Jan Smit populair bij playbackshow Roodzwarten vieren veertigjarig jubileum Reiki voor honden Schakers verliezen Dames W Holten Dubbelslag handbal Sport Agenda Huur Sint Nederlaag schaakteam 1 Dinsdag 21 november 2006 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Joke Vrug- gink geeft in de maan den november en de cember gratis een Rei- ki-behandeling aan honden. Joke wil graag mens en dier kennis laten maken met Reiki. Dieren reage ren over het algemeen heel goed op een behan deling en genieten er zelfs van. Het brengt het lichaam van de hond weer in ba lans en bevordert het zelf genezingsproces. Zo kan een hond die pijn heeft of niet lekker in zijn vel zit, zich na een Reiki behandeling veel levenslustiger voelen. Voor meer informatie, telefoon 0548-363746. HOLTEN - Het zijn zware tijden voor de beide schaakteams van de schaakvereniging Holten. Het tweede verloor met 4-2 en het eerste verloor met 5-3. Het tweede team speel de thuis tegen WSG 3 uit Winterswijk. Gezien de ratingverschillen mag dit resultaat nauwelijks verrassend genoemd worden, immers op alle borden waren de Win- terswijkers (op papier) sterker. Het enige wat ik van de partijen kan ver tellen is dat Roelf agres sief uit de startblokken kwam en mede daardoor een knappe remise kon afdwingen. Ronald leek ook behoorlijk te staan maar toen diens tegen stander de kwaliteit offerde bleek binnen een paar zetten het tegen deel. De laatste partij die tot een beslissing kwam was van cosmeti sche waarde. Wim Kees bracht als enige de volle winst binnen na een door hem perfecte ge speelde partij. Bertus van Beek was ook dicht bij een overwinning maar hij kwam net een tempo te kort. Een ne derlaag was het gevolg. HOLTEN - De dames van VV Holten moes ten afgelopen zondag uit tegen Broekland. Alleen voor twee rood zwarte dames was het in zekere zin een thuis- westrijd. Vanaf het begin zat Hol ten flink fanatiek op de bal, en kwam zelfs enke le malen gevaarlijk voor de goal van Broekland. Helaas kregen de dames een onnodige tegengoal om de oren vlak voor jrd rust' Na rust kwam Holten agressief terug met aanvallend voetbal, maar helaas resulteerde bat niet in de gelijkma ker. Broekland slaagde er nog wel in om de Hol- tense keeper te passeren. Eindstand 2-0. HOLTEN - Handbaldames 1 boekte zaterdagavond een fraaie zege op aartsri vaal Haarle. In een span nende wedstrijd bleken beide ploegen evenals vorig jaar aan elkaar gewaagd. Vorig seizoen verloor Holten tweemaal en ook deze wed strijd leken de kansen van Holten - met een licht ge blesseerde Jessica Smit - niet echt gunstig. Holten begon echter goed aan de wedstrijd. De mandekking op Jessica Smit bracht meer onrust in de defensie van Haarle dan in de aanval van Holten. Met goede combinaties scoorde Holten regelmatig. Daardoor stond er bij rust terecht een minimale 10-11 voorsprong op het scorebord. Ook na rust deden beide teams niet voor elkaar onder. De goed spelende opbouw met Bian- ca Smit. Judith Tiekink en Monique Plantinga zorgden voor constante scores. Maar ook aan de cirkel speelde Paulien Schooien met 3 treffers Vlak voor tijd kwam Holten op 16-18. Haarle zet te nog een keer alles op alles, maar verder dan 17-18 kwam men niet. Door deze zege klimt Holten naar de 5e plaats. Donderdagavond kwamen de dames in actie voor de voor ronde van de landelijke be kerstrijd. Holten speelde thuis tegen Schuytgraaf Swift uit Arnhem. Holten was over de gehele wedstrijd de beter ploeg en won met 21-16 ën bereikte daarmee de le ronde van de landelijke beker. DIJKERHOEK - Maar liefst 27 acts deden afgelo pen zondag 19 november mee in de Jeugdplayback- show. Buurtvereniging Dij- kerhoek hield deze zang wedstrijd in het Bonte Paard. Het was een volle bak. Zowel aan bezoekers in de zaal als aantal acts. Jan Smit bleek erg populair bij de deelnemertjes, want deze Volendamse artiest werd maar liefst drie keer na gedaan. De jury had er een behoorlij ke zware dobber aan om winnaars te kiezen. Maar uit eindelijk hakten ze de knoop door. Bij de categorie groepen 0. 