'Iedereen heeft het recht om te zingen' Holten steeds meer in ban van darten Discussie Dubbelspel Expositie Tonn Krijt Herplanten bomen Kerstfair Wereldwinkel weGeNeR ww- Holtens Nieuwsblad Dinsdag 14 november 2006 5 HOLTEN - Het Muziek Onderwijs Centrum in de Boschkamp heeft een nieu we zangdocente. Lotta Karlstedt heeft het conser vatorium in Amsterdam ge volgd en geeft zangles in lichte muziek. Verder wil ze begin volgend jaar gaan be ginnen met het begeleiden van koorzang. "Via Internet zag ik dat er in Holten een zangdocent werd gevraagd", zegt Lotta. "Ik voelde me hier meteen thuis. Het is een leuke plek om te werken, aardige mensen en een mooie omgeving". Omdat ze zelf uit Amster dam komt, wil ze eerst om de week op dinsdag lesgeven. "Dit zou later uitgebreid kunnen worden naar elke dinsdag", geeft ze aan. Lotta zingt zelf in een jazz- bandje en weet dus uit erva ring hoe het is om voor een publiek te staan. "Iedereen heeft het recht om te zingen", vindt ze. "Lang niet iedereen doet dat om op te treden. Sommigen vinden het ge woon leuk om er voor zich zelf mee bezig te zijn of een keer te zingen voor eigen fa milie en vrienden". Leerlin gen hoeven dus zeker geen professionele plannen te hebben. "Iedereen is wel kom. Of ze nu 15 of 70 jaar zijn, dat maakt niet uit". Lotta Karlstedt begint als zangdocente bij de muziekschool. Naast individueel les, gaat ze ook les geven aan koren. (Foto: Sander Scheperman) De werkwijze is wel ver schillend. "Met kinderen werk je meestal in kleine groepjes en ga je speelser mee om", zegt Lotta. "Bij ouderen richt je je veel meer op de stem. Hoe je deze bre der kunt gebruiken. Datje er 'bijvoorbeeld aan gaat werken om hogere tonen te halen". Ze bekijkt per cursist wat goed gaat en wat zou kunnen worden verbeterd. En naar de wensen van de leerling zelf. Lotta wil vanaf januari koren gaan begeleiden met zang. Bestaande koren kunnen zich hiervoor aanmelden. "Ik let dan onder meer op stem gebruik, ritme, de samen klank en de interpretatie", geeft ze aan. "Zo kan er wor den geoefend om tot een vrij er stemgebruik te komen". Verder zit ze te denken aan het geven van workshops we reldmuziek en improvisatie. En het doceren van bands. Wie meer over Lotta wil we ten, kan terecht op haar web site: www.destemsite.nl Voor informatie over zangles en aanmelding, Muziek On derwijs Centrum in de Boschkamp aan de Tuinstraat 2, telefoon 0548-361412. steeds ingepakt en uitge pakt moeten worden. De kans op beschadiging of breuk is dan te groot", aldus Wenda Jol, een van de bestuursleden en initiatiefnemers van de fair. "Omdat we bij het inkopen en in andere Wereldwinkels vaak mooie artikelen zien, wilden we die ook eens te koop aanbieden." Verder is het mogelijk om bij de Wereldwinkel een kerstpakket samen te stellen. Bedrijven die hun personeel eens wil len verrassen met iets anders, kunnen ook te recht bij de fair. De fair wordt vrijdag 17 november gehouden van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 18 november van 10.00 tot 16.00 uur. De winnaars van vorig jaar van het toernooi om Het Gouden Keun: Gerwin Paalman (2), Marco Jansen (2), Bert Jan Schaapherder (1) en Gerbrand Huisken (4). HOLTEN - Heel Ne derland leest tussen 20 oktober en 17 novem ber het boek Dubbel spel van Frank Marti- nus Arion. En heel Ne derland praat erover. Discussiëren over het boek kan donderdag 16 november om 19.30 uur ook in de Holtense bibliotheek. Piet van den Ende, oud leraar Nederlands uit Holten, gaat 16 novem ber in de de discussie leiden. Er zijn veel aan knopingspunten voor een levendig gesprek, want het boek bevat veel interessante thema's. Men kan ook zelf dis cussiepunten aandragen. Dit kan telefonisch: 0548-362414 (Piet van den Ende). Deelname is gratis. De bibliotheek stelt het wel op prijs dat men zich van tevoren aanmeldt. Dit kan aan de balies in de bibliotheken in Rijs- sen en Holten of per e- mail: annelieskre- mer@bibliotheekrijs- senholten.nl. HOLTEN - In de bibli otheek in Holten kan men tot 6 december de bijzondere schilderijen van Tonn Krijt bewon deren. Tonn Krijt schildert meestal met acrylverf op doek of papier. Soms in combinatie met ander materiaal, zoals textiel, draad