Hondje spelen niet makkelijk Q Circus bij Floralia is en waarachtig Agenda Het is tijd voor de spaarweek. Het is tijd voor de Rabobank. Dinsdag 17 oktober 2006 Culinaire reis, Diessen- plas, dinsdag 17 oktober 2006, 10:45 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 17 oktober 2006, 14:30 Jubileumconcert HGK, Dorpskerk, vrijdag 20 ok tober 2006, 20:00 Diepe Hel Holterberg- loop. Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Rocktoberfest, Dijker- hoek, zaterdag 28 oktober 2006 - zondag 29 oktober 2006 Speelgoedbeurs, Bosch kamp, zaterdag 4 novem ber 2006 Jubileumconcert Hol- tens Mannenkoor met Ernst Daniël Smid, Kan delaar, zaterdag 4 novem ber 2006, 20:00 Bejaardensoos, Kande laar, dinsdag 7 november 2006, 14:30 NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect, Vosman, woensdag 15 no vember 2006 Intocht Sinterklaas, Holten, zaterdag 18 no vember 2006 Borrel 40-jarig jubileum supportersver, der Rood zwarten, Meermanskamp, zaterdag 18 november 2006 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 23 no vember 2006 Kaartmarathon, Bosch kamp, zaterdag 25 no vember 2006 Ben jij niet ouder dan 12 jaar en heb je een rekening bij Rabobank West Twente? Leeg dan jouw spaarpot in de week van 23 tot en met 27 oktober en ontvang een leuk cadeautje*! Maximaal 1 cadeautje per kind, af te halen bij de kantoren Holten en Markelo. De trainers van Stichting Hulphond Nederland moesten aan het Beukenlaantje hond spelen en de schapen langs een parcours drijven. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Een groep trainers van Stichting Hulphond Nederland heeft in Holten een weekend lezingen gevolgd. Als afsluiting mochten ze meehel pen met schapen drijven. Serge van der Zweep van Llanfa- rian border collies gebruikte hiervoor een weiland aan het Beukenlaantje. Met enkele honden liet hij zien hoe het moet. Fluitend com mandeert hij de bor der collies om de schapen bij elkaar te houden en voort te drijven. Met priemende ogen houden de hondjes, liggend in het gras met een houding om meteen weg te schieten, de schapen nauwlettend in de gaten. Daarna was het de beurt aan de trainers om hetzelfde te doen. In groepjes van drie moesten ze de schapen, net als de hon den, een par cours langs pionnen laten afleggen. Dat bleek toch moeilijker dan het lijkt. Zod ra de schapen ook maar een kleine uitweg zagen, renden ze weg. En dan is het hardlopen om ze bij te hou den. Gelukkig stonden de honden paraat om bij te springen. Een goede leerschool voor de trai ners, die nor maal honden opleiden om gehandicapten te helpen. Zo als het openen van deuren, lichtknopjes aan en uit te drukken en zelfs een hulp kunnen zijn bij het in bed stoppen. Jan is neet meer. Jan is hên ne goane. Ie zagg'n Jan wa eulder word'n, ma toch.... Hij pass'n nog zó móói in't landschap. Noe kank mie vuursteH'n datter leu bint, diet dê-nkt, woe heffet oaver, doar bint zo vólle leu, diet Jan heet. Det is ok zo, ma diss'n Jan is Waterjan, joar'n laank, de kastelein van Hoolt'n. Hêêle generaties kwamm'n bie Jan an't schap, êêrs nog zunne vêêrkaant'n, ma later zunne móói'n grööt'n röónd'n. Ie könn'n der oe pilsje bestel'n en een wöskke ett'n. Jan schrêêft op met een strêêpke met een kr- uuske of een rondje en ai dan weg gung'n dan pakk'n ne zien book en rekk'n ne oe precies vuur wai e had hadd'n, oi det noe woll'n of neet. De rekkening möss klopp'n. Jan was bezunder. Jan zien leefhebberieje was het café, vêêrder de'ure in andeeln. Jan was nen ech'n Hoolter. Hij kwam neet zo vólle buut'n de duure. Ik kan mie neet her- innern