Handbaldames maken V L in Blauw Wit '66 komt goed weg Expo Schilderskring Dinsdag 17 oktober 2006 Uitslag BC Holten 2 Handbal heren 1 Uitslag ATB Gelijkspel schakers Dames 1 W Holten Sportagenda Sponsorloop Tsjernobyl Valkenshow 7 Laco V' L schiet in de verdediging als Jessica Smit de bal wil gaan gooien. (Foto: Jo- han Bolink) HOLTEN - Het tweede team van BC Holten speelde afgelopen maandag thuis tegen Bravo 1 uit Hengelo. Na drie nederlagen zou een gelijkspel of over winning wel heel erg welkom zijn. Ismael Wind de eerste heer slaagde er niet in, hij verloor met 22-20, 20- 22 en 12-21. Rolph Rik- kering had drie games nodig om tot winst te komen, 16-21, 21-13 en 21-17. Renate Oosterik won gemakkelijk in twee games 21-5 en 21- 13. Marijke Offenberg kreeg een zware partij en moest tot het uiterste gaan om te winnen, 21- 10-13-21 en 21-13. Tus senstand 3-1. HOLTEN - Na een dramatische seizoen start (drie gespeeld, nul punten) moest Hol ten in Westervoort aantreden tegen Dui ven 2. Duiven had alle drie de wedstrijden tot op heden gewonnen dus Holten kon zich opmaken voor een lastige wedstrijd. De 13-10 ruststand bood de nodige perspectieven. Na rust kwam Duiven met meer en meer moei te tot scoren en bij 18-18 slaagde Holten er voor het eerst in op gelijke hoogte te komen. Uit eindelijk kon Duiven middels twee strafwor- pen het definitieve gat slaan. Het spel van Hol ten was vele malen beter dan de drie wedstrijden ervoor maar punten le verde het helaas niet op. HOLTEN - De Open Apeldoornse Kam pioenschappen werden zondag 15 oktober ver reden op het midden terrein in het Order- bos. In de drie startklassen was vooral de jeugd van 8 tot en met 10 jaar sterk vertegenwoordigd door de Holtense mountainbi- kejeugd. Bruno Mooi- weer en Matthijs Tem pelman waren met el kaar aan het uitvechten wie de kopstart had. Het werd Bruno. Hij reed zo sterk dat hij het gehele veld gelijk het nakijken gaf. Voor Matthijs, die overigens een superwed strijd reed, ging het iets jes minder na de gewel dige start heeft hij enige rondjes op de derde plaats gereden. Echter zijn benen liepen een beetje vol. Op dat mo ment kwam Robin Lam- mers op stoom. Door met een iets lichter ver zet de bultjes op te rij den, hield hij flink wat snelheid over om goed door te schuiven naar voren. Robin eindigde dus ook op een verdien de derde plaats. HOLTEN - Het tweede schaakteam heeft vrijdag 13 oktober met 3-3 gelijk gespeeld tegen Lonneker 2. Na tien zetten stond Henk van Beek twee stukken voor en z'n tegenstander gaf op. Johan Klein Teeselink verl oor een stuk en daarna de partij. Ronald Klein Teeselink kwam onder druk te staan en verloor ook een stuk waarna het snel gebeurd was. Dinant van Beek won in die opening twee pionnen. Hij kreeg wel een aanval te verduren maar wist het netjes uit te spelen. Bas van Beek speelde een ongelukkige partij, kwam onder druk te staan en moest opgeven. Martijn Hage won aan het eerste bord een kwa liteit, deze offerde hij terug voor drie pionnen en speelde het bekwaam uit. HOLTEN - VV Holten Da mes 1 moest op visite bij Wijhe '92. Hier stond he laas geen gezellig kopje koffie klaar. De eerste helft verliep niet onaardig, en de roodzwarte dames gingen dan ook de kleedkamer in met drie doel punten achterstand. Tijdens de tweede helft liepen de frustraties over de slecht flui tende scheidsrechter en een natrap van een dame uit Wij he uit op onenigheid tussen beide kampen. Wijhe won uiteindelijk met 7-0. GROENLO - Met hangen en wurgen en het nodige geluk heeft Blauw Wit de moeilijke uitwedstrijd te gen laagvlieger Grolse Boys tot een goed einde weten te brengen (1-2). In de beginfase zag het er helemaal niet naar uit dat het een moeilijke middag zou worden voor de Holte naren, want met gevarieerd aanvalsspel werden enkele mooie kansen gecreëerd. De doelman