Huisjes weg in Wansinkstraat Is uw hypotheek wel up-to-date? Scootmobielroute in buitengebied Wis en waarachtig Nu met Holten Het is tijd voor de Rabobank. Jan Maats overleden Hoolterbrook Dinsdag 10 oktober 2006 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 10 oktober 2006 Lezing Patty Harpe- nau. Kandelaar, woens dag 11 oktober 2006, 20:00 NBvP Holten: Familie relaties, Vosman, don derdag 12 oktober 2006 Rondje Kulturhus, Ge meentehuis Holten, za terdag 14 oktober 2006 Culinaire reis, Diessen- plas, dinsdag 17 oktober 2006. 10:45 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 17 oktober 2006, 14:30 Jubileumconcert HGK. Dorpskerk, vrij dag 20 oktober 2006. 20:00 Diepe Hel Holterberg- loop, Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Rocktoberfest, Dijker- hoek. zaterdag 28 okto ber 2006 - zondag 29 oktober 2006 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 4 november 2006 Jubileumconcert Hol lens Mannenkoor met Ernst Daniël Smid, Kan delaar, zaterdag 4 no vember 2006, 20:00 Bejaardensoos, Kande laar, dinsdag 7 novem ber 2006, 14:30 NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect, Vosman, woensdag 15 november 2006 Intocht Sinterklaas. Holten, zaterdag 18 no vember 2006 Ondertussen is er een kale vlakte ontstaan in de H.J. Wansinkstraat. De oude huisjes zijn tegen de vlakte gegaan. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De huisjes aan de Wansinkstraat die moe ten wijken voor de nieuw aan te leggen weg, zijn in middels gesloopt. Nog bruikbare onderdelen als dakpannen werden weg gehaald voordat de slopers hamer er daadwerkelijk aan te pas kwam. Ondertussen is ook het puin geruimd en hebben de slopers er een mooi vlak stuk grond van ge maakt. Het wachten is nu op de ge meente, wanneer de aanleg van het Wansinktracé kan be ginnen. De bedoeling is om het ver keer van de Oranjestraat om te gaan leiden via deze route, zodat het winkelcentrum verkeersluw kan worden ge maakt. Het verkeer gaat ter hoogte van Vosman richting de In dustriestraat, om via de Waagweg weer uit te komen bij de Stationsstraat. Wie toch beslist naar het centrum wil, zal daar dus str aks meer moeite voor moe ten doen. Maar het blijft wel mogelijk om met de auto bij de winkels te komen. Hoolt'n geet ma vedan met het ofbrekk'n van zichzelf. Noe is ter a wier een stukske karakter weg uut het Hool- tense. De H.J. Wansinkstroate. Det geet noe a vieftig joar zoo. Doar steet zóó gangswieze gen óóld gebouw meer in öóns darp. Op zich hooft det neet arg te wêêr, as ter ma met karakter wier e bouwd was en doar hêwe völle kaans'n loat'n ligg'n. Het bint te völle blokk'ndeuz'n en mederne appartement'n. Hoe mooi was't neet e wes, ai achter'n gêvel van de héêle oolde dorpsschoole, huuze hadd'n e had vuur jonge leu, of achter'n gevel van Water jan zien café, wönruumte vuur öóld'n van daag'n. Könnt ze noe vanof vandage neet is beginn'n met öölde gevels te loat'n stoan en det ni-jderwetse achter die oolde gevels loat'n gebuur'n. Det mött het uutgangspunt word'n vuur de Hoolter poli tiek. Gen móóie óólde gevels meer wegbrekk'n. Daor is a völls te völle vot. Gen wiedse gebied'n antast'n. Hoolt'n is de toerist'n- plaatse in het Sallaandse. Hoolt'n en zien umgêving mött zó weer en bliem'n det de vrêêmd'n der gêêrne blieft kómm'n. Ik hoppe dat dit vuur de heer'n politici duudelijk genog is en det zet doar met meka oaver eens bint, ok de Riessner. Wat ongeleufelijk onduudelijk oaverkump bie de leu is toch wa, det Bee en Wee bakzeil möss'n haal'n bie het vuurstel van de Darpsstroate\ Stationsstraote. Ik wêête neet wat der amoal spoilt, ma het kump oaver as wichter- wark. Gemeentebelang haalt zien eeg'n wethoolder óón- deruut. Zoiets möi toch binn'n de duure könn'n hööl'n? Was dit noe ok zó gaone as de SGP en de CU nog in het college hadd'n e zett'n? Het likk mie ene gróóte kinder achtige pesterïeje. Bint der dan hêêmao gen móóie dinge meer in Hoolt'n? Joawa heur! Wie gaot met zien all'n op 14 oktober noar'n Smidsbeelt, vuur een rondje kultuurhuus. Doar is vanals te doo en det mai neet miss'n. Vuural noar de vereeniging'n touw, zorgt der vuur. dai good op de heugte bint, woet dit amoal in mekaa zit. Ok al likk het oe niks, zörgt der vuur, dai achterof neet zegt van, goh, det hek nooit e wêêt'n, want