Cannova Praten met de wijkverpleegkundige. Gewoon, bij u thuis! k\fi dichterbij dan u denkt Carinova 1 Zorg bij u in de november 2006 buurt r Wijkverpleegkundigen van Carinova kunnen Advies, Instructie en Voorlichting geven aan cliënten met een chronische of levensbedreigende ziekte. Hiervoor is geen indicatie van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig. En u hoeft geen eigen bijdrage te betalen. Ziek zijn is meestal ook: een heleboel vragen hebben na de diagnose van een chronische of levensbedreigende ziekte. Vaak krijgen de cliënten een folder mee en velen kennen inmiddels ook de weg op internet. Toch zullen er altijd vragen blijven waar geen pasklaar antwoord op is. Vragen, die dan meestal door verpleegkundigen in het ziekenhuis of in de huisartsenpraktijk worden beantwoord. Daar heeft men meestal ook niet alle tijd voor u. Daarom doet Carinova het anders... Praten bij u thuis De wijkverpleegkundige van Carinova komt bij u thuis. Met u wordt gesproken over de veranderingen die het leven met een ernstige ziekte veroorzaken. Het leren Cursuskalender november/ december 2006 Cursussen 'Babymassage' Hardenberg (Baalderveld), start vrijdag 10 november 'Borstvoeding, de beste start' Deventer, start dinsdag 28 november 'Kind en veiligheid' Dedemsvaart (Schuttevaer), start donderdag 30 november Deventer, start woensdag 6 december Themabijeenkomsten 'Lekker eten met de feestdagen' Bergentheim, datum maandag 13 november 'Druktemakers' Raalte, datum dinsdag 14 november 'Regels en grenzen' Raalte, datum woensdag 15 november Holten, datum woensdag 22 november Staphorst, datum maandag 13 december omgaan met zo'n ziekte vraagt om een persoonlijke benadering, vindt Carinova. Vandaar dus bij u thuis. En zonder haast. De WMO komt er aan Ook voor anderen Voor uw partner of naaste familie kan er ook behoefte zijn aan advies, instructie of voorlichting. Zeker als er een groot beroep op hen wordt gedaan bij uw verpleging en verzorging. Dan kan een aantal ondersteuningsgesprekken met de wijkverpleegkundige weer kansen en openingen bieden. Misschien zelfs zodanig dat u niet opgenomen hoeft te worden. Aanmelding U kunt zich op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur aanmelden bij Carinova, telefoon (0900) 8662 (€0,10/min). Op 1 januari 2007 gaat in de meeste gemeenten de Wet Maatschappelijke Ondersteuning in. Deze wet, kortweg WMO, bepaalt dat uw gemeente voortaan verantwoordelijk is voor hulp en ondersteuning aan mensen die het alleen niet redden. Denkt u bijvoorbeeld aan ouderen, mensen met een beperking of psychische problemen en chronisch zieken. Er gaat dus van alles veranderen. Voortaan anders: Huishoudelijke Verzorging Hulp in de huishouding valt dus niet meer binnen de AWBZ en dus ook niet onder het CIZ. Voor huishoudelijke hulp moet u daarom na 1 januari 2007 bij uw gemeente zijn. Uw gemeente sluit contracten met zorgleveranciers of is bezig dat te doen. U kunt altijd uw voorkeur voor een zorgleverancier aangeven. Blijft hetzelfde: Persoonlijke Verzorging Om in aanmerking te komen voor AWBZ-gefinancierde zorg, zoals Persoonlijke Verzorging, heeft u dus een indicatie van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig. De benodigde verpleging en verzorging wordt in overleg met u vastgesteld. Indicatiebesluiten worden door het AWBZ-zorgkantoor naar Carinova gezonden. Dit zijn de ClZ-organen bij u in de buurt: CIZ Zwolle: (0900) 20 30 402 0,10/min). CIZ Deventer: (0570) 68 67 00. In een makkelijk schemaatje ziet het er zo uit: Welke zorg? Oenk aan: Welke wet? Bij wie moet u zijn? Wie voert de zorg uit? Persoonlijke verzorging Hulp bij het opstaan, douchen, scheren, aankleden, eten AWBZ CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) U kiest zelf, bijvoorbeeld Carinova U moet kiezen Huishoudelijke verzorging Stofzuigen, kleding wassen, strijken, dweilen WMO Gemeente uit een zorg leverancier die uw gemeente heeft uitgekozen Met een persoonsgebonden budget (het zogenaamde PGB) kunt u altijd zorg inkopen bij Carinova, ongeacht welke zorg dat is. Overigens, ook zonder PGB kunt u bij Carinova terecht voor de inkoop van (extra) particuliere zorg. Wilt u nadere informatie over de zorg die u wilt inkopen, dan kunt u bellen met Carinova op nummer (0900) 8662 (co.ro/min). Kiezen voor kwaliteit Carinova scoort in een onafhankelijk onderzoek onder haar cliënten zeer hoge cijfers op punten als betrouwbaarheid, deskundigheid en bejegening. Bovendien: Carinova werkt dikwijls al jaren in uw gemeente en kent de lokale omstandigheden als geen ander. Een keuze voor Carinova is dus altijd een goede keuze. Gegarandeerd. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 <e o,io/min). Zorg voor uw welzijn T (0900) 8662 0,10/min) I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M G.Gooszenstraat 10, H.J.P Fesevusstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberg er State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Veldkampweg 19, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Rust en regelmaat werkt tegen huilbabies Goede begeleiding van ouders die een overmatig huilende baby hebben is essentieel. Rust en regelmaat, al dan niet gecombineerd met inbakeren, is effectief bij overmatig huilgedrag. Om te voorko men dat een baby overmatig gaat huilen lijkt het logisch om rust en regelmaat preventief in te zetten. Landelijk blijkt hier veel belangstelling voor te zijn. Nieuwe themabijeenkomst Daarom heeft Carinova deze nieuwe bijeenkomst ontwikkeld gericht op 'hoe voorkom je dat een baby (overmatig) veel gaat huilen en wat kan je doen als een baby (overmatig) veel huilt'. De docent is een gediplomeerd wijk verpleegkundige Jeugdgezondheidszorg. Tijdens de bijeenkomst komen onder werpen aan bod zoals conclusies landelijk huil-onderzoek, lichaamstaal, Rust en Regelmaat en wat inbakeren hierbij kan betekenen. Reacties van gastouders op een eerdere bijeenkomst: "We hebben nieuwe inzichten gekregen en nieuwe dingen gehoord". "Gelukkig kregen we voldoende bevesti ging in de dingen die we al doen". Informatie? Bel voor meer informatie met Carinova, tel. (0900) 8662 rc 0,10/min). Vraag naar Arianne Bronsvoort. Zij is stafverpleegkun- dige Jeugdgezondheidszorg en heeft mee gewerkt aan het landelijk "huilonderzoek". Carinova displays Op zo'n 150 adressen in de regio zijn speciaal gemaakte Carinova displays te vinden met daarin een groot aantal folders van al onze diensten en producten. Deze displays worden vier keer per jaar opgeschoond en aan gevuld. De informatie is dus altijd actueel. U vindt de Carinova- display o.a. bij de meeste huisartsen, apothekers, gemeen ten, etc. Qe cliëntenraad van Carinova behartigt uw belangen! Heeft u vragen aan of suggesties voor de Cliëntenraad, dan kunt u die zowel schriftelijk als telefonisch doorgeven. U kunt ook vragen stellen of suggesties doorgeven via onze website: www.carinova.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15