van de thuisclub wist echter de inzetten van Jurrian Paalman en Harald Beldman te pareren en ook werd enkele keren net naast of over gemikt. Grolse Boys probeerde met vrij fors spel en met lange ballen op de twee lange snelle spitsen gevaarlijk te worden, waar mee de Blauw Wit verdedi ging de nodige moeite had. Toch kwam Blauw Wit in de 13e minuut verdiend op voorsprong toen Merijn Of- fringa beheerst een straf schop benutte (0-1). De goed en strak leidende scheidsrechter Vergeer had die strafschop toegekend toen een verdediger van de thuisclub de bal met zijn hand uit de bovenhoek sloeg, nadat zijn doelman de bal uit een hoekschop van Merijn door zijn vin gers had laten glippen. De verdediger moest door die actie uiteraard met rood ver trekken. Wie gedacht had dat Blauw Wit daarna tegen HOLTEN - Bij hun debuut in de regioklasse B hebben de dames van HV Holten een visitekaartje afgegeven. HV Holten moest starten tegen het tweede team van eredivisionist Laco V L uit Geleen. Vijf minuten voor rust kwam V L met 11-13 voor, maar twee snelle breaks brachten tien Grolse Boys spelers de wedstrijd naar zich toe zou trekken, vergiste zich, want de thuisclub werd juist het meest gevaarlijk. Het leek alsof de Blauwwitters to taal niet wisten hoe ze met deze man meersituatie om moesten gaan. Stefan Aan stoot kreeg nog wel een gro te kans om de voorsprong te vergroten, doch hij treuzel de te lang. En wat de Blauw Wit aanhang al vreesde, ge beurde in de 35e minuut. De thuisclub kwam op gelijke hoogte. De lange spits kon uit een hoekschop ongehin derd inkoppen (1-1). Even later leek de thuisclub zelfs op voorsprong te komen, doch een harde inzet strand de op de paal. Het was een meevaller dat de Holtenaren voor de rust nog weer op voorsprong kwamen. Een snelle aanval over de rech tervleugel, werd door Jur rian met een hard en on houdbaar schot fraai afge rond (1-2). Gert-Jan Ulfman kwam vanaf de aftrap van de tweede helft in het veld voor Arjan Aanstoot. Grolse Boys begon direct, ondanks een man minder, een offen sief en bepaalde het spel- beeld. De Blauw Wit verde diging moest alle zeilen bij zetten om de gelijkmaker te voorkomen. Door dit risico volle spel van de thuisclub kreeg Blauw Wit wel coun termogelijkheden, doch daaruit wist men nauwelijks kansen te creëren. Jurrian Holten bij rust op gelijke hoogte: 13-13. In de eerste minuten na rust kwam Hol ten door tijdstraffen met vier spelers in het veld te staan en kreeg het ook nog een straf- worp tegen. Jeanet Mark voort ranselde echter de bal uit haar doel en ook de rest van de staltijd kwam Holten ongeschonden door. Holten zag mogelijkheden en met schoot een keer net naast en Merijn zag zijn vrije trap door de doelman gekeerd, meer mogelijkheden waren er niet. En doordat de Blauw Wit middenvelders en spitsen steeds balverlies leden tegen de fors spelende tegenstanders, bleef de ver dediging het moeilijk hou den. Met veel inzet en ten koste van nogal wat hoekschop pen, bleef men echter de si tuatie meester. Geleidelijk aan werd het niveau van de wedstrijd echter steeds be denkelijker. In de 75e mi nuut moest ook Blauw Wit met tien spelers verder, toen Harald Beldman, na een on besuisde wraakactie op zijn tegenstander, volkomen te recht werd weggestuurd. Grolse Boys kreeg in de slotfase nog enkele behoor lijke kansen, doch door ei gen onkunde en ook soms met de nodige pech, leverde dat niet de op zich wel ver diende gelijkmaker op, zo dat Blauw Wit uiteindelijk bepaald niet mocht moppe ren dat het drie punten mee kon nemen naar Holten. Door de nederlaag van kop loper SKVW bij Oeken, staat Blauw Wit nog maar één punt achter de nieuwe koploper, Almen, die op za terdag 28 oktober a.s. naar 't Vletgoor komt. Blauw Wit zal zich echter aanzienlijk moeten verbeteren, wil het succes hebben in die wed strijd. enkele