'Ik wil geen oorlog meer, maar vrede' Vergunning paasvuren Dodelijke aanrijding Verantwoord in drinkkeet Gemeente wil dichterbij staan Expositie Beleef de nacht Afsluitingen WGGGNGR Holtens Nieuwsblad 5Dinsdag 17 oktober 2006 HOLTEN - Alhoewel het nog een halfjaar duurt voordat de paas vuren weer mogen worden aangestoken, vraagt burgemeester Bort Koelewijn er nu al over na te denken. Vooral over de plaats waar de bult komt te staan en om daar al vast een vergunning voor aan te vragen. "Het zou toch jammer zijn wanneer dit te laat gebeurt, waardoor we moeten besluiten om het vuur niet aan te steken", benadrukt Koelewijn. Zo moest de poasboake van Espelo op het laatste moment nog worden verkast naar een andere plek, wegens brandge vaar voor een boerderij in de buurt. Koelewijn vraagt daar om de boakebouwers nu al door te geven waar ze de bult gaan bouwen, zodat niemand op het laatste moment voor verrassingen komt te staan. HOLTEN - Een 73-ja- rige bromfietsbestuur der uit Holten wilde woensdag 11 oktober om 10.40 uur de Raal- terweg oversteken. Rijdend over de Espelo- dijk wilde hij de Vale-, weg opgaan. Bij het oversteken zag het slachtoffer een voor hem over de Raalterweg na derende vrachtauto niet aankomen. Een aanrij ding was het gevolg. De man is ter plaatse aan zijn verwondingen over leden. Het wordt niet uitgesloten dat het slachtoffer door de laag staande zon de vrachtau to niet heeft zien aanko- HOLTEN - Burge meester en wethouders hebben vorige week dinsdag een route ge maakt door het buiten gebied. Hierbij kwa men ze ook langs keten die jongeren gebruiken om met elkaar een drankje te drinken. Burgemeester Bort Koelewijn waarschuwt dat de eigenaren er zelf verantwoordelijk voor zijn. Koelewijn: "Volgens de politie zijn er zo'n zes drinkketen in het buiten gebied. Daarbij is de ene keet de andere niet. Soms worden ze alleen maar gebruikt om met vrienden gezellig een pilsje te kunnen drin ken". Toch vraagt hij de eige naren van deze keten, een oogje in het zeil te houden. "De eigenaren zijn zelf verantwoorde lijk, wanneer er iets ge beurt. Zoals bij brandge vaar en overmatig drankgebruik". HOLTEN - De gemeente Rijssen-Holten zoekt enke le mensen, die voor de ge meente als aanspreekpunt voor het buitengebied kun nen dienen. Burgemeester Bort Koelewijn ziet graag dat het gemeentebestuur dichter bij de mensen staat. "We zoeken contactpersonen die representatief zijn voor een wijk of gebied en die goed kunnen aangeven wan neer iets niet goed gaat of juist wel", zegt Koelewijn. Het is een nieuwe insteek van de gemeente om op deze manier met bewoners in con tact te komen en te blijven. Hierdoor hoopt het gemeen tebestuur sneller op de hoog te te worden van wat zich in een bepaald gebied speelt. Zodat daar eerder op kan worden ingespeeld. Mocht het aanslaan, dan is het de bedoeling om meer van deze contactpersonen aan te stellen. Meer informatie: telefoon 0548-854854. NIEUW-HEETEN - Schil derskring Theo Holtslag in Nieuw-Heeten bestaat twintig jaar. Dit wordt ge vierd met een expositie in het Timmermanshuis. De openingstijden zijn zon dag 22 oktober van 14.00 tot 20.30 uur; maandag 23 tot en met 28 oktober van 13.30 tot 20.30 uur; zondag 29 okto ber van 14.00 tot 18.00 uur. Kinderen lezen spreuken voor bij het monument van Marinus Stevens. (Foto: Jan Slooijer) ESPELO - "Ik wil geen oorlog meer, maar vrede". Een van de spreuken die leerlingen van de Bos- school, met daaraan een bloem, neerlegden bij de herdenkingssteen aan de Haarlerweg. Alle leerlingen van de Bos- school herdachten afgelopen vrijdag 13 oktober de razzia die 62 jaar geleden door de Duitsers werd gehouden in Salland. Hierbij werd de 18- jarige Marinus Stevens dood geschoten. Vredig in het bos ligt langs de weg een grote herdenkingskei met een foto van Marinus. Daarnaast staan foto's van