Succesvol avondje darts in bierlokaal Oefenweekend handbalteams Blauw Wit verspeelt punten bü SVDW'75 HoiSnse bwrenbank voorloper jarige Rabo Agenda W Holten Agenda Blauw Wit Zwaluwen Jeugdactie Danslessen bij SV Bato Infoavond W Holten Dinsdag 12 september 2006 Zondag 17 september Hattem 1-Holten 1 14:00 Holten 2-RDC 3 10:45 Wierden 4-Holten 3 10:00 Holten 4-Zweef De 11 10:00 Holten 5-Omhoog 5 9:00 NEO 9-Holten 6 9:00 Voorst 5-Holten 7 9:30 Holten 8-Bornerbroek 6 9:30 Holten DA 1-Enter DA1 10:00 Zaterdag 16-septem- ber Holten Al-RDC Al 14.30 uur Excelsior'31 A3-Holten A2 11.00 uur Fc Eibergen B2-Holten BI 14.30 uur Holten Cl-Lettele Cl 13.00 uur Sc Rijssen Cl-Holten C2 11.00 uur Holten C3-De Tukkers C3 13.00 uur Holten MB 1-Voor waarts T MB 13.00 uur D-. E- en F-pupillen: zwaluwentoernooi Zaterdag 16 september 1 uit Zelos 1 15.00 u. 2 uit CSV Apeldoorn 5 15.00 u. 4 uit SVVN5 12.30 u. 5 thuis FC Eibergen 4 14.36 u. 6 uit Pr. Bernhard 5 14.30 u. Al thuis Voorwaarts TwelloA2 14.30 u. BI thuis SVVN BI 12.30 u. B2 uit SP. Lochem B2 15.00 u. B3 uit Ratti BID 14.30 u. Cl thuis Almelo Cl 12.30 u. C2 thuis Overwetering C210.30 u. MB1D thuis HHC MB1 12.00 u. MB2 thuis Enter MB1 10.30 u. D-, E- en F-pupillen: Zwaluwentoernooi Zaal \rijdag 15 september 1 uit SVM/Middenstip 2 20.00 u. 2 vrij HOLTEN - Net als in voorgaande jaren is één van de eerste speelron des op de kalender van de KNVB ingeruimd voor de actie 'gezonde maatjes voetballen voor hun gehandicapte kame raadjes'. Een actie die de laatste jaren een steeds hogere opbrengst laat zien. Op zaterdag 16 september staat ook 't Vletgoor in het teken van deze Zwaluwen Jeugdactie. Blauw Wit E4 en Blauw Wit D2 spelen op 't Vletgoor een toernooi tegen ploegen uit de regio. De andere Jeugdteams gaan de re- S10 in, om daar hun toer nooi te spelen. De wed strijden duren 15 minu ten. Na afloop is er voor elke deelnemer een vaantje. De toernooien beginnen om 9.30 uur. HOLTEN - Het be stuur van voetbalver eniging Holten heeft voor dinsdagavond 19 september een infor matieavond voor haar leden gepland. In deze bijeenkomst wil het bestuur haar le den de hoogte brengen van de laatste ontwik kelingen het Netwerk plan Sport. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering vanl2 juli werden te gen het plan nogal wat bezwaren geuit. Na en kele briefwisselingen met de gemeente hoopt het voetbalbestuur meer duidelijkheid te kunnen verschaffen. De vergadering begint om 20.30 uur. DOET1NCHEM - Op een prachtig nieuw veld in Doe- tinchem speelde Blauw Wit in de eerste helft beneden zijn kunnen. Ondanks een voorsprong moest de ploeg met 2-1 gaan rusten. Er was teveel ontzag voor thuis ploeg SVDW'75. In de twee de helft was Blauw Wit veel sterker en had de zege moe ten pakken. De ploeg bleef echter steken op 2-2. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Bleumink liet Blauw Wit het spel op zich afkomen en had SVDW een overwicht. Echte kansen wa ren er in het eerste kwartier niet te zien. Het was best een verrassing dat Blauw wit via een knappe actie van Jurrian Paalman op 0-1 kwam. Erg lang kon Blauw Wit niet van de voorsprong genieten. De thuisploeg pro fiteerde van fouten bij Blauw Wit. Binnen drie mi nuten boog de thuisploeg de achterstand om in een voor sprong. Pas in de-laatste vijf minu ten voor rust veerde Blauw Wit iets op en naar later bleek was dit de basis voor een degelijke tweede helft. In die tweede helft verving Arian Vorkink Gert-Jan Ulf- man. De omzetting leverde meer balans op in de verde diging en meer aanvallende dreiging over rechts. Blauw Wit kreeg een aantal goede mogelijkheden, maar kroop ook door het oog van de naald toen de soms onwen nig opererende scheidsrech ter geen strafschop gaf aan SVDW terwijl een Doetin- chemse aanvaller binnen de zestien ten val werrd ge bracht. Blauw Wit putte moed en ging vol op de aanval spe len. Stefan Aanstoot werd vervangen door Remon Müller en Frank Veltkamp kwam in de ploeg voor Arn- oud Beldman. SVDW was leeg gespeeld en Blauw Wit had moeten profiteren. Aan voerder Gert-Jan Prins knal de van ruim 20 meter hard in de kruising 2-2, maar Blauw Wit had kans op meer. In de extra tijd had Arian Vorkink nog de beste kans op de win nende treffer, maar het bleef bij de gelijke 2-2 stand. Opstelling Blauw Wit: Arjan Nijhuis, Gert-Jan Ulfman (Arian Vorkink), Arjan Aan stoot. Gert-Jan Prins, Dirk Jan Beldman, Jurrian Paal man. Maarten Kruimelaar, Arnoud Beldman (Remon Müller). Stefan Aanstoot (Frank Veltkamp), Harald Beldman en Merijn Offrin- ga. HOLTEN - Wie een eeuw ge leden in Nederland geld moest lenen, verkeerde meestal in een afhankelijk heidspositie. Woekerrentes en bijzondere voorwaarden kwamen destijds overal voor. Daarover zijn heel wat bizar re anekdotes bekend. Fried- rich Wilhelm RaiffeisenDe Duitse burgemeester F.W. Raiffeisen richtte in 1864 in Duitsland de allereerste boe renleenbank op. Als platte landsburgemeester werd hij geconfronteerd met de ar moede onder de boerenbevol king. In het begin van de 20ste eeuw werden overal in ons land coöperaties opge richt. Wie 'geoogst' had bracht zijn geld onder bij de coöperatie en kreeg daarvoor een spaarrente. Dit spaargeld werd uitgeleend aan degene die nog moest 'zaaien' en daarvoor geld nodig had. Uniek aan coöperatieve ver enigingen is het dienstverle nende karakter. Een Rabo bank kent geen aandeelhou ders, maar leden. Klanten kunnen lid worden van de Rabobank en leden bepalen door stemrecht welke koers hun coöperatie volgt. In de afgelopen 100 jaar is er veel veranderd. De Rabobank, een samenvoeging van twee eer dere Nederlandse coöpera ties, de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank, heeft een enorme ontwikkeling doorge maakt. In 1906 werd in Hol ten een bank voor boeren op gericht. Het bleek een ge slaagde poging om te ontko men aan de toenmalige mis standen in de 'financiële dienstverlening'. Deze bank was de voorloper van Rabo bank West Twente, die nu haar eeuwfeest gaat vieren. 100 Jaar geleden was het pro ductaanbod overzichtelijk: sparen en lenen. De financië le dienstverlening maakt te genwoordig een belangrijk onderdeel uit van de heden daagse economie. De meeste mensen maken intensief ge bruik van het Internet: finan ciële zaken worden vanachter een eigen computer geregeld. Op 18 september starten fees telijkheden op de Evenemen- tenweide in Nijverdal. Er zijn circus- en theatervoorstellin gen, een Rabobank Centen nial Fair met smaak als the ma, een lezing op Prinsjesdag en een 'Agroseminar'. Bewo ners van verzorgingstehuizen worden bezocht en krijgen een