Carinova Hoge scores voor Carinova Kraamzorg dichterbij dan u denkt september 2006 Cursussen en themabijeenkomsten oktober 2006 Cursussen Carinova voor vroege taalontwikkeling 26 september: Dag van de Thuiszorg Carinova start inloopspreekuur in Holten Carinova sponsor van Vechtdal Marathon Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 0,10/min), Carinova Zorg voor uw welzijn Carinova erkend ieerbedrijf Cursusmap in wachtkamers Huilbaby's helpen met rust en regelmaat Zorg bij u in de buurt Carinova Kraamzorg scoort zeer hoge cijfers als het om klanttevredenheid gaat. 98% van onze cliënten zou Carinova Kraamzorg beslist aanbevelen bij familie of vrienden: Ook is 98% van de onze cliënten tevreden tot zeer tevreden over de kwaliteit van de zorgverlening. Een kraamverzorgende per gezin Met name het streven naar één kraam verzorgende per gezin wordt zeer gewaar deerd. Ook voert de kraamverzorgende de hielprik uit. Wel zo vertrouwd! Carinova Kraamzorg is natuurlijk trots op deze beoordelingen. Ze bevestigen dat u met Carinova Kraamzorg een uitstekende keuze maakt en eigenlijk niet verder hoeft te zoeken. Op 14 oktober vindt tussen 10:00 en 14:00 uur een fcraammackt ptaats in het Deventer Ziekenhuis locatie Geertruide. 'Babymassage' 'Kind en veiligheid' 'Leven met diabetes' 'Leven met diabetes' 'Masseren, niet verleren' Themabijeenkomsten 'Regels en grenzen' 'Druktemakers' 'Eten, slapen en zindelijkheid' 'Meerlingen is meer 0 - 1 jaar' 'Meerlingen is meer 1 Vi - 4 jaar' 'Peuters, lief maar lastig' Dedemsvaart, start vrijdag 6 oktober Ommen, start maandag 16 oktober Heeten, start maandag 16 oktober Heemse (Hardenberg), start maandag 16 oktober Dedemsvaart, start dinsdag 17 oktober Raalte, start vrijdag 27 oktober Ommen, start maandag 31 oktober Wijhe, woensdag 11 oktober Wijhe, dinsdag 17 oktober Heeten, woensdag 18 oktober Ommen, donderdag 19 oktober Ommen, maandag 23 oktober Luttenberg, dinsdag 24 oktober Wilt u zich opgeven, bel dan (0900) 8662 (c 0,10/min.) of kijk op www.carinova.nl Op vrijdag 8 september was het Wereldalfabetiseringsdag. Anderhalf miljoen laaggeletterden of analfabeten in Nederland stonden die dag centraal. Voor tal van organisaties was dat aanleiding om iets bijzonders in hun stad of regio te doen. Ook Carinova deed dat. Justine Pardoen in Olst/Wijhe In de gemeente Olst/Wijhe kwam Justine Pardoen, hoofdredacteur van Ouders Online en taaldeskundige, het pakket Taalkracht voor Consultatiebureaus bezorgen op het consultatiebureau. Dit pakket bevat informatie voor ouders die moeite hebben met lezen en schrijven. Het helpt hen bovendien om opgroeiende kinderen optimale ontwikkelingskansen te geven. Maar Carinova doet meer. Vroegtijdige signalering In het basistakenpakket van de Jeugdgezondheidszorg komt spraak- en taalontwikkeling aan de orde. Daarnaast is Carinova in haar werkgebied in diverse gemeentes actief om jonge kinderen en hun ouders te laten ontdekken dat je veel plezier kunt beleven aan voorlezen. Jaarlijks, op de vierde dinsdag in septem ber, is het de Dag van de Thuiszorg. Een bijzondere dag, want dan worden alle thuiszorgmedewerkers in Nederland eens extra in het zonnetje gezet. Een goede traditie, waar ook Carinova van harte aan meedoet. Dus op 26 september heeft Carinova voor alle medewerkers een leuke en nuttige verrassing in petto. Ouders van kinderen van 0 tot 4 jaar kunnen voortaan in Holten zonder afspraak binnenlopen bij de wijkverpleegkundige met hun vragen over gedrag, ontwikkeling of gezondheid van hun kind. Het spreekuur wordt elke woensdag van 12.30-13.00 uur gehouden in het gebouw van Carinova aan de Gaardenstraat 31 in Holten. Naast Holten zijn er inloop spreekuren in de hele regio. Voor een overzicht: kijk op www.carinova.nl onder Jeugdgezondheidszorg. Carinova ondersteunt beweging. Want beweging is gezond. Vandaar dat Carinova sponsor is geworden van de Vechtdal Marathon in Ommen. De Vechtdal Marathon is een voor Nederlandse begrip pen nieuwe en tevens unieke wedstrijd. Twee dagen hardlopen (30 september en 1 oktober a.s.) en hiermee de afstand van de marathon afleggen. Daarbij is - naast het hardlopen - aandacht voor het wandelen. De Vechtdal Marathon tweedaagse bestaat uit drie wedstrijden, die gezamenlijk de afstand van een marathon vormen. Meer informatie op: www.vechtdalmarathon.nl T (0900) 8662 0,10 /min) I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H.J.P Fesevusstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1,-Floralaan 1, Heeten Stevenskamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Veldkampweg 19, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Carinova kreeg recentelijk wederom het predikaat Erkend Leerbedrijf. Dinant Dasselaar, hoofd P&O van Carinova, ontving daartoe een officieel bord uit handen van jannie Hop, consulent van de OVDB. OVDB staat voor Landelijk Orgaan beroepsonderwijs. 230 stageplaatsen per jaar De OVDB heeft de wettelijke taak om alle leerbedrijven te beoordelen en te erken nen. Erkenningscriteria die hierbij behoren zijn onder andere dat de organisatie een goed beroepspraktijkvor- mingsbeleid hanteert. Ook moeten er per divisie leerplaatsprofieien zijn beschreven en moet de organisatie een goede stage begeleiding bieden. Carinova was al vele jaren een erkend leerbedrijf voor de oplei dingen verpleging en verzorging niveau 1 t/m 4: SPW 4: praktijkopleider 4 en VMBO zorg en welzijn. Jaarlijks biedt Carinova rond de 230 stageplaatsen aan. De erken ning is voor Carinova een extra stimulans te blijven werken aan kwaliteit. Vanaf begin volgende maand vindt u in de wachtkamers bij bijvoorbeeld huisart sen en consultatiebureaus de Carinova Cursusmap. Daarin staan alle cursussen en bijeenkomsten die Carinova op het gebied van zorg en gezondheid organiseert. U vindt ook meer informatie over cursussen en bijeenkomsten op www.carinova.nl üp basis van een landelijk onderzoek vanuit het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht ondersteunt Carinova ouders van huilbaby's met het programma "Rust en Regelmaat". Het onderzoek van het Wilhelmina Kinderziekenhuis heeft laten zien dat het aanbrengen van iust en regelmaat en daarmee voorspelbaarheid, al dan niet gecombineerd met inbakeren, een effectieve aanpak is bij "overmatig huilende zuigelingen Carinova streeft er naar alle aanstaande ouders en ouders van pasgeborenen over dit programma te informeren. De verwachting is dat ouders hierdoor meer inzicht kiijgen in de behoeften en lichaamstaal van de baby en er zo een positieve interactie kan groeien tussen ouder en kind. Kijk voor meer informatie op www.carinova.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 26