Expositie over kledij mariniers Goed concert HMK Bankieren via Internet Herdenking LTO over melkquota Lezing over leven en leren Kinderfilm Bijeenkomst over opvoeden Oude films m Extra avond NBvP Holten Bijeenkomst Beuseberg Vergunning aanleg pad Helden in zonnetje weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 7 november 2006 5 HOLTEN - Gemakke lijk en overzichtelijk bankzaken regelen via de computer. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Veel men sen zien er toch te genop om deze stap te zetten. Daarom verzorgt Rabo bank West Twente een leuke en eenvoudige presentatie over dit on derwerp. Men hoeft de ze ochtend niet zelf ach ter de computer, maar op een groot scherm kan men stap voor stap vol gen hoe Internetbankie- ren werkt. ledereen is deze ochtend van harte welkom, ook als men geen klant van de Rabobank is. Bezoe kers krijgen het basis boek over Internetban- kieren mee naar huis. De informatiemorgen wordt gehouden op vrij dag 17 november van 10.00 tot 12.00 uur in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Bosch kamp. De ochtend wordt verzorgd door Ben Beens en de toegang is gratis. Voor informatie of aan melding kan men bellen naar: 0548- 362755 HOLTEN - Op de Ca nadese Begraafplaats wordt zondag 12 no vember om 11.00 uur een speciale herden king gehouden. Elk jaar herdenkt men in de Commonwealth- landenop 11 november de soldaten die in oor logen gevallen zijn. De ze dag is te vergelijken met onze 4 mei. De herdenking in Holten is op de zondag na deze Remembrance Day, dus 12 november. De plech tigheid wordt gehouden door de Seaforth High landers of Holland (Me morials Pipes and Drums) uit Voorthuizen, ledereen is van harte welkom op deze herden king op de Canadese Begraafplaats. DIJKERHOEK - LTO Noord Rijssen-Holten, AJK Holten-Bathmen en de vereniging voor bedrijfsvoorlichting houden een forum avond. Deze gaat over Melkquota kopen nu of nooit en wordt dins dag 28 november om 20.00 uur gehouden in Het Bonte Paard. Er is een avondvullend programma opgesteld met als forumleden: Bart Geertsema, sector manager veehouderij Rabobank Nederland; •los Ophey, Belastingad viseur, Helena advies BV; Lubbert van Dellen, Directeur Agro bij Ac- conAVM. Gespreksleider is Peter Hutten, strategisch fi- nancieringsdeskundige bij Credeon. HOLTEN - Ds. Gijsen van de hervormde gemeente is door de interkerkelijke commissie Vorming Toe rusting Holten uitgenodigd om dinsdag 14 november een lezing te geven over het thema Leven en leren in ge neraties. De avond begint om 20.00 uur in gebouw Irene. De werkelijkheid van de mensen is relationeel, leder een maakt deel uit van een familiaal netwerk van ver houdingen, waarin iedereen voor iedereen een bepaalde betekenis heeft. De toegang voor de lezing is gratis. HOLTEN - De ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt zon dag 19 november om 14.00 uur omgetoverd tot een heuse bioscoop. Dan draait namelijk de kinderfilm De Griezelbus op een groot scherm. Onnoval heeft verkering met Liselore en dat vindt Gino, de stoere praatjesmaker van de klas, helemaal niet leuk. Gino pest Onnoval dan ook heel erg. Onnoval besluit wraak te nemen en schrijft een angstaanjagend verhaal waarin een schoolreisje met de klas een nachtmerrie wordt. Wanneer Onnoval met zijn klas op schoolreisje gaat, blijkt alles wat hij be schreven heeft in zijn ver haal, werkelijkheid te wor den. Een kaartje kost 1,50 euro per kaartje. HOLTEN - Carinova in Holten verzorgt woensdag 22 november de themabij eenkomst Regels en Gren zen. Deze vindt plaats in het Carinova-wijkgebouw aan de Gaardenstraat 31 in Holten en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De avond is bedoeld voor ou ders, grootouders of vaste oppas van peuters en kleuters tot drie jaar. Het gaat over de bijzondere kenmerken van de peuterperiode, wanneer het kind steeds meer zijn ei gen wil kan laten gelden en op zoek gaat naar grenzen. De wijkverpleegkundige geeft informatie en advies over de ontwikkeling en op voeding van het kind. Tevens kan men contact leggen en ervaringen uitwisselen met andere opvoeders. Dit is niet alleen erg leuk maar ook heel leerzaam. Opgeven kan door te bellen met Carinova, telefoon 0900- 8662 0,10/min). De kosten zijn 5 euro. De avond is gratis voor abon nees van het Carinova Servi cepakket. Bij onvoldoende deelname gaai de bijeen komst niet door. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.carino- va.nl. HOLTEN - De website Hol- tensnieuws.nl heeft zeer uniek historisch filmmateri aal op haar website gezet. Dit filmmateriaal over Holten en omgeving is afkomstig van diverse bronnen en komt uit 1950 tot 1967. HOLTEN - In Oudheid kamer Hoolt'n is tot fe bruari een expositie te bezichtigen. Oud-mariniers C.J. Neer voort en M. Veld werden beiden uitgezonden naar Nieuw-Guinea. Zij weten dan ook heel veel te vertel len over alle attributen die in de oudheidkamer zijn uitgestald. Onder meer uniformen, een veldtele foon, een veldfles, wapen schildjes en gasmaskers. De expositie laat mari- nierskledij zien vanaf het jaar 1945. "Zelf moesten we genoegen nemen met HOLTEN - De Kandelaar zat zaterdag 4 november goed vol tijdens het jubileumconcert van het Holtens Mannenkoor. En niet voor niets. Naast een goed concert van het koor, was Ernst Daniël Smid uitgenodigd om na de pauze mee te zin gen. En dat zorgde wel voor de klapper van de avond. Het pu bliek gaf aan het eind dan ook een staande ovatie. (Foto: Jo- han Bolink) HOLTEN - De extra avond van de NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt donder dag 9 november om 20.00 uur gehouden in zaal Vos man aan de Oranjestraat. Met de verkiezingen in het vooruitzicht is Flip Buunneijer uitgenodigd. Zijn gesprekson derwerp is: Op weg naar een nieuwe Tweede Kamer. De re guliere afdelingsavond wordt woensdag 15 november om 20.0Q. uur gehouden. Hiddink uit Lochem is hiervoor uitge nodigd. Zij vertelt verhalen en gedichten in het Lochems dia lect. Voor inlichtingen, tele foon 0548-363600. HOLTEN - In Café De Wippert houdt buurtver eniging Beuseberg vrijdag 17 november om 20.00 uur voor leden een informatie avond in samenwerking met wijkagent Zorica Ra- j'c- Er wordt antwoord gegeven op verschillende vragen, zo als: wat houdt diefstalpre ventie vanuit een woning in?; wat kan ik doen om het ste len van mijn fiets tegen te gaan?; wanneer gedraagt ie mand zich verdacht, en wat meld ik aan wie? hoe zit het met de veiligheid van mijn landbouwvoertuigen? tweedehands kleding uit Amerika", weet Neervoort te vertellen over zijn diensttijd. Tegenwoordig is dat beter geregeld. "Eenmaal marinier, altijd marinier", benadrukt hij. Er gaat voor hem dan ook geen dag voorbij of hij is er wel mee bezig. De expositie is gratis te be zichtigen op vrijdags van 13.00 tot 16.00 uur en za terdags van 10.00 tot 12.30 uur. De Oudheidkamer is te vinden in het oude ge meentehuis aan de Dorps straat. HOLTEN - Tijdens een controle werd geconsta teerd dat op een perceel aan de Molenbelterweg een pad was aangelegd en dat hiervoor de aanwezige be planting was gekapt. Eigenaar R. Willemsen werd vervolgens door de gemeente aangeschreven en in de gele genheid gesteld alsnog een aanvraag om een aanlegver- gunning in te dienen. Wil lemsen diende vervolgens een aanvraag in voor het ver wijderen van houtgewas en het verharden van wegen of paden op het perceel ten be hoeve van onderhoudswerk zaamheden van de op het perceel aanwezige beplan ting. Het pad wordt niet ver hard, maar wordt gemarkeerd door houtsnippers. Burge meester en wethouder willen de vergunning verlenen, ook al omdat de aanvraag in overeenstemming is met de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en het bestemmings plan. De Vrienden van het Hoolterpad stuurden het col lege een brief waarin, vol gens de gemeente, de inten tie van de aanvrager in twij fel getrokken wordt. 'Maar in deze brief worden geen ar gumenten aangevoerd die gebaseerd zijn op de beoor delingscriteria van de aan vraag', aldus de gemeente. Enkele oud-mariniers zijn bij de expositie aanwezig om uitleg te geven over de vele at tributen die tentoongesteld liggen in de Oudheidkamer Hoolt'n. (Foto: Harrv Broeze) BORNE/ HOLTEN - Twaalf inwoners van Twente werden woens dag 1 november in het zonnetje gezet door Korpschef Piet Deel man van de politie Twente. Ze werden ontvangen in het Poli tie Trainings Centrum in Borne. Alle twaalf hebben op hun eigen manier een helden daad verricht en zich ingezet voor de veilig heid en leefbaarheid in Twente. Onder hen vier Holtena ren. In september vond in Holten een winkel diefstal plaats. De win keleigenaar probeerde de dief staande te hou den, maar dat lukte niet. Onderweg vroeg hij vier jongemannen om hulp. Zij achtervolgden de dief en hielden hem aan. Tijdens de bijeenkomst prees de korpschef de helden voor hun inzet: "Ik ben trots dat er in Twente burgers zijn die zich verantwoordelijk voelen voor de veilig heid en leefbaarheid van onze regio. Burgers die niet schromen, en soms met gevaar voor eigen leven, mensen aanhou den die criminele activi teiten aan de dag leggen. Of mensen helpen en redden bij ongelukken." Wegens privacyredenen wilden de Holtense hel den niet met hun namen en foto in de krant. .huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollinsserf 4. 7451 XC Holten/ Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@w hk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsbIad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Heddc Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G..1. Jochemsen Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5