Behoefte aan duidelijkheid Mentes is de sleutel tot nieuwe woning Demonstraties maïs oogsten Koning van het darten Nazomerfair Dondertman Vrije markt in centrum Aftrap NBvP Dijkerhoek ikelaar tfezeffóe listen Dinsdag 12 september 2006 ESPELO - Kinderboer derij Dondertman staat zaterdag 16 september in het teken van een na zomerfair. Het evene ment staat dit jaar voor het eerst op de activitei tenkalender van Don dertman en duurt van 10.30 tot 16 uur. De en treeprijs bedraagt 2,00 euro per persoon. De eerste Nazomerfair van Dondertman is be doeld voor jong en oud. Zo is er een aparte kin derhoek en modelleert 's middags een ballonnen clown allerhande figu ren. De markt wordt ver der opgeluisterd door tal van oude ambachten (te vens verkoop) - er zijn stands met onder andere patchwork, kantklossen, geurzakjes, bloemschik ken, kalebassen, boetse ren op panelen, schilde ren (inclusief een expo sitie) en er wordt vlas gesponnen. Trimsalon Del Prado uit Holten is aanwezig met informatie en verzorgt demonstraties. Ook is er informatie en een video over het ringen van roof vogels en een imker. De volksdansgroep van de Plattelandsvrouwen uit Espelo geeft 's middags (onder voorbehoud) en kele malen acte de pre sence. HOLTEN - Evenals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar een vrije markt gehouden in het centrum van Holten. Dit jaar is gekozen voor de eerste zaterdag na de Keunefeesten, namelijk zaterdag 16 september. Dc markt wordt ver zorgd door de suppor ters vereniging van de Holtense Muziek ver eniging (HMV). De di verse deelnemers komen zowel uit de provincie als ook van ver daar bui ten. om hun koopwaar aan te bieden. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. De markt duurt van 8.45 tot 16.00 uur. DIJKERHOEK - De af deling Dijkerhoek van Vrouwen van Nu begint het nieuwe seizoen met haar maandelijkse afde- hngsbijeenkomst op dinsdag 19 september. E. ter Laak, osteopaat in Holten, vertelt dan over zijn werk. Tevens zijn deze avond voorbeelden •e zien zijn van de aan geboden cursussen. Als vanouds wordt de bij eenkomst gehouden in Het Bonte Paard, aan vang 20.00 uur. Naast de vertrouwde cursussen zoals yoga, handwerken en country- une dance,' zijn er ook wcer nieuwe uitdagin gen. Bijvoorbeeld digi- «le foto's op de compu- !er> kunstbloemen anti- keren, festoen en een w'ndgong maken. HOLTEN - 3VO Holten vraagt deze maand extra aandacht voor het rijge drag van vooral automo bilisten in 30-kilometer zones. "Een 30-kilometer zone is meer dan een bord met de vermelding van de maximum snelheid", al dus de verkeersorganisa- tie. "Gemeenten die zich beper ken tot de plaatsing van zo'n bord, kunnen verwach ten dat aan de verkeersvei ligheid maar weinig tot niets verbetert. De wegge bruikers en in het bijzonder de automobilisten hebben behoefte aan duidelijkheid, zodat zij de 30 kilometer- zone's beter en op tijd her kennen. Pas als weginrich- ting, voorlichting en hand having van de verkeersre gels goed op elkaar zijn af gestemd zijn positieve re sultaten te verwachten", meent 3VO Holten. "Acties als 'De scholen zijn weer begonnen' en 'Op Voe ten en Fietsen naar School' hebben een betere kans op succes als met name auto mobilisten zich er weer eens van bewust zijn dat de beperking van hun snelheid en het aangepast verkeers gedrag het aantal fatale verkeersongevallen dras- tisch kunnen beperken." 3VO Holten verzoekt de weggebruikers van Holten na de vakantie 'de knop om te zetten' en terug te scha kelen naar een beheerst weggedrag nu op gezette tijden straten en doorgaan de wegen weer druk ge bruikt worden door de scholieren. Vooral bij basisscholen is het extra uitkijken. Nieuwe leerlingen moeten zich een veilig gedrag nog eigen ma ken. Het voortgezet onder- 3VO vraagt deze maand extra aandacht voor het rijgedrag van met name automobilisten in verbliifsgebieden, de zo genaamde 30-kilometer zones, (foto: Johan Bolink) wijs kent haar eigen speci fieke problemen. De grote stroom fietsen en scooters uit de omliggende plaatsen veroorzaakt geregeld voor penibele situaties. In de gemeente Rijssen-Holten waren in de afgelopen 5 jaar zes doden en 170 gewonden te beteu ren. Velen hiervan in de 'schoolgaande' leeftijd. Een reden voor 3VO om te wij zen op ieders persoonlijke verantwoordelijkheid bij deelname aan