Sparta te sterk voor Rivo Dames Nieuwe rage in Holten: zelf scrapbooks maken l Bijeenkomst over joodse feesten Neeee niet daar heen! Zorgverzekeraars Nederland De nieuwe zorgverzekering Ook in 2007 bent u weer van zorg verzekerd. Wisselen kan, het hoeft niet. Dinsdag 28 november 2006 26 RIJSSEN - Rivo Dames 1 reisde afgelopen zaterdag af naar Zelhem voor de wedstrijd tegen Sparta, de nummer 8 uit de regiodivi sie. De score liep in het begin van de" eerste set om en om. Via een stand van 9-9 kwam Rivo door een aantal goede services op een 14-9 voor sprong. Sparta wist echter met veel aanval skracht weer langszij te komen. Rivo kwam opnieuw terug, maar de Rijssense dames konden ook de 21-18 voorsprong niet behouden. Het was uit eindelijk Sparta dat met 25- 23 de eerste set naar zich toe trok. In de tweede set kwam Rivo meer in haar spel. Er werd goed geserveerd en geva rieerd aangevallen. Hierop had Sparta geen antwoord. Dit keer kon Rivo de ruime voorsprong (17-11) vasthou den en het won de set met 25-18. In de derde set keek Rivo door een aantal goede servi ces van Sparta al snel tegen een achterstand aan. Sparta bleef goed aanvallen en ver dedigend had Rivo hier geen antwoord op. Te vaak werd de blokkering aan de kant van Rivo gepasseerd, zodat de organisatie in het achter veld weg was. Sparta won de derde set met 25-19. Sparta was dus in de winning mood en het team ging steeds beter spelen. Rivo leek in de vierde set niet meer in de overwinning te geloven. Sparta won de vier de set met 25-20 en daarmee de wedstrijd met 3-1 Lydia van der Nat geeft cursussen Scrapbooking in Holten. (Foto: Sander Scheperman) RIJSSEN - De journaliste Daphne Meijer geeft maan dag 11 december in de bibli otheek in Rijssen een lezing over joodse feesten. De le zing begint om 20.00 uur en is georganiseerd door de Kulturele Raad Rijssen en de bibliotheek. Het lezen uit de Tanach - de Tora (wet), Boeken der Profe ten en de Geschriften - vormt een inspiratiebron voor Jood se leren en vieren. Dat gebeurt wekelijks tijdens de Sjabbat- lezing, jaarlijks bij de viering van de Joodse feest- en ge denkdagen en op andere mo menten in het leven. Fotograaf Jaime Halegua en journaliste Daphne Meijer bezochten tal rijke plaatsen en legden hun ervaringen vast in tekst en beeld. Kaarten zijn verkrijg baar in de bibliotheek. HOLTEN - Iedereen maakt foto's. Maar de meeste foto's verdwijnen in een schoenen doos of worden in het mee geleverde fotomapje in de kast opgeborgen. "Zonde", vindt Lydia van der Nat van Scrap-Atelier Lydia van der Nat. "Je hebt toch niet voor niets zoveel geld uitgegeven aan een fototoestel? En na een aantal jaren weet je niet meer waarom dat moment of onderwerp op de foto zo belangrijk voor je was". Scrapbooking houdt in dat fo to's worden verwerkt met mooie papiersoorten die qua kleur en motief aansluiten bij het onderwerp op de foto's. Met diverse scrapbooking- technieken leert de deelnemer met verschillende soorten pa pier, stickers, trucjes en rand- versierselen een dierbare her innering te maken. Door het gebruik van ver schillende materialen en tech nieken wordt een bepaalde sfeer aan de foto's gegeven. Het eindresultaat is een uniek fotoverhalenboek. Door het eigen verhaal te vertellen, houdt men de familieherinne ringen levend. Want wie heeft er niet foto's van een opa en oma. Deze foto's geven niet de informatie over wie er op de foto staat en waar en wan neer dat was. En als deze per soon overleden is, kan men het ook niet meer vragen. Aan ons de taak om herinneringen te bewaren. In de winkel van Foto-Atelier René Block worden works hops door Lydia van der Nat gegeven waar men kan leren om op een creatieve manier zelfs de saaiste foto te laten spreken. Tijdens de workshop maakt de deelnemer in het kort ken nis met één bepaalde techniek en gaat met het resultaat naar huis. Na afloop van de works hop kunnen deze worden aan geschaft, zodat de deelnemer thuis direct aan de slag kan. Men kan zich inschrijven voor een workshop in de winkel van Foto-Atelier René Block, gevestigd aan de Stationstraat 1, 7451 BH, Holten, tele foon 0548-515051. Lemmings is een klassieke puzzelgame die weer eens flink is opgepoetst. Lem