fraaie combinaties werd een 17-13-voorsprong genomen. V L ging slordi ger spelen terwijl de Holten- se verdediging stond als een huis. Tot groot enthousiasme van de vele supporters liep Holten zelfs uit tot 20-14. In deze periode stopte Jeanet Markvoort opnieuw twee strafworpen. Eindstand werd uiteindelijk 22-15. Blauw Wit Zaterdag 21 oktober Blauw Wit 2 - AVW'66 3, 12.30 uur; Grolse Boys 3 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); Blauw Wit Cl - AVC Heracles Cl, 10.30 uur; Lemelerveld D2 - Blauw Wit D18.45 uur (ver trek 7.45 uur); Blauw Wit D2 - OZC D3, 10.30 uur; Raalte El - Blauw Wit El, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit E2 - Holten E2, 9.30 uur; Blauw Wit E3 - Vilsteren El, 10.30 uur; Rohda Raalte E13 - Blauw wit E4, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Haarle F1 - Blauw Wit Fl, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); SDOL F2 - Blauw Wit F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F3 - SWN F3. 9.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 20 oktober Blauw Wit 1 - FC Sedap 2, 19.00 uur; Blauw Wit 2 - Go Ahead Dl. 20.00 uur. VV Holten Zaterdag 21 oktober NEO A3 - Holten Al, 14.30 HOLTEN - Schilderskring Holten exposeert van 16 oktober tot 1 januari 2007 in de hal van het gemeente huis locatie Holten aan de Smidsbelt. Alle veertien leden van de schilderskring werken mee aan de expositie in het ge meentehuis. Er worden di verse werken getoond. De expositie is tijdens kantooru- HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobyl- kinderen Holten houdt morgen, woensdag 18 oktober, een sponsor loop. Bestemd voor alle Holtense kinderen in de basisschool leeftijd (4- 12 jaar). De opbrengst is volledig bestemd voor het verblijf van de Wit-Russische kinde ren, die momenteel te gast zijn in Holten en Rijssen. Gezien het grote aantal inschrijfformulieren die de organisatie al heeft ontvangen, belooft het een net zo groot succes te worden als de twee edities in 2001 en 2004, toen 350 kinderen mee hebben gelopen. De sponsorloop wordt gehouden op Sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg in Holten. De kinderen uit de groepen 1 en 2 starten om 14.00 uur, de groepen 3,4 en 5 beginnen om 14.30 uur aan hun rondjes en de groepen 6, 7 en 8 om 15.10 uur. Het startschot zal worden gegeven door burgemeester Koelewijn, en er lopen enkele raads leden mee. Publiek is welkom om de deelne mers aan te moedigen. Verder zal er een spring kussen aanwezig zijn voor de kinderen. Voor alle kinderen die mee doen is er na afloop drin ken en een leuke attentie. uur (vertrek 13.30 uur); Ste- vo BI - Holten BI, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); NEO C4 - Holten C2, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur): Heeten D2 - Holten Dl, 9.15 uur (vertrek 9.30 uur); ASC'62 D3 - Hol ten D2, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Broekland E2 - Holten El, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Blauw Wit '66 E2 - Holten E2, 9.30 uur (ver trek 8.45 uur); Holten E3 - SP Daarle E2, 9.00 uur; Hol ten E4 - Heeten E4, 10.00 uur; Holten E5M - Wesepe E2, 10.00 uur; Holten Fl - Wijhe '92 F4, 11.00 uur; Heeten F6 - Holten F3, 11.45 uur (vertrek 10.45 uur); Hel- lendoorn F3 - Holten F4, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Handbal Zaterdag 21 oktober Meisjes BI uit tegen CVO BI, 11.25 uur; Meisjes B2 uit tegen CVO B2, 9.00 uur; Meisjes C2 thuis tegen CVO C2, 11.30 uur; Meisjes C3 uit tegen Atlantis, 13.10 uur; Dames 1 uit tegen AAC 1899 2, 20.15 uur. ren te bezichtigen en gratis toegankelijk. HOLTEN - In de herfstva kantie op donderdag 26 ok tober wordt er op Erve De- ijk in Holten een grote roofvogelshow gehouden. De show begint om 14.00 uur en is gratis te bezoeken.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7