(;a ri nova Maatschappelijk Werk helpt u V dichterbij dan u denkt oktober 2006 Cursussen november 2006 Goed voorbereid naar de kraamtijd Cliëntenraad behartigt uw belangen Carinova op koers voor WMO Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 0,10/mm). Carinova Zorg voor uw welzijn Lichttherapie tegen winterdepressie Lekker eten met de feestdagen SlimKids: overgewicht de baas 1 Zorg bij u in de buurt Dit najaar organiseert Carinova Algemeen Maatschappelijk Werk weer diverse cursus sen en groepen (alleen bij voldoende inschrijvingen). In de volgende groepen is nog plaats. Verlies van de partner Nadat uw partner was overleden, kreeg u veel medeleven uit de directe omgeving en stonden familie en vrienden voor u klaar. Maar terwijl zij gewoon doorgaan met hun leven, redt u het niet om verder te gaan. Dan geeft het rust om in de gespreksgroep te praten met anderen die u begrijpen en die hetzelfde meemaken. De groep komt 10 keer samen. Ooor dik en dun De gespreksgroep 'Door dik en dun' is bedoeld voor vrouwen met eetproblemen, met of zonder overgewicht. Eetproblemen kunnen zich op verschillende manieren uiten, bijvoorbeeld in over-eten, niet-eten of afwisselend veel en weinig eten. Tijdens 9 groepsbijeenkomsten wordt gewerkt aan uw eetproblemen. Afvallen is niet het doel van de gespreksgroep; er wordt juist aandacht besteed aan het krijgen van inzicht in het voedingspatroon. Cursussen 'Opvoeden zo!' Staphorst, start woensdag 1 november 'Babymassoge' Deventer, start woensdag 1 november Hardenberg (Baalderveld), start vrijdag 10 november 'Borstvoeding, de beste stort' Ommen, start woensdag 1 november Deventer, start donderdag 2 november Deventer, start dinsdag 28 november 'Leven met diabetes' Wijhe, start donderdag 2 november 'Kind en veiligheid' Raalte, start donderdag 2 november Deventer, start woensdag 6 november 'Aromatherapie' Deventer, start donderdag 9 november 'Kind en veiligheid' Dedemsvaart (Schuttevaer), start donderdag 30 november Themabijeenkomsten 'Lekker eten met de feestdagen' Nieuwleusen, woensdag 8 november Bergentheim, maandag 13 november 'Druktemakers' Raalte, dinsdag 14 november 'Regels en grenzen' Raalte, woensdag 15 november Holten, woensdag 22 november Beter omgaan met pubers Pubers hebben een eigen mening en nemen niet meer alles van hun ouders aan. Deze cursus biedt ouders een steuntje in de rug. Er wordt aandacht besteed aan de veranderingen van kinderen in de puberteit. Ouders krijgen informatie over manieren waarop zij een goed contact met hun puber kunnen bevorderen. Ouders kunnen met elkaar praten en ervaringen uitwisselen. De cursus bestaat uit 6 bijeen komsten van 2 uur. Groep voor kinderen van gescheiden ouders Ook kinderen merken de gevolgen van een echtscheiding. In deze groep praten kinderen over allerlei dingen die met de scheiding te maken hebben. De groep bestaat uit 8 bijeenkomsten van 1,5 uur. Workshop "Uitkomen met je inkomen" Wie kent het niet: aan het eind van je geld een stuk maand overhouden. Ga aan de slag met het op orde brengen van uw financiën. De workshop bestaat uit 2 bijeenkomsten en (indien gewenst) een individueel consult. Geïnteresseerd? Meer informatie en aanmelding via (0900) 8662 0,10 /min). Carinova en het Deventer Ziekenhuis organiseren op donderdag 12 oktober een extra informatieavond voor aanstaande ouders met interessante onderwerpen: verloop van de zwangerschap zwangerschapsbegeleiding bevallen in het ziekenhuis kraamzorg borstvoeding consultatiebureau Tijd: 18.00 - 20.00 uur Plaats: ingang flat van het Deventer Ziekenhuis aan de Ceintuurbaan Opgave is niet nodig! U bent van harte welkom! Ook in Raalte en Hardenberg zijn informa tie-avonden voor aanstaande ouders. Kijk voor meer informatie op www.carinova.nl en ga naar de agenda. De Cliëntenraad