Kinderen vallen af bij NewFigure Voorlichting scholieren Winkeldieven Ondersteuning hospice Dronken bromfietser Kinderen helpen kinderen Uitslag Risne Stars Viswedstrijd Happy hour Dinsdag 21 november 2006 HOLTEN - Voor veel leerlingen van groep 8 van de basisscholen geldt dat zij dit jaar voor het laatst de grootsten van de school zijn. Binnenkort gaan zij zich oriënteren op de scholen voor voort gezet onderwijs in de regio. Zeker ook voor ouders geldt dat zij zich bezig houden met de vraag: "Naar welke school en welk soort brugklas gaat mijn zoon of dochter?" Bij deze keuze spelen bezoeken aan het open huis van de scholen voor voortgezet onderwijs een belangrijke rol. Zo kan dc sfeer van De Waerdenborch worden geproefd en wordt alge mene informatie voor de ouders op afzonderlijke voorlichtingsavonden verstrekt. Tijdens deze avonden zullen rector Van Min derhout en sectorhoofd onderbouw Van Gemert, uitvoerig uit de doeken doen wat De Waerden borch te bieden heeft. 1 Voor de ouders van de basisscholen in Goor en omstreken is de avond op: donderdag 16 no vember om 20.00 uur in de locatie aan de Grutto- straat in Goor. [Voor de ouders van de basisscholen in Holten en omgeving zijn er twee avonden 'om 20.00 uur in de Haarstraat in Holten: maandag 20 no vember, vooral bedoeld voor ouders uit Holten, Dijkerhoek, Nieuw Hee- ten, Okkenbroek, Laren, Exel, Nijverdal en Hel- lendoorn; dinsdag 21 november, vooral be doeld voor ouders uit Markelo, Rijssen, Enter, Bathmen, Deventer. Leerlingen en hun ou ders worden begin janu ari uitgenodigd voor de open huis-avond die op 26 januari in Goor en op 2 februari in Holten plaats vindt. RUSSEN - De politie kreeg maandag 13 no vember een melding dat er een winkeldief stal werd gepleegd in ven winkel aan de Haarstraat in Rijssen. Ter plaatse werden drie Rijssense meisjes in de leeftijd van 13 tot 14 jaar aan de hand van vi deobeelden herkend. De meisjes bekenden de winkeldiefstal. Hun zaak zal worden be sproken tijdens het ca- susoverleg. Dit is een wekelijkse bij eenkomst waaraan di verse instanties deelne men zoals Justitie, Poli- de, Bureau Jeugdzorg, Bureau Halt, Versla vingszorg, Reclassering en de Raad voor de Kin derbescherming Dit ca- susoverleg heeft als doel °m korte doorlooptijden <e bewerkstelligen voor zaken waarbij het gaat nm minderjarige ver dachten. RIJSSEN/ HOLTEN - De meerderheid van de ge meenteraad is er voor dat de gemeente de stichting van een hospice in Rijssen dient te ondersteunen en te vergemakkelijken. Het college stelde voor daar 25.000 euro voor uit te trek ken. De fractie van de VVD diende een voorstel in om dit vooreerst niet uit te voeren, maar kreeg de andere partij en niet mee. SGP-raadslid J. Slootweg vond dit streven van het college 'meer dan de moeite waard' en de andere partijen stonden eveneens achter het collegevoorstel. Wethouder H. ter Keurst gaf aan dat er een extern onder zoek plaatsvindt, waarbij ge keken wordt of er behoefte is aan extra plaatsen. Als het haalbaar is wil de gemeente bijdragen aan het realiseren van een hospice in de ge meente. NewFigure doneert 20 procent van de omzet die voortkomt uit het be handelen van kinderen, aan WAR Child en Clini Clowns. Voor meer informatie: www.newfigure.nl of NewFigure, Dorpsstraat 53 in Holten, telefoon 0548-366661. RIJSSEN - Surveille- Zakelijke klanten erg blij met Univé De adviseurs Hans Berkhof en Mike Cordewener nemen de prijs in ontvangst RIJSSEN - Zakelijke Univé-klanten zijn ook dit jaar erg tevreden over hun verzekeraar. Zo tevreden zelfs, dat Univé voor de tweede achtereenvolgende keer de Incompany 100 Award heeft ontvangen. Vooral op prijs- en kwali teitverhouding en service scoort Univé hoog. Dat blijkt uit een groot on derzoek naar klanttevreden heid dat het zakenblad In- Company onlangs heeft la ten uitvoeren. Daarin is Univé dus opnieuw als bes te verzekeraar geëindigd. Incompany plaatst Univé in de top van de zakelijke dienstverleners. In de ru briek verzekeringen merkt zij op: "Ook dit jaar bestaat er geen twijfel wiens klan ten het meest tevreden zijn. Reden voor InCompany om de award voor 'beste verze keraar' opnieuw aan Univé uit te reiken. Op elk van de vier onderzochte aspecten (prijs, service, knowhow en resultaat) kreeg