mings zijn kleine knaag dieren die in dit spel blind richting afgrond lopen. De speler kan de diertjes van hulpmiddelen voorzien, Parachutes bijvoorbeeld. Of klimuitrusting. Zo moet ieder diertje veilig naar de uitgang worden geleid. Simpel? Hadden we al ge zegd dat er soms tien tege lijk stom rondbanjeren? Daar komt het puzzelele ment te pas: snel de juiste lemming van de juiste uit rusting voorzien. Nieuw in deze editie is EyeToy be sturing. Wie dit cameraatje bezit kan de lemmings nu helpen door ze over zich zelf heen te laten lopen. Serieus: je armen worden bruggen, je handen lifts. Geweldig leuk. Deze Eye Toy levels zijn een soort bonus optie: 20 van de 170 puzzels zijn hiervoor ge schikt. Voor de cameralo zen zijn de normale puz zels gewoon speelbaar. Maar dan mis je wel een bijzondere ervaring. Voor: PS2 (EyeToy optio neel) De nieuwe Zorgverzekeringswet geeft u elk jaar (per 1 januari) een keuze: u kunt wisselen van zorgverzekeraar, het hoeft niet. Welke mogelijkheden zijn er, wat moet u regelen en wanneer? Hans Wiegel, voorzitter van Zorgverzekeraars Nederland, geeft antwoord. Als ik bij mijn huidige verzekeraar wil blijven, wat moet ik dan doen? Vóór 1 december ontvangt u van uw huidige zorgverzeke raar een nieuw aanbod voor 2007. Indien u daar verzekerd wilt blijven hoeft u helemaal niets te doen. U accepteert dan automatisch de polis. Wie niets doet, blijft dus ge woon verzekerd. En als ik wil wisselen? Als u wilt wisselen van zorgverzekeraar moet u vóór 1 januari 2007 uw huidige zorgverzekering opzeggen. U heeft dan tot 1 februari 2007 de tijd om u aan te melden bij de verzekeraar van uw keuze. U kunt uw oude zorgverzekering ook opzeggen via uw nieuwe zorgverze keraar. Die regelt de afmelding dan voor u. Ook dat moet in ieder geval vóór 1 januari 2007 gebeuren. Welke polis kan ik kiezen? Elke verzekeraar biedt u een aantal keuzemogelijkheden. Naast de basispolis kunt u een aanvullende verzekering afsluiten. Daarnaast kunt u kiezen voor een eigen risico. Verder heeft u de keuze tussen een natura- of restitu tiepolis, of u kiest voor een mix van beiden. Tot slot zijn veel mensen in de gelegenheid om te kiezen voor een collectieve verzekering. Krijg ik dit jaar zorgtoeslag? De Belastingdienst bepaalt of u in aanmerking komt voor zorgtoeslag (een compensatie voor zorgkosten). Hier gaan de zorgverzekeraars niet over. Indien u in 2006 al zorgtoe slag ontvangt dan wordt uw aanvraag automatisch verlengd naar 2007. Kijk voor meer informatie op www.toeslagen.nl Waar vind ik meer informatie? De gezamenlijke zorgverzekeraars willen u graag goed informeren. Daarom heeft Zorgverzekeraars Nederland (ZN) een website gemaakt met informatie over de Zorg verzekeringswet: www.zorgverzekeraars.nl. ZN is de branche-organisatie van de zorgverzekeraars. Alle ziekte kostenverzekeraars in Nederland zijn bij ZN aangesloten. Belangrijke data Vóór 1 december 2006 U ontvangt voor 1 december een nieuwe polis van uw zorgverzekeraar. Vóór 1 januari 2007 Indien u uw huidige polis wilt opzeggen moet u dit voor 1 januari schriftelijk doen. Of meldt u vóór 1 januari 2007 bij uw nieuwe zorgverzekeraar en geeft die de opdracht om uw oude verzekering op te zeggen. Vóór 1 februari 2007 Meldt u voor 1 februari aan bij de nieuwe verzekeraar. Individueel of collectief Veel mensen zijn in de gelegenheid om te kiezen voor een collectieve verzekering. Bijvoorbeeld via de werk gever, een bond of een vereniging. Zorgverzekeraars geven deze groepen vaak een korting op de polissen. De korting is maximaal 10 procent van de nominale premie. Natura of restitutie Bij een naturapolis hebben verzekeraars vooraf con tracten met zorgaanbieders afgesloten. U hoeft geen rekeningen voor te schieten voor de kosten die u maakt vanuit de basisverzekering. Gaat u naar een zorgaan bieder waarmee uw verzekeraar geen contract heeft, dan krijgt u wellicht niet alles vergoed. Bij een restitutiepolis kunt u naar elke zorgaanbieder gaan zonder zelf een deel van de vergoeding te hoeven betalen. Ongeacht of uw verzekeraar een contract met deze zorgaanbieder heeft. Wel betaalt u een iets hogere maandpremie.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 26