behartigt en bewaakt uw belangen als cliënt van Carinova. Via de Cliëntenraad heeft u medezeggenschap in het beleid van Carinova. Voor de Cliëntenraad staat het belang van cliënten van Carinova altijd voorop. Daarom stimuleert de zij ook steeds een goede afstemming van de zorg-, hulp-, en dienstverlening van Carinova op uw wensen en eisen. De Cliëntenraad let dus op de kwaliteit van het complete aanbod aan zorg en diensten dat Carinova biedt. De Cliëntenraad is daarom ook nauw betrokken bij kwaliteitsonderzoek en allerlei activiteiten en projecten die de kwaliteit kunnen verbeteren. Bereikbaarheid Heeft u vragen aan of suggesties voor de Cliëntenraad, dan kunt u die zowel schrif telijk als telefonisch doorgeven, kunt ook vragen stellen of suggesties doorgeven via onze website: www.carinova.nl. Op 1 januari 200/ gaat de Wet Maatschappelijke Ondersteuning in. Bij de uitvoering van die wet krijgt uw gemeente een centrale rol. Uw gemeente kiest pok de zorgpartners uit waarmee zij gaan samenwerken. Dat doen ze door middel van een aanbesteding. Carinova heeft alle gemeenten in haar werkgebied ên ook daarbuiten een goede aanbie ding gedaan. Het gaat hierbij om huishoudelijke verzorging. Wat ons betreft kunt u dus ook in 2007 en verder blijven rekenen op de toegewijde thuiszorg van Carinova! T (0900) 8662 (€0,10 /min) I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan S-7, Broekland Bouwhuispiein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwoiseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H J.P Fesevusstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberg er State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariènheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Balhmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 26S, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen jhr. Van Nahuysstraal 66, van Reeuwijkstraat 50, Veldkampweg 19, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150," Staphorst Hoogesveg 30, Wesepe Ds, E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Bent u 's winters lusteloos en somber? Vermoeid? Meer slaapbehoefte, maar niet fit? Neemt uw eetlust en gewicht toe? Emotioneel niet lekker in uw vel? Vaak is de oorzaak een winterdepressie. Lichttherapie is dan een eenvoudige en doeltreffende behandeling. Als u lid bent van het Carinova Servicepakket kunt u nu een lichttherapie-apparaat huren. De lichttherapie is ook geschikt voor mensen die veel 's nachts of in ploegen werken. Soms wordt lichttherapie op indicatie van uw arts door zorgverzekeraars vergoed of zijn werkgevers bereid om (een deel van) de kosten te betalen. Meer weten? Bel (0900) 8662 0,10 /min). Met de feestdagen lijken de pondjes er bijna vanzelf aan te vliegen. Met een beetje beleid en inzicht hoeft dat echter niet. Tijdens deze themabijeenkomst leert een Carinova-diëtist u om ook rondom de feestdagen goed te letten op de calorieën. Tegelijkertijd zult u ontdekken dat ver standig eten en lekker feestelijk eten heel goed samengaan. Deze themabijeenkomsten vinden plaats in Bergentheim op 13 november 2006 (19.30 uur - 21.00 uur) en in Nieuwleusen op 8 november 2006. Bel (0900) 8662 (c o,io /min), voor meer Informatie. Berit u lid van het Carinova Servicepakket dan is de toegang gratis; niet-leden betalen 5. Eén op de zeven schoolkinderen is te dik of dreigt dat te worden. Overgewicht ont staat wanneer het evenwicht tussen eten en bewegen verstoord is. Als kinderen méér energie (=eten) binnenkrijgen dan ze verbranden, kunnen ze te dik worden. De cursus SlimKids is bedoeld voor kinderen met overgewicht in de leeftijd van 8-12 jaar en hun ouders. Meer informatie kunt u vinden op www.carinova.nl of u kunt bellen met (0900) 8662 (c 0,10 /mm).

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 30