'Je wilt ze toch een fijne tijd geven hier' Afscheid in Lucky Playbacken voor jeugd Opbrengst Diabetes Jubileum echtpaar doet Normaal Verlies handbal PCOB Holten Uitslag BC Holten 5 Soos Dinsdag 14 november 2006 DIJKERHOEK Buurtvereniging Schoolkring Dijker- hoek houdt zondag 19 november om 13.30 uur een jeugdplav- backshow in Het Bonte Paard. Er hebben zich maar liefst 27 acts aangemeld dus het wordt een super boordevol programma. Er is weer flink geoe fend door de deelnemers dus het beloofd één groot feest te worden. De entreeprijs voor deze middag is 3 euro per persoon. Kinderen van de lagere school hebben gratis toegang. Natuurlijk wordt er weer geschminkt. Om dit op tijd af te krijgen worden de deelnemertjes uit groepen nul, een en twee verzocht om 12.00 uur aanwezig te zijn. De groepen drie en vier om kwart over twaalf en de groepen vijf, zes, ze ven en acht worden om 12.30 uur verwacht. De schmink zal bestaan uit het aanbrengen van kleurtjes op het gezicht. Er is echter geen tijd over om snorren en baarden of pruiken te doen. Als dit nodig is moet hier zelf voor ge zorgd worden. HOLTEN - De lande lijke diabetescollecte heeft in Holten 3959,22 euro opgebracht. De collecte werd gehou den van 29 oktober tot en met 4 november. HOLTEN - Het is woensdag 15 november 55 jaar geleden dat de heer en mevrouw Steenhuis-Wierenga zijn getrouwd. Burge meester Koelewijn zal het jubilerend paar die dag bezoeken. Het echtpaar heeft twee kinderen, een zoon en een dochter en- twee kleinkinderen. Hij werk te vroeger als boer. Daarna kwam hij in dienst van de Heidemij en vervolgens werkte hij jaren bij het Waterschap Salland. In 1959 verhuisde de fa milie van Groningen naar Holten en zij heb ben het hier nog steeds goed naar de zin. Lammy Steenhuis is een bekende in Holten. Zij ontving namelijk de Vrijwi 11igersprijs 2004. jarenlang zette zij zich in voor de Plattelands vrouwen op plaatselijk, provinciaal en landelijk gebied. Nog steeds is zij voorzit ter van de Stichting Wel zijn Ouderen in Holten. DIJKERHOEK - De Ree- perbahner Stimmungsma- cher treedt zondag 26 no vember vanaf 16.00 uur op in café 't Bonte Paard aan de Deventerweg 87 in Dij- kerhoek. De band Spartametal staat in het voorprogramma met smartrock, borstlappen en punkpop. Dit eerste concert belooft nu al legendarisch te worden. De Reeperbahner Stim- mungsmacher gaat Normaal en legt de nadruk vooral op de vette rock 'n roll-nummers uit de beginjaren tot de tijd van Alain Gascoigne. Naast een paar hele vroege stuk ken, zoals bijvoorbeeld 'Hels as 'n jagthond' en "t is kloten hier', komen ook nummers aan bod uit de latere periode ('les kan lieh'n' en 'Bloedar- moe') aan bod. HOLTEN - PCOB Holten houdt donderdag 16 no vember om 14.00 uur in de Kandelaar een bijeen komst over leven, gezond heid en slaap. Firma J. de Boer uit Elsloo- Limburg laat bezoekers in een gezellige en ontspannen sfeer kennis maken met en kele gezondheidsartikelen, die ertoe bijdragen pijnen te verzachten, gezonder te le ven en te slapen. De middag duurt tot rond 17.00 uur. Iedere gast ont vangt een nuttig geschenk. Opgeven kan via telefoon: 0548-361897. De handbaldames van Holten wist, ondanks goed spel, niet te winnen van Heeten. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - In een bomvolle sporthal 't Mossink speel den de dames van Holten af gelopen zondag tegen Hee ten. Beide teams scoorden tot nu toe zes punten uit vier wedstrijden. Holten startte nerveus en moest toezien hoe Heeten al vlot uitliep naar een 1 -6 voor sprong. Daarna hervond Hol ten zich en met goed spel maakte Holten de achterstand bij 7-7 ongedaan. Heeten zag daarop kans om bij de rust op nieuw een kleine voorsprong te nemen; 7-9. Na rust liep Heeten uit tot 8-11. Maar op nieuw kwam Holten terug. Tot groot enthousiasme van het publiek nam Holten daarna zelfs een 13-11 voorsprong. Enkele defensieve fouten wer den door Heeten goed afge straft, waardoor Holten met 14-19 opnieuw tegen een ach terstand aankeek. KeepsterJe- anet Markvoort pakte in deze fase 2 strafworpen en gaf Hol ten nieuwe hoop. Met nog 5 minuten te spelen zette Holten nog een keer aan en liep het in 3 minuten tijd in tot 18-19. In een onderschepping kwam Jessica Smit vrij voor doel en scoorde de gelijkmaker. He laas werd het doelpunt vanwe ge cirkel afgekeurd waarbij Holten een terechte strafworp werd onthouden vanwege cir kel verdedigen door Heeten. In de verwarring was Heeten het kordaatst en benutte een vrijgelaten speelster in de bre ak de vrije kans om Heeten definitief naar de 18-20 winst te schieten. HOLTEN - De vijfde wedstrijd van het vijf