Twente Plat staat voor knotsgekke sketches Metamorfose voor Suzan's Haarmode Kunstproject De Vries Voorkom inbraken in auto's Verkiezingen Huur gaat niet omhoog Mannenclub bij Suzan's Haarmode Averesch naar finale dressuur Dinsdag 21 november 2006 31 RIJSSEN - Werk van kunstenares Sophia de Vries uit Holten is tot begin december te zien in de etalage van de bi bliotheek in winkelcen trum de Hoge Wal. Het kunstwerk heeft als naam Groeten uit Zee meegekregen en bestaat uit stalen zeilschepen en letters die de zin Groe ten uit Zee vormen. De inspiratiebron voor dit kunstwerk was een an sichtkaart met de groe ten uit Ommen. Sophia de Vries is in 1968 geboren in Gronin gen. Ze studeerde af aan de afdeling beeldhou wen en monumentale vormgeving van de kunstacademie in Kam pen. Sophia maakt meestal stalen objecten. Hierbij maakt ze ge bruik van verschillende technieken, waaronder lassen en smeden. RUSSEN - Met name in de wijken Braak- manslanden en de Vee- neslagen hebben afge lopen voorjaar een be hoorlijk aantal auto inbraken plaats gevon den. Het betrof een aantal series auto-in braken. Gedurende de zomer maanden is het rustig geweest echter de laatste maand hebben er weer auto-inbraken plaats ge vonden. Voor de politie is het op lossen van deze inbra ken zeer moeilijk. Er wordt daarom aan de burgers gevraagd om, met name in de nachtu ren, alert te zijn op ver dachte omstandigheden. Ziet men een verdachte situatie, wacht dan niet met bellen maar neem direct contact op met de politie via 0900-8844 of bij directe nood 112. De politie is altijd aanwe zig- Bewaar geen waardevol le goederen in de auto. Het opbergen van bij voorbeeld een navigatie systeem in het dash boardkastje is niet aan te bevelen. Ook mobiele telefoons, laptops, ge reedschappen en derge lijke trekken ongewens te aandacht. Denk er ook eens aan dat een zuignap zichtbare spo ren achterlaat voor een autokraker. HOLTEN/ RUSSEN - De verkiezingen voor de Tweede Kamer wor den woensdag 22 no vember gehouden. Wie de uitslagen van de stembureaus wil bijwo nen, kan vanaf 21.00 uur terecht in de hal van het gemeentehuis in Holten. Daar worden de uitsla gen per stembureau en per politieke partij be kendgemaakt. LOCHEM - Spectrum Wonen maakt geen ge bruik van de mogelijk heid om per 1 januari 2007 een extra huur verhoging voor een deel van haar woning- bezit door te voeren. Het gaat om woningen met een WOZ-waarde boven een grens van 175.000 euro in de ge meenten Lochem en Hof van Twente en 150.000 euro in de gemeente Rijssen-Holten, die be woond worden door mensen die geen huur- toeslag ontvangen. Ondanks dat de minister van VROM corporaties hiervoor de mogelijk heid geeft, vindt Spec trum Wonen twee huur verhogingen perjaar niet wenselijk. De jaar lijkse huurverhoging vindt altijd plaats op 1 juli. De volgende huur- verhogingsronde zal dan ook pas weer zijn op 1 juli. Als compensatie voor het uitstel van de introductie van het nieu we huurbeleid, hebben woningcorporaties van de minister van VROM de gelegenheid gekre gen om een extra huur verhoging van 0,5 pro-o cent per 1 januari door te voeren. De minister wil voor een kwart van de huurwo ningen de huren vrijla ten. Spectrum Wonen zal hier slechts beperkt gebruik van maken. RUSSEN - Het succesvolle gezelschap Twente Plat komt donderdag 30 novem ber naar het Parkgebouw in Rijssen. De naam Twente Plat staat al jaren garant voor een avond je onbekommerde humor in dialect en zeker de laatste ja ren overtreft de groep alle verwachtingen. Met hun zeer gevarieerde repertoire, waar in de heerlijke Twentse con ferences en de knotsgekke sketches elkaar in sneltrein vaart afwisselen, houden de ze 'Tukkers van de lach' hun publiek op het puntje van de stoe Karei'van de Kate is de we kelijkse weerman in het Ra dio Oost-programma Harm's Farm en zijn populariteit stijgt enorm. Zijn conferen ces zitten boordevol pure Twentse humor en met zijn bijzondere kijk op het leven en werken in Twente van vroeger en vandaag de dag heeft hij de lachers op z'n hand. Ook Erwin Kwant is al jaren een echte publiekstrekker. Met zijn bijzondere typetje als de stuntelende stotteraar, staat hij garant voor de nodi ge lachsalvo's. Mans Mina zijn twee ge zichten, die niet meer weg te Het humoristische gezelschap Twente Plat laat heel het Parkgebouw lachen. denken zijn uit Twente Plat. De muzikale sketches, die zij voor het voetlicht brengen, zijn