Smartlappenfestival Club van 100 SV Enter Guido Weijers probeert Oudejaarsconference uit Politiepost weg uit Dijkerhoek Bijzonder concert Kijkdag fietsen Competitie 't zumpke Bijeenkomst Alpha Olympiade postduiven Dinsdag 28 november 2006 RIJSSEN - De politie Rijssen-Holten houdt donderdag 30 novem ber een fietsenkijkdag aan het bureau in Rijs- sen aan de Molenstal- weg 17 a. Er staan ongeveer zestig fietsen waarvan de eige naar niet achterhaald is. Wie aangifte heeft ge daan van diefstal of ver missing van de fiets, wordt gevraagd deze aangifte mee naar het bureau te nemen. De fietsen kunnen wor den bekeken van 16.00 tot 19.00 uur. ENTER - De laatste viswedstrijd van de na jaarscompetitie werd gehouden in de IJssel bij Wijhe. Winnaar in vak A werd M. ter Harmsel met 10.760 gram. In vak B werd G. Hofstede win naar met 20.250 gram. Aan de najaarscompeti tie namen 21 vissers deel. In totaal werd 234.740 gram vis gevan gen. Het eindklassement: eerste prijs M. ter Harm sel met 74 punten; twee de prijs J. ter Weel met 69 punten; derde prijs R. Haan met 67 punten. RIJSSEN - Wegens enorm succes in het vo rige seizoen worden er in januari weer nieuwe Aipha-cursussen ge houden. Beide cursus sen starten dinsdag 23 januari en daarna elke volgende dinsdag. De cursussen zijn be doeld voor jong en oud, mensen die op een ge moedelijke en vrijblij vende manier willen praten over de beginse len van het christelijke geloof. Kennis van de Bijbel is niet nodig. Er zijn twee groepen; 1. Alpha-cursus voor vrouwen, welke op de dinsdag van 9.30 totl 1.30 uur wordt ge houden. Deze cursus staat onder leiding van Aurora Bennema Geer- lings en Rijnie Schip pers. 2. Alpha-cursus voor al le belangstellenden, op de dinsdag van 19.45 tot 22.00 uur. De avondcur sus wordt geleid door Henri en Rijnie Schip pers. Beide cursussen worden gehouden in Rijssen. Deelname is geheel gra tis, wel eerst even aan melden. Voor meer informatie: Rijnie Schippers, tele foon 0548-618534 rij- nie@filternet.nl of Au rora Bennema Geer- üngs, telefoon 0548- 515682 dd_aurora@zonnet.nl ENTER - De supporters vereniging Club van 100 van SV Enter gaat vrijdag 19 januari om precies 20.30 uur een Smartlappenfesti val houden. Alle negen ar tiesten zingen elk twee smartlappen voor het pu bliek. Daarnaast komt er een spectaculaire act, waar Enter nog lang over zal gaan praten. De Club van 100 heeft jaren lang een playbackshow ge houden", vertelt Gerard Lib bers. "Maar hier kwam een beetje de klad in, zodat we het dit jaar eens over een an dere boeg heen gooien". De acts namen nog nauwe lijks tijd om te oefenen. "Sommigen bedachten an derhalf uur van tevoren nog even wat ze moesten gaan zingen". Er werd een oproep in de krant geplaatst, op zoek naar artiesten voor een Smartlap- penfeest. Hier kwamen wel enkele reacties op, maar Ger ard wilde meer. "Ik heb het daarna op de website Markt plaats gezet en kreeg toen aardig wat mailtjes binnen die het wel zagen zitten om in Enter op te treden. Zelfs eentje helemaal uit Vlaardin- gen". Uit de dertien artiesten wer den uiteindelijk negen geko zen. "Anders duurt het te lang en kunnen ze allemaal maar één nummer spelen", geeft hij aan. "Nu zingen ze er twee". Volgens hem gaat het beslist niet alleen maar om 'muziek van de geheime zender'Ook bekende Nederlandstalige muzikanten, als Wolter Kroes en Frans Bauer, wor den vertolkt. Gerard verklapt alvast dat er hele gekke artie sten bijzitten. "Het gaat uiteindelijk om de sfeer, de gezelligheid en lek ker met elkaar praten". Naast dat een driekoppige ju ry de artiesten beoordeelt, mag Ook een selectie uit het publiek de leukste act kie zen. Gerard: "Onder andere Frans ten Berge zit in de jury. De winnaar krijgt, naast 200 euro, dan ook de mogelijk heid om bij hem in de studio een professionele cd op te nemen". De tweede prijs is 125 euro en de derde prijs 75 euro. Leden van de Club van 100 hebben gratis toegang. Voor niet-leden kosten kaartjes 2,50 euro per stuk. Deze zijn te koop bij de bestuursleden van de Club van 100. 