Gratis vervoer naar Watermuseum succesvol Debatteren in Overijssel igdzorg is mensenwerk Kort nieuws Technische snufjes in verzorgingshuizen Overijssel doet meer voor verkeer Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl Nieuwe openstelling Verplaatsingsregeling Intensieve Veehouderij Nog even... en dan staat Nederland een week lang in het teken van de Jeugdzorg. De Week van de Jeugdzorg, van 2 tot en met 9 december, laat zien dat jeugdzorg mensenwerk is. Alle provincies organiseren activiteiten door en voor jeugdzorgkinderen. Ook is er aandacht voor het werk van pro fessionals die deze kinderen en hun ouders in een moeilijke fase in hun leven bege leiden. In het programma 'Mooi! Weer De Leeuw' van Paul de Leeuw beleeft de Week van de Jeugdzorg op 2 december zijn start. De provincie Overijssel stélt een subsidie van 104 145,- beschik baar aan drie Twentse zorginstel lingen, Met deze subsidie kunnen de instellingen technische snufjes aanbrengen die de veiligheid van hun bewoners vergroot. Het gaat bijvoorbeeld om het automatisch uitschakelen van verlichting en gasfornuis, bewegingsmelders en elektrische schuifdeuren. Door deze hulpmiddelen kunnen men sen langer zelfstandig wonen. De provincie ondersteunt dit van harte. Kijk voor meer informatie op www,domotlca.nl De provincie werkt de komende jaren op verschillende plaatsen aan de weg. Het doel hiervan is wegen veilig, herkenbaar en beter bereikbaar te maken. Zo worden fietsers en bromfietsers op tweerichtingsfietspaden regel matig over het hoofd gezien door afslaande automobilisten. Om deze fietspadkruispunten beter op te laten vallen en de veiligheid te vergroten gaat de provincie 52 van deze kruispunten voorzien van een verhoogd plateau, een rode deklaag en een duidelijke markering. Met waarschuwings borden wordt de automobilist er op geattendeerd dat (brom-) fietsers van twee richtingen kun nen komen. Deze maatregelen voorkomen de kans op ongeval len met vaak ernstige afloop. Kijk voor meer informatie over de acties van de provincie op www. Overijssel. nl/verkeer_ en_ vervoer. Overijssel Voor de landelijke tv- en radio campagne 'Nu nog in de jeugd zorg, maar straks...' zijn tal van bekende Nederlanders met een -jeugdzorgkind geportretteerd. Dankzij de enthousiaste mede werking van onder meer staatsse cretaris Clémence Ross-van Dorp, weerman Piet Paulusma, stripte kenaar Jan Kruis, oud-voetballer Aron Winter en tv-presentator Jochem van Gelder komen de dromen van een aantal jeugdzorg kinderen uit. In Overijssel verzorgt gedepu teerde Gert Ranter de aftrap van de Week van de Jeugdzorg. Dit gebeurt tijdens een gezamen- lijk ontbijt met kinderen van de leefgroep De Nachtegaal in Denekamp op 4 december. Hij zal ook de Overijsselse pleeggezinnen in deze week met een surprise verrassen. Politici, bestuurders, medewerkers uit de jeugdzorg, jongeren uit de jeugdzorg en hun ouders gaan op donderdag 7 december met elkaar Agrariërs in Salland en Twente kunnen zich tot en met 8 januari 2007 aanmelden voor deelname aan de Verplaatsingsregeling Intensieve Veehouderijen. Deze regeling biedt toekomstgerichte agrariërs de mogelijkheid om hun intensieve veehouderijen te verplaatsen uit gebieden nabij kwetsbare natuur (extensivering- gebieden) naar nieuwe locaties met ontwikkelingsmogelijkheden (landbouwontwikkelingsgebie- den). Voor Overijssel is dit de tweede openstelling van deze regeling. Meer informatie over de regeling is te vinden op www. Overijssel. nl/natuur_ en_platteland reconstructie. Ruim 40 basisscholen in Overijssel hebben zich de afgelopen maand ingeschreven voor gra tis vervoer naar het Nederlands Watermuseum. Hiermee is het subsidiepotje van 25.000 euro leeg. Door dit enorme succes heeft de provincie besloten nog eens 7500 euro extra te reserve ren, Gedeputeerde Piet Jansen, verantwoordelijk voor water In Overijssel, bracht deze blijde bood schap tijdens zijn bezoek aan basis school De Wilgenburg in Zwolle. Deze school brengt binnenkort een bezoek aan het watermuseum en gedeputeerde Jansen sprak alvast met de kinderen van groep 7 over het belang van water in hun directe omgeving, In het Nederlands Watermuseum leren bezoekers spelenderwijs alles over zoet water en wat hiermee te maken heeft, zoals te veel, te wei nig en te vies water. Voor de groe pen zeven en acht is een lespakket ontwikkeld. De vervoerssubsidie, een initiatief van de provincie Overijssel en waterschappen, is bestemd voor gratis vervoer naar het museum, De entree is 4,00 per leerling, U kunt een aanmeldingsformulier invullen via de website www watermuseum, nl. Of vraag een formulier aan via telefoonnummer 026 355 12 40. in gesprek tijdens een politiek café in Almelo. De week wordt afgesloten met het Open Huis van Bureau Jeugdzorg Overijssel (BJZO) in Enschede en Zwolle op zaterdag 9 december. 'Wat doet Bureau Jeugdzorg?' en 'Waarvoor kun je bij Bureau Jeugdzorg terecht?' zijn vragen waarop een antwoord gegeven wordt. Vanaf 13.00 uur tot 16.00 uur staan medewerkers klaar om uit te eggen wat ze Het onafhankelijke Debatcentrum Overijssel is een initiatief van de provincie Overijssel. Doel is om door het organiseren van ontmoetingen tussen inwoners van Overijssel het publieke debat stimuleren. De komende maand staan er twee debatten gepland. Deze debatten over economie en sport zijn vrij toegankelijk. Om hierbij aanwezig te zijn, kunt u zich opgeven via www. debatcentrumoverijssel. nl. 6 december 2006 Bedrijven in spagaat, I love Overijssel. Een debat met het Huis voor Europa Twente over bedrijvigheid en werkgelegenheid. Vanaf 19.00 in de bibliotheek van Hengelo. doen. Voor jongeren is er een rap- workshop. De week van de Jeugdzorg is een gezamenlijk initiatief van de 12 provincies, 3 stadsregio's, bureaus jeugdzorg, jeugdzorginstellingen en aanbieders van jeugdzorg. Meer weten? Kijk op www.weekvande- jeugdzorg.nl voor alle activiteiten. Piet Jansen in groep 7 van De Wilgenburg 13 december 2006 Sport Debat. Een debat met de gemeente Enschede en FC Twente over sociale problemen in Enschede en de rol van sportver enigingen hierin. Vanaf 19.00 in het Arke Stadion. Voor meer informatie kunt u bel len of mailen met Frans Jorna, programmanager Debatcentrum Overijssel, 033 464 70 70 of info@debatcen trumoverijssel. nl. week vande Jeugd

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 32