Concert HMV in Schilderskring viert jubileum met expositie Caribische sfeer Rob Tuitert ontwikkelt spel Opbrengst collecte Alzheimer fonds Wis en waarachtig Agenda Dinsdag 28 november Welzijnsmarkt, Zaal Vosman, woensdag 29 november 2006, 13:30 - 16:00 Kerstmarkt, Diessen- plas, donderdag 7 de cember 2006, 14:00 - 19:00 Leerlingenconcert Mu ziekschool, Dorpskerk, vrijdag 8 december 2006, 19:30 Kerstmarkt en fakkel optocht, Holten, zater dag 9 december 2006 Kerstmarkt, Holten, zaterdag 9 december 2006 Fakkeloptocht, Kande laar, zondag 10 decem ber 2006, 18:15 Groene Grensdebat over Lokerbroek, Irene, dinsdag 12 december 2006, 20:00 - 22:30 NBvP Holten: Kerstvie ring, Vosman, dinsdag 19 december 2006 Bejaardènsoos, Kande laar, dinsdag 19 decem ber 2006, 14:30 Herdenkingsplechtig heid, Canadese Be graafplaats, zondag 24 december 2006 NBvP Holten: Nieuw jaarsbijeenkomst, Zaal Vosman, donderdag 4 januari 2007 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jalving, Ire ne, vrijdag 19 januari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Passage Holten: jaar vergadering, Kandelaar, donderdag .25 januari 2007, 20:00 NBvP Holten: jaarver gadering, Zaal Vosman, dinsdag 30 januari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen tegen per soon Jezus Christus aan gekeken?, Irene, dins dag. 6 februari 2007, 20:00 Passage Holten: cre atieve middag, Kande laar, donderdag 8 febru ari 2007, 14:00 NBvP Dijkerhoek. Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veenhuizen ge sticht uit weldadigheid en hedendaags gevan- gemiswezen, Kandelaar, donderdag 22 februari 2007, 20:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 22 maart 2007 Passage Holten: Gerrit Hazewinkel. Tussen car naval en Pasen, Kande laar, donderdag 22 maart 2007, 20:00 V T Holten: toneel stuk Een man genaamd Judas, Hervormde kerk, vrijdag 23 maart 2007, 20:00 Fietsenbeurs, Bosch kamp, zaterdag 31 maart 2007. 13:30- 15:00 V T Holten: handvest van de aarde, door Kees Tinga, Irene, dinsdag 17 april 2007, 20:00 Piratenrockfeest, Espe- lodijk, vrijdag 20 april 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 24 april 2007 Voorjaarsfeest Beuse- berg, Langstraat, vrijdag 18 mei 2007 - zaterdag 19 mei 2007 2006 Sunterkloas is wier in't laand. Drek kóm ie in de stemming. Ai noar buut'n hen goat, vlug oe de köóle wind in de klèère. Viesterig zórg ie der vuur dai net zóó gauw wier noar bin- n'n hèn vleegt. Sunterkloas vuur mie het begin van de meuiste moand van't joar. Ie zeukt oe vertier binn'n de duure. Det was in vrogge- re tied'n zóó en det is tèègnswoorig neet aims. Ik kan mie nog herinnem det lange e lèèd'n, Sunterkloas hèèmoal in't echte, bie mien opoe langs kwam. Det is vuur zo vèèr ak mie vuur'n gees kan haaï'n, ma één kêêr ge buurd. De mééste joar'n was't zóó dai n'aandem dag noa opoe möss'n, want Sunterkloas was langs e wes. Ma det ene joar mózze wie as wichter amoal bie opoe köm- m'n, want Sunterkloas kwam op veziete. Det was wat. Ik schatte in, det't ongevèèr miln joam vieftig was. Alle klein- wichter wam der. Opa op'n hook bie de kachel met'n spiej- bak neus zich. Hij reur'n vol verwachting in zien borreltje. Zóó of en touw mikk'n hij ziene proeme tabak precies in ne dreihookigen bak. Ik kan mie good vuurstell'n det opoe der neet blie met was, want mangs vleüg der ok wal is wat langs hèn. Opoe zat neet, die deü niks aans as sjouw'n met koffie en kakouw. Van hèn en wier tuss'n de kamer