Univé van haar zakelijke klanten de hoogste waardering. Opval lend is dat de categorieën 'prijs' en 'service' het hoogst scoren." MKB-adviseur Hans Bek hof van Univé Drenthe- Overijssel is tevreden met de hoge score, maar niet echt verbaasd. "Je ziet dat onze klanten ons hoog waarderen op criteria waar voor we ons continu extra inzetten. Univé is dichtbij en geld waard, begrijpelijk in haar communicatie, per soonlijk in haar benadering en wil een no-nonsense or ganisatie zijn. Met onze prijs en onze service probe ren we het verschil te ma ken op de verzekerings- markt. En zo'n prestigieuze prijs geeft aan dat we op het goede spoor zitten. Omdat Univé een coöperatie is zonder aandeelhouders en zonder winstoogmerk, kun nen we de premie laag hou den. En omdat wij weten wat er speelt in de regio, kunnen wij onze zakelijke contacten in de regio servi ce-op-maat bieden. Blijk baar weten onze klanten dat te waarderen." HOLTEN - NewFigure wil en kan kinderen op een goede manier hel pen om af te vallen. En Iaat, indirect, kinderen met overgewicht ande re kinderen helpen. RIJSSEN - De heren van Risne Stars speelden afge lopen zaterdag tegen kop loper Wildcats uit Nijme gen. Op voorhand was dit een te genstander waar alles moet kloppen en werken als de winst in Rijssen zou blijven. In het begin van de wedstrijd nam Wildcats al snel een voorsprong 4-11, maar Risne Stars knokte zich terug naar een 19-24 stand na het eerste kwart. In het begin van het tweede kwart ging het gelijk mis. Wildcats zette een press verdediging neer. waar Risne Stars totaal geen raad mee wist en Wildcats trok snel de wedstrijd naar zich toe en maakte in de eerste 4 minu ten een run 2-20. Deze klap kwam Risne Stars niet meer te boven en was de rest van de wedstrijd de kluts volle dig kwijt. De eindstand werd: 61-113. ruststand: 31- 54, stand na het derde kwart: 47-78. Aankomende vrijdagavond speelt Risne Stars in hellen- doorn tegen The Valleybuc- keteers. De wedstrijd begint om 21:00 uur. RIJSSEN - De vierde vis wedstrijd van de winter competitie van Ons Ver maak Rijssen werd zater dag 18 november gehou den. De wedstrijd was in de zwaaikom bij de Waarbeek. Er werd goed gevangen. Op drie personen na. had ieder een meer dan een kilo vis. Winnaar werd G. Baan met achttien vissen en 5.770 gram: tweede G. Jansen met vijftien vissen en 5.325 gram: derde werd C. Pongers met veertien vissen en 4.470 gram. Totaal werd er door zestien vissers 202 vissen gevangen met het totaalge wicht van 35.490 gram. Na vier wedstrijden is de tus senstand: eerste E. Nijland met 190 punten, tweede H. Muller met 184 punten en derde G. J. ten Hove met 183 punten. De volgende en laatste vis wedstrijd met aansluitende snertmaaltijd is zaterdag 2 december in het de Regge bij Hankate. RUSSEN/ HOLTEN - In de bibliotheken in Rijssen en Holten werd in de afge lopen zomer een aantal lu dieke activiteiten gehou den, waaronder een Happy Hour. Op veler verzoek wordt het Happy Hour herhaald op vrijdag 1 december. Mensen van 18 jaar en ouder die zich tussen 18.30 en 20.00 uur la ten inschrijven als lid krijgen 10 euro korting op een abon nement van een jaar. Een leuk idee voor Sinterklaas of Kerst. HOLTEN - "De afgelopen jaren zijn wij meer en meer in onze praktijken gecon fronteerd met ouders die verontrust waren over het overgewicht van hun kinde ren", vertelt Lous van Dijk van NewFigure aan de Dorpsstraat in Holten. "Niet alleen ouders zijn hier over verontrust maar ook de overheid is met een campag ne begonnen om overgewicht bij kinderen tegen te gaan". Binnen de NewFigure-cli- nics werd daarom gepro beerd om kinderen vanaf een jaar of veertien te helpen zonder dat ze daar echt een gericht programma voor had den. "Daar komt vanaf 20 november verandering in", benadrukt Lous. "Met een speciaal aangepast program ma voor kinderen, genaamd NewFigure for kids. Hierin worden op medisch verant woorde wijze ook jongere kinderen behandeld". "Met een speciaal ontwik keld programma voor kinde ren met documentatiemateri aal, proberen we zo de kinde ren te bereiken. De kinderen moeten zelf willen afvallen". NewFigure in Holten kan nu (Foto: Harry Broeze) ook helpen om kinderen te laten afvallen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 35