Expositie Henk Mulder in kunstgalerie Tolg'Art Make-over en modeshow bij winkel She's Different Mis(s) Roos opent OEI-Festival 2006 Bijeenkomst over WMO Collecte omroep Partij voor de Dieren Eén nummer dierenambu Henk Mulder schildert klassiek realistisch. In Tolg'Art zijn stillevens van hem te be wonderen. (Foto: Harry Broeze) Dinsdag 10 oktober 2006 HOLTEN - De bestu ren van ANBO en PCOB in Holten hou den donderdag 19 ok tober om 14.30 uur een gezamenlijke bijeen komst in de Bosch kamp. A. Schipper geeft deze middag uitleg over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), die in januari 2007 wordt ingevoerd. Schip per is werkzaam in de gemeente Rijssen-Hol- ten en zal proberen op alle vragen een ant woord te geven. De gezamenlijke oude renbonden vinden het erg belangrijk dat ieder een op de hoogte is van deze nieuwe wet. Daar om hebben de bonden besloten een gezamen lijke bijeenkomst te houden. Belangstellen den zijn tijdens deze middag ook welkom. Wie problemen heeft met vervoer, kan dit re gelen via de ANBO: 0548-362690 of 0548- 363419. Of via de PCOB: 0548-365027. REGIO - De Overijs selse Zieken- en Be jaarden Omroep OZO houdt in de week van 16 tot en met 21 okto ber haar jaarlijkse huis-aan-huiscollecte in de gemeentes Wier den en Rijssen-Holten. In de gemeente Wierden worden zeer regelmatig uitzendingen verzorgd voor de bewoners van het Reggedal in Enter en de Holtir.ck in Wierden. In de gemeente Rijssen- Holten zijn de OZO- programnta's te beluiste ren in de Diessenplas in Holten en in Eltheto, de Parkstede en de Schutse in Rijssen. Daarnaast is er in Holten en in Enter maandelijks via de kerk telefoon een verzoekpla- tenprogramma te belui steren. Omdat de ziekenomroep nog altijd zonder subsi dies kan werken, is de jaarlijkse collecte van groot belang om al de uitzendingen door te kunnen laten gaan, óók in de gemeentes Rijs sen-Holten en Wierden. REGIO - De snelst groeiende politieke partij van Nederland, de Partij voor de Die ren, heeft sinds kort ook een werkgroep in Overijssel. De eerste doelstelling van de werkgroep is de Partij voor de Dieren te profileren in de provin cie Overijssel, met als hoogtepunt de beoogde doorbraak bij de twee de- kamer verkiezingen in november 2006. De werkgroep zal zich ac tief inzetten voor de be langen van dieren. HOLTEN/WIERDEN - De Holtense schilder Henk Mulder exposeert van 13 oktober tot en met 18 no vember stillevens in Gale rie Tolg'Art aan de Tol- gaarde 6-8 in Wierden. Ver der zijn er ook schilderijen van Joke Logtenberg uit Lochem te zien. Naast fotograferen begon Henk zo'n 25 jaar geleden met schilderen. Hij volgde daarvoor bij de Twentse Aca demie voor Amateurschilder Kunst in Hengelo een cursus. "Vroeger werkte ik in Deventer bij drukkerij Roto Smeets waar ik foto's retou cheerde, zodoende werd mijn belangstelling voor de schilderkunst gewekt." Ondertussen heeft hij zich helemaal toegelegd op het schilderen, alhoewel hij zich geen kunstenaar wil noemen. Henk: "Vakschilder vind ik een betere benaming, want wanneer is iets kunst? Wat de een kunst noemt, is het dat volgens de ander helemaal niet". Hij schildert veel en graag en probeert anderen dit ook te leren, door in z'n atelier aan de Oranjestraat 29 in Holten cursussen te geven. "Ik laat ze bijvoorbeeld eerst een ap pel schilderen", vertelt Henk. In vier stappen legt hij dan uit hoe het schilderij moet worden opgebouwd. "Uitein delijk nemen ze een mooi RIJSSEN - Oktober is ze ker de fashionmaand bij uitstek. She's Different, ge vestigd aan Schild 2 in Rijssen, laat zien waarom. De allernieuwste topcollec ties van onder andere Mart Visser, Cambio, Jean Paul, Stills, en voor het eerst Emy van Reijmersdal staan garant voor prachtige herfst outfits. She's Different showt deze collecties op maandagavond 16 oktober in de Beyaardier in Rijssen in een intieme am biance. Toegangsbewijzen a zelfgeschilderde appel mee naar huis. Daar zijn ze vaak erg blij mee. Trots laten ze dan aan familieleden zien wat ze gemaakt hebben". Henk gebruikt acryl als on dergrond en brengt daarna in dunne laagjes olieverf aan. Door de glacerende werking, ontstaan mooiere en diepere kleuren dan wanneer alleen met olieverf wordt geschil- 5 euro zijn in de winkel ver krijgbaar. Er wordt aan de gasten een compacte show gepresenteerd terwijl men verwend wordt met een wijn tje en iets lekkers. Daarna blijft de winkel extra lang geopend om zelf te kijken en te passen. Om oktober hele maal "ster-allure" te geven, geeft She's Different deze maand iedereen de mogelijk heid om zichzelf een ster te voelen: iedereen maakt bij aankoop namelijk kans