOORNBLAZERS HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt donderdag 7 december een gezellige en sfeer volle kerstmarkt. Iedereen is van 14.00 tot 19.00 uur van harte wel kom in en rond Diessenplas. Op de kerstmarkt komt men me teen in de kerstsfeer. Zo kunnen er verschillende kerstartikelen worden gekocht, zoals kerstkaar ten en attributen voor de kerst boom. Erve Deijk, een onderdeel van Zbzijn, biedt zelfgemaakte kerstspullen aan. Dit jaar zal ook de wereldwinkel aanwezig zijn. Men kan zelf aan de slag en deel nemen aan de workshop kerst stukjes maken. Het geheel wordt omlijst door muzikale optredens van de Vivente Spelers en er zijn midwinterhoomblazers te ho ren. En om echt in de kerstsfeer te komen, is er een levende kerst stal te zien. Deze wordt verzorgd door Kinderboerderij Dondert- man. De inwendige mens wordt uiteraard ook niet vergeten. Er is lekkere, warme koffie en thee of een kop erwtensoep. Verder zijn er oliebollen, kniepertjes en over heerlijk kerstbrood te koop. UITBREIDING HOLTEN - Esprit Projecten BV breidt uit. Aan de Hoffesstraat in Holten wordt al druk gewerkt aan een extra verdieping. Zo werd gebruik gemaakt van kranen om alles boven op het dak te krijgen. De extra verdie ping wordt voor Esprit zelf ge bruikt en zal volgens planning in februari klaar moeten zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3