Donateurkaarten bij Dondertman Gezellig avondje toneel van OCH Jeugdwerk neemt cheque Reactie op de actie? Fienpreuvers in ontvangst Ingezonden brief Verhuizing bedrijven Feestweek jumelage Verhuizing dagverblijf PC-vragen Voorlichting senioren Anbo Dinsdag 21 november ZWOLLE - Het Colle ge van Gedeputeerde Staten werkt mee aan de verplaatsing van drie relatief grote be drijven naar het be drijventerrein Vlet- gaarsmaten bij Holten. Het gaat om de bedrij ven Enkco, Hoogeslag en Banzbord (respectie velijk 5, 1.5, 0.8 hecta re), die nu nog zijn ge vestigd op het bedrij venterrein De Kol. De verplaatsing van de ze bedrijven maakt on derdeel uit van de her structurering van het ge bied De Kol. Het is de bedoeling om dat gebied op termijn te benutten voor woningbouw. Het bestemmingsplan Vletgaarsmaten staat be drijven van deze om vang niet toe. Voor de provincie is het echter doorslaggevend dat met de verplaatsing van de drie bedrijven de trans formatie van het bedrij venterrein De Kol naar een woongebied binnen handbereik komt en de woonkwaliteit van de omgeving van De Kol daarmee verbetert. Daarnaast gaat het om bedrijven die al geves tigd zijn in Holten en die een belangrijke bijdrage leveren aan de plaatse lijke werkgelegenheid. Verwacht wordt dat met name de verplaatsing van Enkco naar Vlet gaarsmaten extra werk gelegenheid oplevert. Het provinciebestuur blijft vinden dat ge meenten een degelijke ruimtelijke onderbou wing moeten geven bij het bepalen van de ruim te die geboden kan wor den aan bedrijven. Hier voor is de eis uit het streekplan dat bedrijvig heid qua aard en schaal moet passen bij de kern leidend. (Vervolg voorpagina) HOLTEN - De finan ciële dekking van deze activiteiten denkt het stichtingsbestuur gro tendeels te vinden bij externe bronnen. Omdat het stichtingsbe stuur domweg de invul ling van de beoogde ac tiviteiten niet alleen kan Waren heeft men geko zen om te gaan werken met commissies. .,Voor deze commissies is het stichtingsbestuur °p zoek naar vrijwilli gers. Via deze weg roept het bestuur dan ook be langstellenden op om te reageren. Hierbij mogen vooral jongeren niet ont breken", benadrukt Zwoferink. Men kan zich aanmel den bij G. Zwoferink. voorzitter, telefoon 0548-520176 ofCh. H. jCgely, secretaris, tele foon 0548-362334. .HOLTEN - Met het oog op de komende feestdagen biedt Kinderboerderij Dondertman in tegenstel ling tot voorgaande jaren nu al de mogelijkheid om een nieuwe donateurkaart aan te schaffen. De geldig heid van deze kaart gaat in op 1 april 2007 en duurt tot 1 april 2008, waardoor het feitelijke gebruik pas vol gend voorjaar van kracht wordt. Er is echter sprake van één uitzondering: wie op dit mo ment geen donateur is en er voor kiest om een nieuwe do nateurkaart aan te schaffen. kan op vertoon daarvan al wel gebruik maken van de korting op de entreeprijs voor de Levende Kerststal. De normaal geldende prijs bedraagt 2 euro per persoon, op vertoon van ook de nieu we kaart wordt dat 1 euro per persoon. De Levende Kerst stal wordt gehouden op za terdag 23 december van 16:30 tot 19:30 uur; op Tweede Kerstdag (26 decem ber) van 14:30 tot 19:30 uur. Dondertman wordt steeds vaker geconfronteerd met de vraag of er donateurkaarten kunnen worden verkregen in verband met verjaardagen. Sinterklaas of Kerst. Om aan die vraag tegemoet te komen zijn de nieuwe kaarten nu reeds verkrijgbaar. Wie kiest voor een donateur- kaart voor slechts één jaar, betaalt daarvoor 20 euro. Wie tenminste twee jaar do nateur wil zijn en vervolgens tot schriftelijke opzegging, betaalt 17,50 euro. 2006 HOLTEN - Er wordt al druk gewerkt aan de ver bouwing van de Liezen- boerderij. Vanaf 1 decem ber moet het eerste deel klaar zijn en verhuist kin derdagverblijf De Kamele on naar het achterste stuk van de boerderij. Nu is het nog behelpen in het kleine voorste deel van het pand. Maar straks wordt dat een stuk ruimer. Vele ver schillende lokalen, speel ruimtes, toiletten en slaap- plekken worden gemaakt. Maar die zijn ook wel nodig, omdat er opvang is voor kin deren van nul tot dertien jaar. De verschillende leeftijds groepen hebben eigen ruim tes nodig. Na de verhuizing is het voor ste deel aan een verbouwing toe. Dit wordt verhuurd aan de gemeente, die het jeugd werk er wil onderbrengen. Tieners krijgen hier een ei gen onderkomen. Waar schijnlijk zal dat eind febru ari klaar zijn. Omdat de tieners vooral 's avonds zullen komen, levert dat geen problemen op met de kinderopvang.. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp wordt maan dag 27 november van 19.30 tot 21.30 uur het Vragen uurtje over de computer gehouden. Iedereen is welkom om vra gen te stellen computers. Graag wel even opgeven via telefoon: 0548-36 27 55. HOLTEN - De afslui ting van het project se niorenvoorlichting on der 75-plussers wordt woensdag 29 november gehouden in Zaal Vos man. Dit project uitge voerd in de voormalige gemeente Holten. Voor de middag vindt het officiële gedeelte plaats met de presentatie van de eindresultaten aan de hand van een po wer point presentatie. Na de middag is er een welzijnsmarkt. Inhoud van de markt is gerela teerd aan wensen en knelpunten voortko mend uit het onderzoek. Deelnemers zijn onder andere Thuiszorg Noord West Twente, W.Z.