Skroamkes eten bij slachtvisite Nido verlaat in maart pand in woonwijk Kol Bijeenkomst Passage Verloting W Holten Sint en Piet in huis Optreden OCH Optocht met fakkels Uitslag loterij Woningbouw Kol in 2008 Gymzaal tegen vlakte Thea Kroese op de koffie weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 28 november 2006 HOLTEN - Passage Holten houdt donder dag 30 november om 20.00 uur een bijeen komst in de Kandelaar. Te gast is Joke Verweerd uit Deventer. Zij komt vertellen over Kijken in de keuken van een schrijfster. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. HOLTEN - Onlangs vond de trekking plaats van een door VV Holten gehouden ver loting. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de jeugd. De prijzen werden als volgt verdeeld: de hoofdprijs (Globe-reis- cheques met een waarde van 350 euro ging naar de familie Nijhof aan de Deventerweg. De overige waardeche- ques gingen naar: twee de prijs: E. Bouwhuis, Reuskenweg 6; derde prijs: T. van Kessel, Kol- iingserf 2a; vierde prijs: W. Reijlink, Jeurlinks- weg 7; Vijfde prijs: G.J. Groot- wal, Lookermolen 12; zesde prijs: familie Hartkamps, Maarstraat 12; zevende prijs: M. Gruijters-Urff, Pastorie straat 21; achtste prijs: familie Pol, Rijssense- weg 20; negende prijs: Meiinde Keizer, Nijver- dal; Tiende prijs: H. Brinks, Doorlopendedijk 3a De prijzen worden thuis af geleverd. HOLTEN - Wie graag Sinterklaas en Zwarte Piet thuis op bezoek wil hebben, kan terecht bij toneelclub OCH. Sint en Piet zijn te huur op vrijdag 1 december vanaf 18.00 uur en zon dag 3 december vanaf 15.00 uur. Voor meer inlichtingen: Ria Kappert, telefoon 0548-363207. HOLTEN - OCH heeft vorige week het blij spel Jalving en Jalving opgevoerd in het Bonte Paard in Dijkerhoek. Wie dit stuk ook graag eens wil zien, kan zater dag 27 januari terecht bij 't Langenbaergh in Laren. OCH speelt het toneelstuk 's middags en 's avonds. Eerder kan men dichter bij ook al terecht. Want vrijdag 19 januari wordt Jalving en Jalving in Gebouw Irene gespeeld. HOLTEN - De Open Deur- groep houdt zondag 10 de cember een fakkeloptocht. Vanuit verschillende locaties wordt vertrokken naar de Kandelaar. In de ontmoe tingsruimte wordt een ver haal voor kinderen verteld. Ook is er chocolademelk. In de kerkruimte is vanaf 19.00 uur samenzang. De startpunten zijn om 18.15 uur bij de Kolweg (Kakel bont), sporthal 't Mossink en de rotonde Larenseweg (Fietswereld). HOLTEN - Door Zonne bloem Holten zijn veel lo ten verkocht. Er is een prijs gevallen op lotnummer 0423413 en op lotnummer 0423836. Wie belangstelling heeft voor de trekkingslijst kan de ze vinden op www.zonne- bloem.nl of even een bellen naar 0548-363278. De Zonnebloem is een lande lijke vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor langdurig lichamelijk zieken, lichame lijk gehandicapten en hulp behoevende ouderen en een zamen door hen regelmatig te bezoeken. Er is jaarlijks een dagboottocht en een ont spanningsmiddag. Ook kan men zich opgeven voor een landelijke of regio nale vakantie. Wie belang stelling heeft, kan bellen met 0548-361335. Voor wie graag vrijwilliger wil worden: 0548-364360. Gerrie Marsman is druk met het draaien van worsten. (Foto: Harry Broeze) HOLTEN - Boerderij Zorgvliet aan de Larense weg 106 hield vorige week woensdag 22 november een ouderwetse slachtvisite. Nadat het geslachte varken aan een ladder vastgebonden zat, werd op vakkundige wij ze alle soorten vlees van het dier gehaald. "Alles van het varken werd vroeger gebruikt", vertelt Gerrie Marsman. Zo werden orgaanvlees en afvalresten ook verwerkt in gerechten. Van botten en de blaas maak te men speelgoed, zoals een foekepot. Zelf is Gerrie druk bezig met het maken van worst, door vlees in schoongemaakte darmen te stoppen. In pan nen op petroleumstellen lig- HOLTEN - De laatste fase van de nieuwbouw van Ni- do is gestart. Wethouder Wint Stegeman sloeg afge lopen vrijdagmiddag 24 november de eerste paal in de grond. Het laatste deel van het nieuwbouwproject