Veiling en boekenmarkt brengt 13.000 euro op 'Houdt Hotter broek groen zoals beloofd' Filmclub ToDaBoKr Lezing Harpenau Vleeslading ontdooit Winkeldief Werken aan Rijssenseweg Adviesbureau WGGGNGR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 10 oktober 2006 ESPELO - Filmclub ToDaBoKr uit Espelo toont vrijdagavond 3 en zaterdagmiddag 4 november oude films over Espelo in 't Tref punt. Er is vrijdag geen om lijsting van cabaret of muziek. Deze avond be gint om 20.00 uur en is vooral bedoeld voor de jongeren. F.ntree is gra tis. Consumpties dienen wel zelf betaald te wor den. Ouderen komen zater dag vanaf 13.45 uur aan bod. Naast dia's en films, zijn er optredens van de Twentse Tirolers uit Vriezenveen. Zij ma ken Oostenrijkse en Duitse muziek met een styrische harmonica en een accordeon. De entree bedraagt deze middag 5 euro. Dat is in clusief twee koffie, twee consumpties en hapjes. HOLTEN - Patty Har penau komt woensdag 11 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar aan de Stationsstraat 4 in Holten om te praten over de taal van won- derschap. De zeven krachten van leven, geboorte, verlan gen, liefde, overvloed, wijsheid en ziel. Het is een cursus in geluk; Wie leert kijken met het hart en niet alleen met het hoofd, begrijpt dat geluk een keuze is en niet iets wat overkomt. Kosten zijn 5 euro. Aan melden kan via holten.bezieling@pla- net.nl of bellen met Ga by, telefoon 0548- 362056 of Carola, tele foon 0548-363123. HOLTEN - Bij een be drijf aan de Handels weg werd maandag 2 oktober werd ingebro ken in twee vrachtau to's. Hen vrachtauto is na de inbraak open blijven staan, waarna de gehele vleeslading is gaan ont dooien. De buit was zeer gering, maar de schade zal tus sen de 25.000 en 50.000 euro liggen. HOLTEN - In een win kel aan de Smidsbelt in Holten werd maandag 2 oktober omstreeks b; 15.30 uur een 20-jarige vrouw uit Roemenië aangehouden voor winkeldiefstal. Een mededader wist baarbij te ontkomen. De 20-jarige Roemeense ts overgedragen aan de vreemdelingendienst en ■s in bewaring gegaan. HOLTEN - De veiling en boekenmarkt van zaterdag 7 oktober heeft 13.000 eu ro netto opgebracht. Twee duizend euro meer dan vo rig jaar. Het doel van dit jaar is de verbetering van de geluids installatie in de Nederlands Hervormde Kerk. Vroeg in de ochtend was het al merkbaar dat het een drukke dag zou worden. De organisatie was dan ook per fect geregeld. Zo waren dit jaar alle activiteiten over dekt. Het werk van de vrijwilli gers werd de gehele dag ruim beloond. De eerste ko per meldde zich al vroeg in de morgen (7.30 uur). Hij ging zelf eerst nog even kof fie drinken met de vrijwilli gers. De ongedwongenheid onder de kopers, de rust on der de vrijwilligers maakte het dat de dag in een ont spannen sfeer verliep. Vanaf 10.00 uur moest men bij de rommel- en boekenmarkt echt in de rij lopen. De vei ling trok bijzondere aan dacht. Een ruime sortering met goede kwaliteit gaf veel kooplustigen. Veilingmees ter Grotenhuis had vanaf het begin de lachers op zijn hand. Hij liet een schitte rend stukje verkooptechniek Velen kwamen een kijkje nemen bij de boekenmarkt. Om te kijken of er nog wat voor hun gading bij zat. (Foto: Johan Bolink) zien. Bij de boekenmarkt stonden tientallen mensen voor de opening te popelen om naar binnen te mogen. Hun geduld werd beloond, zowel de handelaren als het overige publiek waren bij zonder enthousiast. Met ze stig vrijwilligers en een or ganisatiecommissie van acht personen lukte het om ook nu weer een dag te organise ren waar voor ieder wat wils is. Want naast een loterij, veiling en boekenmarkt heb ben de Hervormde vrou wengroepen er ook voor ge zorgd dat er drieduizend oliebollen en een niet te tel len hoeveelheid broodjes hamburger werden ver kocht. Zo'n zeventig vrijwil ligers verkochten met elkaar 5500 loten. De eerste drie prijswinnaars van de loterij: ballonvaart voor twee perso nen: W. Aalpol Beuseberger- weg 76 Holten; boodschap- pencheque 250 euro: J.W Beusink Gaardenstraat 16 Holten; dinerbon 175 euro: B.W. Stevens Maatmansweg 4 Holten. HOLTEN - Enkele boeren. Holtenaren en de Milieur aad Rijssen-Holten zijn het met elkaar eens: géén indus trie in het Holterbroek. Ze hebben de handen ineen ge slagen en zijn een actiegroep begonnen tegen de verstede lijking van het gebied. "Houdt het Holterbroek groen, zoals beloofd", is hun slogan. Op tafel ligt een pa pier met daarop de zin: "Maak van het Holterbroek geen Lo kerbroek". Met een tekening van een