en de kökk'n. Alle 90ms en tantes zatt'n netjes op de riege weg. Het was gek. Eén'n oom was der neet. Gen ene kon zegg'n woerum- me neet. Het deü der ok neet zó vólle touw. Ie dach'n der vèèrder ok neet zo bie noa. En dan in één kèèr. Doar kwam- me an. Gehouw an de vuurduure, ne hóóp lawaai. Stief van de zenuw'n kröpp ie dichte tèèg'n oe moo an. Sunterkloas! Het was toch wa nen hèèl'n aandem kèarl as dèwe s'manns hadd n e zeene bie de schoole. Zien board was toch wa me- rakels todderig en ok zien rööie klèèdje lek toch verdach vólle op het nieje toafelklèèd van opoe. Nee, doar zat gen striekiezer op, det neet. Ai good kekk'n noar Sunterkloas kwam oe den neuse toch ok argens wa bekè-nd vuur. Ma ie zèèr'n niks. Sunterkloas praot'n plat en det was gek, want s'manns op schoole hatte nog e zeg, dette det neet kón. Vèèrder lekke der nog wa aarig op. Wie mógg'n amoal bie Sunterkoas op schóót. Ik zatte ók bie um op schóót en dache bie miezelf, woe hek den kearl eerder e zeene. Toen we één- maol óónze kadootjes te pakk'n hadd'n en öóns volpropp'n met speculaas en peppernött'n maak'n t'ööns amoal niks mèèr uut. Het gekke was, det toen't Sunterkloas tien menuut'n weg was, óönz'n oom wier op de stoepe stund. Wie dach'n der vèèrder neet oaver noa. Wie hadd'n óónze kedoos en öóns geleuve was deepe. Het was nen móói'n Sunterkloasoamd, ene den't oe noar al die joar'n, altied wier vuur'n gees kump. Sunterkloas, altied biej wier een betje kind asse in't laand is of neet dan. Wis en waarachtig wa. De Vèèrkaante Viefkop HOLTEN - De collecte van Alzheimer Nederland heeft in Holten 1427 euro opge bracht. De collecte werd van 6 tot en met 11 november ge houden. Het geld wordt gebruikt om mensen met dementie een be ter leven te geven. Wie de col lectant heeft gemist, kan een bijdrage storten op giro 2502. Wie volgend jaar wil helpen met collecteren, kan terecht bij Margret Overkamp, tele foon 0548-361401. Voor de pauze bestond het concert meer uit serieus werk (Foto: Bart Broens) HOLTEN - Zo'n 250 man publiek was aanwezig bij het Najaarsconcert van de Holtense Muziekvereniging HMV. Dit concert werd af gelopen zaterdag gehouden in sporthal 't Mossink. Caribbean Night was het the ma. Vooral na de pauze. De drumband, jeugdorkest en groot orkest gaven daar hun eigen invulling aan. Verder waren natuurlijk de miniret- tes en de majorettes van de partij Henk Westerik werd gehul digd als erelid. Na 56 jaar stopte hij bij HMV. Daarvan was hij ook enkele jaren voorzitter. Zijn vrouw zit bij het .Muziek Ondersteunend Personeel (MOP). en erna werd het luchtiger. De supportersvereniging van HMV zorgde weer voor de opbouw en afbraak van het decor. Zonder hen zou het voor de muziekvereniging een stuk moeilijker zijn. Ze ker nu er veel nieuwe jeugd bij de HMV is gekomen. De supportersvereniging helpt mee bij de financiering van onder meer nieuwe kleding en instrumenten. HOLTEN - Schilderskring 4 Holten bestaat tien jaar. Daarom houdt de club nog tot 1 januari een expositie van eigen werk in het ge meentehuis van Holten. "We zijn allemaal hobbyis ten die graag met elkaar schilderen", vertelt voorzit ter Gerard Kraay. Volgens secretaresse Arda Vincent werd de kring in 1996 opge richt door een aantal Holte naren, waarvan zo'n vier er nog steeds lid zijn. Inmid dels heeft de club zo'n der tien leden. Enkele leden van de Schilderskring: "We zijn allemaal hobbyisten, die graag met elkaar schilderen". (Foto: Johan