dak Jan óóit Hollaands heb heur'n proat'n. Hoolt'ns was ziene vöörtaal en doa moss iederene't met doo. En iederene akseptêêr'n det. Vann'n tandarts tut de wegwarker. Hêêl Hoolt'n, zelfs Riess'nder, kwam bie Jan, al was't allêne ma vuur de vogelnesjes, van Janna. Ai vuur de éérste kéêr zun nöske namm'n móss ie good opass'n. want hij leut oe zelf zegg'n hoe vólle pirri pirri oi der op wol'n hemm'n. Det was altied te vólle, want iedere kéêr hattet wa wier wat scharper e maakt, zodat oe de tro- an'n uut de öög'n mêêg'n. Jan was genne griez'n moes. Jan was nen niederwets'n kêarl, hij was ne tweede va vuur de jonge leu. Hij was in 1968, n'êêrst'n Prins Carnaval van de Fienpreuvers. Doar was in die tied nöuwelijks ruumte vuur. Noe is het één van de gröttste vereneging'n van Hoolt'n. Hij was de meister van de tussen'nuur'n van de School'ngemeenschap. Hij greuidn'n uut tut het verza melpunt vuur de Hoolter jonge leu. En woerumme? Ie mögg'n der niks. Ie mogg'n nog neet met de Haanne an de gedien'n komm'n. "Nee doon,"zeere dan, "det wil Janna neet hemm'n!". Iederene lustem noar um. Zie blêêm'n komm'n. Op vriedag- en zoaterdagoamd höng'n ze der met de bene uut. Zie bestell'n, rekk'n of en moss'n de consumpties zelf ma metnemm'n. Het was de gewoonste zaak van de wêêreld. Jan en Janna stopp'n der met in januari 98. Det was vuur Hoolt'n een gróót gemis. Toen, een paar joar later het café der hêêmaol of ging, dagg'n vólle Hoolter terugge an die móóie dinge diet zich doar hebt offe spoilt. Gelukkig hebt ze toch nog ruum 8 joar met ntekaa könn'n geniet'n van ne wa verdeenden oald'n dag. Noe mött Janna alléne vedan. Aiwe eur amoal een klein betje helpt, dan mött det lukk'n. Het is toch zóó, zolange as Jan neet vergett'n wórdt, lêêft e nog. Noet Jan henne goan is, gedê-nk ik um met ziene woord'n, "En bedankt hê". Wis en waarachtig. De Vêêrkaante Viefkop DIJKERHOEK - Leerlingen van Basisschool Dijkerhoek deden afgelopen vrijdag 13 oktober behoorlijk hun best tij dens de Floralia. Naast dat ze bloemstukken hadden ge maakt voor een tentoonstelling in een klaslokaal, deden ze mee aan een circus in Bethanië. Theaterman Dolf Moed had de kinderen van tevoren geholpen bij de acts. Alhoewel de tijd krap was. Dolf was namelijk net te rug van een reis naar Bangkok, waar hij heeft opgetreden. Twee clowns maakten voor de show driftig de stoelen schoon, zodat bezoekers goed konden zitten. De zitplaatsen stonden zelfs op het podium, zodat er zo'n tachtig mensen per show naar de cir cusartiesten konden kijken. De kinderen uit de groepen 1 en 2 lieten een paardenshow zien. Met stokpaarden tussen de benen liepen zij rondjes door de arena, terwijl een leerling middenin stond met een zweep. De meiden van groep 7 en 8 hadden een acrobatische act. Door voeten met handen vast te houden, bouwden ze een menselijke piramide waar enkelen via hand stand tegenaan gingen staan. Het ging soms maar net goed, waardoor er 'Ooeoeh!' klonk in het publiek. Er waren veel clowns die met een hoelahoep in de weer gingen, maar ook drie welke een 'zware' halter moesten optillen. Het lukte hen maar nauwelijks deze omhoog te krijgen. Totdat er één 'sterke' clown binnenkwam, die het gewicht zonder moeite de lucht inhield. Verder moesten twee pipo's aan een touw trekken, die een an dere met de handen vasthield. Ze riepen de hulp in van twee be zoekers. maar ook zij konden het niet voor elkaar krijgen. Er kwamen daarna zelfs twee olifanten aan te pas, waarin kinderen zaten. Ook zij moesten het laten. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3