Gerrit-Jan Piksen en Maurits Bachrach. Ook zij kwamen, elders in Salland. om tijdens dezelfde razzia. Jan Marsman en Jan Tielbeek maakten deze verschrikkelij ke dag op 14 oktober 1944. mee. Tielbeek: "We hebben er elk jaar weer moeite mee om hier te staan. Maar toch willen we graag bij de bijeen komst aanwezig zijn." Met hulp van anderen, zorgden zij ervoor dat er een monument kwam. Maar door hun inmid dels hoge leeftijd, hebben ze het enkele jaren geleden overgedragen aan de Bos- school. Positieve reacties op jumelagefeest HOLTEN - Vertegenwoor digers van de partnerste den Steinfurt, Winterberg en Rijssen-Holten hadden vorige week zaterdag in het gemeentehuis van Rijssen- Holten een uitgebreid werkoverleg met elkaar. De partnersteden waren zeer sterk vertegenwoordigd: uit Winterberg kwamen de voor zitter van het 'Europa co mité' en het hoofd van het VVV. Uit Steinfurt waren er de burgemeester, de plaats vervangende burgemeester, een vertegenwoordiger van de lokale voetbalvereniging SC Preuzen Borghorst, een vertegenwoordiger van de brandweer en het hoofd Per- sonalamt. Naast de leden van de Stichting Jumelage Rijs sen-Holten gaven van het ge meentebestuur van Rijssen- Holten de wethouders W. Stegeman en W. ter Schure acte de présence. Burge meester B. Koelewijn, die eerst nog andere verplichtin gen had, woonde in de na middag het treffen eveneens bij. Het doel van deze bijeen komst was om van gedachten te wisselen over de invulling van het programma tijdens het te houden jumelageweek- end op 15, 16 en 17 juni 2007. ,,De stelling, die door de Stichting Jumelage Rijs sen-Holten werd geponeerd, Onder andere leden van de Stichting Jumelage Rijssen-Holten en wethouder Willem ter Schure vergaderden met vertegenwoordigers uit Winterberg en Steinfurt over een groots jumelagefeest volgend jaar. (Foto: Harry Broeze) dat de jumelageactiviteiten voor en door de gehele be volking van Rijssen-Holten gezamenlijk met de bevol king van onze partnersteden dienen te zijn, werd door al len onderschreven, zelfs als voorwaarde gesteld", geeft voorzitter van de Jumelage Rijssen-Holten Gerhard Zwoferink aan. Alle te organiseren activitei ten zullen breed worden ge bracht: van sport, cultuur, onderwijs, VVV tot en met commercie. „Bij dit laatste moetje denken aan een even tuele medewerking van bij voorbeeld bedrijven, mid denstandsverenigingen en horeca", aldus Zwoferink. Daarnaast wordt gedacht aan een te houden Workshop Eu ropese Integratie onder lei ding van een prominente per soonlijkheid. Geen jumelage dus van alleen maar bestuur ders, maar jumelageactivitei ten voor iedereen. Zwofe rink: „We kunnen rustig stel len dat zowel Steinfurt als Winterberg zeer enthousiast en uiterst positief hebben ge reageerd. Hierdoor is er een noodzakelijk draagvlak ont staan wat onontbeerlijk is voor het doen slagen van de beoogde jumelageactivitei ten." HOLTEN - Beleef de donkere nacht tijdens een wandeling in Na tionaal Park de Sal- landse Heuvelrug en ervaar wat voor gevoel dat geeft. Tijdens de Nacht van de Nacht verzorgt Natuurdiora- ma Holterberg zater dag 28 oktober het Mysterie van de Nacht op de Holterberg. Natuurgids Anton van Beek en verhalenvertel ler Paul Akkerman ne men de wandelaars mee over de paden van de donkere Holterberg. De wandeling begint om 21.30 uur en duurt tot 23.30 uur. Deelname kost 7,50 euro inclusief een drankje na afloop. Aanmelden verplicht: e- mail museum@holter- berg.nl of telefoon 0548-361979." HOLTEN - Wegens werkzaamheden <vor- den enkele wegen afge sloten. De Larenseweg, ter hoogte van de brug over de Schipbeek, is van 23 tot en met 27 oktober af gesloten. De spoorwegovergangen in de Doorlopendedijk en Oude Stationsweg van zaterdag 4 novem ber om 1.00 uur tot en met zondag 5 november om 7.00 uur. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5