de team van badmin tonclub Holten leverde het vijfde competitie- punt op door een gelijk spel. Rob Kelder en Alie Bij en wisten hun partij in twee games te winnen. Tessa Lahuis kwam ook tot winst, maar was drie games nodig. Harry Kn- uiman verloor zijn sing le, waardoor er een posi- titieve tussenstand van 3-1 op papier stond. De herendubbel ging verlo ren, terwijl Marrie Die- penbroek en Tessa tot winst kwamen. Helaas gingen daarna beide ge mengd dubbels naar de jongelui uit Olst, zodat de eindstand 4-4 werd. HOLTEN - Bejaarden sociëteit Holten had vorige week dinsdag diepzeeduiker Ter Harmsel uitgenodigd. Hij vertelde op spannen de wijze en liet ook mooie dia's zien. Zo dook hij samen met zijn vrouw in de Ooster- schelde en Ruinerwold, waar ze tot achttien me ter diep konden duiken. Later gingen ze naar de Malediven, Bonaire en de Rode Zee. Het zwemmen tussen dolfijnen was volgens hem een ware belevenis. HOLTEN - De Wit-Russi- sche kinderen die acht we ken in Holten en Rijssen hebben gelogeerd, zijn al weer onderweg naar huis. Amia Protosovitskaia lo geerde bij de familie Hoff in Holten. "Het was voor ons de eerst keer, maar het is ons zeer goed bevallen", vertelt Anne- mie. René: "Het was in het be gin wel even wennen. Amia trok zich terug en huilde soms". Dit werd later beter en speelde ze met de zusjes Eli- se, Charlotte en Julia. De kinderen uit Wit-Rusland logeerden enkele weken bij gastgezinnen om te genieten van de frisse lucht en zo nieu we energie op te bouwen. In de jaren tachtig ontplofte in Tsjernobyl een kerncentrale. Nog steeds is de radioactieve straling erg hoog, waardoor kinderen er veel vatbaarder zijn voor ziekten. Tijdens het verblijf in Rijssen en Holten waren ook tolk Ol- ga en lerares Snejanq aanwe zig. Snejanq is de juffrouw van een deel van de groep. Het andere deel zit een klas lager. Voor haar dus wel wen nen om ineens aan zo'n grote groep van 29 kinderen les te geven. "Het is echt een grote verantwoordelijkheid", vindt ze dan ook. "En best moeilijk les geven omdat het niveau van de eigen kinderen ver schilt met de groep die een klas lager zitten". "Alle kinderen hebben leuke dingen meegemaakt", weet kan niet echt kiezen wat ze het mooiste vond. "Het bowlen, zwemmen, Dolf Moed en naar de Mac Donald's", zegt ze. In het begin heeft ze wel wat heimwee gehad, maar nu is ze gewend. "Ze komt bij je op schoot zitten en vindt het erg leuk dat René met haar speelt", vertelt Annemie. OI- ga: "Dat zijn ze thuis niet ge wend dat vader met ze speelt. Die heeft het te druk met werken". Ondanks dat Amia hier een leuke tijd heeft gehad, is ze ook wel weer blij om straks terug te gaan naar haar eigen vader en moeder. Ondertus sen is ze alweer een eind on derweg met de Oad-bus. De bedoeling is dat deze woens dag aan komt op de eindbe stemming. "Dan loopt heel het dorp uit, om ze te verwel komen", weet Olga. "Som migen staan er al uren te wachten, omdat niet precies bekend is hoe laat de bus aankomt". Met lege handen komen de kinderen niet thuis. Ze krijgen tassen mee, vol leuke souvenirs uit Ne derland. Annemie, René, Olga, Snejanq en de kinderen Elise, Charlotte en Julia met hun Russische gast Amia (in het midden). (Foto: Jaap Kruk) Olga. "Naar het dolfinarium, bowlen bij Kartplaza, naar de zee en Schiphol". Vooral vliegtuigen en auto's maken vooral bij de jongens veel in druk. Die komen ze in hun ei gen woonplaats nauwelijks te gen. "Ze eisen wel veel aandacht op van het gezin, waardoor de eigen kinderen soms even op de tweede plaats komen", zegt Annemie. "Je wilt ze toch een fijne tijd geven hier". Communiceren met Amia lukt, volgens René, best wel. "Ze snappen meer Nederland se woorden dan wij Russisch. Ze pikken dat veel sneller op. Maar verder is het vooral pra ten met handen en voeten. Van Internet heb ik een boekje ge haald met plaatjes en vertalin gen. En dat werkt erg makke lijk". Annemie: "Maar het is wel moeilijk als ze zich ver drietig voelt, om haar dan goed te kunnen troosten". De acht weken zijn zeer snel omgegaan. "Je stelt je er wel op in dat het acht weken duurt", vindt Annemie. "Dan is het ook wel goed zo". Olga: "Velen laten wel even een traantje bij de bus, tijdens het afscheid". Amia heeft een boel indruk ken opgedaan in korte tijd en RUSSEN - De kinderen uit Wit-Rusland keken hun ogen uit. tijdens het afscheidsfeestje in discotheek Lucky Co in Rijssen. Dit werd vorige week woensdag gehouden. Lucky bood de zaal en drankjes aan. De kinderen konden lekker swingen op muziek, onder felgekleurde lichten. Ook werden er films gedraaid. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9