Rijssens Mannenkoor gaat actief najaar in Deze week veel voordeel bij Eshuis Mode Elk 2e artikel Kirsten Kikkert Winnaars Geran Verlies Risne Stars wint Z-klasse tegen Tonego Dressuur Twentecup Aanhouding Rijssenaar GEF Wie wint het naviqatiesysl Grotestraat 2 - Rijssen Dinsdag 7 november 2006 16 RIJSSEN - Bij de tweede wedstrijd om de Twentecup springen voor ponyruiters in Rijssen ist Kirsten Rik- kert van de Oosterhoffrui- ters het Klassieke parcours direct op tijd te winnen. Met haar pony Randal was ze de concurrentie royaal voor in een zeer snelle tijd. Concurrentie was er volop tijdens het concours in Rijs sen, vanaf zaterdag morgen kwam er een groot aantal ruiters naar Rijssen voor de favoriete springwedstrijd om de Twentecup. De organisatie had weer vo lop problemen om alle deel- RIJSSEN - De tweede wedstrijd om de Twente- cup-dressuur wordt ko mend weekend in Rijs sen gehouden. Door het grote aantal deelnemers wordt er donderdag avond al om 18.00 uur begonnen met de klas sen ml en m2. Op vrijdagavond zijn er de hoogste klassen Z1 en Z2 en op zaterdag is er de klasse B en L. De dres suur wedstrijden om de twentecup zijn zeer in trek bij de deelnemers, de or ganisatie kan jaarlijks re kenen op een groot aantal sponsoren, die het moge lijk maken een prachtig assortiment prijzen be schikbaar te stellen. Bij de wedstrijd in Rijssen is voor elke winnaar in een klasse een fraaie deken beschikbaar gesteld. Wie meer informatie wil lezen dan vindt alle informatie van deelnemers en organi satie op www.twentecup- dressuur.nl nemers een plaats te geven rondom de manege, er ont stonden weer diverse situ aties waarbij het verkeer rondom de manege totaal vast kwam te zitten. In totaal werden er ruim 400 start ge maakt. De volgende wedstrijd om de Twentecup is dit weekend in Lonneker, waarna de finale verreden zal worden tijdens Hippisch Hengelo. In Den Ham wist bij een dressuurwedstrijd Veralyn Wondergem een le prij s te behalen in de klasse B en was er voor Heieen Kelder een 5e prijs in de klasse L. RIJSSEN - In een portiek aan de Boomkamp in Rijs sen werd zondag 5 novem ber omstreeks 5.00 uur werd een 19-jarige Rijsse naar aangehouden. De Rijssenaar behoorde tot een groep jongeren die zich in het centrum vervelend had gedragen en waren al enige keren gewaarschuwd om het centrum te verlaten. Op het moment dat men in een portiek ging zitten aan de Boomkamp kreeg men een bekeuring voor het on nodig ophouden in een por tiek. De Rijssenaar, die dui delijk onder invoed van al coholhoudende drank was, weigerde zich te legitime ren. Hij wilde verder niet meewerken en probeerde weg te lopen. Hierop is hij aangehouden. Na het verhoor en enkele bekeuringen rijker mocht hij het politiebureau weer verlaten. RIJSSEN - Geran heeft tijdens de Habitobeurs een prijs vraag gehouden. De winnaars hebben inmiddels hun prijs ontvangen. De goede antwoorden zijn dat Geran veertien jaar bestaat, importeur is van Fadini (poortautomatiseringssytemen) en dat de hekwerken levenslang meegaan. Verder moest het aan tal bewegingen van een slot geschat worden tijdens de ope ningstijden van de beurs. Erwin ten Hove won de eerste prijs: een navigatiesysteem. De tweede prijs was voor José Mensink: een mobiele tele foon en Gerard Steunenberg verdiende een MP3-speler als derde prijs. (Foto: Sander Scheperman) RIJSSEN - Risne Stars be gon zenuwachtig aan de wedstrijd. In het begin van de wedstrijd viel Stefan Uneken uit met een ernstige knieblessure. Risne Stars pakte na dit inci dent de draad goed op en be gon goed te