-cen trum Diessenplas, Cari- nova, De Zonnebloem, Stichting Sociaal Cultu reel Werk Holten en vele anderen. De welzijns markt is van 13.30 tot 16.00 uur. HOLTEN - ANBO Holten houdt donder dag 23 november om 14.30 uur een ledenver gadering in de Bosch kamp. Mini en Henk Paalman van de Oudheidkamer komen langs om kleder dracht te laten zien. Ze vertellen daarbij voor welke gelegenheden de kleren werden gedragen. OCH speelde een blijspel in Dijkerhoek voor LTO Rijssen-Holten en Vrouwen van Nu Holten, Dijkerhoek en Espelo. (Foto: Johan Bolink) DIJKERHOEK - Voor een volle zaal in Het Bonte Paard verzorgde OCH af gelopen zaterdag 18 no vember een toneelavond. Dit, op uitnodiging van LTO Rijssen-Holten en Vrouwen van Nu Holten, Dijkerhoek en Espelo. Er werd volop genoten van de gebroeders Jalving. Ze zijn al op leeftijd en van de oude stempel. Omdat de knecht maar knecht is, heb ben ze met veel argwaan een bedrijfsleider in dienst geno men. Ze worden geconfron teerd met een makelaar die op slinkse wijze hun grond wil kopen en of het niet op kan, worden ze ook nog pleegvaders van drie dames. Het blijspel Jalving en Jal ving zorgde voor veel plezier in de zaal. Tweejaarlijks treedt OCH op in Dijkerhoek tijdens een gezamenlijke to neelavond voor enkele ver enigingen. Wie het stuk ook graag wil zien, kan dinsdag 26 decem ber terecht in Laren waar twee voorstellingen worden gegeven. De toneelclub zal het stuk vrijdag 19 januari ook op voeren in Gebouw Irene in Holten. Het bedrijventerrein in het Holterbroek houdt heel Holten en omgeving bezig. Dit moeten we geloven als we de recente publicaties mogen lezen van de actie groep Houdt het Hoolter- brook groen, zoals beloofd. Is dit werkelijk zo of is het een groepering die niet groen is ntaar wel grijs en hunkert naar een ver verle den waarin Holten nog een rustig en vreedzaam dorpje was. Natuurlijk zitten we wel te wachten op een industrieter rein in de Holterbroek, vraag is alleen waar dit zal moeten plaatsvinden. De realiteit leert ons dat lokale bedrijven in Holten en Rijssen zitten te springen om op korte termijn duidelijkheid te krijgen wat de mogelijkheden zijn voor expansie en verplaatsing van hun bedrijven op middellan ge termijn. Enkele jaren ge leden is er al geïnventari seerd wat de mogelijkheden waren van bestaande locaties in Rijssen en Holten. Ruim 150 hectare nieuwe indus- triegrond was er nodig om de lokale ondernemers tot het jaar 2020 verder te helpen. Deze lokale bedrijven zorgen er voor dat we samen een ge zond en vitaal Holten-Rijs- sen hebben. Het resultaat van deze ex pansiedrift levert voldoende werk op in de nabije toe komst met daar aan gekop peld meer woningbouw voor de zeer krappe woningmarkt in Holten. De sociale en commerciële voorzieningen worden beter doorat het in wonersaantal met een kleine 10 procent kan gaan groeien. Uiteindelijk kan het sterk vergrijzende Holten dan door groeien naar de plaats met het groene hart van Salland, met als hoogtepunt de Hol- terberg; en dat is mensen van de actiegroep: De plaats waar jJolten en haar vele toe risten wandelt en fiets. Keuneveld HOLTEN - Op de Elfde van de Elfde heeft de Stich ting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten een cheque van 555 euro mogen ontvangen van carnavals vereniging de Fienpreu vers. Deze cheque wordt elk jaar uitgereikt aan een goed doel, deze keer het jongerenwerk in de Liezen- boerderij. Op dit moment wordt er hard gewerkt om het deel van de Liezenboerderij dat bestemd is voor het jongerenwerk, te verbouwen. Op 1 januari 2007 zal dit deel opgeleverd worden en vanaf dan zal ook het jongerenwerk van start kunnen gaan. In de Liezen- boerderij zullen twee groepen komen, namelijk een groep van 14-en 15-jarige jongeren en een groep met jongeren van 16 jaar en ouder. Beide groepen vinden nu nog plaats in accommodaties aan de Tuinstraat. De Liezenboerde rij zal vanaf januari meerdere Enkele afgevaardigden van het jongerenwerk kregen tij dens de Elfde van Elfde-avond een cheque uitgereikt. avonden geopend zijn voor eerder genoemde groepen. De exacte openingstijden en informatie over de activiteiten zullen later bekend worden. Tot de tijd van de oplevering zal er in samenwerking met de jongeren bekeken worden hoe de inrichting van het nieuwe jongerencentrum in de Liezenboerderij vorm moet krijgen. De cheque van 555 euro komt hier zeker goed van pas. Voor meer in formatie kan men contact op nemen met de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, telefoon 0548- 36 27 55. Of neem een kijkje op www.seeyouholten.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15