en veren. Ton Krijt tekent, schil dert en kalligrafeert al heel lang in bescheiden mate. Ongeveer driejaar geleden kreeg hij de smaak helemaal te pak ken. Hij werkte toen in een winkel met schil dersspullen en werd door een bekende fabri kant uitgenodigd om al hun producten uit te ko men proberen. Krijt ging weer vaker schilde ren en experimenteren met allerlei materialen. Hij waagt zich nu ook op het terrein van de binnenhuisarchitectuur. HOLTEN - De ge meente heeft een plan gemaakt voor het her planten van bomen in woonwijk De Haar. Het gaat om het her planten van bomen in de straten Aaltinksweg, Ca nadastraat, Churchil- Istraat, Verzetstraat en Vrijheidslaan. Het plan ligt tot en met woensdag 6 december ter inzage in de gemeen tewinkel aan de Elsener- straat 20 in Rijssen. In het gemeentehuis van Holten is het plan dins dagsochtends van 9.00 •ot 12.15 uur in te zien. Belanghebbenden kun nen hun zienswijzen kenbaar maken aan het college van B en W. HOLTEN - Het geloot kop- peltoernooi om Het Gou den Keun begint zondag 19 november om 14.00 uur bij 't Klavier. Daarna volgen in 2007 nog drie wedstrijden in Bierlokal am Bahnhof, 't Bonte Paard en bar 't Mos- sink. Dit darttoernooi is in 1993 opgezet do'or darters Wim Stam, Theo Hase en Gerrit Meijer van de Schure en 't Klavier. "Bij 't Klavier werd al gedart en later bij de Schure ook", vertelt André Schuchard. Hijzelf begon met pijltjes gooien in café Jan Maats. "Daar hadden ze een elektronische kast staan, waar veel jongeren gebruik van maakten". André ging in teamverband gooien in 't Klavier. "Dit was toen ook al een echt dartcafé met zo'n vier teams". Enkele jongeren stopten echter daar en begonnen een eigen team in Bierlokal am Bahnhof, met de naam Per ron Nul. "De Schure ging rond die tijd dicht", herinnert André zich. "Deze darters gooiden daarna in 't Klavier". Later stopte het team wegens te weinig leden en sloot de rest zich aan bij Perron Nul. Om toch op twee plekken te kunnen darten om het Gou den Keun, kwam Bierlokal am Bahnhof erbij. Het bleef echter niet bij deze twee locaties. "Aaldrik Paal man belde me op of er ook geen wedstrijd in het Bonte Paard zou kunnen worden gehouden", vertelt hij. "Het darten begint ook in Dijker- hoek behoorlijk op te ko men. Was het eerst nog ge woon gezellig pijltjes gooi en tijdens een intern toer nooi. Nu hebben ze drie teams in de competitie". In sporthalcafé 't Mossink wordt ook gedart en Björn Rustenbiel wilde het toer nooi daarom graag naar zijn café halen. Ondertussen draait 't Mossink al voor de derde keer mee. "Het darten leeft echt in Holten. Er zijn ondertussen maar liefst tien teams die meedraaien in de competi tie". De wedstrijden om het Gou den Keun maken gebruik van het geloot koppelsys teem. "De namen van alle inschrijvers worden op loot jes gezet en in een grote bo kaal gestopt", legt André uit. "Hieruit worden koppels ge trokken". Het is dus altijd afwachten met wie je moet gaan gooien als dagteam. "Om voor het Gouden Keun in aanmerking te kunnen ko men, moetje Holtenaar zijn en drie van de vier wedstrij den hebben gespeeld". Wel mogen darters buiten Holten meedoen, maar ze kunnen de bokaal dus niet winnen. Dat geldt ook voor de spe lers die minder dan drie keer meedoen. De andere wedstrijden wor den gehouden op 21 januari in Bierlokal am Bahnhof, 18 maart in 't Bonte Paard en 22 april in bar 't Mossink. De locatie gaat om 13.00 uur open. Inschrijven is mo gelijk vanaf 13.30 uur en het darten stait om 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro. Voor meer infor matie: www.goudenkeun.tk HOLTEN - Wereldwin kel Holten houdt 17 en 18 november een bij zondere kerstfair. Er is een breed assortiment eerlijke producten te koop. Variërend van Sint-cadeautjes en ker startikelen tot sie raden, sjaals, glas en aardewerk. De kerstfair is in het ge bouw van de Holtense Muziek Vereniging aan de Dorpsstraat 24d. "Veel van deze produc ten kan de Holtense We reldwinkel vanuit de ca ravan niet verkopen. Het zijn bijvoorbeeld breek bare spullen, die voor de verkoop in de caravan huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppcrt, tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5