Scholieren willen Skomst veiligere kruising weGeNeR Kerstmarkt Diessenplas Samen bevallen Cursussen muziek Opbrengst Dorcas Slachtvisite Back 2 Disco Piratenfeest Holtens Nieuwsblad huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen^ whk wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd- Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J Jochemsen Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Dinsdag 21 november 2006 HOLTEN - Woonzorg centrum Diessenplas houdt donderdag 7 de cember een gezellige en sfeervolle Kerst markt. Iedereen is van 14.00 tot 19.00 uur van harte welkom in en rond Diessenplas. Op de kerstmarkt komt men meteen in de kerst sfeer. Zo kunnen er ver schillende kerstartikelen worden gekocht, zoals kerstkaarten en attribu ten voor de kerstboom. Erve Deijk, een onder deel van Zozijn, biedt zelfgemaakte kerstspul len aan. Dit jaar zal ook de wereldwinkel aanwe zig zijn. Men kan zelf aan de slag en deelnemen aan de workshop kerststukjes maken. Het geheel wordt omlijst door mu zikale optredens van de Vivente Spelers en er zijn midwinterhoornbla zers te horen. En om echt in de kerstsfeer te komen, is er een levende kerststal te zien. Deze wordt verzorgd door Kinderboerderij Don- dertman. De inwendige mens wordt uiteraard ook niet vergeten. Er is lekkere, warme koffie en thee of een kop erwtensoep. Verder zijn er oliebol len, kniepertjes en over heerlijk kerstbrood te koop. HOLTEN - Zwanger en uitgerekend rond maart of april 2007? Dan kan men zich op geven voor de cursus Samen Bevallen die op 4 januari begint. Samen Bevallen bereidt aanstaande ouders sa men voor op de beval ling en de periode erna. Met maximaal zes stel len komt men negen achtereenvolgende don derdagen van 20.00 tot 22.00 uur bijeen. Meer informatie: Katja Burgstede. telefoon 0548-5 1 6 8 66, katja- burgstede@home.nl, www.samenbevallen.nl. HOLTEN - Het Mu ziek Onderwijs Cen trum in De Boschkamp start in januari met een nieuw cursusjaar. Er zijn cursussen voor alle soorten instrumen ten. Daarnaast begint ook het Voorbereidend Ins trumentaal Onderwijs IVIO). Kinderen vanaf zeven jaar mogen dan eerst instrumenten uit proberen, voordat ze echt aan een cursus be ginnen. Hierdoor kun nen ze zelf van tevoren een goede keuze maken welk instrument ze echt graag willen bespelen. Voor meer informatie of aanmelding, telefoon: 0548-361412. HOLTEN - De Voedselactie Dorcas Holten heeft 145 dozen met voedsel opge bracht. Daarnaast kwam er 441,75 euro aan giften bin nen. HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larense- weg 106 wordt woensdag 22 november van 10.00 tot 17.00 uur Slachtvisite ge houden. Iedereen is welkom om bij voorbeeld lekkere kaantjes, balkenbrij en hoofdkaas te proeven. Het geslachte varken wordt vastgebonden aan een ladder en daarna helemaal schoon gesneden en verwerkt. Voor meer informatie: 0573- 221102. HOLTEN - In café De Stadskelder wordt zater dag 25 november vanaf 21.00 uur de Back 2 Disco gehouden. DJ Paul van der Made en DJ Sunny Boy draaien lekkere en gezellige discoplaatjes. