Op vakantie met heel assortiment fuchsia's Kijkje in de keuken van Oudheidkamer Hooit'n Blik onderwater Jumelagecomité op zoek naar ideeën Expositie Gardenier Bello over Heuvelrug Zussen gast bij de NBvP Playstation gestolen Dorpsfeest Okkenbroek Dinsdag 5 september 2006 HOLTEN - De expositie 'Jaap Gardenier, toen en nu', is tot en met 29 sep tember te zien in het ge meentehuis van Hoiten, Smidsbelt 6. De toegang is gratis. De tentoonstel ling is geopend tijdens kantooruren. De organisatie is in han den van de Stichting Collectie Nagelhout Holten (SCNH). In de collectie Nagelhout be vinden zich zes interes sante werken van Garde nier, door J.P.Nagelhout verworven in de jaren '60. Ook staat een zestal nooit eerder vertoonde tekeningen ter beschik king. De SCNH is ver heugd dat de in Frank rijk levende kunstenaar zich bereid heeft ver klaard ook een aantal re cente acrylschilderijen in bruikleen te geven om mede zijn ontwikkeling in de afgelopen decen nia te tonen. Daarnaast wordt er ook een aantal schilderijen uit de particuliere col lectie getoond. HOLTEN - Treintje Bel lo rijdt in september ie dere zondag tussen Hol ten en Hellendoorn over de Sallandse Heuvelrug. Een ritje met Bello is een leuke manier om de Sallandse Heuvelrug eens op een andere ma nier te bezichtigen. Te vens is Treintje Bello een prima vervoersmid del voor iedereen die slecht ter been is en toch een keer van de Salland se Heuvelrug wil genie ten. De vertrektijden op de zondagen in september zijn 14.00, 15.15 en 16.30 uur vanaf het be zoekerscentrum. Kos ten: volwassenen 2,50 euro en kinderen tot en met 12 jaar 1,50 euro. HOLTEN - De afde lingsavond van de NBvP, Vrouwen van Nu afdeling Holten wordt gehouden op dinsdag 12 september in zaal Vos man aan de Oranje straat. Deze avond zijn uitgenodigd mevrouw Kaprikiran en haar zus uit Deventer. Zij vertel len naar aanleiding van sketches over de Turkse cultuur. Hetr program ma begint om 20.00 uur, de zaal is een half uur eerder open. HOLTEN - Een playsta- 'ion en een kluis met dertig spelleijes voor die spelcomputer. Dat was de buit bij een inbraak donderdag in het jonge rencentrum aan de Tuin- straat in Holten. Er was een ruitje ingeslagen om binnen te komen. OKKENBROEK - In Okkenbroek wordt ko mend weekend flink feest gevierd. Het jaar lijkse dorpsfeest heeft natuurlijk een aantal tra ditionele hoogtepunten, zoals de revue op vrij dagavond, met teksten en spelers van eigen bo dem. Na afloop zet het Agra risch Duo de tent op de kop. Zaterdagmorgen vanaf 10.30 uur zijn de optocht en de stoelen dans en 's middags, naast heel veel vermaak voor de kinderen, kan men kijken of meedoen aan het touwtrekken. 's Avonds om 20.00 uur begint het feest met een disco voor de jongeren en vanaf half tien treedt Kabaal op. Zondagmor gen wordt de dag begon nen met een kerkdienst in de feesttent waarna men kan deelnemen aan de brunch. Ondertussen worden ou de tractoren en land bouwmachines opge steld en vervolgens be gint om 12.00 uur de mi- ni-playbackshow. Om 14.00 uur uur begint de Bourgondische Crea Fiar met vele standhou ders die iets lekkers of iets leuks te presenteren hebben. Vanaf 17.00 uur komt het Sploder Hek- kalf op de hen welbe kende wijze het feest af sluiten. In de burgemeesterskamer van het oude gemeentehuis staat weer het oorspronkelijke meubilair, (foto: Harry Broeze) HOLTEN - De Oudheidka mer Hoolt'n houdt zaterdag 9 september een open dag voor begunstigers en andere be langstellenden. De afgelopen periode werd de oudheidka mer verrijkt met een grote collectie mariniersuniformen en het oorspronkelijke meu bilair van de burgemeester kamer uit het voormalige ge meentehuis aan de Dorps straat. Dit meubilair kreeg weer een plaats in de prach tig gerenoveerde burgemees terskamer. Ook werden weer veel historische artikelen ontvangen. Voor de oudheid kamer voldoende aanleiding weer een open dag te houden. Tijdens de open dag kan men vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur terecht in het voormalige ge meentehuis aan de Dorps straat en in de opslagruimte 'n Spieker aan de Kerkhofs- weg. In het voormalige ge meentehuis dan de Dorps straat is de expositieruimte met de thema-expositie 'De Hoolter keune-koopleu' (de Holtense biggenhandelaren) geopend en kan men de prachtige authentieke burge meesterskamer bewonderen. In de voormalige raadszaal worden door de werkgroep mariniers meerdere topstuk ken uit de collectie mari niersuniformen tentoonge steld. Leden van de werk groep zijn aanwezig om het geven van toelichting en zij kunnen u meer vertellen over het mariniersleven