3 Meyer zu Schlochtern nieuwe nrins Carnaval 4 Rienk Arnold vertelt over geschiedenis Amerika BE Holtens Nieuwsblad Vereniging Beuseberg jarig Marina 12,5 jaar bij VW Nieuwe zangdocente MOC Russische kinderen op terugreis Dikkers stopt in Holten Ander duo Sint naar Smidsbelt Dievegge gepakt Dinsdag 14 november 2006 - Nummer 46 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Annet Dik kers, ondernemer van drie C1000 winkels in Holten, Colmschate en Twello, heeft besloten om te stoppen met de bedrijfsvoering in twee supermarkten. De win kels in Holten en Colmschate zullen de komende periode ver kocht gaan worden. In Colmschate blijft het een Cl000. In Holten is nog niet bekend onder welke formule de super markt wordt voortgezet. Cl000 behoort tot de mogelijkheden. De beslissing om te stoppen met twee super markten heeft zowel za kelijke als privé rede nen. "In alledrie zaken staan we aan de voor avond van belangrijke investeringen en uitbrei dingen, waarbij de su permarkten opnieuw sterk zullen gaan groei en". aldus Annet Dik kers. "Het wordt ons dan, na de uitbreidingen, te groot om alles goed te managen. Zeker in com binatie met een jong ge zin. Het is nu tijd om een keuze te maken. Daarom gaan we ons richten op één grote, complete supermarkt in Twello." Beide supermarkten worden verkocht inclu sief medewerkers, zodat iedereen zijn of haar contract behoudt. De familie Dikkers heeft jarenlang een super markt met eigen bakke rij in Holten, Twello en later ook Colmschate geëxploiteerd. Vijftien jaar geleden nam Annet Dikkers het familiebe drijf over van haar ou ders. De komende tijd, tot het moment van verkoop, verandert er niets. De definitieve verkoop zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2007 plaatsvinden. DIJKERHOEK - Club Duo, Johan Tuitert en Rudi Drenth, namen afgelopen zaterdag af scheid als stokkencom- missie. Willy Veneklaas en An ton van Beek hebben de ze taak op zich geno men. Zij zullen voortaan tijdens evenementen van CV De Fienpreuvers, de gasten naar voren bren gen. Prins Chris Meyer zu Schlochtern met achter hem zijn adjudant Arjan Vros tijdens de Elfde van de Elfde-avond van carnavalsvereniging De Fienpreuvers. (Foto: Johan Bolink) DIJKERHOEK - Chris Meyer zu Schlochtern is af gelopen zaterdagavond Prins Carnaval geworden. Arjan Vros zijn adjudant. Voor veel bezoekers van de Elfde van de Elfde-avond van CV De Fienpreuvers in het Bonte Paard, toch een grote verrassing. Van tevoren werd al druk ge speculeerd wie de opvolgers zouden gaan worden van prins Hagelsteen en adjudant Dikke. Zou Geert Soer een kans maken of Tonnie Geer- ling? Ook Jan Schooien en Hans Steunenberg werden veelvuldig genoemd. Om te helpen bij de keuze, kwam zo nu en dan Jan Schooien als nar langs om enkele aanwijzingen te ge ven. "De nieuwe prins kan niet zonder zijn rijbewijs!", riep hij de zaal toe. Met in z'n hand een stuur. Ook werd een achtervolging in scène gezet. Waarbij de veldwach ter de nar in de boeien gooi de en een brandweerhelm opzette. Even werd gedacht aan Frans Spikker. Ook om dat hij pas later met z'n vrouw de zaal binnenkwam. Als muzikant van de Braand- heultjes en in het dagelijks leven buschauffeur, pasten die aanwijzingen hem wel. Maar de laatste aanwijzing, een opgezette vos en Deven ter koek zorgde toch voor een andere wending. Coen Merlijn haalde de be zoekers uiteindelijk uit het ongewisse. Hij liet ridder Ar jan Vros opdraven. "Als ik weet wie de prins word, dan wil ik zijn adjudant wel zijn"; was zijn antwoord. Daarna kwam hij met prins Chris Meyer zu Schlochtern naar buiten. "Ik ben import. Ik spreek geen Holtens en geen Sallands. Maar versta het wel", zegt hij. Omgeven door vele hockeysticks. Want Chris is voorzitter van Hoc keyclub Holten. "Ik verkoop spelletjes. Daarom wordt mijn leuze: 'Mens, erger je niet'." HOLTEN - Vele kinde ren zullen er al vol ver wachting naar uitkij ken: de intocht van Sinterklaas. Bijna alle kinderen zul len het al wel weten. Sinterklaas komt ook dit jaar weer naar Neder land. Op zaterdag 18 no vember komt de pakjes boot aan in Middelburg. Daar vandaan zal hij di rect op doorreis gaan, waar hij op een wel hele bijzondere manier ons dorp zal bezoeken. Sint en Piet worden tussen 15.30 en 16.00 uur ver wacht op Smidsbelt, waar ze welkom worden geheten door de burge meester, de Brandheul- tjes en natuurlijk alle kinderen uit Holten. Om 17.00 uur zal het pro gramma eindigen. Sinterklaas nodigt alle kleine kinderen van Holten van harte uit om samen met de Pieten te genieten van een leuke middag. En nu maar hopen dat wind uit de goede rich ting waait. HOLTEN - In een su permarkt aan de Dorpsstraat in Holten werd maandag 6 No vember een 60-jarige vrouw uit Holten aan gehouden voor winkel diefstal. De vrouw nam twee pakjes sigaretten weg. De vrouw kreeg van Jus titie een schikkingsvoor stel van 130 Euro. HOLTEN - Mr. Rienk I.B. Arnold geeft maan dag 20 november om 20.00 uur een lezing over de geschiedenis van Ame rika. Hij doet dit op uit nodiging van Stichting Kunst Cultuur Holten in gebouw Irene. De rol die de USA nu in de wereld speelt, is mede te verklaren uit haar geschie denis. Het begon met de immigra tie uit West-Europa in de toenmalige Engelse kolo nie in de zeventiende en achttiende eeuw. Onvrede van kolonisten leidde tot de onafhankelijkheidsverkla ring van 4 juli 1776. Nadat Engeland, de onafhanke lijkheid erkent in 1783 volgt de constitutie in 1787. Kaartjes verkrijgbaar aan de zaal. Entree 5 euro voor donateurs Stichting Kunst Cultuur Holten en 8 euro voor niet donateurs. 8 - 597350 Ho Dhr./mevr.: Als lezer va» hel Geef da( ()ok eens Hol.eos Nieuwsblad wordt aan een an(ler door, u goed geïofortoeerd. Als aboooee beot u BON daarvao verzekerd. Postcode: Woonplaats: Telefoon: Gebruik deze bon voor U ontvangt het opgeven van een een fraaie nieuwe abonnee Parker-Jotter ballpoint Inzenden aan: als u ons Holtens Nieuwsblad een nieuwe Postbus 692, abonnee 7500 AR Enschede opgeeft! tav- Service-afdeling Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr. Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: d 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Bankrekening: Handtekening:

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1