aan de Handelsweg 6 op industrie terrein Vletgaarsmaten, be treft de realisatie van de kan toren en de servicewerk plaats. De verwachting is dat deze werkzaamheden voor jaar 2007 afgerond zullen zijn. Dan sluit Nido defini tief haar deuren aan de In dustrieweg in Holten en zal ze naar het nieuwe pand gaan.De laatste jaren is al ge start met de bouw van het nieuwe bedrijfspand, dat be staat uit meerdere delen. Sindsdien is er hard gewerkt aan een groter onderkomen voor Nido Universal Machi nes, de specialist op het ge bied van schone en veilige wegen. Een nieuw pand was hard nodig, omdat er behoef te was aan meer ruimte voor zowel de productie, als de service en de ondersteunen de afdelingen. Hiervoor bood de huidige locatie op de Kol te weinig ruimte en mo gelijkheden. Daarom verhuist Nido naar het nieuwe industrieterrein Vletgaarsmaten. De bouw van de productiehallen is in middels afgerond. De pro ductie en aansturing van de machines vindt al enige tijd plaats op de nieuwe locatie. Nu volgen nog de service werkplaats en kantoren. In het voorjaar van 2007, als ook de laatste fase van het bouwproject gereed is, is het totale bedrijf weer op een plek te vinden. gen balkenbrij en skroamkes (uitgebakken spek) te prutte len. Toepasselijk in klederdracht deelt ze, met enkele anderen, de klaargemaakte gerechten uit aan bezoekers. "Dit smaakt echt lekker!", zegt een man die skroamkes met roggebrood aangeboden krijgt. HOLTEN - Wethouder Wim Stegeman is erg blij met de nieuwbouw van Ni do op Vletgaarsmaten. Dat zei hij afgelopen vrijdag 24 november toen hij de eerste paal de grond in heide. "Het is een historisch mo ment", geeft'hij aan. "Nido heeft straks-4 hectare in ge bruik op Vletgaarsmaten. De roots van het bedrijf ligt in Holten en het blijft hier ge vestigd. Zo'n tweehonderd mensen werken er. Tijdens drukke periodes zelfs nog veel meer". Hij vindt de verhuizing van het bedrijf naar Vletgaarsma ten een goede zaak. Hierdoor komt er ruimte vrij op de Kol. "Als de bouw van dit laatste deel klaar is, in het voorjaar, dan verhuist Nido in z'n geheel", geeft de wet houder aan. "We hopen dan op z'n vroegst al in 2008 te kunnen beginnen met wo ningbouw op de Kol". HOLTEN - Het jeugdwerk in de oude gymzaal aan de Tuinstraat 1 zal begin vol gend jaar verhuizen naar de Liezenboerderij. De gymzaal zal daarna wor den gesloopt. Vele Holtenaren hebben ooit gesport in deze zaal. Hierdoor gaat weer een klein stukje oud Holten verloren. HOLTEN - In de ont moetingsruimte van dorpshuis de Bosch kamp wordt vrijdag 8 december vanaf 9.30 uur de derde koffie ochtend van dit seizoen gehouden. Deze keer komt Thea Kroese langs. Thea, onder andere be kend van TV Oost. ver telt over de streekcul- tuur, streektaal en streekgerechten. Zij zal aan de hand van voorbeelden, gedichtjes, anekdotes en recepten laten zien dat er een ver band is tussen taal en streekgerechten. Men zal versteld staan over hoeveel verhalen er ach ter de streekgewoontes en streekgerechten zit ten. Waarom heet bijvoor beeld krentenwegge krentenwegge, hoe komt balkenbrij aan zijn naam en wat heeft dat dan met Kerst te maken? Wat is Blauwe Bliksem en waarom wordt dit zo ge noemd? Ook zal Thea uitleggen dat pepermunt een streekgerecht is en waarom mensen anno 2006 nog steeds peper munt meenemen naar de kerk. De koffieochtend is gra tis. Alleen het kopje kof fie of thee hoeft men te betalen. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten." Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met ^en jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad fa,whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert. tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert g whkWegener, n 1 Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51 198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www wegenerhuisaanhuiskranten.nl Wethouder Wim Stegeman toast op de laatste fase van de nieuwbouw van Nido. (Foto; Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5