Blauw Wit'66 zet leden in zonnetje Carin: 'Oei, moet ik daarvan winnen?' Bijeenkomst NBvP Holten Lezing over Rembrandt Concert HGK Geluidswand EHBO-cursus Collecte Vragenuur verplaatst NBvP Dijkerhoek WhoZnext in startfase Dinsdag 10 oktober 2006 HOLTEN - Frederique Lpmeyer houdt woens dag 25 oktober om 20.00 uur een lezing in de Boschkamp. Deze aaat over Rembrandt Èn Caravaggio. Twee zeventiende eeuw- se meesters naast elkaar: Rembrandt en Caravag gio. Naar aanleiding van iiet Rembrandtjaar en de tentoonstelling die in het voorjaar in het Van Gogh museum te zien was, vertelt Frederique Upmeyer over het werk en het leven van deze barokke schilders. Hoewel ze elkaar tijdens hun leven.niet gekend hebben, Rembrandt was 4 jaar toen Caravaggio overleed, is hun werk op velerlei wijze te verge lijken. Beide schilders werken met dramatische licht- donkereffecten, beiden nemen in een verhaal vaak het mo ment dat en beiden schilderen realistisch. Kaartjes verkrijgbaar aan de zaal. Entree 5 eu ro voor donateurs Stich ting Kunst Cultuur Holten en 8 euro 8 voor niet-donateurs. HOLTEN - Ter gele genheid van haar 75- jarig bestaan houdt het Holtens Gemengd Koor een jubileumcon cert op 20 oktober in de Dorpskerk in Hol ten. Het concert, dat om 20.00 begint, bestaat uit zowel vocale als instru mentale gedeelten. Op het programma staat muziek van onder ande re Bach. Buxterhude, Mozart, Mendelssohn Bartholdy, Handel en Scarlatti. Aan het concert onder leiding van Henk Lin ker, de dirigent van HGK, werken mee: Va leria Boermistrova, mezzosopraan, Gerrit Hoekstra orgel en kist- orgel, en het strijkkwar tet Bechyne bestaande uit Elly Herpel en Annie Godschalk, viool Annie Nijhuis, altviool en Liesbeth van Ewiik, cel lo. De toegang tot het con cert is gratis. Aan de uit- gang zal wel een vrije gift gevraagd worden. Na afloop van het con cert wordt men uitgeno digd in gebouw Irene om met het koor te toas- j ten op dit jubileum. (Vervolg voorpagina) HOLTEN - Een com missiemeerderheid ging akkoord met het collegevoorstel, maar er wordt toch onder zocht of de gegevens waar Kamphuis mee kwam op enigerlei wij ze een positieve bijdra ge kunnen leveren aan net probleem van de geluidsoverlast. Ook wordt nog naar in formatie over geluids weerkaatsing gezocht. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt don derdag 12 oktober om 20.00 uur gehouden in Zaal Vosman. Familietherapeute Else-Ma- rie van der Eerenbeemt, uit Amsterdam komt vertellen over de Kracht en de Kwets baarheid van familie relaties, in het bijzonder tussen moe ders en dochters. De tuinclub houdt woensdag 25 oktober een morgen voor alle leden. A. Spijker ver zorgt een diapresentatie over Nationale Parken. Samen met dames van Dij - kerhoek en Espelo is er dins dag 24 oktober een excursie naar Nijland kipproducten in Goor. Vertrek 13.00 uur bij Vosman. HOLTEN - Er zijn onder tussen genoeg mensen om van start te gaan met de EHBO-opleiding. De cur sus begint maandag 30 ok tober. De examendatum is vermoedelijk 19 februari. Mensen kunnen zich nog steeds opgeven bij: Johan Schuppert, telefoon 0548- 367722, schuppert@zonnet of via de website: www.ho- me.zonnet.nl/ehbo-holten/ HOLTEN - De collecte voor het fonds verstandelijk ge handicapten die is gehouden in Dijkerhoek. Espelo en Holten heeft 3606,64 euro opgebracht. HOLTEN - Blijverrast en toch ook best wel verbaast, checkte Carin Paalman (16) haar mail. Een dag ervoor had ze in Hengelo meege daan aan de modellenwed- strijd van vereniging Proef- diervrij. En uit een mailtje bleek ze de winnaar te zijn van de provincies Overijssel en Drenthe. "Modellenwerk leek me wel leuk", vertelt Carin waarom ze meedeed. "Ik las in de Fancy over de wedstrijd van Proef- diervrij en dat leek me wel wat". De Holtense vindt het een goede vereniging. "In tijd schriften staat vaak dat cosme tica niet meer wordt getest op dieren, maar dat is helemaal niet waar. Er blijkt nog steeds erg veel op die manier te wor den getest". Als ze cosmetica koopt, vraagt ze dat ook na in de winkel of ze kijkt op www.cosmeticagids.nl. "Eigen merken zijn meestal proefdier- vrij en net zo goed als duurdere producten". Ze schreef zich via de website www.proefdiervrij.nl in voor de wedstrijd. "Ik moest een profiel en foto's van mezelf op sturen en een vragenlijst invul len". Al snel kreeg ze een uit nodiging om mee te doen aan de voorronde van Overijssel en Drenthe, die 17 september werd gehouden in een oud fa briekspand in Hengelo. "Een visagiste van Oriflame maakte HOLTEN - Na de wedstrijd tegen SV Wilp werden drie Blauw-Witters voor hun verdiensten voor de vereni ging in het zonnetje gezet. Johan Stam, erelid van de ver eniging, ontving uit handen