25 REGIO - In het laatste weekend van januari 2007 wordt in Oosten de in België de Olym piade voor postduiven gehouden. Vanuit alle werelddelen verzame len zich postduivenlief- hebbers in Oostende om de allerbeste en mooiste duiven van de deelnemende landen te bekijken. Elk land neemt aan deze Olympiade deel met vijftien duiven in de Sportklasse en tien dui ven in de Standaardklas se. De selectie van de stan daardduiven, duiven die in de hand op schoon heid worden gekeurd, vindt in Nederland voor het eerst getrapt plaats. In elke afdeling wordt op drie plaatsen gele genheid geboden de standaardduiven voor selectie aan te bieden. Voor liefhebbers uit de gemeenten Hof van Twente, Rijssen en Hol ten, Wierden, Twente- rand, Almelo en Tubber- gen vindt de selectie plaats op maandag 11 december in het clublo kaal van PV De Gevleu gelde Tukkers aan de Lutkeberg in Geesteren. De keuring begint om 20.00 uur. In verband met de organisatie is het van belang om deelna me voor 7 december te lefonisch te melden op nummer 0546-63 15 02. RIJSSEN - Cabaretier Guido Weijers komt zater dag 2 december om 20.00 uur met zijn show Xipnao. naar het Parkgebouw in Rijssen. Nadat het debuutprogram ma van Guido Weijers bij de Vara en zijn tweede voor stelling bij SBS6 te zien was, ging het helemaal be ginnen. Nederland viel mas saal voor de snelle, energie ke, hilarische humor van Guido Weijers en overal zit ten de zalen vol. In dit nieuwe programma van Guido Weijers krijgt men wat men van hem ge wend is. Maar dan nog stand-upper, nog fysieker. actueler en interactiever dan ooit. Voor deze Oudejaarstryouts geldt het volgende: voor de pauze speelt hij een best of uit Xipnao. Na de pauze probeert hij nieuw materiaal uit voor De Oudejaarscon ference 2006 (uitzending op 31 december bij SBS6). Men kan kaarten kopen aan de zaal van het Parkgebouw aan de Oosterhofweg, bij VVV Rijssen aan de Boom kamp 18 of VVV Holten aan de Dorpsstraat. Kijk ook op: www.parkge- bouw.nl. Dit is de nieuwe website van het Parkge bouw, waarop het hele jaar programma staat vermeld. Ook is het mogelijk daar kaartjes te bestellen. DIJKERHOEK/ HOLTEN - De buitengebiedpost van de politie in Dijkerhoek verhuist vanaf 1 januari naar het politiebureau in Holten aan de Reilinksweg 2a. Zorica Rajic werd vaak ge zien als de politie van Dij kerhoek, omdat zij op de post in Bethanië zat. Dat klopt echter maar ten dele. Zorica: "Ik ben wijkagent voor het hele buitengebied en niet alleen voor Dijker- hoek". Dus ook voor Espeio, de Borkeld, Beuseberg en Holterbroek. "Er is toen gekozen voor die post, omdat Dijkerhoek een bebouwde kom heeft", ver telt Hans IJmker. Hij is wijk agent in Holten. "Maar het ligt totaal niet centraal in het buitengebied". En dat was ook te merken. Want buiten de bewoners van Dijkerhoek om, ging bijna iedereen naar het politiebureau in Holten. Zorica gaat daarom vanaf ja nuari bewoners van het bui tengebied te woord staan aan de Reilinksweg. Net als Hans. heeft zij daar woens dags van 13.00 tot 15.00 uur spreekuur. Dit houdt niet in dat ze verder niet bereikbaar zijn. Een afspraak maken, is altijd mogelijk. Telefoon: 0900-8844. Daarnaast is het politiekan toor in Holten ook maandags open van 13.00 tot 17.00 uur. woensdags van 13.00 tot 17.00 uur en vrijdags van 9.00 tot 12.00 uur. Hans: "Er was veel vraag naar een och tendopening van het bureau. Daarom hebben we de tijden op vrijdag aangepast". Tus sen de feestdagen in decem ber, vervalt het spreekuur. Cabaretier Guido Weijers komt een deel van zijn Oude jaarsconference alvast uitproberen in het Parkgebouw. LOCHEM - Valeria Boer- mistrova, mezzosopraan, Anu Gehlert, barokviool, en Henk Linker, orgel, ge ven zaterdag 2 december om 20.00 uur in de Witte Kerk aan de Graaf Otto- weg 2 in Lochem een bij zonder concert. De mooiste obligato aria's van J.S. Bach, zoals het zeer beroemde Erbarme dich uit de Mattheüspassion en Lau- damus te uit de Flohe Messe en G.F. Handel worden ge speeld. Het is een vrij zeldzame ge legenheid om een barokviool te horen. Er worden niet al leen vioolsoli in aria's ge speeld, maar ook solostuk ken voor barokviool. Een uitstekende mogelijkheid om te ervaren, hoe lieflijk, inne mend en subtiel schoon dit instrument klinkt. Toegang: 10 euro. Voor meer informatie: www.orgel-mez- zo.nl Vele Nederlandse artiesten zullen worden vertolkt tijdens het Smartlappenfestival bij SV Enter.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 25