'We gaan een kei van een centrum neerzetten!' Basisschool Dijkerhoek in bloemen met Floralia Holtens Nieuwsblad iiiriiMiiii Onderzoek geluidswand mssSuSsM Veneklaas té deskundig Dinsdag 10 oktober 2006 - Nummer 41 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De ge meente gaat zo snel mogelijk onderzoeken of geluidsschermen al dan niet noodzakelijk zijn langs de spoorlijn in Rijssen-Holten. SGP-commissielid Ro bert Kamphuis wees op nieuwe mogelijkheden op het gebied van ge luidsdemping, waarbij geluidsschermen niet meer nodig zijn. De commissie Grondgebied wil bezien of dit ook voor Rijssen-Holten een optie is, maar wil niet dat de voortgang van het project door dit onder zoek in gevaar komt. „Er is altijd nieuwe in formatie. Als we dat ai- tijd weer onderzoeken, blijven we bezig en ne men we nooit een be sluit", aldus W. Vene klaas van Gemeentebe lang. Aan de orde kwam de voortgang van de reali satie van geluidsscher men langs de spoorlijn in Rijssen en Holten. SGP-er R. Kamphuis wilde dat de gemeente beter zou kijken naar het nemen van maatregelen bij de bron van het ge luid. Hij noemde als nieuwe ontwikkeling een nieuw type raildem pers, dat nu onderzocht wordt, het akoestisch slijpen van het spoor dat eveneens geluidsver mindering oplevert en dempingsblokken. „Voordelen zijn dat er minder hoge of zelfs geen schermen geplaatst hoeven te worden, dat er minder geluid is bij de overgangen en naar de wijk Veeneslagen. In Holten hoeven geen bo men t worden gekapt en is er geen verlies van zonlicht in woning en tuin", benadrukte hij en gaf voorbeelden waar bepaalde types raildem pers al met succes toe gepast worden, soms ter vervanging van acht me ter hoge schermen. Kamphuis: „Het is dus goed mogelijk dat er he lemaal geen geluids schermen nodig zijn in Rijssen en Holten of dat er lagere schermen kun nen worden toegepast. De SGP vindt dat er eerst goed moet worden onderzocht wat de effec ten van bromnaatregelen zijn, voordat een besluit kan worden genomen over de toe te passen ge- luidsreducerende maat regelen." Lees verder op pagina 13. Bert Wansink: 'De plannen die er liggen zijn super, zowel voor de toerist als voor de lokale bevolking.' (Foto: Gert Perdon) HOLTEN - Holten heeft potentie. Bert Wansink, be stuurslid van de Holtense Handels Vereniging, is daar stellig in. Hij is betrokken bij de plannen dfe de ge meente Rijssen-Holten heeft om het centrum van Holten te renoveren. "De plannen die er liggen zijn super, zowel voor de toerist als voor de lokale bevolking. Landelijke ke tens en ondernemers zien de mogelijkheden die er in Holten zijn. maar niet zoals het centrum er nu bij ligt. Voor het nieuwe centrum staan ze in de rij: er is een wachtlijst. In het centrum wordt straks gebouwd voor invulling, niet voor leeg stand!" Wie er allemaal be langstelling hebben, houdt Wansink nog even voor zich. Maar hij is er zeker enthousiast over. "Holten wordt nu omschreven als een boodschappendorp, geen centrum waar, je even blijft. We willen toe naar een centrum waar wèl die toegevoegde waarde is." Zo'n centrum is ook be langrijk voor de Holtense middenstand: het trekt toe risten. "Het toerisme is voor de middenstanders in Holten de boter en het be leg. Zonder toerisme heeft de Holtense middenstand megaproblemen." Wansink is ervan overtuigd dat het tij op tijd gekeerd wordt. "De sterkte van de combi natie Rijssen-Holten is de uitbreiding van de industrie en de groei van de werkge legenheid in Holten. Met de woningbouw van plan De Liesen in het vooruit zicht krijgt Holten weer po tentie. Dan gaan we over de 10.000 inwoners heen. En als we die inwonersgrens gepasseerd zijn. hebben de landelijke ketens weer inte resse. Maar ook de plaatse lijke middenstanders krij gen weer animo en zien mogelijkheden. We gaan in Holten een kei van een cen trum neerzetten!" HOLTEN - „Bel Jos Kamphuis op en vraag hem wat hij mij gezegd heeft hier naar voren te moeten brengen", zei een boze W. Vene klaas van Gemeentebe lang in de vergadering van de commissie Grondgebied. CU-commissielid B. Tij hof vroeg hem namelijk of Veneklaas er zat voor de camping De Holter- berg of voor Gemeente belang: „U geeft name lijk dezelfde reactie", aldus Tijhof. Aan de orde was de vaststelling van de re creatienota, de horecavi- sie en het krediet voor het hoofdsteunpunt Hol- terberg. Veneklaas, raadslid voor Gemeente belang en in het dage lijks leven campingeige naar. stelde vast dat alle gelden alleen in het Twentse werden gestopt, terwijl de parel van de gemeente Rijssen-Hol ten toch de Sallandse Heuvelrug was en zou ook vanuit Twente de Sallandse Heuvelrug willen promoten. B. Tij hof bracht naar vo ren dat Gemeentebelang toch zorgvuldiger hier mee om zou moeten gaan: een raadslid, te vens campingeigenaar, zou bij het naar voren brengen van reacties op de recreatieve aangele genheden makkelijk de schijn tegen kunnen krijgen. De CU werd daarin gesteund door de SGP. Klein Twenhaar (GB) verdedigde het fractiebeleid door te stellen dat het erom ging het raadslid met de meeste deskundigheid over een onderwerp, hem dat ook te laten be handelen. DIJKERHOEK - De OR/ MR-team en leerlingen van de openbare basis- schooi Dijkerhoek hou den vrijdag 13 oktober de jaarlijkse Floralia. Het thema dit jaar is Cir cus. Op donderdag maken de leerlingen bloemstuk ken over dit onderwerp die op de Floralia te bewonde ren zijn. Rond het thema hebben leerlingen onder leiding van Dolf Moed een klein circusprogramma in gestudeerd, dat op de vrij dagmiddag (14.30 uur) en 's avonds (19.30 urr) voor het voetlicht gebracht zal worden in gebouw Betha- nië. Daarnaast is er weer tal van attracties zoals een Rad van Avontuur, het Snuffelbord en wordt ook de inwendige mens niet vergeten. De openingstij den zijn: 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. En 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daar\an verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Q 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Hollens Nieuwblad op: Dhr./mevr. Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1