De nieuwe Zorgverzekering Het aanbod van uw zorgverzekeraar Het basispakket in 2007 Uw zorgverzekering in 2007 Polissen vergelijken op kiesBeter.nl kiesBeter.nl RL— Voorlichtingscampagne weer van start wijst u de weg in de zorg w.] DECEMBER 2006 MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID, WELZIJN EN SPORT Hans Hoogervorst, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Deze weken hebben de zorgverzekeraars iedereen een aanbod gedaan voor een nieuwe zorgverzekering voor 2007. Wat moet u doen? Er zijn verschillende mogelijkheden: "Ik ben tevreden" U bent tevreden over het aanbod van uw verzekeraar. Dan hoeft u niets te doen. U bent in 2007 vol- gens.dat aanbod verzekerd. "Ik wil iets veranderen" U wilt bijvoorbeeld een hoger of lager eigen risico, of u wilt een andere aanvullende verzekering. Laat dit dan vóór 1 januari 2007 aan uw zorgverzekeraar weten. "Ik wil een andere verzekeraar" Wilt u van verzekeraar veranderen, dan moet u uw verzekering opzeg gen vóór 1 januari 2007. Kiest u al in december een nieuwe verzekeraar? Dan kunt u gebruik maken van de overstapservice van de zorgverzekeraars. De overstap service houdt in dat u uw nieuwe zorgverzekeraar de opdracht kunt geven de opzegging van uw oude verzekering voor u te regelen. U hoeft zich dus alleen bij uw nieuwe verzekeraar aan te melden. Komt u er in december niet uit? Dan kunt u in de maand januari nog een nieuwe zorgverzekeraar kiezen. U moet in dat geval uw huidige verzekering wel zelf opzeg gen. Deze opzegging moet vóór ■1 januari 2007 bij uw oude ver zekeraar binnen zijn, anders loopt die verzekering gewoon door. De nieuwe verzekering gaat altijd in op 1 januari, ook als u die een paar weken later afsluit. U betaalt dus premie vanaf 1 januari. U blijft dus in januari ook gewoon verzekerd. Iedere verzekerde heeft hetzelfde basispakket. De overheid stelt dat vast. Dat basis pakket bestaat uit de noodzakelijke zorg. Het basispakket van de zorgverzekering verzekerde u in 2006 al voor: Het is al bijna 2007, tijd wellicht om aandacht te besteden aan uw zorgverzekering. We willen u daarbij helpen en zetten op deze pagina daarom een paar belangrijke zaken op een rij. U beschikt, als het goed is, inmiddels al overeen aanbod van uw zorgverzekeraar. Blijft u bij uw huidige verzekeraar, dan hoeft u niets te doen. Net als vorig jaar. U bent dan vanaf 1 januari automatisch verzekerd. Maar wilt u iets aanpassen in uw verzekering of wilt u een andere verzekeraar? Regel dat dan voor 1 januari 2007. U kunt alle zorgverzekeringen op internet met elkaar vergelijken op www.kiesBeter.nl. De site is nog uitgebreider dan vorig jaar, en ook gebruiksvriendelijker. Elders op deze pagina leest u er meer over. KiesBeter.nl geeft dit jaar ook een overzicht van collectieve contracten. U kunt alles ook nalezen in de brochure 'Wat u moet weten over uw zorgverzekering'. Die brochure zet alle informatie nog eens duidelijk voor u op een rij. En natuurlijk staat alle informatie ook op www.denieuwezorgverzekering.nl. Ik wens u een goed verzekerd 2007 toe in goede gezondheid! Geneeskundige zorg, waaronder zorg door huisartsen, ziekenhuizen, medisch specialisten en verloskundigen Ziekenhuisverblijf Tandheelkundige zorg (tot 18 jaar, vanaf 18 jaar alleen specialistische tandheelkunde en het kunstgebit) Hulpmiddelen (bijvoorbeeld hoortoestellen) Geneesmiddelen Kraamzorg Ziekenvervoer Paramedische zorg (beperkte fysiotherapie/ oefentherapie, logopedie, ergotherapie, dieetadvisering) Wat is er anders in het basispakket in 2007? Uit het basispakket is gegaan: prenatale screening (medisch onderzoek naar aangeboren afwijkingen bij het ongeboren kind) voor zwangere vrouwen jonger dan 36 jaar die geen medische indicatie hebben. In het basispakket zijn gekomen: De eerste IVF-behandeling (reageerbuis bevruchting). De tweede en derde behandeling zaten al in het basispakket Buikwandcorrectie (alleen in speciale gevallen) Persoonsgebonden budget voor hulpmiddelen bij een ernstige visuele beperking Geestelijke gezondheidszorg verandert niet Onderdelen van de geestelijke gezondheidszorg zouden in 2007 naar het basispakket van de zorg verzekering gaan. Dat gaat niet door: het is een jaar uitgesteld. U krijgt deze zorg in 2007 dus nog ge woon via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, waar iedereen in Nederland voor verzekerd is. Het gaat bijvoorbeeld om hulp van een RIAGG of van een psychotherapeut. Een gevolg is ook dat de hulp door een eerstelijns psycholoog nog niet in het basispakket wordt opgenomen. Ook dat is een jaar uitgesteld. i zorgver2e*fir,na Inmiddels heeft u het aanbod van uw zorgverzekeraar voor de polis voor 2007 in huis. Misschien blijft u bij uw huidige verzekeraar, maar wellicht wilt u iets aanpassen in uw polis of overstappen naar een andere zorgverzeke raar. Dan kunt u voor meer informatie weer terecht op www.denieuwezorgverzekering.nl, de website van het ministerie van VWS met alle relevante informatie en de mogelijkheid om vragen te stellen. Er is ook een brochure: "Wat u moet weten over uw zorgverzekering". U kunt deze brochure aanvragen bij Postbus 51 (0800- 8051) of downloa den via www.denieuwezorgverzekering.nl. De brochure heeft het keurmerk 'gewone taal' en is dus goed leesbaar. En natuurlijk kunt u met een vraag ook bellen met Postbus 51 (0800-8051). Ook dit jaar kunt u op www.kiesBeter.nl alle polissen voor 2007 weer met elkaar vergelijken. U kunt de nieuwe polis van uw verzekeraar ook vergelijken met uw huidige polis. Is er iets veranderd in de dekking, dan geeft de site dat aan. Nieuw op de site zijn de servicescores van verzekeraars: hoe goed is hun service? Verder kunt u zoeken op basis van een ziekteprofiel en vindt u er infor matie over collectieve polissen. Service van zorgverzekeraars Dit jaar kunt u de service van zorgverzekeraars in polissen vergelijken. Deze scores geven de ervaringen weer van 8000 klanten met hun eigen verzekeraar over zaken als telefonische bereik baarheid of de afhandeling van rekeningen. Ziekteprofielen Mensen met een chronische aandoening kunnen polissen selecteren met behulp van 'ziekteprofielen'. Die laten dek kingen zien die speciaal voor hun ziektebeeld van belang zijn. Er zijn ziekteprofielen voor astma/COPD, diabetes, hart- en vaatziekten, kanker, reuma en spierziekten. Collectieve polissen De site biedt ook een overzicht van de collectieve polissen voor verenigingen en patiëntenorgani saties. Collectieve contracten van werkgevers met zorgverzekeraars staan niet op de site. KiesBeter.nl KiesBeter.nl geeft betrouwbare en onafhankelijke informatie over de zorg. KiesBeter.nl is een product van het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu (RIVM). Op de site kunt u zorgpolissen, maar ook ziekenhuizen en andere instellingen met elkaar vergelijken. KiesBeter.nl geeft antwoord op vragen zoals: Wat houdt mijn aandoening in? Wat voor behandelingen zijn mogelijk? Waar kan ik daarvoor terecht? Moet ik bijbetalen voor mijn behandeling of medicijnen? Of wat zijn mijn rechten als er een medische fout is gemaakt? December 2006 Vóór 1 december 2006 ontvangt u een polis van uw zorgverzekeraar Januari 2007 Vóór 1 januari 2007 kunt u uw zorgzverzekering aanpassen of opzeggen bij uw huidige zorgverzekeraar U kunt aan deze pagina geen rechten ontlenen. Februari 2007 Vóór 1 februari 2007 moet u een zorgzverzekering afsluiten als u wilt overstappen Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport www.denieuwezorgverzekering.nl U kunt ook bellen met Postbus 51:0800-8051 (gratis)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 19