en ik hebbet al eerder e neumt. het is iets wat vuur de kommende generaties jonge leu, van gróót belang is. Ik heb begrepp'n dat ter um een uur of vêêre e zung'n wördt oaver beeste en dat alle Hoolter óónder begeleiding van HMV doar an met meugt doo. Det liekt hastekke mooi te word'n, met een paar duuzend leu zing'n, van Bo-okkie, bokkie, bokkie bêh, of de ooievaar kwam aangevlogen, mijn moeder keek angstig omhoog. Het likk mooi, doa möi bie weer. Wis en waarachtig. De Vêêrkaante Viefkop Vraag naar de actievoorwaarden of kijk op www.rabobank.nl. Rabobank HOLTEN - Mensen met een beperking kunnen van af zaterdag gebruik maken van de Nido-route. Dit is een fietsroute van ongeveer 21 kilometer lang over be staande wegen door het buitengebied bij Dijker- hoek. De route is korter of langer te maken. Op bijvoorbeeld de fiets, scootmobiel of rolstoel kun nen mensen met een beper king de route afleggen. "Het is de bedoeling dat ze dat he lemaal zelfstandig gaan doen, zonder begeleiding", vertelt Willem Kamps van USVA Advies en Beheer BV Dit is een zorgboerderij, die mensen met een beperking aan het werk helpt. Mocht de fietser in proble men komen op de Nido-rou- te, dan kunnen ze USVA bel len. Als een soort ANWB komt er dan iemand langs om hulp te bieden. Willem: "Als we ter plaatse zijn, laten we eerst de fietser zelfstandig het probleem oplossen. Lukt dat echt niet, dan schieten wij te hulp".Het idee achter de Nido-route is om mensen met een beperking zelfstandig op pad te sturen. "Vaak durven ze niet zonder begeleiding weg te gaan omdat ze bang zijn dat hen onderweg iets overkomt", geeft Willem aan. Nu er een hulpdienst achter de hand is, moet die drempel zijn verlaagd. "Ook mensen die niet kunnen spreken of kaartlezen kunnen we helpen", benadrukt Wil lem. "Op de routebeschrij ving, die bij de VVV is te krijgen, werken we met kleu ren en cijfers. Is het voor ons dan nog niet duidelijk waar we moeten zijn, dan rijden we de hele route af en kunnen we binnen 15 minuten bij de klant zijn". Op de kaart staan ook uitspanningen aangege ven, die USVA kunnen bellen voor hulp, mocht dat nodig zijn. "Het initiatief komt van een oud-medewerkster van Nido. Daarnaast sponsort dit be drijf de route", vertelt hij over waar de naam van de trip vandaan komt. Het gaat om een pilot-project. Mocht het aanslaan, dan zullen er lande lijk meer van deze routes worden geopend. "We kijken eerst hoe de fietsers het er zelf afbrengen. In de toe komst zouden we eventueel gebruik kunnen maken van chips die we op het voertuig plakken. Via GPS kunnen we dan op de computer nauw keurig zien waar de fietser zich bevindt". Maar het is juist de bedoeling mensen met een beperking van hun angst af te helpen om een trip helemaal zelfstandig te maken. "Een scootmobiel kan een snelheid van 25 kilo meter per uur halen. Toch durven de meeste gebruikers niet zo hard te rijden. We wil len het zelfvertrouwen laten terugwinnen. Een lekke band? We hebben speciale hulpmiddelen bij ons waar mee ze het zelf kunnen ma ken. Lukt het echt niet, dan springen we bij". HOLTEN - Na een kort stondige ziekte is Jan Maats overleden. Jan werd 76 jaar geworden. Jan was jarenlang eigenaar van Café 't Anker, beter be kend als Café Maats. Ook was Jan de eerste Prins Carnaval van de Fienpreu- vers met als naam: Prins Wa- teijan van Holten tot Dijker- hoek in 1968. Oh Lookerbrook, op 't Hoolterbrook; Zo mooi, zo veer ak kekke; Zo wieds, in 't greun, strak blauwe loch; Doar lopp de Botterbekke; Doar ongeveer, mil'n oaver 't brook; Doar wilt ze noe febriek'n; Det kan toch nooit, det mag toch neet; Det zal toch n'ans op liek'n; Van'n Beusebarg noar'n Diekerhook; Dan fiets ie toch duurt Hoolter brook; Mien verstaand, det kan der neet meer bie; Moej det verneeln vuur in dustrie; As't zo gebuurt in 't Hoolterlaand; Regeert het groot onverstaand; Al det greun, det nooit ver veelt; Mott det noe weg, vuurt groote geeld; Kiest toch vuur het Hoolter greun; Ik zeuke, Hoolter geeft mie steun; De vrem- den snoeft hier de natuur; Die wiedse weidens, doar komt ze vuur; Ai straks een keer roond Hoolten goat; En onderweg febrieken sto at; Dan ist verwiet an disse road; Stom, dai der zo met umme goat. Mans van San- gel

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3