Wat brengt Sinterklaas dit jaar weer mee? Kijkwijzer voor dvd's Meer bij Intertoys dan wat in speelgoedboek staat 17 Speelgoed voor 0-4 jaar Speelgoed voor 4-6 jaar Speelgoed voor 12 jaar en ouder Speelgoed voor 6-8 jaar Speelgoed van het jaar Speelgoed voor 8-12 jaar Dinsdag 21 november 2006 Het personeel van Intertoys laat zien welk speelgoed is verkozen tot Speelgoed van het Jaar. (Foto: Harry Broeze) Nog steeds is er vraag naar het mooie en dikke speelgoedboek, dat Inter toys al eind september huis aan huis in Rijssen en omgeving heeft laten be zorgen. "Alle speelboeken zijn op", vertelt bedrijfsleider Luuk Scheppink, die dit voorjaar zijn 25-jarig jubileum bij Intertoys Jalink heeft ge vierd. "In het speelboek staat ook lang niet alles wat we in de winkel hebben. Wie in de winkel rondkijkt, krijgt deskundig advies over al die verschillende soorten speelgoed die we hebben. Al onze medewerkers heb ben kortgeleden nog infor matie gehad over alle nieu we ontwikkelingen. Er is al tijd voldoende personeel in de winkel om alle hulp-Sin terklazen te helpen bij het uitzoeken van het juiste speelgoed voor een kind". Opa's en oma's geven vooral veel geld uit aan merkarti kelen. "Speelgoed dat al ja ren bekend staat om zijn kwaliteit, zoals Lego, Play- mobiel en spellen van Jum bo en MB. Deze spelen zijn wat duurder, maar blijven ook langer mooi", vertelt Scheppink, die nog steeds veel oude, vertrouwde spel len, zoals Monopoly, het in- "Er is ontzettend veel te koop. Leuke en leerzame spelletjes voor kinderen vanaf drie jaar tot span nende games voor volwas senen", zegt Luuk Schep pink. Ouders denken vaak dat er veel geweld in voor komt, maar dat is maar een heel klein onderdeel van de verschillende on derwerpen op de dvd's. "Bij Intertoys hanteren we de normen van de Kijkwij zer voor dvd's en pegi voor middels twintig jaar oude Betoverend doolhof en Risk verkoopt. "Nieuw en erg leuk zijn Wolfje wervelwind en het tot Speelgoed van het jaar gekozen Koetje Boe". De laatste jaren is er een gi gantische hoeveelheid edu catief speelgoed op de markt verschenen. Steeds meer ouders kopen voor hun kinderen een computer. Er is er al een van Vtech voor kindertjes van twee jaar. Dit gaat door tot note books voor kinderen tot 10 jaar waarop ze kunnen reke nen, taaloefeningen maken en hun zakgeld kunnen bij houden. In de multimedia-afdeling in de kelder zijn computer spellen te vinden voor alle leeftijden. Zo is er Game Boy voor kinderen vanaf drie jaar, Nintendo voor kinderen vanaf 6 jaar en Playstation heeft dvd's voor volwasse nen maar ook voor kinderen vanaf 3 jaar. "Deze computerspelletjes zijn vaak educatief en ook is het omgaan met een compu ter goed voor de coördinatie en concentratie van kinde ren", vindt Scheppink, die kinderen altijd helpt bij het uitzoeken van geschikte spelletjes. games". Dit laatste staat voor Pan European Game Information, een classifica tie-systeem dat bedoeld is om ouders meer zekerheid te geven over de inhoud van een spel. "Ook letten we er bij de verkoop op dat kinde ren alleen een game kopen die bij hun leeftijd past. Als het aan ons ligt zal hier nooit een kind van bijvoor beeld acht jaar de winkel uitgaan met een dvd, die voor kinderen van twaalf jaar en ouder bestemd is". RIJSSEN - Niet alleen Sin terklaas viert binnenkort weer zijn verjaardag. Ook bij Intertoys is het feest. Dertig jaar geleden begon Intertoys met drie speel goedwinkels, inmiddels zijn dat er al driehonderd. Ter gelegenheid van deze verjaardag komt Intertoys in de laatste drie maanden van 2006 met mooie jubileu maanbiedingen. Op een dag is dan een bepaald artikel te gen een zeer aantrekkelijke prijs verkrijgbaar. Ook bij Intertoys Jalink aan de Els- enerstraat is het goed te mer ken dat er veel