spelen tegen de relatieve grote spelers van To nego. In de vierde minuut werd het: 9-6, maar Risne Stars kon niet verhinderen dat Tonego vervolgens een klein gaatje sloeg naar 10-15. Dit verschil bleef gedurende het kwart staan, zodat er met een stand van 20-25 aan het twee de kwart werd begonnen. In het begin van dit kwart leek het erop dat Tonego de wed strijd al vroegtijdig ging be slissen, maar Risne Stars zorgde ervoor dat het gaatje maximaal 7 punten werd en door een goede verdediging kroop het richting Tonego. De stand met rust was: 39-41. In het derde kwart bleef de span ning groot. Beide ploegen speelden aantrekkelijk basket bal. Het verschil na 5 minuten in het derde kwart bleef 1 punt: 51-51. Risne Stars pro beerde te gretig om de wed strijd te laten kantelen, Maar Tonego bleef scoren, terwijl de verdediging redelijk goed op orde was. De stand na 3 kwarten spelen werd: 62-66. In het begin van het laatste kwart begon Risne Stars aan een laatste poging de wed strijd naar zich toe te trekken. Tot aan de 6e minuut bleef Risne Stars in de strijd met een stand van 72-73 op het scorebord. Maar toen stokte de aanval, terwijl Tonego ge bruik maakte van routine en rust. Bij Risne Stars ging de kaars langzaam uit en de eind stand werd daardoor: 75-84. Topscoorders Risne Stars: Ke vin Grevink: 25, Johan Vrug- teveen: 15, Gerwin Witten: 14. RIJSSEN - Het Rijssens Mannenkoor heeft dit win terseizoen aardig wat op haar programma staan. Onlangs heeft het Rijssens Mannenkoor een prachtige Kerst-cd opgenomen, waar bij medewerking is verleend door een keur aan musici. Het mannenkoor werd bege leid door het gerenommeer de orkest The Bach Orches tra of the Netherlands, kope rensemble Ventoux en Louis van Dijk vleugel. Ook koorsolist Ard Kamp huis is weer op deze nieuwe cd te horen. Dit alles onder- leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. De cd is inmid dels via de koorleden en of www.rijssensmannenkoor.nl verkrijgbaar voor maar 15 euro. De voorbereidingen voor de komende kerstconcerten en het nieuwjaarsconcert zijn volop in gang gezet. Op 8 de cember staat er een kerstcon cert op het programma in de Rijssense RK-Dionysiuskerk aanvang concert 20.00 uur, tijdens dit concert zal de Kerst-cd worden gepresen teerd aan het Rijssense pu bliek, burgemeester B. Koe- lewijn van de gemeente Rijs- sen-Holten zal dan officieel de nieuwe Kerst-cd in ont vangst nemen. Zaterdag 16 december wordt er aanvang 15.00 uur tradi tioneel in de Lambertus Ba siliek in Hengelo een kerst concert gegeven, waarbij medewerking wordt verleend door Jongerenkoor Genesis uit Hengelo. Het Rijssens Mannenkoor sluit deze serie kerstconcer ten 26 december (Tweede Kerstdag) af met een kerst concert in katholieke kerk in Enter. Dit concert is een be nefietconcert ten bate van Stichting Enter geef vijf de 5. Alle kerstconcerten worden op de vleugel begeleid door Jan Vayne, samen met het koperensemble 'Ventoux'. Het jaar 2007 luiden het koor in op 6 januari 2007, want dan staat het tweejaarlijkse nieuwjaarsconcert op het programma in het Parkge bouw te Rijssen. De Rijssens Mannen treden dan op met onder andere Margaret Roest (sopraan) en Louis van Dijk en Jan Lenselink samen op 'twee vleugels. Zoals men ziet, er staat weer van alles op het programma, voor meer informatie over de concerten en de nieuwe cd, kan men terecht op www.rijssensmannenkoor.nl of telefoon 0548-518072. 50% korting korting geldt op het goedkoopste artikel. Gelldt niet op aanbiedingen

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 16