op een make-over door society- kapper en visagist Frank van derd. "Soms komen cursisten met dozen vol verschillende tinten verf aanzetten", lacht Henk. "Dan zeg ik: 'Doe die maar weg, want zoveel heb je niet nodig'. Soms houden ze zelfs de verftube bij de appel om te kijken of het wel exact de goede kleur is". Henk ge bruikt zelf alleen de primaire kleuren. Door te mengen ontstaat dan de tint die nodig is. Helvoirt en zijn team. Tallo ze BN-ers worden door hem geheel gestyled. Op 6 no vember in Amsterdam wor den twee vrouwen geheel tot in de puntjes verzorgd en on dergaan een fantastische ma- ke-over. De topfotograaf Roy Beusker verzorgt de reporta ge en in een december-uitga- ve van "Weekend" kunnen de twee prijswinnaressen van She's Different zichzelf be wonderen. Op de website www.sheisdifferent.nl of www.hairdesign.nl kan men alles vinden. Naast fruit, zijn onder meer ook keukenvoorwerpen, jachttafereeltje a la Chardin, drieluiken en dieren favorie te onderwerpen van Henk. "Allemaal klassiek realis tisch", benadrukt de schilder. Voor meer informatie kan men terecht op www.henk- mulder.com of bellen met 0548-361889. Over de expo sitie in Galerie Tolg'Art: www.tolg-art.nl RIJSSEN - Mis(s) 2006 Roos Prommenschenkel opent zaterdag 14 okto ber om 10.00 uur op ac tieve wijze het OEI Festi val 2006 in Rijssen. Het OEI Festival is een regio naal evenement met als doel het sporten voor mensen met een beper king onder de aandacht te brengen. Het evenement is er voor iedereen die belangstelling heeft voor aangepast spor ten. Er zijn demonstraties, clinics en workshops waar aan bezoekers actief kun nen deelnemen. Ook is er een informatiemarkt met een diversiteit aan stand houders. Uniek is ook de samenwerking met Regge- steyn door het project Klas op Wielen. De afkorting OEI staat voor Ontmoeting, Emanci patie en Informatie. Het OEI Festival wordt dit jaar voor de derde keer georga niseerd: in 2004 vond het plaats in Wierden, in 2005 in Almelo. Het evenement is ontstaan om liet onder werp sport en bewegen voor mensen met een be perking nadrukkelijk bij iedereen onder de aan dacht te brengen. De term •beperking moet daarbij breed worden opgevat: sporten en bewegen voor mensen met een lichame lijke of verstandelijke be perking, maar ook voor 15 REGIO - De Twentse dierenambulances hebben sinds 4 oktober één meidnummer. Dit is een belangrijke stap op weg naar betere be reikbaarheid van die- rennoodhulp in de re gio. Het verschaft duidelijk heid aan de burger en het is efficiënt. Via dit nummer zijn de ambu lances in Almelo, En schede, Hengelo, Hof van Twente, Hellen- doorn-Rijssen-Holten e.o. en Oost Twente be reikbaar. Het meidnum mer is een initiatief van Dierenbescherming Overijssel in samenwer king met de dierenam bulances in Twente. Via 0900-1120000 (0.18 cent per minuut) worden bellers via een vaste te lefoonaansluiting op ba sis van eigen postcode volledig geautomati seerd direct doorgescha keld met de dienstdoen de dierenambulance in het betreffende gebied. Mobiele bellers worden met behulp van spraak herkenning doorgescha keld na het inspreken van de plaatsnaam. Mobiele bellers worden met behulp van spraak herkenning doorgescha keld na het inspreken van de plaatsnaam. De vrijwilligers van de samenwerkende ambu lances zijn 24 uur per dag bereikbaar. mensen met een chroni sche aandoening (astma, reuma), voor kinderen met een bewegingsachterstand en voor mensen met een tijdelijke beperking van wege een langdurige bles sure of revalidatie. Het OEI Festival vindt plaats op zaterdag 14 okto ber van 10.00 tot 16.00 uur op en rond het schoolge bouw van CSG Regge- steyn aan de Cattelaar 2 in Rijssen. Het gebouw is ruim van opzet en beschikt over een grote sporthal die opgedeeld kan worden in meerdere kleinere sportza len. Ook de kantine en de hal worden bij het festival betrokken. Wanneer het weer het toelaat, vinden er eveneens activiteiten plaats in de openlucht. CSG Reggesteyn stelt niet alleen haar accommodatie beschikbaar maar werkt actief mee aan het OEI Festival. Zo wordt de sec tie LO betrokken bij het programma en wordt de catering op zaterdag 14 oktober verzorgd door leerlingen. Een deel van de leerlingen ervaart vooraf gaand aan het OEI Festival zelf hoe het is om te spor ten in een rolstoel: binnen het project Klas op Wielen worden de leerlingen voor gelicht over het leven met een beperking en wat sport en bewegen kan betekenen voor mensen met een han dicap. Het personeel van She's Different zorgt volgende week maandag voor een in de punt jes verzorgde modeshow. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15