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. ESPELO - Het programma van het Piratenrockfeest is bekend. In de feesttent aan de Espelodijk zullen vrijdag 20 april Stef Ekkel, Dennie Christian en Jannes op het podium staan. Open huis j arige groepspraktijk HOLTEN - Het is 23 no vember tien jaar geleden dat Rcné van Velzen, Suzan de Lange en Joianda Agter- kamp aan de Pastoriestraat 12 in Holten zijn gestart met de praktijk. DIJKERHOEK - De af deling Dijkerhoek van Vrouwen van Nu NBvP houdt donderdag 23 no vember haar maande lijkse bijeenkomst in Het Bonte Paard. Als paranormaal therapeut oefende René zijn beroep al langer uit in Steenderen en aan de Oranjestraat in Holten, waar later ook Su zan en Joianda de praktijk kwamen versterken. Suzan houdt zich bezig met touch for health/ kine- siologie en bacil bloesem remedies en inmiddels ook met reiki, counseling, EFT en mineralen en kristallen. Joianda geeft sportmassa ge en ontspanningsmassa ge en heeft later haar mo gelijkheden uitgebreid met de spatadertherapie. Na een verhuizing van René - van Steenderen naar Holten - werd een nieuwe praktijkruimte gebouwd. Geschakeld aan zijn wo ning, waar zij op 23 no vember 1996 gezamenlijk het startsein gaven. Enkele jaren geleden is Thea von Bannisseht het team komen aanvullen met klassieke homeopathie, dit bleek een verrijking van de mogelijkheden binnen de praktijk. René van Velzen, Suzan de Lange Joianda Agterkamp en Thea von Bannisseht nodigen iedereen uit om langs te komen tijdens het open huis van de groepspraktijk. De aanwezigheid van al de ze disciplines binnen Hol ten voorziet duidelijk in een behoefte. Veel mensen uit Holten en omliggende plaatsen hebben de weg we ten te vinden naar de groep spraktijk aan de Pastorie straat. Ter gelegenheid van dit ju bileum is er zaterdag 25 no vember van 11.00 tot 15.00 uur een open huis met de onthulling van de nieuwe naam en is er gelegenheid om informatie te krijgen over de verschillende thera pieën. De dames Wolters komen vertellen over de fiets tochten die zij hebben ge maakt naar Spanje en Ita lië. Zij nemen foto's mee om de lezing ook een beeld te geven. De tuin- club zal een voorbeeld la ten zien van de advents krans die gemaakt kan worden op maandag 27 november. Op 10 oktober was Zuster A. Beckers de gastspreek ster. Zij vertelde heel boeiend over haar leven in het klooster. Een vooruit strevende zuster. Zij was de eerste vrouw uit haar orde die theologie mocht gaan studeren. Haar ver haal werd voorafgegaan door een stukje geschie denis over het ontstaan van kloosters en het Christendom in het alge meen. Donderdag 12 oktober heeft een bus vol dames een bezoek gebracht aan de Tweede Kamer. Het was een zeer geslaagde dag en ze werden er erg gastvrij ontvangen. Sa men met de agrarische commissies Holten en Es- pelo werd op oktober een excursie gehouden naar pluimveeslachterij Nij- land in Goor. Veel scholieren steken dagelijks de drukke kruising over. Vooral wanneer ze zomers gaan zwemmen in Loo-Bathmen. (Foto: Jan Slooijer) DIJKERHOEK - Uit han den van Anna Groene- woudt kreeg wethouder Willem ter Schure een rapport over de kruising van de Deventerweg met de Dijkerhoekseweg. Dit rapport geeft suggesties om de kruising veiliger te maken en werd gemaakt door de leerlingen van de basisschool in Dijker- hoek. Volgens Jan-Victor Dorlas van de school is de kruising erg gevaarlijk voor overste kende kinderen. "Er wordt vaak te hard gereden en kin deren hebben geen goed zicht op auto's die aan komen rijden". Zo staat een verwijs- bordje van Het Bonte Paard in de weg en is het voor kin deren moeilijk inschatten hoe snel een auto nadert. "Het liefst zien we een roton de en een fietstunnel, maar vluchtheuvels zou ook een stuk kunnen schelen". Deze zijn een tijd terug juist weg gehaald, om plaats te maken voor voorsorteervakken. Willem ter Schure zal het rapport goed bekijken en be spreken met de Provincie Overijssel. Deze beslist na melijk of het nodig is om de weg te veranderen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5