het verkeer. HOLTEN - Aan de Vonder- schottenweg in Holten wordt vrijdag 15 september een maïsoogstdemonstratie ge geven. De nieuwste metho den en technieken op het ge bied van maïsteelt en -oogst worden dan aan het publiek getoond. Vier Holtenaren, allen op enigerlei wijze verbonden HOLTEN - Esprit Makelaar dij heeft vanaf vandaag een nieuwe naam. Het make laarskantoor van Wim Buls- ink en collega Daniëlle Kra nenburg heet voortaan Men tes Makelaars. Tegelijkertijd maakt het bedrijf de overstap naar brancheorganisatie NVM. "Een logisch gevolg van de groei van ons kan toor", verklaart Wim Buls- ink. En met het lidmaatschap van de NVM staat ons wo ningaanbod ook op Funda, de website met het grootste woning aanbod van Neder land. Daniëlle Kranenburg was de bedenker van de naam Men tes. "Het moest net als Esprit kort en krachtig zijn. En we hebben gezocht naar iets wat nog niet bestaat." Met de naamswijziging heeft het makelaarskantoor aan de La- renseweg ook het motto aan gepast. 'De sleutel tot uw nieuwe woning', siert nu elke uiting van Mentes Make laars. "Die kreet komt u str aks overal tegen", legt Buls- ink uit. Maar niet alles is nieuw bij Mentes. De perfecte dienst verlening is gebleven. "Wij kunnen heel snel schakelen, dat is onze kracht. Als een klant ons vandaag belt voor aan de teelt van maïs, heb ben dit jaar het initiatief ge nomen om een proef- en de- monstratieveld aan te leg gen. Akkerbouwer Henk Bronsvoort, adviseur Joop Rensen, maïszaadspecialist Geert Stevens en veevoeder en meststoffenbedrijf Henk Bieleman. hebben elk hun eigen accent in het veld ge legd. Het nieuwe mestbeleid leidt tot grote veranderingen in de in de veehouderij. Zo mogen melkveehouders minder drijfmest op hun ei gen grond afzetten. Het ak kerbouwbedrijf van de fami lie Bronsvoort is hierop in gesprongen door van deze melkveehouders drijfmest af te nemen en in ruil hiervoor krachtvoervervangend (maïskolvenschroot) MKS te leveren. Hoe het maken van MKS in zijn werk gaat is vrijdag te aanschouwen. Een andere noviteit in de re gio is het pletten van natte maïskorrels. De geplette korrels worden vervolgens in een slurf geperst. Het le vert een smakelijke kracht- voervervanger voor melkvee op. De machine zal op het veld draaien. Veevoederbe drijf Bieleman geeft aan hoe MKS of geplette maïs in een melkveerantsoen ingepast wordt. Ook is er een reus achtige energiemaïs te zien, die gebruikt wordt voor de productie van biogas. Speciaal voor het demon stratiedoeleinde is het veld vroeg gezaaid. Wat rijpheid betreft ligt het er daarom al mooi bij. Belangstellenden zijn vrijdag welkom van 13.15 tot 16.00 uur. Wim Bulsink en Daniëlle Kranenburg zijn sinds vandaag Mentes Makelaars, (foto: Harrv Broeze) een taxatierapport kan het morgen gereed zijn. Of als iemand advies nodig heeft omtrent de verkoop van zijn woning, kunnen we binnen tien minuten ter plekke zijn. De kwaliteit en de gezichten zijn als vanouds." Het bedrijf van Wim Bulsink heeft in het 7-jarig bestaan een stormachtige ontwikke ling doorgemaakt. Door goe de contacten met diverse par tijen heeft het makelaarskan toor inmiddels op veel plaat sen in Oost-Nederland nieuwbouwprojecten ver kocht.T enslotte draait het volgens Bulsink op de be staande markt vaak om 'het gunnen"."En ook daar heb ben wij inmiddels wel bewe zen een serieuze partij te zijn. De kracht van ons kan toor is het enthousiasme en de laagdrempeligheid. Dat heeft geleid tot een zeer di vers woningaanbod." Mentes Makelaars is alle werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur geopend. Het wo ningaanbod is te bekijken op www.mentesmakelaars.nl. Daarnaast is het kantoor al tijd bereikbaar op 0548-36 81 41. HOLTEN - Het dartstoernooi om de Keunetrofee is dit jaar gewonnen door Robin Koning. Hij won in de finale met 4-1 van 'De Keet'. De 22 deelnemers streden vorige week zondag bij Bierlokal am Bahnhof om de felle begeerde wisselbeker 'De Keunetrofee' en de diverse geldprijzen (totaal 205 euro). In de strijd om de derde plaats won Van de Paapen met 3-2 van Schaapherder. In de finale van de verliezerpoule was Rik Paalman net met 3-2 te sterk voor Jaap Kruk. De hoogste fi nish was voor Simon van Wieringen: 127. De beste dame was Linda Seuters. (eigen foto)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5