Bolink) "Eens per veertien dagen komen we dinsdags van 19.30 tot 22.00 uur bijeen boven de winkel van Gerve- dink Nijhuis. We schilderen dan vaak met een thema, zo als de laatste keer: Herfst", zegt Gerard, wijzend naar enkele panelen met herfst achtige taferelen. Hierop staan drie tot vier verschil lende schilderijen, die in el kaar overgaan. "Iedereen is vrij in de gebruikte materia len en hoe hij het thema in terpreteert", legt Harry Corneille uit. Corrie Hend riks: "Aan het eind van de avond zie je dan vaak ook totaal verschillende schilde rijen over hetzelfde thema". Gerard is het daarmee eens: "We hebben wel eens een stilleven staan, dat we na schilderen. De een kijkt al leen naar een detail, terwijl een ander juist het geheel schildert". Daarnaast levert het gebruikte materiaal ook een behoorlijk verschil. Zo werkt de een bijvoorbeeld met acryl en de ander met olieverf of krijt. "Maar je herkent vaak toch wel de stijl van iemand in zijn of haar werk. En dat is erg mooi", vindt Gerard. "Wat ik vooral leuk vind, is dat je veel van elkaar leert", vertelt Hiekelien Hamel berg. "Daarnaast nodigen we soms een professional uit, die uitleg geeft over speciale technieken". Ger ard: "Zo hebben we bijvoor beeld Pieter Veerhout hier gehad. Hij liet zien hoe je met een paletmes kunt schilderen". Voor de jubileumexpositie in het gemeentehuis hebben alle leden zo'n twee tot drie eigen schilderijen uitge zocht en ingelijst. "Er zat geen thema aan vast. Je mocht zelf kiezen wat je mooi vond", geeft Esther Spoor aan. "Zo hangen er bloemen, paarden, land schappen, schepen en ook wel wat abstract". Volgens alle leden zeker de moeite waard om een kijkje te nemen in het gemeente huis. De expositie is te be zichtigen tijdens kantooru ren. De toegang is gratis. Er zijn diverse spellen ont wikkeld. maar de mogelijk heden zijn nog uit te breiden. Na de presentatie waren ver schillende opstellingen ge maakt in de universiteit waar gretig gebruik van werd ge maakt door studenten en an dere belangstellenden, dus het is ook voor volwassenen erg de moeite waard. Het was de bedoeling om kinderen weg te krijgen van achter de computer of tv. En de spelletjes in het echt te doen, samen met anderen. Door veel te bewegen en bui ten te zijn. Een model is geplaatst in Ruurlo bij het Kulturhus en wordt druk gebruikt door kinderen. Rob is geboren in Holten en begon in 1999 aan de studie, toen hij nog achttien moest worden. Nu is hij klaar en gaat voorYalp werken. Voor hem was het een studie die helemaal bij hem paste, omdat je techniek en creati viteit kunt combineren en dan op hoog niveau. HOLTEN - Rob Tuitert is cum laude afgestudeerd aan de TU Delft, in de stu- Industrieel Ontwerpen. Hij hield 17 november in Delft zijn afstudeerpresen- tatie en liep stage bij het bedrijf Yalp (omgekeerde van Play) in Goor. Hij heeft daar samen met het bedrijf een nieuw product ontwikkeld dat op de markt komt. Rob heeft zich hierbij laten inspireren door muziek, sport en spel. Bestaande technieken zijn gebruikt, ge combineerd met nieuwe ideeën, technieken en moge lijkheden. Hij maakte een model dat in speelt op de behoefte en ont wikkeling van kinderen in verschillende leeftijden. Diverse spellen kunnen wor den gespeeld in een model met een grondvlak, gemaakt van kunstgras in verschillen de kleuren. Kinderen kunnen hierop bewegen en reageren op stemmen en muziek.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3