is en waarachtig Agenda Zwerfafval Kermis ook op zondag? Cryptische aanwijzingen Met bus naar carnavalsfeest Begin de dag met ontbijt Mans van Sangel hef e sprökk'n en as Mans sprek mött het hoaste wier carnaval wèèr. Det klopt ok wa, an't eine van de wekke steet'n kalender a wier op 11 november. Wie wordt de nieje Prins van't Keunedarp? Amaol eff'n roa vuurt goeie doel, het jongerenwark bie Liezenboer. Amaol op 11 november noar't Bonte Peerd um de nieje Prins te begroet'n. Rekkent ter mar op dak ter binne. Det geet mie neet mis. Wis en waarachtig neet. Ma woerumme sprek Mans noe a vuur det 't Carnaval be gint, det deure aans nóóit. Noe zee um hoaste alle wekke vuur op de kraante met zien Löökerbrook. Ie heurt um op de radio en zelfs wasse al op de televisie. Wat zóllem toch mekèèr'n. Doar wók het miene van wèèt'n. Doarumme bink mar is bie hem op visite goane. Hij is nog niks ver- aandert heur, nog altied eff'n nösterig en dwass, ma ziene vrouwe maakt nen hóóp good. Zie zórgt der vuur dait do- ar wal een paar uur vol könt hóóld'n. Öónder de koffie vreug ik hem. woerumme offe toch zo têêg'n het Looker Brook was. Zien antwoord was fel en gedrèèm'n. "Joar'n laank hek de Hoolter e waarschouwt det ze al het öölde neet weg moss'n brekk'n. leder joar met carnaval zatt'n de notabeln met de börgemeister en de wethoolders vuuran um te lustem noar wat al die ariest'n en ikke te vertell'n hadd'n. Ma ak noe kieke wat het resul taat is, dan dèènk ik dawe völj te weinig hebt e doane. Hèèl Hoolt'n klaagt oaver óóns lilleke centrum en toch hewet met zien all'n zo e maakt. Noe komt ze mie an't Hoolterbrook, doar woek zelf 21 jo ar e wónnt hebbe. Woet miene beire opa's de beeste melk'n, doar stoat a fabriek'n. Det dut a zeer zat. Ai dan lèèst det de industrie van het gróóte Riess'n hier hen mött kómm'n dan knapt oe de stopp'n. Dan goat ze te vèèr, dan trek ik de grèènze, tut hier en neet vèèrder. Ik wil achterof neet het geveul hemm'n dak ter te weinig an- ne doane hebbe um det te vuurkómm'n" Tut zovèèr Mans. Hij hef mie nog vólle meer verteld, ok oaver nen brèèf van de Gedeputeerde Staat'n an de ge meente, woet hèèle aandere verhaaln in staot as det de ge meente óóns wil loat'n geleum'n. Ik hebbet noar zoch op de compjoeterkraante van de provincie. Hij hef geliek, de gemeente wórdt gewoon terugge e fluit. Gen mèènse diet ter oaver prött Woenneer heur noe is wat van die politieke kèèrls. Loat ze is een kèèr wat zegg'n oaver den brèèf van 26-09-2006 oavert Looker Brook in plaats van det slappe gelul oaver dildoos. At oe die dinge te gróót bint, köópe ie ze toch gewoon neet. Ik heb disse wekke Mans an't woord e loat'n en ie wèèt 't wa. As Mans sprek, dan mött de rest zwieg'n. Wis en waarachtig. De vèèrkaante viefkop Nieuwe Prins Fienpreuvers Prins Hagelsteen en adjudant Dikke nemen tijdens de Elfde van de Elfde-avond af scheid. De nieuwe Prins zal zijn opwachting maken. Dinsdag 7 november 2006 Bejaardensoos, Kande laar. dinsdag 7 novem ber 2006, 14:30 Elfde van de Elfde Avond, Bonte Paard, za terdag 11 november 2006, 20:30 Remembrance Day, Ca nadese Begraafplaats, zondag 12 november 2006, 11:00 V T Holten: Lezing door ds. Gijsen over Le ven en leren in genera ties, Irene, dinsdag 14 november 2006, 20:00 NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect. Vosman, woensdag 15 november 2006 Discussiëren over boek Dubbelspel, Bibliotheek Holten, donderdag 16 november 2006. 19:30 Meditaticconcert, Kan delaar, vrijdag 17 no vember 2006, 20:00 Intocht Sinterklaas. Holten, zaterdag 18 no vember 2006 Borrel 40-jarig jubi leum supportersver. der Roodzwarten, Meer manskamp, zaterdag 18 november 2006, 20:00 OCH speelt Jalving en Jalving, Bonte Paard, zaterdag 18 november 2006, 20:00 Kinderfilm Griezelbus, Bosch kamp, zondag 19 no vember 2006, 14:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 23 november 2006 HOLTEN - Nog steeds blijkt er veel zwerfaf val in het winkelcen trum te zijn. Ondanks dat er meer vuilnisbakken zijn ge plaatst door de gemeen te, ligt er nog veel afval op de grond. "Vooral wanneer scholieren heb ben geluncht, blijft het' vuil liggen", zegt Bert Wansink. "Daarom is er overleg met de wethou der hierover". Jan-Her man ten Velde: "Er is be loofd dat er grotere en uniforme bakken wor den geplaatst die fre quenter geleegd zullen worden". HOLTEN - De markt wilde dit jaar niet nog een keer worden 'ver bannen' naar de Tuin straat en ging dwars liggen. Nu is er, volgens HHV. een goed compromis ge vonden. Om de Dorps straat niet te lang af te hoeven sluiten, is ervoor gekozen om de kerrnis- week te verschuiven. De dinsdag en woensdag vallen daardoor weg. Daarvoor in de plaats komt de zondagmiddag erbij. HHV is echter niet de enige partij die hierover een besluit moet nemen. De horeca, de markt- en kermisexploitanten, ge meente en dorpsfeest commissie moeten het voorstel nog goedkeu ren. DIJKERHOEK - Scholie ren van de basisschool Dij kerhoek deden afgelopen vrijdagochtend mee aan het Nationale Schoolont- bijt. Brood van Bakkerij Nij- kamp, oranjegekleurde ei eren, leverpastei, pindakaas, sinaasappelsap en yoghurt- drank. De kinderen genoten van een echt en gezond ont bijt. Een goed begin van de DIJKERHOEK - De Elfde van de Elfde-avond van carnavalsvereniging De Fienpreuvers wordt zater dag 11 november om 20.30 uur gehouden in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Tijdens deze feestavond zal een einde komen aan de re geerperiode van Prins Hagel steen en zijn adjudant Dikke. Om tien over tien zullen zij op ludieke wijze de aftocht blazen. De macht behoort dan voor 1 uur en 1 minuut aan de President der Fienp reuvers, Teun de Zwarte van de Meermanskamp. Het hoogtepunt van deze avond is de opkomst van de nieuwe Prins der Fienpreu vers. Om klokslag elf over elf zal hij zich samen met zijn adjudant aan de Keune- darpse bevolking presente ren. Een fantastische opkom- stact zal aan de bekendma king vooraf gaan met prach tige rollen voor Coen Merlijn en John from Haaienolb. Op het programma voor deze avond staat verder onder meer het uitreiken van de verenigingsspeld aan 22 jaar trouwe leden. Verder wordt dag.Want dat is de achterlig gende gedachte van deze ac tie. "Het is voor de tweede keer dat we meedoen", zegt juffrouw Marike Ruiter. Tij dens de onderwijsbeurs kwam ze het toevallig tegen en schreef de school in. "Je krijgt dozen met ontbijt en daarnaast ook nog een les pakket. Met de kleuters heb ben we van tevoren het ont bijt een .beetje geoefend, ter wijl de oudere kinderen be er afscheid genomen van de huidige Stokkencommissie - Club Duo - en zal de installa tie van de nieuwe Stokken commissie plaats vinden. Dit is weer een illuster tweetal. Een van de eerste taken van de nieuwe Prins is het be kendmaken van de prijswin- zig zijn geweest met werk bladen". De kinderen ver maakten zich er opperbest mee. "Het is leuk om met el kaar te ontbijten. En als de ervaring goed is, dan gaan ze het thuis misschien ook doen", hoopt Marike. Want een gezond ontbijt is belang rijk, vindt ook schoolleider Jan-Victor Dorlas. "Uit on derzoek is gebleken dat een ontbijt essentieel is om ge concentreerd te blijven". naars van de actie Prinsraden en het uitreiken van de che que aan de vertegenwoordi ger van het goede doel. Dit jaar gaat de opbrengst van deze actie naar het jon gerenwerk in De Liezenboer- derij, onderdeel van Sociaal Cultureel Werk Holten. Ook zal de nieuwe Prins zijn voorganger, dan inmiddels oud-prins Hagelsteen, opne men in de Prinsengarde De muzikale omlijsting is deze avond in handen van DJ Botox en het huisorkest van de Fienpreuvers, de on volprezen Braandheultjes. Degenen die speciaal komen voor de nieuwe Prins, wordt toch aan geraden vroegtijdig aanwezig te zijn. Want tussen de program maonderdelen door zal 'de Nar' als rode draad door het programma op cryptische wijze en met veel bombarie menig aanwijzing geven die lei den in de richting van de nieuwe Prins. Men kan dus met behulp van deze aanwijzingen nog mee doen aan de actie Prins raden. De formulieren zijn ook in de zaal aan wezig en kunnen op deze avond nog tot 22.30 uur worden ingeleverd. Onder het motto 'veilig uit, veilig thuis' rijdt er een pendelbus naar het Elfde van de Elfde-feest. De eerste bus vertrekt om 19.45 uur bij hofbar Boer Biet richting Het Bonte Paard. Een tweede bus vertrekt om 20.15 uur. Na afloop van het feest worden de feestgangers weer keurig naar Keune darp gebracht. Vertrektij den richting Holten om 00.30 uur - 01.30 uur - 02.00 uur. Het ontbijten op school bleek goed in de smaak te vallen bij de leerlingen van basis school Dijkerhoek. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3