rokende fabriekspand erbij. "Al voor de zomerva kantie begon het te borrelen", vertelt Anton van Beek. "Maar nu zijn we zover dat we actie willen gaan voeren tegen het plan van de gemeente om hier industrie neer te zetten". Totaal onnodig vindt hij. Er is plek genoeg te vinden op de huidige industrieterreinen en met de huidige plannen voor Vletgaarsmatcn. Een extra uitbreiding hiervan ziet de groep ook niet zitten, want dat gaat net zo goed ten koste van Tandschap. "Die grote trans portbedrijven zijn geen echte Holtense of Rijssense bedrij ven meer. Die zitten overal in het land. Als die nou naar Bornebroek verhuizen, komt hier meer dan genoeg ruimte vrij voor eigen ondernemers", benadrukt Anton. "En wat de afstand betreft, dat ontloopt elkaar niet veel". Teun Deijk is het helemaal met hem eens. "De Holterberg is erg mooi. Holten is de enige toeristische plaats in heel Sal- land. Dat mag je niet kapot maken". Hij geeft dan ook aan dat voor de gemeente het toe risme voorop moet staan bij alle plannen die worden ge maakt. "Toeristen fietsen graag door de Holterbroek. Door deze landelijke en rusti ge omgeving". Anton laat op een plattegrond zien, wat nu eigenlijk de plannen zijn. Een groot deel van Holterbroek langs de A 1 is omkaderd. "Neem daar Vletgaarsmaten bij. dan is de industrie straks groter dan heel Holten zelf. En dat is nog maar het begin. Het zal als een olievlek gaan werken, waardoor het alleen maar groter wordt". De actie groep vindt dan ook dat de ge meenteraad die dollartekens uit de ogen moet halen en kijkt naar wat echt belangrijk is voor Holten: toerisme. "An ders worden we straks de in dustriestad van Rijssen", maakt Anton duidelijk. "Het is gewoon een heiloos plan". Omdat het grote gebied maar enkele boerderijen kent, is het voor de gemeente een appel en een ei om deze op te kopen en het om te dopen tot indus trieterrein Lokerbroek. "Het gebied is eigenlijk een HOLTEN - Er wordt tot en met zaterdag 14 oktober gewerkt aan de N'350 richting Rijs sen. De werkzaamhe den duren dagelijks van 19.00 tot 6.00 uur. Verkeer wordt dan om geleid. De weg wordt gefreesd en krijgt een nieuwe as- faltlaag. Daarnaast komt er nieuwe belijning op die voldoet aan de norm Duurzaam Veilig. In het midden van de weg komt een dubbele streep, zodat automobi listen weten dat er 80 ki lometer per uur mag worden gereden. Het gaat om regulier on derhoudswerk aan het asfalt, dat ondertussen was versleten. Om tij dens de nachtelijke uren licht te hebben bij de werkzaamheden, zijn er tijdelijk lantaarnpalen langs de weg geplaatst. Frans Noordam, voor zitter van de Holtense Industrie Groep, heeft een eigen adviesbu reau. www.nocon.nl. Hij adviseert bij conflic ten tussen bedrijven, bij overnames en bedrijfs- verkopen, bij reorgani saties, helpt bij het in vullen van vacatures, kortom is op velerlei ge bied inzetbaar. hele grote spons, dat erg veel water op kan nemen. Het Wa terschap is dan ook niet blij met de plannen", geeft Anton waarom het moet blijven. "Daarnaast vind je hier heel veel beschermde weidevogels zoals de grutto. Het is een waardevol gebied, zeker als toeristische trekpleister. Daar- naast ligt er een voorkeurs recht van landbouwontwikke ling op". Teun: "We moeten nu groen denken. Er is in Hol ten de afgelopen jaren al zo veel weggehaald en vervan gen door koude gebouwen. En nu wordt het buitengebied ook nog eens aangetast". Om hun actie bij te zetten, gaat de groep een enquête houden onder de Holtense en Rijssense bevolking. Van beiden willen ze onder meer graag weten hoe ze over de plannen denken en of ze het echt nodig vinden. Daarnaast volgt te zijner tijd een openbaar debat waarvoor ook natuur en milieu, politie ke partijen en provincie zul len worden uitgenodigd. Wie mee wil helpen om het Holterbroek te behouden zo als het nu is, kan contact op nemen met leden van de ac tiegroep: Herman Koetsier, telefoon 0548-362734, An ton van Beek. telefoon 0548- 363799 of Frans Lentelink. telefoon 0547-381867. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten/ Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker.Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-advisenr: D.J. Schuppert. tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www wegencrhuisaanhuiskranten.nl Leden van de actiegroep poseren maar wat graag bij de Botterbekke. Nu is de omgeving nog groen. Maar in de toekomst zouden het hier vol kunnen staan met fabrieks panden. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5