ft ^verijssel Provincie peilt opinie over seniorenbeleid Eén meldpunt Groei huisartsen capaciteit in Overijssel Overijssel sluit overeenkomst met Polen Overijssel Quiz provincie Zoekplaatje redactieadres Postbus 100788000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Bent u een Overijsselkenner? In de Typisch Overijssel Quiz test u uw kennis. Tot 27 november kunt u de quiz spelen vi*^^^^^^^Rt>oe mee en maak kans op één van de vele prijzen. Nederland vergrijst. Dat het aantal senioren in de samenleving toe neemt, heeft grote gevolgen voor de zorg, woningbouw, welzijn, vervoer en de inrichting van de Overijsselse samenleving. De vergrijzing vormt niet alleen een probleem, maar bie den ook kansen. De senioren van nu en de toekomst kunnen namelijk op allerlei manieren bijdragen aan de samenleving. De provincie wil dat ook bena drukken in haar seniorenbeleid. Provinciale Staten hebben hiervoor een eerste aanzet gegeven. De komende tijd wil de provincie op verschillende manieren uitvinden hoe maatschappelijke organisaties en Overijsselaars denken over het pro vinciale seniorenbeleid. Via www.overijssel.nl kunnen inwoners van Overijssel tot 1 december aan staande hun mening kenbaar. De reacties worden meegenomen tij dens de behandeling van de visie in Provinciale Staten op 13 december 2006. ét* Als gedeputeerde heb ik een breed takenpakket. Ik houd me bezig met zorg, maar ook met communicatie en handhaving. Die laatste twee komen bij elkaar in het Meldpunt Overijssel. Vragen over de veiligheid van een pro vinciale weg of overlast van een bedrijf kunnen hier makkelijk en snel gemeld worden. Zonder dat u eerst moet zoeken naar het juiste loket of het goede telefoonnummer. Het Meldpunt (voorheen Milieupunt Overijssel) is vanaf nu hét centrale punt voor alle vragen en klachten op het gebied van water, bodem, lucht, natuur, milieu en verkeersveiligheid. Ook onveilige situaties op het water of provinciale wegen kunt u er melden. Het Meldpunt is 24 uur per dag, 7 dagen per week te bereiken via 038 425 24 23 of via www.overijssel.nl/meldpunt. Daar kunt u trouwens ook zien over welke bedrijven er klachten zijn geweest, leder kwartaal maken we een top drie van bedrijven waarover de meeste klachten zijn binnengekomen en vertellen we wat we daarmee gedaan hebben. Gert Ranter, Gedeputeerde voor Zorg en Participatie De provincie Overijssel trekt 230.000 euro uit voor de ontwik keling van gezondheidscentra en zorgposten in Borne, Hengelo, Raalte, Genemuiden, Zwolle en voor de vorming van een huis artsenmaatschap in Noordoost Twente (Weerselo, Ootmarsum, Oldenzaal en Denekamp). De provincie vindt het belangrijk dat er voldoende en goede huis artsenzorg in Overijssel is en blijft. In 2003 waren er berichten over een dreigend huisartsentekort. Als gevolg daarvan dreigde ook de huisartsencapaciteit in Overijssel in gevaar te komen. Het provin ciebestuur heeft sindsdien bijna 1,4 miljoen euro beschikbaar gesteld om de eerstelijnszorg - in het bijzonder de huisartsen zorg - te versterken. Dat heeft resultaat gehad: Overijssel telt op dit moment genoeg huisartsen om alle 1,1 miljoen inwoners te bedienen. Gedeputeerde Ranter, verantwoordelijk voor zorg in Overijssel, verwacht dat het aantal huisartsen tot 2010 blijft toenemen., "Dit betekent niet dat we nu achterover kunnen leunen, we zullen in ieder geval in deze bestuursperiode als provincie blij ven investeren in versterking van de eerstelijnszorg, zodat we onze opgebouwde voorsprong zoveel mogelijk vasthouden." Oplossing zoekplaatje september: Zoutboortoren bij Boekelo. Overijssel is een provincie met verras sende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden Weet u bij voorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 3 november 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Commissaris van de Koningin, Geert Jansen, en zeven fractievoorzitters uit Provinciale Staten heb ben de Poolse stad Stettin en de Duitse stad Berlijn bezocht. Doel van de reis voor de Overijsselse delegatie was de onderlinge relatie tussen de provincie en Duitsland en Polen versterken. Daarnaast is er uitgebreid gesproken over de actuele politieke, economische en culturele ontwikkelingen in Duitsland. De feestelijke ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst tussen Overijssel en de Poolse provincie Zachodniopomorskie (Westpommeren) vormde het kersje op de taart. Hiermee werd het officiële startschot gegeven voor de werkrelatie die de provincie de komende jaren met Polen verbindt. De beide commissarissen uit Overijssel en Westpommeren, Jansen en Meyer, willen de komende jaren de samenwerking tussen overheden, bedrijven, kennisinstellingen en andere instellingen sti muleren. Hierbij ligt de nadruk op kenniseconomie en innovatie (uitwisseling tussen universiteiten), verbeteren van de infrastructuur (A1 en Berlijnspoorlijn) en de economische ontwikkeling van het platteland (projecten rond recreatie en toerisme). In de loop van 2007 worden de eerste concrete projecten gepresenteerd. Een verslag van de reis staat binnenkort op 'provincialestaten.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23