w Minder bureaucratie voor mantelzorgers Afspraken over beter bouwen en wonen Primeur: Statenvergaderingen Live Zoekplaatje 1 1 700°0000'< SJJ tW.'f FN HfËP &Esr**Xfezx, redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl De provincie wil een project starten om mantelzorgers zoveel mogelijk geregel en papieren rompslomp uit handen te nemen. Reden hiervoor is dat mantelzor gers het al zwaar genoeg hebben en zich daarbij zo min moge lijk bezig moeten houden met bureaucreatie en regeltaken Elders in het land zijn daarvoor al projecten in gang gezet. In Noord-Holland bijvoorbeeld is er een mantelzorgmakelaar, die professionele ondersteuning biedt door de regeltaken, die vaak bij een manteizorgtaak komen kijken. Zo moeten mantelzorgers in de praktijk vaak afspraken maken met hun werkgever over verlof of "aangepaste werktijden, formulie ren van verzekeraars invullen of een persoonsgebonden budget aanvragen. Door hen deze regel taken uit handen te nemen, wor den ze minder belast en kan de mantelzorger zich richten op het geven van zorg. Gedeputeerde Ranter, verantwoordelijk voor zorg in Overijssel, wil nagaan of in overleg met de steunpunten mantelzorg soortgelijke initiatie ven in Overijssel mogelijk zijn. Hij doet daarbij ook een oproep aan de landelijke politiek om bureau cratie voor mantelzorgers zoveel mogelijk te beperken. De provincie hecht veel belang aan de inzet van mantelzorgers. Ranter: "Mantelzorgers spelen een belangrijke rol in onze samen leving. Dat zal ook alleen maar sterker worden met de komst van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De WMO bepaalt namelijk dat degenen die hulp nodig hebben dat eerst in zijn of haar eigen omgeving probeert te vinden. Dat betekent dat vrijwil lige zorg en mantelzorg straks nog belangrijker worden." De provincie gaf eerder dit jaar al een bijdrage voor een pro ject om jonge mantelzorgers te ondersteunen. Provinciale Staten hebben daarnaast ingestemd met de motie Weegenaar c.s. om 500.000 euro uit te trekken voor een mantelzarghuis en een logeervoorziening voor mantelzor gers. Deze voorzieningen geven mantelzorgers de ruimte om zelf even op adem te komen. De provincie heeft met alle gemeenten in Overijssel afspraken gemaakt over de uitvoering van hun woonbeleid tot 2010. "Zo kunnen we als provincie scherp in de gaten houden of de gemeenten de komende jaren de nieuwe woningen op de juiste wijze neerzetten en of er ook voor de goede doel groep gebouwd wordt", meent verantwoordelijke gedeputeerde Theo Rietkerk. Dat wil beslist niet zeggen dat de provincie als een soort school meester over de schouders mee kijkt. Integendeel, gemeenten en provincies trekken gezamenlijk op. De afspraken zijn gebaseerd op gemeentelijke woonplannen en onderzoek van gemeenten naar de daadwerkelijke behoefte van woningzoekenden. De provincie wil uitdrukkelijk dat de gemeenten zelf zorg dragen voor afstemming van hun woon plannen. Dat dit goed wordt opgepakt, blijkt uit de inzet van de diverse gemeenten. Zo overleggen de gemeenten rondom Zwolle elk kwartaal over hun inspanningen om meer goedkope huizen te reali seren. En in Twente verrichten gemeentes, op ini tiatief van de regio Twente, nu gezamenlijk onder zoek naar de behoefte van woningzoekenden. Deze uitkomsten worden gebruikt om woonvisies en afspraken aan te scherpen. Kijk voor meer informatie over de afspraken op www.overijssel.nl/ruimte_en_wonen. ii'UI'f .IWJfSfcgfjb;. imngK^N Foto: Pierre Gom Oplossing zoekplaatje oktober Kasteel Twickel in Delden. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 8 decem ber 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. tfl a IK MAAK HE De vergadering van Provinciale Staten is deze maand voor het eerst als proef 'live' uitgezonden op het internet. En met succes. De uitzending is door maar liefst vierhonderd bezoekers voor korte of langere tijd gevolgd. Opmerkelijk was dat er zelfs bezoekers uit Duitsland en uit Zweden werden geregistreerd. Het is de bedoeling dat vanaf medio 2007, wanneer de vernieuwde Statenzaal van het provinciehuis in Zwolle in gebruik genomen is, de Statenvergaderdagen elke maand compleet worden uitgezon den. Dan zijn dus ook alle commissievergaderingen live te volgen. De pers toonde zich enthousiast over de live uitzending. "Je kunt dan thuis nog eens rustig nazien wat er exact is gezegd" aldus een verslaggever van de Stentor. De eerstvolgende Statenvergadering vindt plaats op woensdag 13 december. De live uitzending start om 18.00 uur. Nieuwsgierig geworden? Kijk dan op 13 december en klik op Statenvergadering Live. Een internetuitzending is tot twee weken na de vergadering te zien en blijft bewaard voor de toekomst. Voor meer informatie kunt u bellen met de Statengriffie, teiefoon 038 499 8780.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 33