van Brunnekreeft van de KNVB de zilveren speld als waardering voor het vele werk dat hij voor de vereniging ge daan heeft. Met Blauw Wit Al me op en daarna volgde een fo- toshoot in de fabriek bij een le gerwagen", zegt Carin. "Ik voelde me heel erg op m'n ge mak en de fotografe bleef maar doorklikken". Het moment zelf viel haar dan ook reuze mee. "Pas daarna werd ik ineens erg zenuwachtig, van: 'Wauw, wat heb ik toch gedaan!' Heel gek". Zelf had Carin niet meteen het idee, dat ze zou winnen. "An dere kandidaten kwam ik ei genlijk niet echt tegen. Wel een of twee, waarbij ik dacht: 'Oei, als achtergrondkoor zong Jo han spontaan met Jaap Thalen het nieuwe clublied van de vereniging. Voor Cor Beuken kamp en Harry Dul was er het bord dat behoort bij Lid van Verdienste van Blauw Wit '66. Voorzitter Wim Klein Nagel voort benadrukte dat zowel Harry Dul als Cor Beuken kamp in het verleden bij de overgang van sportpark Meer manskamp naar sportpark 't moet ik daarvan winnen?' Maar verder ben je alleen bezig met foto's maken". Toch bleek de jury er al snel uit te zijn dat Carin van de twaalf kandidaten er met kop en schouders boven uitstak, want de dag ema had ze de felicitatie al tussen de mail zitten. Met de uitnodiging om op 24 oktober naar Amsterdam te gaan voor de landelijke verkiezing. "Hier doen 36 kandidaten mee, drie per provincie. In totaal zijn er dne rondes". Er moet onder Vletgoor veel werk voor Blauw Wit gedaan hebben. In die periode moest onder meer beslist worden over het al dan niet bouwen van een clubhuis. Het huidige clubhuis waar Jo han Stam juist veel uren werk in heeft zitten. Beiden hadden zitting in het bestuur en dage lijks bestuur van de vereni ging. Cor als secretaris en Harry als penningmeester en als voorzitter. meer over een catwalk worden gelopen. En dat vindt ze nog wel een beetje eng. Ze weet dan ook nog niet zeker of ze daarna wel verder wil in de modellen- wereld. "Eerst de catwalk af wachten. Als ik dat echt hele maal niets vind, dan ga ik er ook niet in verder". De uitein delijke winnaar wordt het ge zicht van Proefdiervrij, komt op posters, krijgt een professio nele fotoshoot en portfolio, be schikbaar gesteld door www.ikwordmodel.nl. 13 HOLTEN - Het Vra genuurtje over de com puter van dinsdagoch tend 31 oktober in De Boschkamp is ver plaatst naar maandag 23 oktober van 9.30 tot 11.30 uur. Deze inlooples is be doeld voor mensen die een vraag hebben over de computer. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij voor deelname. Voor meer informatie: Stich ting voor Sociaal Cultu reel Werk voor Holten: telefoon 0548-36 27 55. DIJKERHOEK - Zus ter A. Beckers komt dinsdag 10 oktober om 20.00 uur bij Vrouwen van Nu Dijkerhoek in Het Bonte Paard. Zij zal vertellen over het kloosterleven van vroe ger en van nu. Een bus vol dames gaat donderdag 12 oktober opexcursie naar De Tweede Kamer. Een ex cursie naar pluimveesl achterij Nijland in Goor is gepland op 24 okto ber. De jaarlijkse boe- rinnendag wordt gehou den op 16 november in Het Bonte Paard. De tweejaarlijkse toneel avond wordt gehouden op zaterdag 18 novem ber in Het Bonte Paard. HOLTEN - Leraar Pim Gruijters van scholenge meenschap De Waerden- borch is bezig om het WhoZnext-project op po ten te zetten. Hij heeft er tot nu toe twee projecten van gemaakt, die beide nog in de startfase zitten. WhoZnext is een logisch vervolg op het Hart voor Sport-project. Dit was be doeld om basisscholieren kennis te laten maken met verschillende takken van sport en hen aan het bewegen te krijgen. Dit werd vorig jaar een groot succes in de gemeente Rijssen-Holten. Het vervolg is bedoeld voor middelbare scholieren. "Ik doe een project met de school en een project met Tennisclub Holten", vertelt Pim. "Bij de school begint het nu te lopen. Er hebben zich zo'n vijftien leerlingen aangemeld. In de school han gen posters en na de herfst vakantie wil ik bijeenkomst houden waar flyers worden uitgedeeld en afspraken wor den gemaakt". Hij denkt dan ook dat begin november het WhoZnext-project op de Wa- erdenborch echt van start kan gaan. Bij Tennisclub Holten pro beert hij oudere jeugdleden te interesseren om activitei ten te organiseren voor de jongste jeugdleden. Bijvoor beeld een feestavond. "De jeugdcommissie bestaat nu vooral uit volwassenen van wie de kinderen ook op ten nis zitten", geeft Pim aan waarom hij dit project wil gaan starten. De leden van Blauw Wit die in het zonnetje werden gezet: Cor Beukenkamp. Johan Stam en Harry Dul. (Foto: Johan Bolink) Carin Paalman zet zich in voor proefdiervrije cosmetica. Ze werd eerste in de p ciale voorronde van een modellenwedstrijd. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 13