belangstelling is voor deze mooie dagaan biedingen. Ze worden door ouders en grootouders niet alleen voor verjaardagen ge kocht, maar ook voor Sinter klaas. In verband met Sinter klaas heeft Intertoys een aan tal extra koopavonden. Naast de wekelijkse koopavond op donderdag is Intertoys ook open tot 21.00 uur op zater dag 25 november, woensdag 29 november, vrijdag 1 de cember en maandag 4 de cember. Een goed hulpmid del bij het uitzoeken van speelgoed is de jaarlijkse Speelgoed van het jaarver kiezing. Deze verkiezing wordt georganiseerd om goed speelgoed onder de aandacht te brengen van de consument. Door aan de hand van vastgestelde crite ria als speelwaarde, ge bruiksaanwijzing, prijs-kwa- liteitverhouding en vormge ving het ingezonden speel goed te beoordelen, wordt de consument geholpen bij het maken van een goede keuze als er speelgoed gekocht wordt. In het juryrapport staat vermeld wat de jury vindt van de verschillende criteria. In de maanden sep tember en oktober hebben meer dan honderdduizend personen de website bezocht en werd er door meer dan vijftienduizend van hen ge stemd. Inmiddels zijn het winnende speelgoed in elke leeftijdscategorie bekend ge maakt. Bij de kleintjes van 0 tot 4 jaar werd het spel Koetje Boe een spel voor twee tot vier kinderen waarbij de spelertjes door te luisteren naar dierengeluiden een dier compleet moeten maken, als Speelgoed van het Jaar gekozen. Genomineerd werden 'Ogen dicht' uit de serie 'Ontdek 't met Dora' van Hasbro. Hef is een educatief spel voor drie tot en met zesjarigen. Tweede op het lijstje en de uiteinde lijke w innaar was het spel Ook genomineerd werd een loopfiets van Puky voor twee tot vierjarigen, maar voor hele kleintjes vanaf tien maand zijn er ook al leuke driewielers. Een ander succesnummer voor peuters en kleuters is het jiieuwe sprekende Nijntje van Tiamo en ook Vtech heeft ook dit jaar weer allerlei nieuwe sprekende speeltjes voor baby's vanaf drie maanden. Van de serie van Smartville, van dit bedrijf voor technisch speelgoed werd het nieuwe treinstation genomineerd. Tijdens het spelen met een leuk treintje op rails met verschillende dieren die geluiden ma ken, leert een kind vormen, kleuren, cijfers en woordjes. In de leeftijdsgroep vier- tot zesjarigen ging de eerste prijs naar het Boswachtershuis van Playmobil. Het compleet ingericht boswachtershuis met ladder, bed den, kookfornuis, leuke boomhut en weide voor de ge wonde dieren, nodigt kinderen uit hun fantasie te ge bruiken. Er zijn veel accessoires en er kan door meer dere kinderen tegelijk meegespeeld worden. Minder duur zijn Rocket Race een spel van Selecta en het ouderwetse Mikado van Hasbro in een spannende, moder- ne uitvoering. Nog geen tientje kost het nieuwe Dierenmemo met gelui- den van Van der Meulen. j En wat ouders zich voor moeten stellen bij het spel Stef j Stuntpiloot waarbij de spelers hun kippen in het kippen- j hok moeten beschermen is waarschijnlijk alleen door kin- deren uit te leggen. Ij Verder heeft Intertoys ter gelegenheid van het jubileum al ii lerlei bekende memo- en dominospellen voor nog geen zes I euro. Voor de groep tieners en volwassenen, die nog graag met speelgoed spelen, is er de Lego Technik Truck als speelgoed van het jaar gekozen. Deze 58 centimeter lange sleepwagen heeft een motor en een pneumatisch hefntechanisme. Hij is te bouwen door kinderen vanaf 11 jaar, en kan omgebouwd worden tot vrachtauto. Bij Intertoys kost dit technisch Lego bijna honderd euro. Maar het kan nog duurder. Lego heeft voor kinderen vanaf tien jaar een robot, die ze zelf moeten bouwen, program- I meren en besturen. Dit stukje verfijnde techniek kost 299 euro. Een gezellig en spannend spel voor de hele familie is het Da Vinci Code bordspel ontworpen