Fietsnetwerk langs vele knooppunten Jessica Over meen wint Rocktoberfest met wedstrijd School TV Hoolter Korhanen Rondje Kulturhus Toernooi badminton Wandeling Holterberg Lezing WM0 Wijziging treintijden Dinsdag 17 oktober 2006 (Vervolg voorpagina) HOLTEN - Een enke ling had voor de gele genheid zelfs een eigen dierengedicht ge maakt. Een orkestje van leerlingen van de muziekschool verzorg de de pauzes tussen door. Naast het circus, lieten kinderen van de Holten- se basisscholen hun ei gengemaakte draak zien. Maar liefst elf dra ken kwamen voorbij. 'Met zijn staart slaat hij in de zee, waardoor er wolken ontstaan", legt Dolf Moed de Chinese betekenis van de draak uit. "Hierdoor ontstaat regen, wat weer goed is voor de oogst". Met meerdere kinderen onder een kleurig laken en een grote kop voorop, zwieren de leerlingen in de tent. Soms met een. krop sla voorop. Echt een lekkernij voor een draak, waardoor het beest wel vooruit wil. Een Holtense toneelclub speelde daarna nog een fabel, waarna het feest werd afgesloten met een optreden van het HMV jeugdorkest. De hele tent zong de bekende dierenliedjes uit volle borst mee. Het was een behoorlijk moeilijke beslissing. Het scheelde soms maar tienden van punten". Wim Kwakernaak en Henk Mulder mochten de draken jureren, die scholieren lieten zien tij dens het Festival der Dieren. 'De derde prijs gat naar de vierde draak, die voorbijkwam", vertelt Wim. Het bleek de Haarschool te zijn, die hiermee een mooie na- tuurencyclopedie had gewonnen. "Voor de vijfde draak werden we een beetje bang", geeft Wim aan. Het ging dan ook om de angstaanjagende draak van Basisschool Dijker- hoek. waarmee de twee de prijs werd gewonnen. "Bij de achtste draak, dachten we: 'Die kun nen ze nooit zelfge maakt hebben, zo mooi Maar Dolf Moed heeft tegen ons gezegd dat ie dereen de draken zelf heeft gemaakt en daarbij geen hulp heeft gekre gen. Dit was voor ons de doorslag". De Bosschool ging dan ook met de eerste prijs naar huis. HOLTEN - Badmin tonclub Holten houdt rijdag 20 oktober een tuurt/ vrienden/ ken nissen badmintontoer- aooi. De bedoeling is dat er teams worden gevormd tan vier personen be staande uit twee dames e|t twee heren. Dpgave bij Berry Meu- eman. Telefoon: 0548 "64327 19 RIJSSEN/ HOLTEN - Re gio Twente is rondom de Sallandse Heuvelrug druk bezig met het plaatsen van borden voor het toekomsti ge fietsknooppuntennet- werk. Zolang de informa tieborden nog niet zijn ge plaatst, kan de bewegwijze ring echter nog niet wor den gebruikt. Volgens Ronny Ankoné van Regio Twente komt er een fietsnetwerk in heel Twente. Pas wanneer dit in alle be trokken gemeenten gereali seerd is, worden de informa tieborden daadwerkelijk ge plaatst. In Rijssen en Holten zal dat ongeveer ergens be gin volgend jaar zijn. "We zijn nog in onderhandeling met sommige gemeenten over de precieze fietsroutes. Daarnaast zijn er gesprekken gaande met landgoedeigena ren, om de borden te mogen plaatsen", geeft Ankoné aan. "Er wordt voor een groot deel gebruik gemaakt van bestaande routes zoals van de ANWB en lange afstands routes. Een route van de ANWB heeft ongeveer een lengte van 35 kilometer. De rondjes in het nieuwe net werk zo'n 13 kilometer". Alle routes worden met el kaar verbonden door knoop punten. Op een speciale kaart of op de nog te plaatsen informatieborden, kunnen fietsers zelf hun eigen tripje samenstellen. "Je schrijft de knooppunten op waar je langs wilt rijden, zodat je zelf een rondje kunt samenstellen", legt Ankoné uit. "Mocht het bijvoorbeeld gaan regenen, dan kun je de route korter maken door via een ander knooppunt te rij den". Langs de weg is bewegwijze ring te volgen die aangeeft waar het volgende knoop punt is te vinden. Deze bor den zijn dus nu al geplaatst. "Het is niet de bedoeling dat het alleen bij Twente blijft. Wij zijn al in gesprek met Salland hierover. Uiteinde lijk moet het een Overijssels netwerk gaan worden". Het idee komt oorspronkelijk uit België. Daarna is het eind jaren negentig overgewaaid naar Limburg. Ondertussen is het ook al te vinden in Bra bant en Zeeland. Uiteindelijk zou het dus een landelijk net werk kunnen worden. HOLTEN - Vrienden van het Hoolterpad houden zondag 22 ok tober een nieuwe wan deling over onbekende voetpaden. De wandelingen gaan langs de mooiste plekjes en over de meest verbor gen paadjes van de Hol terberg en zijn 10 of 15 kilometer lang. De wandelingen starten vanaf Camping De Hol terberg, Reebokkenweg 8, in Holten. Starten is mogelijk van 09.00 tot 14.00 uur. Voor deelname wordt een vergoeding van twee euro gevraagd hiervoor krijgt men een routebe schrijving én een con sumptie. HOLTEN - ANBO als PCOB verzorgen don derdag 19 oktober om 14.30 uur een geza menlijke bijeenkomst in de Boschkamp. A. Schipper zal uitleg ge ven over de nieuwe Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). De WMO wordt in janu ari 2007 ingevoerd. Het is belangrijk dat ieder een op de hoogte is van deze wet. Daarom hebben beide ouderenverenigingen besloten een gezamen lijke bijeenkomst te houden. nni/FDunri/ rt., 1 Annemarie en Jessica mochten op de foto met presentator Jurre Bosman. Het presen teert het School TV Weekjournaal. HOLTEN - Jessica Over- meen leerlinge uit groep 8 van de Hoiterenkschool heeft vrijdag 13 oktober de School TV Weekjournaal- quiz gewonnen. De groep heeft deze uit nodiging gekregen na het geven van het goede ant woord op de quiz van vo rige week. Samen met klasgenoot Annemarie, moeder Ger- rie en juf kregen ze een rondleiding in de studio en mochten de kinderen met presentator Jurre Bosman op de foto. (vervolg voorpagina) HOLTEN - Ook de extra spitstreinen rijden op werkdagen op een ander tijdstip, namelijk elk uur van 6.17 tot en met 9.17 uur en van 15.17 tot en met 18.17 uur. Nu is dat om xx.52 uur. De eerste trein op zaterdag gaat om 6.47 uur rijden en de laatste om 0.47 uur. Ook op vrijdag is dat de laatste trein. Op de overige dagen vertrekt de laatste om 23.47 uur. Op zondag gaat de eerste stopper om 8.47 uur. Wie overigens verder wil naar Apeldoorn, kan blijven zitten. De stop trein rijdt namelijk door en zal ook stoppen in Tweilo en Apeldoorn Osseveld. Wie richting Almelo wil met de trein, zal ook rekening moe ten houden met andere tij den. De trein vertrekt dan na melijk per uur om xx. 13 uur. Nu is dat om xx.08 uur. De treinreis duurt 17 minuten en dat is een minuut sneller. De extra spitstreinen rijden op werkdagen om het uur van 6.43 tot en met 9.43 uur en van 15.43 tot en met 18.43 uur. Op zaterdag en zondag rijden de eerste treinen om 8.13 uur. De laatste komt om 0.13 uur aan in Holten. DIJKERHOEK - De eerste editie van het Rocktoberf est wordt zaterdag 28 en zondag 29 oktober in Dij- kerhoek gehouden. Een grote verwarmde feesttent bij Partycentrum Het Bon te Paard is het decor van een muzikaal weekend met voor elk wat wils. De orga nisatie is in handen van de Haffafaclub en Het Bonte Paard. De 'rock' in Rocktoberfest is vooral te horen op de zater dagavond vanaf 21:00 uur. De in de regio bekende band The Heinoos zal deze avond het dak van de tent laten kn allen. The Heinoos, met in de gelederen oud Normaal-gita rist Jan Kolkman, spelen op geheel eigen wijze nummers uit de jaren '60, '70 en '80. Nena, Abba, Hazes, Status Quo, Beatles, Beach Boys, De Dijk, allemaal komen ze voorbij. Stuk voor stuk voor zien van een typisch pittig Heinoos-sausje. Tussen de sets van The Hein oos draait feest-DJ Jeronimo uit Bathmen zijn platen. Jeronimo is inmiddels een zeer populaire DJ, van Gro ningen tot Maastricht en van Enschede tot Vlissingen. Ook begon het buitenland te lokken, zo zijn het zonnige Mallorca, Ibiza, Kreta en Gran Canaria niet gespaard gebleven van zijn feestged ruis. Daarnaast heeft hij in de wintermaanden de maag delijke witte sneeuw van Val Thorens en Les Deux Alpes eens flink onder handen ge nomen, waar een lawine van muziek de gasten iedere avond weer aan het feesten zette. Op zondagmiddag gaat het er muzikaal gezien iets rustiger maar zeker niet minder ge zellig aan toe. Na de plotse linge afzegging van mannen koor de Hoolter Korhanen, heeft de organisatie de Vjen- neiander Musikanten weten te strikken. Met hun egerlander blaasmu ziek en Twentse humor bren gen zij de tent in de juiste sfeer. Ze staan bekend als het gezelligste blaasorkest van Nederland. Als tweede act staan de Twentse Tirolers op het pro gramma, een duo met liefde voor alles wat met Oosten rijk te maken heeft. Gezelli ge Harmonicamuziek met een hoog feesthaite. Gerard Companjen is de animator achter dit duo dat hij vormt samen met Bennie Masse- ling. Het duo laat zich prima omschrijven als "de spreker en de zwijger". Bennie ver vult de rol van volgzame steun en toeverlaat; de zwij ger. Gerard is duidelijk de spre ker. Een geboren entertainer die van het simpelste voorval een boeiend verhaal weet te maken. Als conferencier heeft hij zich al meer dan eens succesvol bewezen. Als afsluiter van deze middag speelt het Agrarisch Duo in de tent. Het programma op deze zon dag begint om 11.00 uur en de entree is gratis. 1 U nadert knooppunt De bewegwijzering van het fietsknooppuntennetwerk hangen er al. Het is nu nog wach ten op de Informatieborden om echt van start te gaan. (Foto: Harrv Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 19