uniek. Het geheel staat natuurlijk weer onder leiding van het duo Hendurk Geessie, de Graads en Dika van het ge zelschap, die dit jaar een aanval op de lachspieren doen in het knotsgekke Aai tje en Trijntje. Twente Plat is een unieke groep Twentse humoristen, die garant staan voor een heerlijk en oerge zellig avondje uit, waar de lachspieren danig op de proef worden gesteld. La chen is gezond en bij dit heerlijke gezelschap krijgt men een dosis, waar men weer een tijdje mee vooruit kan. De entreekaarten voor het optreden op donderdag 30 november zijn nu al verkrijg baar bij de VVV aan de Boomkamp in Rijssen, tele foon 0548-520011. Telefo nisch reserveren kan ook. Bel dan met De Reserveer- lijn en de kaarten liggen van af een uur voor aanvang van de voorstelling klaar aan de kassa. HOLTEN - Suzan Klein Bluemink-Nales is in 1994 voor zichzelf begonnen in Holten door een kapsalon over te nemen met de naam IJsseldijk. Al snel na een aantal jaren, heeft ze de kapsalon in 1996 verbouwd en er een andere naam en inrichting aangegeven. Zo was in oktober 1996 Suzan's Haarmode aan de Dorps straat 18 in Holten bekend, en werd het kappersteam uitgebreid. Nu 10 jaar later is er weer tijd voor een verbouwing. "Door de toenemende drukte groeien we uit ons jasje", geeft Suzan aan. "Nu we de salon op een andere manier ingericht heb ben, krijgen we meer ruimte om de drukte op te vangen. En om in te werken, geeft dit meer rust voor zowel de klan ten als voor onszelf'. De Arbo schrijft ook voor dat de werkplekken op een mini male afstand van elkaar moe ten staan, waardoor men dan ook een rustiger gevoel krijgt tijdens de behandeling. Een aparte chemieruimte die altijd al in de salon aanwezig was, is nu verplaatst naar ach ter in het pand. "Hierdoor krij gen we ook daar meer plek om op een prettige manier te kunnen werken en ook hier zit een afzuigsysteem, om de lucht schoon te houden". Met de verbouwing is ook ge dacht aan een aparte ruimte voor de medewerksters. Zo is erboven de salon een kantine gecreëerd en deze is ingericht door de medewerksters zelf. In deze ruimte staan een koel kast, eettafel en het is verder van alle gemakken voorzien. "Wanneer je de deur opent, is het net alsof de kapsalon bre der geworden is. Mensen kij ken tegen een behangstruc- tuur aan met strepen in de kleuren wijnrood, brons, zil ver en oud roze, die over de breedte lopen van links naar rechts. "Door de hele salon zijn dan ook de basiskleuren wit, donkerbruin en brons met zilver, zodat we het accent op het behang leggen. Zo kunnen we er, als de mode verandert, met een paar simpele aanpass ingen een geheel andere salon van maken. En dat is wat ik graag wil", aldus Suzan. Een mooie blikvanger is de lamp boven de wachttafel, bij binnenkomst rechts met com fortabele stoelen in design stijl. Daarnaast is er een kof fiebar. "Voor iedereen die wel eens moet wachten tijdens een behandeling, hebben we een laptop in onze salon. Hiermee kan iedereen die dat wil, draadloos internetten of even een mailtje de deur uit doen. We hebben gekozen voor een laptop zodat men tijdens het inwerken van een haarkleur ter plekke kan surfen". Voor meer informatie, tele foon 0548-364486 of e-mail: info@suzanshaarmode.nl. Website: www.suzanshaar- mode.nl met daarop aanbie dingen en foto's. HOLTEN - Suzan's Haar mode in Holten begint bin nenkort met een mannen- club. Voor een vast bedrag per jaar kunnen mannen onbeperkt hun haren laten knippen. Dit kan zowel met als zonder af spraak. "Onbeperkt betekent niet al leen knippen, maar ook bij werken van het kapsel. BijAi voorbeeld wanneer je twee weken geleden je haar al hebt laten knippen maar het voor een feestje anders wilt hebben". Zeker een aanrader voor mannen. Zo wordt het een stuk handiger om even naar de kapper te gaan en even snel het kapsel bij te laten werken. RIJSSEN - Tijdens de laat ste wedstrijd van in totaal vier wedstrijden heeft Aniek Averesch zich ge plaatst voor de finale van de twentecup dressuur. In de klasse B-categorie C werd winnares in de laatste wedstrijd in Rijssen en werd tevens de winnares in haar klasse, dit geeft recht op een finale plaats. Anne van Otten werd le in de rubriek B cate gorie B-pony's. Oosterhoff amazone Amber Nijland be haalde een derde prijs. Suzan Klein Bluemink-Nales is erg blij met de nieuwe metamorfose van haar kappers zaak. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 31