door Identity Games, 1 Natuurlijk komt ook hier weer een stukje techniek bij kij- ken in de vorm van een decoder, die nodig is om mysteries te onthullen. Andere mysteries zijn via Internet verkrijg- baar. Verder zijn voor deze oudere groep nog Picture This van Jumbo Picture. Dit is een spannend spel boordevol vragen op het gebied van actualiteit, sport, amusement en de we reld om ons heen. Spelers die de foto herkennen en vol doende parate kennis in huis hebben kunnen de uitdaging aan. En tot slot in deze groep speelgoed voor tieners en volwas senen het X-Twin vliegtuig van Spectron. met 100 procent vlieggarantie, voor zowel binnen als buiten gebruik. Het is gemakkelijk te bedienen en gaat niet kapot als het valt. Het vliegtuig is digitaal proportioneel te besturen, van uniek materiaal gemaakt en kost zo'n dertig euro. Maar ook niet genomineerd speelgoed kan heel veel speel- plezier geven. Zo zijn er puzzelballs in verschillende prijs klassen vanaf zeven euro. Deze puzzelballen bestaan uit kunststof puzzelstukjes met een unieke pasvorm die tot een stevige, decoratieve bal in elkaar gezet kunnen wor den.Verder heeft Intertoys Jalink voor in de winkel een j giftshop ingericht waar allerlei kleine leuke en nuttige i presentjes voor meisjes van 10 tot 16 jaar te vinden zijn. I Ook is er een afdeling waar allerlei PSV. Ajax en Feye- noord spullen te koop zijn. Verder zijn er voldoende kleine cadeautjes voor in de schoen. Zo zijn er allerlei nieuwe setjes Top Trumps, kaartspelletjes over onderwerpen als roofdieren, dino's en sportwagens met vragen w aar kinde ren wat van leren. Winnaar bij de categorie 6-8 jaar is de Fur Real Knuffel- chirnp, een mooi nagemaakte babychimpansee die zijn armen uitsteekt en gevoerd kan worden met zijn bana- nenfles. Het Pixel Chix van Mattel is een uniek 2D-meisje dat leeft in een 3D-wereld waarmee van alles te doen is. Hoe meer met haar wordt gespeeld, hoe meer extra's je krijgt. Maar wie haar verwaarloost, verliest de extra's. Een spel voor kinderen die van virtuele games houden.Het Hide Seek Safarispel van Smart is een logisch denkspel met verschillende spelni- veaus voor kinderen vanaf zeven jaar. Voor dezelfde leeftijd heeft Intertoys ook bekende spelen als Monopoly Disney, Zeeslag en Rummikub.De Pirates of the Caribbean-race- baan, waarbij ook losse racewagentjes te koop zijn, is een spel dat vooral bij jongens in de smaak zal vallen. 0-4 jaar: het spel Koetje Boe van Jumbo. 4-6 jaar: het Boswach tershuis van Playmobil. 6-8 jaar: Fur Real Knuf felchimp van Hasbro .8-12 jaar: Wildlife DVD Bordspel van Identity Ga mes vanaf 12 jaar: Lego Technik Truck van Lego. Winnaar bij de acht tot twaalf groep is Wildlife dvd bordspel van Identity Games. Dit soort spellen kan op een televisie gespeeld worden. Het genomineerde spel is het eerste dvd-bordspel dat bewegende beel den van dieren gebruikt in een spel. Het bevat meer dan tweehonderd filmfragmenten, die gemaakt zijn in de Seregenti savanne in Tanzania. Met de K'nex Starbust Spinner kunnen uit een pakket drie kermisattractie worden gebouwd. Er zijn twee mo toren bij voor bewegingseffecten en schreeuwgeluiden. Met het New Amigos bordspel leren mensen van alle leeftijden iets van de Spaanse taal en de kuituur van Spanje. Er zijn verschillende speelniveaus en het spel is ook verkrijgbaar in Nederlands-Frans. Deze spellen worden ondersteund door NewAmigosVille, dit zijn in ternationale talencafés. Meccano Tuning Street Racing is een ouderwets spel in een modern jasje. Met het pakket kunnen drie verschil- tende modellen gebouwd worden. Met deze full function wC auto kan direct worden reden. De modellen maken motorgeluiden, de koplampen branden en er is muziek.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17