Geen gesleep meer met alle speelgoed Even bijtanken in Holten voor Wit-Russische kids Twijfel over plan afvalbrengpunten Wis en waarachtig Agenda Open dag Marsruiters Uitleg AED bij NBvP Dinsdag 12 september 2006 NBvP Holten: Avond over Turkse cultuur, Vos man, dinsdag 12 sep tember 2006 Vrije markt HMV, Holten, zaterdag 16 sep tember 2006 Golden Tulip Rally, Beusebergerweg, zater dag 16 september 2006 Autocross, Schupperts- weg, zondag 17 septem ber 2006, 12:00 Nationale Vlinder- nacht, Natuurdiorama, zaterdag 23 september 2006 liitwisselingsmoto- cross, Zuurberg, zater dag 23 september 2006, 9:30 Holterbergherfsttoer ATB- en wegrit, Sport hal 't Mossink, zondag 24 september 2006, 9:00 Clubmotocross en vete- ranenzijspan, Zuurberg, zondag 24 september 2006, 9:30 Passage Holten: ds. Ort vertelt over schilderijen van Marc Chagall, Kan delaar, donderdag 28 september 2006, 20:00 EHBO: start nieuwe cursus, 2 oktober. Veiling en boeken markt, gebouw Irene, zaterdag 7 oktober 2006 NBvP Holten: Familie relaties, Vosman, don derdag 12 oktober 2006 Rondje Kulturhus, Ge meentehuis Holten, za terdag 14 oktober 2006 Jubileumconcert HGK, Dorpskerk, vrij dag 20 oktober 2006 HOLTEN - De Marsrui ters houden zondag 17 september hun jaarlijkse onderlinge wedstrijd. Op dit zogenaamde clubkampioenschap bin den de leden onderling de strijd met elkaar aan op de onderdelen dres suur en springen. Voor deze dag, waarbij het plezier in het rijden en de gezelligheid voorop staan, is iedereen uitge nodigd om eens kennis te maken met de ruiter sport. In de middagpau ze kan iedere bezoeker zich eens op een paard of pony wagen voor een ritje. De wedstrijden be ginnen om 9.30 uur bij manege Nijenkamp aan de Pasmansweg 3 in Es- pelo. De middagpauze is om 12.15 uur. De (hila rische) huldiging van de kampioenen is rond 15.30 uur. HOLTEN - De thema middag de NBvP, Vrou wen van Nu afdeling Holten over de AED wordt gehouden op woensdag 20 september. Oe lieer Lichtenberg uit Holten geeft informatie over de automatische externe defibrillator, vertelt waar ze in Hoil- len hangen en wie hier voor gebeld moet wor den. De themamiddag oegmt om 14.00 uur in zaal Vosman aan de Oranjestraat Speel-o-theek De Boshut heeft voor het eerst sinds haar bestaan geen ruimtegebrek meer. (eigen foto) HOLTEN - Speelotheek de Boshut, onderdeel van stich ting sociaal en cultureel werk De Boschkamp, is afgelopen week verhuist van locatie In dustriestraat (voormalig Wa terloopand) naar de Lageweg 2, een eigen ruimte in het pand van kinderdagverblijf Kakelbont. De Speel-o-theek heeft al sinds de oprichting, nu 7 jaar geleden, te maken met ruim teproblemen. Bij gebrek aan een eigen vaste ruimte zijn is de speel-o-theek in De Boschkamp vanuit een 'op- berghok' begonnen en moest het speelgoed iedere keer worden verplaatst naar de ontmoetingsruimte. Na l'/i uur uitleen moest ook al het speelgoed weer terug en dat drie keer per week. Nadat vorig jaar het sjouwen al tot het verleden behoorde. doordat de speel-o-theek kon verhuizen naar het een leeg staand pand van de gemeen te, is er nu een echt mooie lichte kindvriendelijke ruim te gevonden in het gebouw van kinderdagverblijf Kakel bont. Iedereen die zich in septem ber inschrijft als lid voor het kalenderjaar 2007 is de rest van 2006 gratis lid. In 2004 waren er voor het laatst kinderen uit Wit-Rusland op vakantie in Holten, (eigen foto) HOLTEN - Vanaf woensdag 20 september zijn 29 Wit- Russische kinderen, hun juf en een tolk gedurende acht weken te gast in Holten. De kinderen worden onderge bracht bij gastgezinnen en gaan 's morgens 'gewoon' naar school, evenals hun Ne derlandse leeftijdgenootjes. Voor de middagen is een ac tiviteitenprogramma samen gesteld. Net als bij de vorige projec ten in 2001 en 2004 zijn de kinderen afkomstig uit de re gio Stolin in Wit-Rusland, echter ditmaal uit andere dorpjes (Osowaya en omlig gende dorpen). In deze dor pen worden de kinderen nog dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van de Tsjerno- byl-ramp uit 1986. De grond waarop hun eten wordt ver bouwd is bijvoorbeeld nog altijd besmet. Dit is de be langrijkste reden voor de or ganiserende Stichting Hulp aan Tsjemobylkinderen Hol ten om de kinderen voor een periode van 8 weken naar Nederland te halen. Doordat zij in deze periode in een ge zonder klimaat doorbrengen, verbetert hun weerstand flink. Dit wordt bevestigd door de ervaringen met eer dere groepen kinderen. De aankomst van de kinde ren (na een busreis van 25 uur) is gepland op woensdag 20 september 9.30 uur. bij kerkelijk centrum De Kande laar aan de Stationsstraat. Op onze website www.tsjer- nobylholten.nl is meer infor matie te vinden over het pro ject. Wie vragen heeft kan mailen naar info@tsjerno- bylholten.nl. Wie het project financieel wil steunen kan geld overmaken op rekening nummer 3285.89.454 (Rabo bank) ten name van St. Hulp aan Tsjemobylkinderen