1 en 2. wonnen Alana Meijer- HOLTEN - De Supporters vereniging der Roodzwar ten bestaat veertig jaar en dat werd afgelopen zater dagavond 18 november ge vierd met een borrel in de sportkantine op Meer manskamp. Velen kwamen langs om de supporters de hand te schud den, want juist zij zorgen voor financiële middelen waar geen budget voor is. Iedereen werd verwelkomd met een Holtense kruidenbit ter, waarna er onder andere optredens waren van de Hoolter Korhanen en Rei- jling Co. Club Excellent zorgde voor de bediening. Natuurlijk kon Sinterklaas niet wegblijven. Hij haalde enkele leden naar voren om eens gezellig mee te babbe len. Dit zorgde veelvuldig voor lachsalvo's in de zaal. Freek Koopman vertelt dat de supportersvereniging niet op voorgrond optreedt. Maar wel de helpende hand biedt, waar nodig. "We zorgen voor een bloemetje wanneer ie mand ziek is, maar ook voor de aangschaf attributen die niet op de begroting staan". Willem Beijers richtte de supportersvereniging op 11 november 1966 op. Hieruit werden onder andere de jeugdtrainers mee gefinan cierd. "We zorgen voor vele activiteiten als lotenverkoop, compostactie, verwerping. De vier sportverenigingen kregen van supportersvereniging der Roodzwarten een cadeau overhandigd. (Foto: Johan Bolink) het springkussen", somt Freek op. "Maar o'ok eenma lige activiteiten als de ver koop van vlaggen, bierglazen en een sponsorloop". Alle maal om geld in te zamelen. "Ook zijn we present bij kampioenschappen van teams en geven we een sjaal of een ingelijste foto". SV Holten is enkele jaren ge leden uit elkaar gevallen in vier zelfstandig opererende sportclubs: schaken, atletiek, handbal en voetbal. Omdat de supportersvereniging er is voor alle vier de clubs, werd de naam veranderd in Rood zwarten. "Het is het laatste jubileum dat we vieren op Meermans kamp", zegt Freek. "Ons vijftigjarig jubileum zullen we hoogstwaarschijnlijk vie ren op sportpark 't Vletgoor". Op korte termijn zal daar na melijk een sportpark voor meerdere sportverenigingen ontstaan. Tijdens de borrel werd Ton- nie Brands bekend gemaakt als de nieuwe voorzitter van de supportersvereniging. Als cadeau werd een vlag aangeboden met daarop in het midden het logo van de supportersvereniging en daaromheen de logo's van de vier sportclubs. Verder bood de supportersvereniging elke club een lijst aan met daarin het getal veertig geschreven in 2 euromunten. Voor elk lid 1 euro. De wederhelft van de sup portersleden, bood een ge dicht aan over het vrijwilli ger zijn. Zowel artiesten als bands kwamen voorbij tijdens de jeugdplaybackshow van buurtver eniging Dijkerhoek. (Foto: Johan Bolink) man, Loes Steunenberg en Anne Rechterschot met hun act B-Freaky. In de categorie groepen 3 en 4, won Lisa Rensen met een lied van Marco Borsato. En in de laatste categorie groepen 5, 6, 7 en 8: Gerrit- Jan Groenewoudt. Tijmen Jansen, Tim Stegeman en Hannes Jansen met The Red Hot Chili Peppers. Blauw Wit Zaterdag 25 november Holten BI - FC Eibergen B2, 14.30 uur; Blauw Wit '66 Dl - Holten Dl, 12.00 uur vertrek 11.15 uur); SVVN E3 - Holten E3, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F1 - SVVN Fl, 11.00 uur; Holten F2 - Haarle F3, 11.00 uur; SVVN F4 - Holten F4, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Handbal Donderdag 23 novem ber Recreanten Holten - Haarle, 19.00 uur. Zaterdag 25 november Jongens A Achilles - Hol ten. 19.05 uur: Meisje BI Wesepe - Holten, 15.00 uur; Meisjes B2 Achilles 3 - Holten 2, 10.05 uur. Zondag 26 november Dames 1 Holten - Sittar- dia, 13.15 uur: Heren 11 Erix - Holten, 15.05 uur; Dames 2 Lettele 1 - Hol ten 2 (Bathmen), 14.25 uur; D-jeugd Holten - SDOL 1, 12.30 uur. HOLTEN - De Hoolter Korhanen hebben een Sintactie. Zij verzorgen van 2 tot en met 5 december Sinter klaas en Zwarte Pieten aan huis. Voor meer informatie, te lefoon 06-17846235. HOLTEN - Uit tegen Lonneker verloor het eerste schaakteam haar tweede wedstrijd in de promotieklasse. Lange tijd ging de wedstrijd gelijk op. Jan Scheperman overzag weliswaar en matcombi- natie maar Karl Heinz Leisten wist de stand ge lijk te trekken toen hij een volle toren won. Daarna ging het echter mis. Di- nant van Beek had teveel tijd nodig en dat brak hem op. Na een soilide ope ning kon Teun Scheurwa ter het ook niet bolwerken zodat Holten twee partij en achter kwam. Dat ver anderde niet na remises van Gerrit Stevens en Ton van Oijen. De definitieve beslissing zou aan de hoogste borden vallen Jim Klinge stond lange tijd minder. Dat veranderde toen zijn tegenstander zijn loper activeerde op de verkeerde vleugel. Het kostte hem een pion en daarmee de partij. Ook Gerrit Luggenhorst stond lange tijd onder druk maar daar kwam hij lang zaam maar zeker onder uit. Een remise was bin nen zijn handbereik maar gezien de stand was hij gedwongen om op winst te spelen. En dat bleek on danks de tijdnood van zijn tegenstander te veel van het goede. Een nederlaag was het gevolg.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7