in het al gemeen. Verder worden er door Jan ten Dam videobeel den vertoond met beelden uit het verleden van Holten. In de opslagruimte 'n Spieker zijn alle opgeslagen artikelen en materialen te bezichtigen. Ook hier zijn mariniersuni formen te bezichtigen. Het bijzonder succesvolle optreden in klederdracht vo rig jaar van Minie en Henk Paalman krijgt een vervolg. Dit keer twee maal een optre den, om 11.00 en om 12.00 uur. Gedurende de gehele open dag worden delen van onlangs gemaakte videobeel den van het echtpaar Paal man, in klederdracht, ver toond. Vervolg van voorpagina Vrijdag 15 juni komen de gas ten aan en wordt hen een ludiek avondprogramma aangeboden. Zaterdag 16 juni zijn er allerlei activiteiten in de kernen Holten, Rijssen en mogelijk Dijkerhoek, zowel cultureel als ontspannend met sportwedstrijden, een bra derie en andere activiteiten. Za terdagavond is er zowel in Hol ten als in Rijssen een Duits-Ne derlandse avond met muziek. Het jumelageweekend wordt zondag 17 juni afgesloten met een oecumenische dienst. De Stichting Jumelage wil ook de HABI, de HHV, de VW's en het voortgezet onderwijs betrek ken bij de activiteiten. "Wellicht kan er een Duits-Nederlandse week georganiseerd worden en kunnen de scholen op de Jume lage inspelen door een thema als de 'eenwording van Europa' bij voorbeeld. We hebben nu nog maar globale ideeën. Het zou mooi zijn als verenigingen, scholen, organisaties met ons meedachten om een verdere in vulling aan het programma te geven. Er moet wel de animo zijn om er met z'n allen een groots feest van te maken", al dus Zwoferink Ideeën kunnen gedropt worden bij de Stichting Jumelage, Pastoriestraat 35, 7451 ER Holten, telefoon 0548- 36 23 34, e-mail: jumelage@hetnet.nl. HOLTEN - Ada Spies uit Amersfoort staat al jaren als vaste gast op Camping De Zuurberg en heeft er sinds 5 jaar een nieuwe hobby bij. Het verzamelen en stekken van fuchsia's. "Het is een pu re liefhebberij, deze hobby. Als je er eenmaal aan begint dan houdt het niet meer op", aldus Ada. Ze heeft er dan ook ongeveer 170 en zijn bij na allemaal verschillend. De dubbele die ze heeft zijn stekjes voor familie en ken nissen. Het is dan ook niet moeilijk om Ada op de camping te vinden. Een rij met caravans waarvan er één echt opvalt, haar caravan is omringd met allerlei soorten, kleuren en maten fuchsia's. Overal waar je ook maar kunt kijken, han gen of staan witte potten met fuchsia's. Aan de schuur, de bomen, de schutting of staan op speciale rekken, 's Och tends nadat ze haar hondje heeft uitgelaten gaat ze alle fuchsia's langs en geeft de nodige verzorging. "Het is begonnen nadat ik een paar stekjes van een vriendin had gekregen. Zij leerde mij de verzorging kennen en toen dat lukte had ik het ook te pakken; de liefde voor de fuchsia. Ik kocht er een paar, ging naar een show en las erover. Je ziet dan ook steeds meer soorten. En nu heb ik er ongeveer 170. Ik neem ze Ada Spies heeft al 170 verschillende soorten fuchsia's. Dubbele zijn voor familie en vrienden, (foto: Harrv Broeze) sinds drie jaar mee naar de camping. Niet in één keer, maar stapsgewijs en aan het eind van het seizoen gaan ze weer mee naar huis." "Ik weet er echt niet zoveel vanaf, je leert per jaar en ik krijg adviezen van de familie Geerhof. Jaap en Joke. Zij wonen in HoJten en zijn lid van de Fuchsiavereniging. Zij hebben een tuin, echt eert juweeltje. Zij kweken zelf fuchsia's en soms koop ik er daar één. Men vraagt mij wel eens, waarom geef je zelf geen fuchsiashow, maar het is puur een hobby voor mij zelf. Ik vind het ontzettend mooie bloemen. Mijn lieve lingen zijn de witte. Deze zijn moeilijk wit te houden, als ze iets zon krijgen wor den ze roze. Ook bijzonder vind ik die met de zachte pastelkleuren en de groot- bloemige vind ik magnifiek mooi. Het weer zit dit jaar niet zo mee, het is eigenlijk een rampjaar voor de fuch sia. Eerst de koude lente, toen de hittegolven en nu weer die plensbuien." Maar ondanks het rare weer weet Ada ze toch mooi in bloei te houden. HOLTEN - De Rangers van het Wereld Natuurfonds kregen woens dag hoog bezoek. Professor Weetveel was met een haai onderweg naar Scheveningen en maakte een tussenstop op de Holterberg. Een maal binnen in het Natuurdiorama bleek dat de klunzige professor zijn grote haai was veigeten uit de auto mee te nemen. Desondanks kon hij met een modelvorm de Rangers toch het nodige vertellen over haaien en andere waterdieren. Daarnaast kregen de Rangers in een film te zien hoe het leven onder water eruit ziet. (foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7