Hol ten. Eff'n was der paniek in de tê-nte. De Duutse tê-nte, diet met volle ophef was anne kondigt in de kraante, leut het of wêêt'n. Ik schrökke mie een heudje. Zóllt fees wa duur goa? De Keunefeest'n neet duur goa, det kon toch neet woar wêêr! Noe hak vuur de êêrste kêêr munt'n en dan zóllt neet duur goa?! Ik was der ech wal een betje obstinoat oaver. Altied hetzelfde met die Duutsers. Verwach ie ze nen kêêr, komt ze neet opdaag'n! Det was vroggger wal aans. Toen stunn'n ze zo ma op nen mann'n op de stoepe, zöön- der dawe ze verwach'n en blêêm'n ze ok nog is vief joar. Gelukkig was der hêêl gauw nen aandere tê-nte en konn'n de Hoolter Keunefeest'n gewoon duurgoa en det möss ok wa, want ik had mie toch ne fösss'n bossschöpp'n e haalt bie Waansink. Ja bie Waansink, want doar krêêi Keune- munt'n. vuur niks bie de bosschópp'n, um op te maak'n op de Keunefeest'n. Det is nog is een aktie woei wat an hebt, det mött zet hêê- le joar duur doo. De munt'n köi inlêêvern bie bienoa alle cafees. Zo könnt de leu spaor'n vuur een oamdje uut. De jeugd kan vuur niks noar de Keunefeest'n of noar't carnaval. De Hoolt'nse ondernemmers hebt der ok nog wat an en wie hebt meteen nog ne oplossing vuur de indrinkkeet'n van de SGP. Det is in ieder geval better as van alles verbêê, want ai t'eene vebêêdt, wördt ter wa wier wat aans bedach. Ik heb mie ok dit joar wier loat'n zee op het bedrij venbor reluurtje, noh ja uurtje, het wörd'n wal iets langer. Ik heb der 'n vriedagoamd ma bie anne knupt. Ik vergaap'n mie an al die geluudsapparatuur en det vuur één zo'n fees. Ik heb mie loat'n vertell'n, det det spul ma op halve krach ansteet, aans bloast ze de hêêle Karkhofsweg vot. Ma op halve krach floddert oe de bokse nog mangs an de kö-nte. Alderbassend wat een lawaai. Det was vrogger wal aans. Twei steule met de doarop Jenske van de Kuuper en Schot Hendrik Jan. En doar gungt hen, Jenske pakk'n harmonica en begun te trekk'n. Schot Hendrik Jan völl in, la, la,la, la,la. De wille met mekaa is neet veraandert, het was der wier béregezellig en ik bin noe a wier munt'n an't spoar'n vuurt volgende fees. De vêêrkaante viefkop. HOLTEN - Aanpassen van de gemeentewerven in Rijs- sen en Holten, met op beide locaties verdiepte afval brengpunten en weegbrug gen. het voldoen aan de gel dende milieu- en Arbo eisen, in Holten een nieuw afval- brengpunt op 't Vletgoor. een nieuwe loods voor kring- loopbedrijf 'n Roondgaank. de mogelijkheid voor de bur ger om de gehele dag afval te brengen en door al deze maatregelen stijgt de afval stoffenheffing in 2007 voor de burger maar met 2.00 euro per jaar. Het leek een voor stel waar de commissie Grondgebied zich donder dagavond likkebaardend ach ter zou scharen: zowel in Rijssen als in Holten een ge lijkwaardige afvalbrengpunt dat voldoet aan de milieuei- sen. langer open is en maar weinig meer kost. Maar de commissie had nog al wat vragen. Kritische vra gen die met name gingen over de locatie in Rijssen, die na de aanpassingen veel te klein zou zijn. Ook al omdat het voorstel is om op een deel van het terrein een nieu we hal voor de Kringloop neer te zetten. De weegbrug gen waren onder andere het CDA een stap te ver: "Eerst maar evalueren hoe het nu gaat", stelde CDA-er H. Nij- kamp voor. De opmerking dat de opslag op de werf ge minimaliseerd moet worden, schoot VVD-fractievoorzitter J. Kevelam in het verkeerde keelgat. Hij wil dat de ge meente voldoende opslag heeft om in noodgevallen in de eigen behoefte te kunnen voorzien: "Géén voorraad is een slecht uitgangspunt voor een werf', stelde hij. PvdA- fractievoorzitter R. de la Haye kwam met het voorstel om wat het zout betreft te shoppen in de net over de ge meentegrens liggende zout- loods van de provincie. Of samen met Nido een ade quate zoutloods neer te zet ten. Hij opperde ook om de Holtense brandweer maar meteen mee te verhuizen en brandweer en afvalbrengpunt in hetzelfde pand onder te brengen. Maar het meest kritisch wa ren de vragen in de personele sfeer. De bedoeling is dat medewerkers van de Kring loop de afvalinzameling gaan doen in plaats van de buiten dienstmedewerkers van de gemeente. Leden van de commissie vroegen zich af in hoeverre er gevolgen waren voor de buitendienstmede werkers van de gemeente, of het langer open zijn van de werf een stuk sociale werk verschaffing richting Kring loop is, wat de exacte afspra ken zijn tussen gemeente en Kringloop en hoe hard die af spraken zijn. Wethouder W. ter Schure benadrukte dat er geen enkele baan op de tocht stond en dat het personeel in dit voorstel niet aan de orde was, maar kwam daar niet mee weg. De fracties gaan er intern nog eens over praten en willen sowieso weten wat de personele consequenties zijn en hoe de ruimte op werf in Rijssen uit gaat pakken. In de raadsvergadering wordt het voorstel dan opnieuw be sproken.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3