programma op maat: 'Te rug naar Toen". De jeugd van groepen 3, 4, 5 6 van de basisscholen in het werkge bied krijgt een voorstelling, als onderdeel van een educa tief project. Info Herald Vos 0548-373180. HOLTEN - Handbalvereni ging Holten sluit komend weekeinde de voorbereiding op het nieuwe zaalseizoen af met serie Oefenwedstrijden voor alle teams tijdens het Hospers weekeinde. Bijna al le tegenstanders komen uit de afdeling Twente en zijn relatief onbekend. Op de za terdag spelen alle jeugd teams van 10.00 tot 16.30 hun wedstrijden. Zondag 17 september begint dames 3 om 11.00 uur tegen Dyna miek Goor 3. Dames 2 speelt tegen het derde team van WHC. He teerste damesteam uitkomend in de landelijke regioklasse A speelt om 13.15 tegen EHC uit Ensche de. De heren treden aan te gen heren van WHC. De dag wordt afgesloten met een oe fenwedstrijd van de heren A jeugd tegen de veteranen van Holten met daarin oud spe lers als Meino van Beek, Erik Kraan en Johan Wiers- ma. Alle wedstrijden worden gespeeld in sporthal 't Mos- sink. De entree is gratis. Het team van Wie Spoort Niet 1 kende een prachtige dartsavond. In het bekertoernooi werd Buddy's uit Goor versla gen en de sponsoren werden in het zonnetje gezet, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De kop is er af voor Wie Spoort Nie 1. Vori ge week maandagavond was de opening van het seizoen met een bekerwedstrijd tegen Buddy's. Tegelijkertijd wer den de sponsoren Gerda, uit baatster van Bierlokal am Bahnhof, en de kersverse nieuwe geldschieter Henk van de Marjo van bloemsier- kunst Marjo in het zonnetje gezet. In de eertste partij waarin Spikey 'De Killer' moest aantreden bleek dat de eredivisionist niet voor niets naar holten was gekomen en moest de Killer het onderspit delven.0-1Ook voor de aan staande bruidegom Tonie was het een zware pot, die eveneens verloren ging: 0-2. De wedstrijd werd toen even onderbroken voor een team foto en dat bleek het breek punt in de wedstrijd. Menum begon wat slapjes aan zijn single maar wist zich terug te knokken en won met de hak ken over de sloot voor een 1- 2 tussenstand. Toen was het de beurt aan Jan van de Paapen die al snel achter kwam en de wedstrijd uit zijn handen voelde glippen. Door de aanmoedigingen van 'sei- zoenkaarthouder' Jos werd er toch nog gewonnen: 2- 2.Hhet werd een echte tita nenstrijd en de dubbels gin gen gelijk op zodat er na vier partijen later 4-4 op het bord stond. De bierronde moest de doorslag geven. Het werd muisstil in het bierlokal en onder het toeziend oog van wissel Bepa 'The Blanche' leek het even mis te gaan. Maar nadat Tonie de eerste en enige 180 van de avond gooide was het Menum die de laatste 86 punten van het bord gooide en zo de winst in Holten hield. HOLTEN - Sportver eniging Bato verzorgt ook dit jaar lessen streetdance en cayoro- bics. De lessen streetdance zijn op de vrijdagmid dag in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Van 16.00 tot 17.00 uur traint de leeftijds groep van 6 tot 10 jaar en van 17.00 tot 18.00 uur traint de leeftijds groep 10 tot .15 jaar. De lessen cayorobics zijn op de woensdag avond van 20.00 tot 21.00 uur ook in de gymzaal Vrijheidslaan. Voor meer informatie, Marietje Eggink tele foon 0548-36 60 30.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7